Стандартні розміри кухонних фасадів, відступи, таблиця розмірів

 1. Типові і нестандартні фасади
 2. стандартні розміри
 3. Розрахунки розмірів кухонного гарнітура

Стандартні розміри вважаються такими зовсім не тому, що є середньостатистичною нормою. Ці параметри розроблені на основі багаторічного досвіду по експлуатації виробів з найрізноманітнішими габаритами.

А тому типові розміри  кухонних фасадів  дійсно підходять для більшості господинь, оскільки враховують і ергономіка, і естетичні вимоги А тому типові розміри кухонних фасадів дійсно підходять для більшості господинь, оскільки враховують і ергономіка, і естетичні вимоги.

Типові і нестандартні фасади

Принципово можливе виготовлення кухонних фасадів будь-якої ширини і висоти і при будь-якій глибині шаф. На практиці кухні з великими відхиленнями від стандартних параметрів зустрічаються рідко. Справа в тому, що габарити покриття і навісних шаф зв'язані ще й з кухонною технікою, а тут обмеження диктує конструкція.

Має значення і ще один нюанс - фінансове.

 • Стандартні параметри входять в звичайний асортимент, тобто, для свого виробництва не вимагають перенастроювання устаткування (а цей процес дорого обходиться).
 • Нестандартні - Фасади, які за величиною в таблицю меблевих розмірів потрапляють, але співвідношення висоти і ширини мають нетипове. Для їх виготовлення потрібно перенастроювання, а це означає подорожчання вироби. В середньому квадратний метр кухні довільного розміру коштує на 20% більше.

Тому при плануванні кухні завжди стараються для початку використовувати шафи стандартної ширини, висоти і глибини Тому при плануванні кухні завжди стараються для початку використовувати шафи стандартної ширини, висоти і глибини. А потім вже включатиме елементи з нетиповими габарити.

стандартні розміри

Насправді асортимент розмірів для кухонних фасадів зовсім чималенький. Виробники розуміють, що якою б популярний і модний дизайн ні використовувався при оформленні, один-єдиний можливий розмір шаф зведе нанівець всю популярність естетичного рішення. Квартири не настільки стандартизовані, так і кухонне обладнання вносить свою лепту: велика посудомийна машина або газова плита не потерпить сусідства з шафами недостатню глибину і ширину.

Крім того, враховується і конструкція шаф. Виріб з відкидними дверцятами і з орними повинні мати різні пропорції, для яких не довелося б перенастроювати устаткування.

У кожного виробника своя сітка меблевих розмірів. По більшості позицій вони збігаються, оскільки розраховані на ті ж середньостатистичні норми і ту ж кухонну техніку.

Найбільш популярні розміри фасадів для кухні представлені в таблиці.

Орні фасади Фасади висувних ящиків Ширина, мм Висота, мм Ширина, мм Висота, мм 396 496 140 296 396 596 140 396 570 296 140 446 570 396 140 496 570 446 140 596 570 496 283 296 570 596 283 396 713 296 283 446 713 396 283 496 713 446 283 596 713 496 713 596 900 296 900 396 900 446 900 496 900 596

Тобто розмірна сітка дійсно цілком пристойна і дозволяє укомплектувати більшість кухонь.

 • Глибина шаф при цьому на величину фасаду по суті не впливає. Для настінних шаф стандартною є глибина в 30 см. Надзвичайно рідко вона змінюється, оскільки тут важливо забезпечити вільний легкий доступ, а при великій глибині полиці це неможливо.

Глибина підлогових залежить від площі кухні. В основному це 55-65 см, але зустрічаються і інші моделі.

Дещо по-іншому справа йде з радісних фасадами . Цей елемент став дуже популярний в сучасних кухнях, так як, без сумнівів, дуже прикрашає інтер'єр і до того ж є рішенням ергономічним і зручним. Однак тут обмеження куди більш жорсткі, так як пов'язані з радіусом вигину: і МДФ, і масив дерева мають певні межі на вигин, і перевищувати їх категорично забороняється.

Параметри радісних фасадів наступні:

 • ширина відповідає якомусь із стандартних розмірів у таблиці. Варіації не допускаються;
 • висота можлива наступна: 536, 573, 716, 956 і 1316 мм.

