Розміри ліжок: двоспальним, полуторним, односпальним. Розміри ліжка-горища, матраців і покривал

 1. типізація ліжок
 2. Розміри: від міні і максі
 3. Трохи про розміри матраца і покривал.
 4. Односпальні ліжка - особистий снодром
 5. Полуторні ліжка - курінь для двох, рай для одного
 6. Теремок в квартирі

Винахід багатьох видів меблів приписують стародавнім єгиптянам Винахід багатьох видів меблів приписують стародавнім єгиптянам. Адже це була одна з перших високорозвинених цивілізацій. Те ж саме можна сказати і про ліжках. Вважається, що ці меблі придумали саме єгиптяни. Проте «масове розповсюдження» ліжок стало можливим лише в 19 столітті, після виникнення нових технологій і зростання промисловості.
Уві сні людина проводить майже половину своєї насиченої подіями життя, тому такий предмет меблів, як ліжко, без сумніву один з найбільш затребуваних.

Сьогодні на ринку меблів можна зустріти такі різновиди: двоярусне ліжко, крісло-ліжко, ліжко-подіум, диван-ліжко, ліжко - розкладачку, тахту і інші. Дизайнери ніби змагаються в умінні вигадати щось новеньке. Придумали навіть молекулярну ліжко, яка складається з 120 кульок, ліжко у вигляді карети і двоспальне ліжко-гамак.

тут Ви знайдете відповідь на питання - «Як вибрати матрац?»


Зміст статті:

типізація ліжок

Ліжка розрізняються:

 • по унікальності:
  1. індивідуально розроблена модель
  2. експериментальна
  3. серійна
  4. масова
  1. нерозбірні
  2. розбірні
 • за матеріалом
  1. метал
  2. дерево
  3. пластик
  4. ДСП
  5. інші матеріали
 • за призначенням:
  1. Спеціальні: медичні, функціональні електричні, дитячі електричні, для новонароджених.
  2. Побутові: дитячі, підліткові, дорослі.

Мінімальні розміри ліжок наступні:

 1. Односпальні. Мінімальна ширина - 700 мм.
 2. Двоспальні. Мінімальна ширина - 1400 мм.
 3. Полуторні. Мінімальна ширина - 1100 мм.

Розміри: від міні і максі

Найбільша ширина ліжка може досягати 2 600 мм. Варто зауважити, що стандарти залежать від країни. А сама класифікація вкрай умовна і постійно варіюється. Найбільша ширина ліжка може досягати 2 600 мм Адже ніхто не уподібнюється легендарному Прокрустом, який знущався над одинокими подорожніми. Вони не могли ідеально відповідати його ложу: то виявлялися довші ліжка розбійника, то коротше його спального місця. Типування меблів створено для зручності. При типізації враховується ергономіка, а сама типізація спирається на розумність.

До речі кажучи, мінімальна довжина односпальні, двоспальні і полуторних ліжок однакова. Її розрахунок дуже простий. Зростання людини + 100 - 130 мм. Так як середній зріст зрілого чоловіка 1 м 78 см, то виходить, що мінімальна довжина ліжка приблизно 1900 мм. Максимальна довжина ліжок може бути близько 2 500 мм і то, при врахуванні того, що це кругле двоспальне ліжко. Тому що при звичайній прямокутній формі така довжина абсолютно не потрібна. Адже при проектуванні меблів враховується середній людський зріст, а не зростання Султана Кесена, найвищого чоловіка в світі. Для нього максимальна довжина, до речі, підійде.


На жаль, не всі мають у своєму розпорядженні величезною кількістю квадратних метрів, а деякі не мають і окремої спальні. Тому, при придбанні ліжка, враховуються і площа приміщень, і організація спального місця.

Ліжка розміщують:

 • уздовж стіни
 • головою до стіни
 • в кутку
 • вільно
 • в торці приміщення
 • в ніші
 • і так далі.

Трохи про розміри матраца і покривал.

Звичайна ліжко складається з каркаса і рами для матраца. У виробництві застосовуються різні матеріали: масив деревини та шпон, пластик, ліани і лоза, деревні плити, метал і скло. Як правило, дизайнерські експерименти виробників стосуються такої частини ліжка, як узголів'я, яке стає головним елементом декору. Воно буває напівкруглим, прямокутним, квадратним, лекальним, плоским або ж об'ємним, виготовленим з рейок або з декоративними елементами. Його оббивають тканиною, шкірою, прикрашають світильниками, влаштовують на ньому книжкові полиці. Спинка у головах також може бути виготовлена ​​зі скла підвищеної міцності.

