Розмір матраца в дитяче ліжечко для новонароджених і дітей старшого віку

 1. Критерії вибору дитячого матраца
 2. види наповнювачів
 3. Розміри матраца для новонародженого
 4. Розміри матраців для дітей від року до трьох років
 5. Розміри матраців для підлітків
 6. Ортопедичні матраци для немовлят
 7. Ватний матрац для новонародженого

Повноцінний сон - це запорука здоров'я і гарного настрою. Відпочинок можливий тільки в максимально розслабленій позі. Забезпечити потрібну ступінь комфорту може тільки дійсно якісний матрац. Справа в тому, що часи ватних моделей, в яких застосовувалися перетяжки, пройшли. Сьогодні текстильний ринок пропонує вибір матраців на будь-який смак, колір і розмір, постійно з'являються нові рішення, ортопедичні продукти. Але критерії вибору дитячого спальника відрізняються від правил покупки дорослого, важливим є правильний розмір матраца в дитяче ліжечко.

Критерії вибору дитячого матраца

Модель повинна повністю відповідати певним нормам:

 • Бути досить жорсткою (лікарі не дозволяють немовлятам спати на м'якій постелі).
 • Виріб повинен бути виготовлений з натурального або штучного матеріалу, з безпечної сировини.
 • Розміри повинні точно підходити під ліжечко.
 • Виріб повинен бути рівномірним, важливо, щоб не було ям, просідань в якихось кутах.

Виріб повинен бути рівномірним, важливо, щоб не було ям, просідань в якихось кутах

види наповнювачів

Вивчаючи питання вибору дитячого матраца для ліжечка, потрібно більшу частку уваги приділити варіанту наповнення вироби. Експерти в області педіатрії кажуть, що на перших стадіях розвитку немовляти відбувається формування і зміцнення скелетного каркасу. Щоб уникнути проблем в майбутньому, потрібно вибрати по-справжньому хороший матрац, краще витратити більше один раз, ніж потім шкодувати.

Рекомендується підбирати наповнювач з таких матеріалів, як:

 • Кокосова койра. Це повністю натуральний продукт, який видобувається переробкою волокна кокосів. Наповнювач досить жорсткий, здатний створити необхідні умови для струму повітря і вологи. Не вбирає неприємні запахи, погано вбирає воду. Якщо говорити про дорогу набиванні, то для виготовлення використовується натуральна просочення. У дешевих моделях може бути використані небезпечні для дитини речовини.

У дешевих моделях може бути використані небезпечні для дитини речовини

 • Латекс. Це також природний елемент, отриманий із соку гевеї. У деяких ситуаціях здатний викликати алергічну реакцію, досить еластичний, але м'якше, ніж койра. Кращим виходом буде виріб, в якому поєднується кокос і латекс.

Кращим виходом буде виріб, в якому поєднується кокос і латекс

 • Пінополіуретан. Це більш жорсткий варіант поролону. Здатний прослужити дуже довго, безпечний, забезпечує потрібний прохід повітря і вологи. Погано загоряється, застосовується у виготовленні ортопедичних моделей.

Погано загоряється, застосовується у виготовленні ортопедичних моделей

 • Струттофайбер. Цей елемент не викликає алергію, виготовляється завдяки пресу натуральних і синтетичних компонентів. Дуже добре підходить для використання в зимовий час коду - дуже добре утримує тепло.

Дуже добре підходить для використання в зимовий час коду - дуже добре утримує тепло

На відео: як вибрати дитячий матрац.

Розміри матраца для новонародженого

Дуже важливо, щоб розміри матраца в дитячому ліжечку були підібрані максимально точно, інакше маляті буде незручно спати, він стане примхливим. Недостатня величина призводить до утворення щілин між бортом і спальним місцем, вони можуть привести до ударів і травм дитини. Велика величина призводить до того, що на виробі утворюються складки і різні ями. Все це може пошкодити хребет немовляти, погіршити його поставу.

У більшості випадків матраци і ліжечка для немовлят виготовляються в стандартних розмірах:

 • 120х60;
 • 130х65;
 • 120х60.

Але бувають і окремі моделі, рекомендується виміряти матрац перед покупкою.

Розміри матраців для дітей від року до трьох років

Діти постійно ростуть, ліжечка після одного року повинні бути більше, значить, і матрац потрібен новий. Таким чином, моделі можуть доходити до розмірів 140х70. Однак важливо знати, що з віком питання якості і повного збігу габаритів матраца і ліжка не пропадає.

Сама відповідна конструкція - пружинна, де висота пружин не більш 14 сантиметрів. У більшості магазинів покупцеві пропонують вироби з латексу, вони дешевше аналогів з натурального наповнювача. Однак важливо пам'ятати, що у дитини може виникнути алергічна реакція на штучний матеріал. Краще купити латексний варіант, коли дитина трохи підросте і стане зрозуміло, що алергії у нього немає.

Краще купити латексний варіант, коли дитина трохи підросте і стане зрозуміло, що алергії у нього немає

Розміри матраців для підлітків

Примітно, що багато дітей продовжують спати на своїй дитячому ліжечку до моменту настання підліткового віку. Але буває, що дитина росте дуже швидко, або батьки просто вирішують оновити меблі.

Навіть при виборі матраца для підлітка потрібно звертати увагу на його зростання. Якщо він досить високий і не припиняє рости, то довжина моделі 190-200 сантиметрів, якщо орієнтуватися на стандартні розміри. Ширина коливається від 80 до 130 сантиметрів - це габарити для односпальних і полутораместних спальних місць.

Якщо ви не знайшли розміри під ліжечко, то в більшості магазинів можна оформити індивідуальне замовлення. Але слід знати, що матрац, виконаний за рекомендованим параметрам, буде коштувати дорожче, ніж звичайний.

Ортопедичні матраци для немовлят

Мабуть, це найкращий варіант для новонародженої дитини. Оптимальним вибором буде безпружинні ортопедичні модель. Більшість якісних виробів оснащені одним або декількома наповнювачами. Буває, що в ролі набивання використовується пресований кінський волос.

У виготовленні використовується схема чергування м'яких і твердих шарів, що дозволяє добитися кращої жорсткості і пружності спальника. У дитинстві такий матрац кладеться однією стороною, щоб дитина спала на жорсткому. Потім, коли він виросте, виріб можна перевернути на м'яку сторону.

Потім, коли він виросте, виріб можна перевернути на м'яку сторону

Ватний матрац для новонародженого

Подібний варіант наповнення ніяк не може вважатися кращим рішенням для дитячого ліжка. Незважаючи на безпеку компонентів, він не принесе ніякої користі. Справа в тому, матрац швидко вбирає воду, неприємний запахи, і незабаром втрачає форму.

Ватні наповнювачі не здатні утримати хребет, що викликає викривлення. Все це може привести до появи попрілостей і пітниці. Вже використана модель погано вентилюється. Купувати подібну модель можна, тільки якщо дитина старше 3 років.

Рекомендації по вибору (2 відео)

Дитячі матраци (35 фото)

Вам також будуть корисні ці статті: