Міфи і факти про передоплату в інтернет-магазинах

 1. Але чому інтернет-магазин вимагає передоплату і про що це може сказати покупцеві?
 2. Як передоплата впливає на ціну товару?
 3. П'ять вчинків покупців, які змушують інтернет-магазини працювати по передоплаті:

Кажуть, відсутність передоплати в інтернет-магазині - головний показник чесності та надійності компанії. Почувши це, багато хто відразу роблять висновок: передоплата = шахрайство. Це міф!

Це міф

Але чому інтернет-магазин вимагає передоплату і про що це може сказати покупцеві?

Варіанта два:

 1. Вас дійсно хочуть обдурити.
 2. Вам хочуть чесно продати обіцяний товар, але за нижчою ціною, ніж у конкурента (застрахувавшись від ризиків).

Як передоплата впливає на ціну товару?

Вимагаючи передоплату, сумлінну магазин всього лише страхує себе від ризиків. А це значить, перестрахувавшись таким чином, він може запропонувати вам товар за вигіднішою ціною. Як це працює? Зараз пояснимо.

П'ять вчинків покупців, які змушують інтернет-магазини працювати по передоплаті:

 • «Я передумав брати черевики з ізюбра, хочу зі шкіри єнотовидного собаки!» Покупцеві доставили товар в регіон, але він передумав його купувати. Магазин вже втратив гроші на доставці, і ще втратить їх на відправку назад.
 • «На правому черевику шнурок коротше. Заберіть черевики, поверніть гроші! »Уже після покупки раптом виявляється шлюб. Магазин змушений повернути всі гроші (в тому числі за доставку), він знову зі збитками.
 • «Місто привидів» Покупець просто не приходить забрати товар. Магазин платить за доставку, зберігання та відправлення назад. А якщо був задіяний кур'єр - ще і за його роботу.
 • «Хочу такий же, але з перламутровими ґудзиками!» Покупець отримав товар, але просить замінити його на схожий. Магазин відправив новий, а покупець не відправив нічого. Магазин втрачає гроші за другий товар + за його доставку.
 • «Добрий менеджер» Менеджер магазину щось наплутав. Він випадково оплатив доставку товару замість покупця, який повинен був платити післяплатою (по факту отримання). Покупець отримав товар з безкоштовною доставкою і раптово вирішив змінити номер телефону.

Всі ці ризики інтернет-магазини, які працюють без передоплати, закладають в ціну товару спочатку. А ті, що працюють з передоплатою, можуть продавати товар за більш вигідною ціною. Ось тільки довіру покупців до магазинів з передоплатою поки виправдано невисока. Адже нерідко за такою схемою дійсно працюють шахраї.

Коментує Директор інтернет-магазину товарів для новонароджених PRENATAL-SHOP Ольга Никифорова:

«Ми теж працюємо з регіонами по передоплаті. Щоб покупцеві було спокійніше, за його бажанням висилаємо договір поставки за передоплатою разом з рахунком. У договорі поставки за передоплатою вказані всі реквізити фірми, також він підписаний директором ».

«Передоплата - це нормальний спосіб розрахунків. Це не добре і не погано. Потрібно просто знати - коли ти гроші перераховувати в «нікуди», то з 99% ймовірністю вони не повернуться. Чудес на світі не буває. А якщо ти проявляєш розумну обачність, то ситуація змінюється. Реальному магазину все ж вигідніше мати постійного клієнта, ніж разово когось обдурити. Ну, і як творець сервісу Я є! , Не можу не сказати, що наявність знака Я.Есть! на сайті інтернет-магазину і є тією самою «розумної обачністю» - коментує засновник Центру сертифікації інтернет-магазинів Я.Есть! Сергій Кушпель.

Сертифікат Я.Есть! підтверджує, що інтернет-магазин або сайт послуг:

 • зареєстрований в органах державної реєстрації;
 • має офіс, магазин або склад оффлайн, куди завжди можна прийти;
 • коректно вказує на сайті свої реквізити і адреси;
 • має дозвіл на діяльність, якою займається, а також необхідні ліцензії, якщо його діяльність такі передбачає.

Як самостійно перевірити інтернет-магазин, збираючись купити товар з передоплатою? Про це читайте в наступному пості на сайті Я.Есть! або в спільнотах Я.Есть! в соціальних мережах.

Якщо ви покупець, ви також можете безкоштовно замовити перевірку будь-якого інтернет-магазину на нашому сайті, через спеціальну форму. Однак компанія має право відмовитися від наших послуг.

Сайт Я.Есть! - www.yaproveren.ru

Я є! в соціальних мережах:
Я є! Вконтакте
Я є! на Facebook

на Facebook

Але чому інтернет-магазин вимагає передоплату і про що це може сказати покупцеві?
Як передоплата впливає на ціну товару?
Але чому інтернет-магазин вимагає передоплату і про що це може сказати покупцеві?
Як передоплата впливає на ціну товару?
Як це працює?
Як самостійно перевірити інтернет-магазин, збираючись купити товар з передоплатою?