Сьогодні вкрай модно звертати увагу на ергономіку. У той час як одні виробники зосередилися на красі, другі приділяють підвищену увагу зручності вироблених виробів. Давно минули ті часи, коли споживачеві пропонувалася металева сітка, на яку клали звичайний ватяний матрац.

У моді - ламелі з клеєної або цільної фанери. Без них, вважають, не буває здорового міцного сну. Вони створюють ортопедичний ефект, підтримують нормальну циркуляцію повітряних мас, а це збільшує термін служби матраца.

Дійсно, купуючи ліжко, чоловік набуває і матрац. У комплекті або окремо. У матраца є дві основні функції: підтримка тіла і комфорт. Матраци бувають пружинні і без пружин. Пружинні матраци можуть бути обладнані як залежними, так і незалежними пружинами. Саме матраци з незалежними пружинами вважаються ортопедичними. Сучасні вироби такого плану забезпечують для спини максимальний комфорт і можуть коштувати досить дорого. Для наповнення матраців застосовують синтепон, поролон, повсть, вовна і т.д. Детальніше про матрацах для ліжок


Вибір природного матеріалу - турбота про своє здоров'я, але потрібно враховувати, що неякісні вироби не застраховані від того, щоб стати джерелом поширення бактерій і шкідливих для людини організмів.

Матраци бувають жорсткими і м'якими. Сучасні виробники, варіюючи, наповнюють матраци шар за шаром, тому можна придбати матрац абсолютно на будь-який смак.

Односпальні ліжка - особистий снодром

Односпальні ліжка користуються великою популярністю: вони досить компактні і є сприятливим місцем відпочинку для однієї людини. Вважається, що для зручного сну людині вистачає простору шириною 600 мм. До цього найменшого розміру прийнято додавати 100 мм, як і в випадку з довжиною ліжка.

Отже, мінімальна ширина односпального ложа для дорослої людини - 700 мм. Воно може мати ширину і 710 мм і 720 мм і 780 мм. Найкомфортнішою вважається ширина 900 мм, а 1200 мм - це вже розкішна односпальне ліжко. Висота «одномісного ложа» теж буває різною.


Вона, як правило, варіюється від 400 мм до 700 мм. Високі односпальні ліжка часто використовують як подіуми, в яких влаштовується місце для зберігання речей. Для малогабаритних квартир нерідко набувають одномісні ліжка-розкладачки. У складеному вигляді вони займають мало місця, а при нагоді на них зручно укласти гостей або взяти їх з собою на дачу. Також в маленьких спальнях або в кімнатах для студентів ставлять ліжка-купе, франкфуртські ліжка, крісла-ліжка.

При покупці ліжка не варто забувати і про те, що зовнішні розміри цих меблів не завжди відповідають внутрішнім габаритам. Комедійний французький сценарист Марсель Ашар, як-то сказав, що є дві найголовніші речі в житті людини. Це зручне взуття і комфортна ліжко.

Вибираючи для себе або своїх близьких індивідуальне ложе, не слід нехтувати як красою, так і зручністю. З огляду на розмір спальні, треба купувати ліжко максимально можливої ​​ширини, залишаючи досить місця для комфортних проходів.


Полуторні ліжка - курінь для двох, рай для одного

Полуторне ліжко - це щось середнє між одномісній і двоспальним ліжком. Вона занадто вузька для двох і занадто широка для одного. Для людини, як було сказано вище, вистачає мінімум 600 мм по ширині, при цьому ще додається 100 мм.

Тобто, якщо зробити простенький підрахунок для двох місць, то вийде: 600 мм + 600 мм + 100 мм + 100 мм = 1400 мм Тобто, якщо зробити простенький підрахунок для двох місць, то вийде: 600 мм + 600 мм + 100 мм + 100 мм = 1400 мм. Цей розмір є мінімальним для двоспальному ліжку за європейськими мірками. У нас же полуторки можна посилатись як ліжко до 1500 мм в ширину.