Також більше обмежений діапазон мають стулки зі скляними вставками Також більше обмежений діапазон мають стулки зі скляними вставками. Їх розмір вказується в окремій таблиці у кожного виробника.

Розрахунки розмірів кухонного гарнітура

Параметри фасадів нема габарити меблів. При плануванні кухні потрібно врахувати необхідність в зазорах між стулками, відстань від підлоги, товщину стільниці та інші фактори, інакше план виявиться невірним, а при складанні дефіцит в якихось 1,5 см може скласти собою велику проблему.

 • Фасади не повинні щільно прилягати одне до одного. Щоб стулки вільно відкривалися, а ящики легко висувалися, між фасадами має зберігатися певна відстань - зазор. Величина його регулюється здоровим глуздом, як правило, ця відстань складає 1-3 мм.

Наприклад, для фасаду в навісній шафі залишають зазори по висоті і по ширині з кожного боку по 1,5 мм. Значить, сумарне відстань і з висоті, і по ширині складе по 3 мм. Цю величину необхідно враховувати при складанні, так як при установці хоча б 4 елементів вона перетворюється в вирішальні 1,2 см.

Цю величину необхідно враховувати при складанні, так як при установці хоча б 4 елементів вона перетворюється в вирішальні 1,2 см

На фото - зазори для одиночного фасаду.

Якщо навісний або підлоговий шафа обладнана двома дверцятами, то суми подвоюються. В цьому випадку сумарний зазор між дверцятами складе 3 мм, які повинні бути включені в розмір короба шафи. А сумарні 3 мм.рт.ст. з зовнішніх сторін беруться до плануванні і зборі.

Якщо в таблиці розмірів немає точного збігу, можна поступитися 2-3 мм або збільшити зазор до 3 мм.

Таким же чином розраховуються і зазори між стулками або між сусідніми виробами і для пенала.

Якщо стулки - дві

Щоб визначити розміри нижнього ряду гарнітура, необхідно враховувати висоту. Тут варто вважати від зворотного, так як зручність роботи - більш важливий чинник, ніж відповідність стандартним параметрам. Як правило, між величинами можна знайти компроміс.

Так, наприклад, шукана висота стільниці повинна становити 85 см. У неї входять:

 • товщина стільниці - 28 мм, 38 мм, аж до 6 см;
 • зазор між стулкою і стільницею - 1-3 мм;
 • зазор між стулкою і нижнім карнизом, якщо він є - 1-3 мм;
 • висота ніжок, яку можна варіювати в широких межах.

На фото - висота стільниці.

Висоту ящиків підбирають виходячи із заданої висоти. При цьому в залежності від кількості ящиків слід враховувати і кількість зазорів між ними - по 3 мм. Причому зовсім необов'язково, щоб фасади для ящиків були однакового розміру. Дуже комфортно, коли нижній ящик, найменш затребуваний, має більший обсяг і велику величину фасаду.

 • У деяких випадках виникає ситуація, коли ширина нижнього або верхнього ряду виявляється не недостатньою, а надмірною. Такі «зайві» 15 см, можна використовувати, наприклад, для бутилочніци - дуже зручного елемента, де легко поміщаються дрібні пакетики і пляшки. При більшій величині надлишку встановлюють бічні полички.

У верхньому ряду найчастіше справа вирішують полками. Однак нова тенденція меблевої інтер'єрної моди дозволяє використовувати бутилочніци різної глибини в якості вертикальних елементів нижнього і верхнього ряду. Рішення вельми нетривіальне і цілком здійсненне, оскільки багато виробників пропонують ці пристосування як стандартні з розмірами від 150 до 450 мм по ширині.

стандартні розміри  фасадів  являють собою досить широкий діапазон параметрів, що дозволяє обладнати дуже нетипові кухні за прийнятною ціною стандартні розміри фасадів являють собою досить широкий діапазон параметрів, що дозволяє обладнати дуже нетипові кухні за прийнятною ціною. Ну а якщо виникають проблеми з самостійними розрахунками, завжди можна звернутися за допомогою в крамниці, де всі нюанси врахують за допомогою спеціальної програми.