Стандартні розміри душової кабіни - габарит, великі і мінімальні розміри

 1. Види і параметри душових
 2. Висота душової
 3. Дверцята і піддони
 4. Квадратні кабіни
 5. прямокутні моделі
 6. Округлені кутові моделі
 7. нестандартні варіанти

Стандартні розміри душових кабін цікавлять багатьох: при плануванні ремонту ванної кімнати або заміні душа це питання постає особливо гостро. У різноманітті моделей легко загубитися: є великі і маленькі, звичайні і оригінальні, низькі і високі. І часто за зовнішнім виглядом не скажеш точно, як дана конкретна модель впишеться в інтер'єр і підійде за розмірами.

І часто за зовнішнім виглядом не скажеш точно, як дана конкретна модель впишеться в інтер'єр і підійде за розмірами

Найчастіше душова кабіна купується заради економії невеликого простору, виділеного проектувальниками житлових будинків під ванну кімнату. Для цих цілей існують невеликі моделі.

Мінімальний розмір душової кабіни - 70 × 70 см в підставі і від 185 см у висоту. Такий душ дуже компактний, але мінус його полягає в обмежених функціональних возможностях.Однако існують душові кабіни великих розмірів.

Види і параметри душових

Різноманітних моделей душових кабін існує безліч, і класифікують їх найчастіше за формою підстави. Існують квадратні, прямокутні, округлені і нестандартні моделі.

Розміри квадратних і заокруглених визначаються найчастіше по стінах. Найбільш поширені розміри таких кабін:

 • 80 × 80;
 • 90 × 90;
 • 100 × 100;
 • 110 × 110 см.

Вони вважаються і найзручнішими.

Але існують компактні варіанти 70 × 70 см і досить габаритні 120 × 120 см, які важко розмістити в стандартній ванній кімнаті, не кажучи вже про розміри 140 × 140 см. Найбільшим розміром такій душовій вважається 150 × 150, але випускаються такі варіанти обмеженою серією або на замовлення.

Прямокутна душова кабіна теж досить популярна. Її розміри варіюються від 70 до 110 см в ширину і від 90 до 170 см в довжину. Найчастіше можна зустріти моделі з розмірами:

 • 80 × 100;
 • 90 × 100;
 • 90 × 110;
 • 100 × 150 см.

Крім цих, зустрічається чимало моделей нестандартних розмірів і форм. Нестандартна душова кабіна цілком може бути виготовлена ​​на замовлення, під параметри конкретної ванній.

Також душ може бути виключно кутовим. Це означає, що у кабіни відсутній задня стінка і роль її повинна виконувати стіна ванної кімнати. Така модель буде коштувати дешевше, однак установка її передбачає більше складнощів.

Вид і розміри душової кабіни залежать від того, для яких цілей вибирається модель і в який простір вона повинна бути вписана.

Висота душової

Висота душової може коливатися від 185 до 245 см. При цьому високими найчастіше виявляються габаритні моделі. Низькими вважаються кабіни до 200 см, високими - від 210 см.

Найбільш затребувані моделі висотою 200-210 см, так як вони підходять для людей вище середнього зросту і не доставляють проблем з установкою в звичайній квартирі з стелями висотою 280 см.

Душова кабіна

Стінки душа можуть бути прозорими, напівпрозорими або непрозорими, однак останні зустрічаються досить рідко. Також стінки можуть не бути повнорозмірними, але цей варіант зустрічається рідко і попитом не користується.

Душові кабіни висотою до 2 метрів - це зазвичай класичні квадратні або округлені моделі з неглибоким піддоном або без нього. Моделі вище 2 м - більші і багатофункціональні.

При виборі душової необхідно уточнити у продавця висоту вироби в зібраному стані: багато виробників не вказують в характеристиках розміри кришки, а це близько 20-30 см у висоту, які можуть виявитися вельми критичними, якщо душова сама по собі має чималі габарити. Також має сенс врахувати технічний зазор між стінками душа та ванної, який становить від 1 до 3 см.

Дверцята і піддони

Виділяють 4 основних виду конструкцій:

 1. Розсувні. Цей вид найбільш популярний за рахунок функціональності і ергономіки: панель просто зсувається в бік за допомогою роликових механізмів, що ковзають по напрямних. Така конструкція дозволяє заощадити місце у ванній і не зламати випадково дверцята. Виглядає це набагато естетичніше розкритих навстіж стулок.

  Розсувні двері

 2. Орні. У випадках, коли розсувний механізм в кабіну вмонтувати складно внаслідок її функціональних особливостей, використовується класична схема, схожа з дверима міжкімнатними. Дверцята на звичайних петлях відкриваються завжди назовні.