Отже, ліжко шириною 1200 мм вважається полуторним, але дві людини на ній розміститися можуть. Також вона буде комфортною для однієї людини з великою вагою і габаритами. Або для індивідуума, який вночі спить неспокійно, крутиться, лягає поперек ліжка і вимагає простору. Звичайно, коли півторатонку набуває сімейна пара, це пов'язано, як правило, з маленькими габаритами житла. Якщо людина не може у виборі розміру, потрібно проявити креативність і без сорому відправитися в магазин «для перевірки». Для встановлення потрібної і зручною ширини ліжка слід влягтися на матрац і розставити руки, зігнуті в ліктях. Саме на полуторним ліжка в такій позі немаленькому людині буде максимально зручно.

Від полуторних ліжок можна перейти до двоспальним аеродромах Від полуторних ліжок можна перейти до двоспальним аеродромах. Без перебільшення, таке ліжко - вівтар любові. Вона придумана для тих сімейних пар, для яких шлюб дорого. Вона винайдена для людей, які вважають свою спальню самим інтимним місцем. Шкода, що розкішні розміри двоспальному ліжку доступні небагатьом, через невелику площу спальні.


Наприклад, потрібно помістити в приміщення ліжко шириною 2000 мм. Значить ширина стіни, в яку буде впиратися узголів'я, повинна бути не менше 3 м 400 мм. Для того щоб з двох сторін залишалися проходи 700 мм. При виборі оптимального розміру ложа потрібно враховувати думку відразу двох подружжя, а так само їх зростання і вага. Досить зручною і широкої може вважатися двоспальне ліжко від 1800мм шириною.

Широкий вибір якісних двоспальних ліжок всього від 3 000!

Двоспальні ліжка можуть бути прямокутними, квадратними, овальними і круглими в плані. Круглі ліжка найрозкішніші, але комфортно їх можна розмістити тільки в дуже просторій спальні. При покупці двоспальному ліжку потрібно обов'язково розраховувати, що буде потрібно місце і для іншої спальних меблів. Часто ліжка входять в гарнітур, про розміщення якого в спальні теж треба подумати.

Купуючи ліжко сприятливих розмірів в меблевому бутику, потрібно знати, що є дві системи заходів. Метрична і англійська. Американці, даючи розміри в незвичних нам футах і дюймах, називають королівською цілком звичайну двоспальне ліжко шириною 2000 мм. Не варто обманюватися на рахунок того, що вона чимось краще ліжок аналогічних розмірів від інших виробників.

Теремок в квартирі

Теремок в квартирі


Двох'ярусне ліжко - це дитячий або молодіжний варіант. Вона підійде для малогабаритних квартир або гуртожитків. Висота другого ярусу такому ліжку може бути від 1450 мм до 1800 мм. При виборі ліжка з другим ярусом, необхідно враховувати висоту стель квартири. Адже при стелях 2400мм, при висоті ліжка 1800мм, над сплячим на другому ярусі людиною - всього 600 мм. А також потрібно враховувати висоту поручнів другого ярусу - все повинно бути безпечним.

Добре, коли у подібній ліжка немає гострих кутів, а сходи зручна. Дизайн подібних меблів може бути найрізноманітнішим. Часто частиною такого ложа є письмовий стіл, шафа для білизни або книжкові полиці.

Тож не дивно, що якоїсь різновидом двоярусних ліжок стали ліжка-горища з одним спальним місцем на другому ярусі і безліччю модифікацій прямих або кутових шаф, тумб, прямих і кутових письмових столів, пеналів і драбинок. Такий собі меблевий «Кіндер-сюрприз».

Мета у всіх перерахованих предметів меблів - зробити ліжко «чуйною» до потреб людини і створити гранично приємні умови для сну, а також прикрасити інтер'єр і полегшити в якійсь мірі життя. Тому вибір моделі безпосередньо залежить від особистості, яка буде користуватися меблями.

Виробники та продавці ліжок і матраців іноді так рекламують свою продукцію, що створюється враження про чудесне засобі від всіх бід. Але це не зовсім так.

 • Ліжко в спальню купують не для престижу, не для сусідів і не для генерального директора своєї фірми. А конкретно: для своїх близьких і себе.
 • Ні в якому разі не слід економити на зручності, а розкіш і краса - це вже справа смаку і засобів. Безперечно, багато моделей поєднують в собі і перше і друге.
 • Не треба соромитися! Краще «приміряти на себе» ліжко в реальності. Задати безліч питань. До покупки варто підійти відповідально.

Ви знайдете відповідь на питання - «Як вибрати матрац?