ВІДСТАНЬ ВІД ТЕЛЕВІЗОРА ЗАЛЕЖНО ВІД діагоналі ... НЕВДАЛИЙ ВИБІР ...

 1. Базові знання про діагональ
 2. стандартні параметри
 3. Співвідношення діагоналі і дозволу екрану
 4. Формат дозволу HD Ready:
 5. Кут огляду і діагональ
 6. різновиди дисплеїв
 7. Універсальна системи для будь-якої кімнати
 8. Можливі негативні наслідки неправильного вибору місця розташування ТВ
 9. спальня
 10. вітальня:
 11. кухня

Підбір діагональної величини телевізора - далеко не таке просте завдання, як може здатися. Для одних людей цілком підходить маленьке компактний пристрій, щоб переглядати улюблені передачі, а іншим глядачам необхідна величезна на всю стіну телевізор, який буде вражати помпезністю і розмахом придбаного обладнання. При такому підході можуть виникнути непередбачені проблеми, пов'язані з невдалим вибором. Якщо не враховувати рівноважний відстань між діагональним розміром ТВ-приймача і екраном пристрою, то може виникнути ситуація, при якій картинка зображення буде нечіткою і розмитою. В результаті - втрачається радість від покупки, та й грошові вкладення марні. У даній статті ми розглянемо, як правильно визначити відстань від телевізора в залежності від діагоналі.

Базові знання про діагональ

На сучасному ринку існує величезна різноманітність моделей зі всілякими габаритами, розмірами і дизайном. Саме тому, перш ніж придбати пристрій для перегляду цікавих передач, необхідно визначитися, в якій кімнаті він буде перебувати, адже:

 • в маленькому приміщенні не дуже зручно дивитися телевізор з великим дисплеєм;
 • у вітальнях і прийомних прекрасним рішенням стануть плазми.

Важливо! Якщо розміри приміщення недостатні для обраного ТВ-приймача і його діагональ дуже велика, то можливий варіант розпливчастості картинки екрану або відбудеться перекіс зображення. Іноді бувають випадки появи незрозумілих "квадратиків", що заважають чіткій зображенні зображення. Всі ці незручності викликані неправильним вибором екрану для перегляду телепередач.

Якщо не дотримуватися певних рекомендацій, то можуть виникнути проблемні моменти зі здоров'ям, зокрема збільшення негативного впливу на зір.

Діагональна лінія - це довжина по діагоналі між двома кутами екрана. Вимірюють таку відстань в дюймах. Величина одного дюйма дорівнює 2,54 сантиметра. Від розміру діагоналі залежить відстань до телевізора, з якого необхідно переглядати бажані передачі і фільми.

Вибір діагоналі телевізора з урахуванням відстані до місця його перегляду

Існують два принципи, за якими можна визначити максимальну діагональ дисплея:

 • Найменша довжина відстані від глядача до дисплея ТВ-приймача повинна бути не менше п'яти діагоналей екрану телевізора. Це - більш простий метод визначення параметра.
 • Для більш точного допустимого розміру ТВ-пристрої можна скористатися наведеною формулою: D = L / K, де:
  • D - діагональ дисплея ТВ-приймача, виражена в дюймах;
  • L - довжина відстані до діагонального екрану;
  • K - це коефіцієнт, що застосовується в діапазоні від 3-6, який враховується при обчисленні мінімальної і максимальної величини відстані.

Важливо! У стандартних невеликих телевізорів діагональ дисплея дорівнює близько 15-18 дюймів, причому, в такому випадку найменше відстань, з якого допустимо дивитися ТБ-приймач - це 1,5 метра.

При виборі моделі з великою діагоналлю - 70-80 дюймів, мінімальна допустима довжина до екрану пристрою складає 5 метрів.

стандартні параметри

Щоб постійно не займатися математичними підрахунками обчислення діагональної довжини ТВ-приймача для перегляду телепередач можна скористатися вже складеної таблицею з попередніми підрахунками необхідних параметрів. У списку нижче представлені співвідношення діагоналі дисплея до оптимального діапазону відстані для перегляду:

 • 14 дюймів (37 см) - відстань до телевізора від 1,2 до 2,2 м;
 • 20 (51) - 1,4-3,0 м;
 • 21 (54) - 1,8-3,2 м;
 • 26 (64) - 2,0-3,5 м;
 • 29 (73) - 2,2-3,8 м;
 • 32 (81) - 2,5-5,0 м;
 • 34 (87) - 2,7-5,3 м;
 • 36 (92) - 2,8-5,6 м.

Важливо! Існують фірми-виробники, які в наданих характеристиках вказують тільки видиму частину екрану. А деякі виробники намагаються обчислити параметр діагоналі ТВ-приймача, виходячи з розміру всього кінескопа. Однак це несуттєве відмінність, оскільки воно особливо не впливає на остаточне рішення вибору моделі ТВ для перегляду улюблених передач.