  Орні двері душової

 3. Шарнірні. Схожі з орними. Різниця тільки в тому, що петлі замінюють на торцеві шарніри. Мінус в тому, що їх трохи простіше зламати або вибити з пазів. Порівняно новим стосовно до душових кабін є кілька доопрацьований варіант цієї конструкції - дверцята, що складаються гармошкою всередину або назовні. Вони набагато естетичний орних і дозволяють заощадити місце.

  Двері «гармошка»

 4. Поворотні. Відкривається і від'їжджає в сторону двері. Для невеликого простору це дуже зручно, проте поширення в Росії така конструкція не отримала.

Ще однією важливою деталлю кабіни є її піддон. Саме від цього залежить висота душа. Піддон може бути глибоким - 30-60 см, середньої глибини - 10-30 см або низьким - менше 10 см.

Якщо високий піддон при необхідності може замінити компактну або навіть повнорозмірну ванну , То неглибокий позбавляє власника можливості полежати в теплій воді. Піддони мають найрізноманітнішу форму і розміри, що дозволяє ефективно вписати кабіну в будь-який інтер'єр.

Душова без піддону

Крім цього, існують душові кабіни і зовсім без піддону. Вони можуть бути встановлені як на підлогу або бетонну основу, так і на наявну у власника кабіни ванну. Однак останнім можливо тільки за умови відсутності у душовій додаткових функцій і відповідності її розмірів висоті стелі.

Квадратні кабіни

Душ з рівними сторонами - самий класичний варіант. Його достоїнства:

 1. Лаконічність. Якщо душова середніх розмірів або невелика, це особливо помітно.
 2. Проста установка, з якою впорається навіть недосвідчений в цій справі людина.
 3. Порівняно невисока ціна.

Квадратна душова кабіна

Найбільш затребувані розміри таких душових - 80 × 80 см і 90 × 90 см. Ці кабіни купуються найчастіше для того, щоб заощадити місце у ванній. Розміри стандартної ванни - 80 × 170 см.

Душова кабіна, її замінює, займає в 2 рази менше місця. Таке рішення дозволяє вмістити в порівняно невеликий простір ще й необхідну практично будь-якого сучасній людині пральну машину. А якщо у душа високий піддон, то відсутність ванни тим більше не стане проблемою.

прямокутні моделі

Найчастіше розміри приміщення або вимоги, що пред'являються до душової, можуть бути несумісні з класичними моделями, тоді можна звернути увагу на прямокутні.

Їх габарити, як правило, дозволяють розмітити кабіну максимально комфортно для користувача. Цей вид відрізняється найбільшою різноманітністю в дизайні, конструкції і функціонал.

Душова прямокутної форми

Це може бути майже класична кабіна 70 × 90 см або 80 × 100 см, яка практично не буде відрізнятися від аналогічної квадратної, а може - практично ванна з вбудованим душем і масою функцій розмірами 80 × 150 см або 90 × 170 см. Є моделі з табуретом і можливістю митися сидячи, є варіанти з двома відсіками і ін.

Функцій у таких моделей теж зазвичай більше, ніж у класичних, але і ціна вища. А ось заощадити місце у ванній з ними навряд чи вдасться.

Округлені кутові моделі

Такі моделі купуються прицільно для економії місця. За рахунок округлої форми вони дозволяють більш вільно переміщатися по ванній без істотних втрат корисної площі.

За рахунок округлої форми вони дозволяють більш вільно переміщатися по ванній без істотних втрат корисної площі

Округлена, кутова душова кабіна

Цей же вид душових є найпопулярнішим, тому що, крім максимальної ергономіки і досить демократичних цін, має підбір функцій на будь-який смак.

Найпопулярнішими розмірами, як і з квадратними душовими, є 80 × 80 см і 90 × 90 см. Однак якщо моделі 80 × 80 см розраховані переважно на економ-клас, будучи цілком бюджетним варіантом, то моделі від 90 × 90 см вже претендують на більше. І, відповідно, мають набагато більше функцій. А ось висота їх піддону рідко перевищує 15 см.

Слід пам'ятати і те, що кутові моделі часто не мають бічних стінок, тому використовують в цій якості стіни ванної кімнати. Така душова кабіна змусить потурбуватися хорошим водовідштовхувальним покриттям.

нестандартні варіанти

Сьогодні існує велика різноманітність душових: це кабіни з трапецієподібним, багатокутним і асиметричним підставами, вписані в нішу, що мають незвичайну конструкцію і розміри, складні і ін.

Такі кабіни найчастіше купуються на замовлення, оскільки їх набагато складніше вмістити в наявний простір. Якщо розміри ванної кімнати дозволяють експериментувати, можна придбати для себе цікавий варіант. Є можливість відрегулювати не тільки довжину, ширину і дизайн кабіни, але і її висоту.

Відео інструкція