Розміри вбудовується посудомийної машини: як вибрати посудомийку враховуючи її габарити

 1. Критерії вибору габаритів посудомийної машини
 2. Підбиваючи підсумки

Вбудовування техніки - це досить непоганий спосіб зробити кухню багатофункціональної, зберігши її естетичність. Розміри вбудованих посудомийних машин залежать від її виробника і моделі пристрою. Машина може бути компактною, але при цьому мати всі необхідні функції.

У будь-якому випадку спочатку варто визначитися з розмірами місця, яке відведено для монтажу техніки, а потім робити вибір на користь тієї або іншої моделі, щоб захована за дверима шафи вбудована посудомийка була непомітна, але при цьому повністю функціональна.

У будь-якому випадку спочатку варто визначитися з розмірами місця, яке відведено для монтажу техніки, а потім робити вибір на користь тієї або іншої моделі, щоб захована за дверима шафи вбудована посудомийка була непомітна, але при цьому повністю функціональна

Установка посудомийної машини

Критерії вибору габаритів посудомийної машини

Будь-яка господиня мріє про те, щоб після смачного обіду або сімейної вечері зайнятися улюбленою справою, провести час з сім'єю або приділити увагу гостям, а не перемивати гори тарілок, склянок і чашок з блюдцями. Посудомийна машина - чудо техніки, розроблене для того, щоб на нього можна було перекласти таку нелегку обов'язок, як миття посуду.

Перед тим як вибрати вбудовану посудомийну машину, слід розібратися з її основними характеристиками, що має суттєво допомогти прийняти правильне рішення. Їх всього три:

 1. Типорозміри посудомийних машин.

Сучасні виробники випускають посудомийні машини декількох типорозмірів. Як правило, висота і ширина вбудовується посудомийки стандартна:

 • висота - 82 см;
 • ширина - 55 см.

Розміри вбудовується посудомийної машини

Що стосується глибини, то тут може бути два варіанти - 45 і 60 сантиметрів. Але такі розміри витримуються не в строгому порядку. Деякі виробники забирають від будь-якої з величин по кілька міліметрів тільки для того, щоб пристрій гарантовано вмістилося в меблі, нішу або будь-який інший установчий відсік.

Деякі виробники забирають від будь-якої з величин по кілька міліметрів тільки для того, щоб пристрій гарантовано вмістилося в меблі, нішу або будь-який інший установчий відсік

 1. Місткість пристрою.

Від розміру вбудованої посудомийки безпосередньо залежить кількість посуду, яке вона може вимити за один раз. Стандартно прийнято вважати, що один комплект посуду включає в себе по три предмети тарілок, ложок, виделок, склянок, чашок і блюдець. Для сім'ї, в якій проживає 1-2 людини, цілком достатньо буде мати компактну посудомийну машинку глибиною 45 сантиметрів. Вона не займе багато місця і за один раз зможе вимити до шести комплектів посуду, споживаючи при цьому менше електроенергії.

Якщо сім'я велика чи часто приймає гостей, то за один день може накопичитися до 10 комплектів посуду, в тому числі каструлі і сковорідки, які беруть участь в приготуванні їжі. Справитися з таким обсягом роботи зможе тільки стандартна вбудована машинка глибиною 60 сантиметрів, здатна обробити до 14 комплектів.

 1. Способи вбудовування.

За таким критерієм розрізняють 2 різновиди вбудовується:

 • із закритою панеллю - монтуються всередину відсіку, за дверима;
 • з відкритою панеллю - мають естетичний зовнішній вигляд.

Вбудовувані посудомийки із закритою панеллю ще називають повновбудовувані. Фасад таких машинок декорується такими ж меблевими панелями, якими виконано весь кухонний гарнітур, і тому зовнішній вигляд пристрою не грає особливої ​​ролі.

Фасад таких машинок декорується такими ж меблевими панелями, якими виконано весь кухонний гарнітур, і тому зовнішній вигляд пристрою не грає особливої ​​ролі

варіанти установки

У деяких моделях передбачений винос елементів управління на фронтальну поверхню дверцята.

Вбудовані машинки з відкритою панеллю більше підходять тим обивателям, які цінують стильний і красивий зовнішній побутової техніки і не хочуть його ховати.

Обидва рішення мають свої переваги і недоліки. У першому варіанті закрита дверцятами машинка абсолютно невидима. Однак перш ніж вбудувати цей пристрій, може виникнути ряд труднощів, серед яких:

 • ускладнений підведення електроживлення;
 • під'єднання водопровідної та каналізаційної труби.

У зв'язку з цим, можливо, знадобиться свердлити дірки в меблів. А в деяких випадках доведеться взагалі відмовитися від задньої стінки гарнітура, щоб правильно підключити вбудовану посудомийку.

Що стосується другого варіанту, то тут обладнання просто засувається в спеціально відведене місце (нішу). Існують моделі, обладнані коліщатками, за рахунок чого процес установки стає ще простіше і швидше.

Однак перед тим як вбудувати посудомийну машину в готову кухню, не варто забувати про монтаж кабелю електроживлення, а також трубопровідної труби для забору і зливу води.

Однак перед тим як вбудувати посудомийну машину в готову кухню, не варто забувати про монтаж кабелю електроживлення, а також трубопровідної труби для забору і зливу води

Монтаж труб для забору і зливу води

Щоб забезпечити рухливість вбудованої техніки, всі перераховані елементи повинні мати відповідну гнучкість і запас розмірів.

Підбиваючи підсумки

Нагадаємо основні принципи, якими слід керуватися при виборі розмірів пристрою перед тим, як вбудувати посудомийну машину.

По-перше, необхідно вирішити, що у вашому випадку буде пріоритетнішим:

 • зберегти дизайн кухні, купивши полновстроенную машинку;
 • задовольнятися гарним зовнішнім виглядом пристрою в разі покупки частково вбудовується посудомийки.

По-друге, потрібно визначитися з об'ємом посуду, яку вам необхідно щодня перемивати. Залежно від кількості отриманих комплектів вибрати місткість, а відповідно, і габарити машинки.

Незалежно від того, на яку модель впаде ваш вибір, не варто відкладати покупку посудомийної машинки надовго. А після її придбання ви настільки звикнете до вбудованої посудомойке, що вже ніколи не зможете розлучитися з нею!