У Брюсселі відкрився оновлений Королівський оперний театр Ла Монне

Королівський оперний театр Ла Монне

У Брюсселі відкрився оновлений Королівський оперний театр Ла Монне.

Він з'явився в 1700 році на місці монетного двору, тому й назва «Ла Монне», тобто «монета».

Один з найкрасивіших в Європі театрів закривався всього на шість місяців, але реконструкція тривала два роки. Першим спектаклем стала опера «Піноккіо» Філіпа Бусманса.

Крісла, освітлення, вентиляція - тепер тут все нове. Будівля прагнули привести у відповідність світовим стандартам. Поки йшла реконструкція, колектив грав на чужих майданчиках. До повернення на рідну сцену театр підготував знакову прем'єру. У п'єсі француза Жоеля помру «Піноккіо» мова теж йде про поневіряння.

«Це знаменно, що ми починаємо таким твором-ініціацією. Я з давніх пір працюю в Ла Монне, і повернутися сюди чудово! Ми немов потрапили у казку ще до її початку. Це все нагадує довгоочікувану зустріч, ніби я повернувся додому після довгої подорожі »,

- поділився композитор Філіп Бусманс.

Композитор і режисер разом шукали потрібні слова, обговорювали звучання кожної фрази. Жоель Помру писав лібрето, а Бусманс тут же складав музику. Головний герой - дерев'яна лялька Піноккіо, яку самотній жебрак вирізав з дерева.

Він сподівався знайти споріднену душу, але лялька виявилася злий, впертою, вимогливою і головне - брехливої. Мріючи стати справжнім, живим хлопчиськом, Піноккіо проходить через багато випробувань.

«Мораль п'єси така: той, хто з честю витримує всі напасті і вчиться на своїх помилках, може стати справжньою людиною, тобто таким, який більше не бреше і не шахраює з життям»,

- пояснив Філіп Бусманс.

У виставі - всього шість артистів. Майже всі виконують по декілька ролей. Лише дві співачки залишаються в одних і тих же образах - це Марі-Ев Мюнже, виконуюча партію феї, і Хлое Бріо - Піноккіо.

«Виконувати музику Філіпа Бусманcа дуже легко. У мене не виникає жодних питань, коли я співаю цю партію. Я немов надягаю домашні тапочки. Тому можу повністю зосередитися на акторській грі »,

- розповіла співачка Хлое Бріо.

Прем'єрні спектаклі пройшли з великим успіхом. А ось реконструкція театру Ла Монне ще триває. Зараз відновлюють фасади і упорядковують територію біля будівлі.

Анна Галинська, Новини культури