Співвідношення діагоналі і дозволу екрану

Крім того, довжина відстані для комфортного перегляду ТБ-приймача залежить не тільки від діагоналі, але і від якості зображеної картинки. Діагональний розмір повинен бути порівнянний з дозволом.

Найбільш загальнодоступними є два форматних дозволу:

 1. HD Ready c 1366 * 768 точок.
 2. Full HD c 1920 * 1080 пікселів.

Важливо! Якість зображення залежить від кількості точок або пікселів, доступних в даному телевізійному пристрої. Якщо багато точок бере участь у формуванні зображення картинки, то меншу відстань необхідно для якісного перегляду цікавих програм і фільмів на екрані.

Якісне зображення картинки залежить також і від роздільної здатності відеосигналу, який надходить на вхідний пристрій ТВ-приймача.

У списку нижче наведені показники діагоналі, що враховують формат дозволу і довжину відстані між точкою початку перегляду і дисплеєм ТВ-приймача.

Формат дозволу HD Ready:

 • 20-27 дюймів - відстань від телевізора 1,5-2,1;
 • 37-40 - 2,8-3,0 м;
 • 42-47 - 3,2-3,6 м;
 • 52 - 4,0 м.

Формат дозволу Full HD:

 • 20-27 дюймів - 1,1-1,5 м;
 • 37-40 - 2,0-3,0 м;
 • 42-47 - 2,3-2,5 м;
 • 52- 2,8 м.

Що ще враховується при виборі діагоналі?

Для того щоб визначитися з необхідною діагоналлю екрану, потрібно розібратися в двох факторах:

 • габарити приміщення, оскільки це впливає на відстань до телевізора і кут огляду;
 • основні характеристики дисплея ТВ-приймача, такі як тип і дозвіл.

Важливо! Чим більше діагональ, тим дорожче коштує телевізор, оскільки виробники витрачають набагато більше коштів для його виготовлення. Також розмір діагоналі впливає на вагу, товщину телеприймача.

Помилковим вважається твердження, що від розміру дисплея залежить якість зображення Помилковим вважається твердження, що від розміру дисплея залежить якість зображення. Даний параметр не має ніякого відношення до діагоналі дисплея. Насправді на якість картинки впливають:

 • формат блакитного екрану;
 • дозвіл дисплея;
 • контрастність;
 • якість матриці.

Важливо! Зручніше дивитися програми на ТБ-приймачі з більшою діагоналлю, оскільки очам не потрібно сильно напружуватися. Якщо ж відстань до телевізора набагато менше необхідного, відбувається збільшення кута огляду. В результаті - очам дуже складно охопити весь периметр великого дисплея, тому вони дуже швидко втомлюються.

Кут огляду і діагональ

Правильно підібрані діагональ, дозвіл, кут огляду і відстань до дисплея допоможуть відчути себе учасником що відбувається і створять ефект присутності. Це допоможе більш яскраво сприймати картинку і відчувати себе частиною чогось великого.

Для того щоб створити кінематографічну реальність, потрібно пам'ятати такі значення кута перегляду:

 • 20 ° - щоб домогтися такого кута огляду, необхідно помножити діагональ дисплея на 2,5 і отримати значення відстані.
 • 30 ° - в такому випадку відстань визначається за допомогою коефіцієнта 1,6. Цей варіант вважається найбільш оптимальним для домашнього кінотеатру.
 • 40 ° - для визначення потрібно відстані необхідно застосувати коефіцієнт 1,2. Дане значення є мінімальним для Full HD телевізорів.

Зараз випускають і моделі з тривимірним кутом огляду, для яких необхідно використовувати спеціальні окуляри. У такому випадку потрібно керуватися рекомендаціями виробників, але все ж варто віддати перевагу широко використовуваним дисплейним варіантів.

Важливо! У 3D моделях ТВ-приймачів кут огляду повинен бути якомога більшою, щоб отримати більш ефектне зображення, але відстань до телевізора потрібно вибирати якомога меншим.

різновиди дисплеїв

Для підбору найбільш зручного і практичного ТВ-приймача необхідно враховувати ряд основних факторів:

 • вид моделі;
 • основні формати дозволу;
 • довжина відстані від точки початку перегляду до екрану;
 • діагональ дисплея.

При виборі моделі ТВ-приймача також враховується технологічний процес виготовлення екрана. Кожна технологія характеризується певним розміром, якістю зображення, контрастністю, чіткістю - всі ці параметри враховуються при покупці.

На сучасному ринку представлені наступні технології виготовлення:

 • ТВ-приймачі з кінескопом. Це - дуже старі моделі, відмінною рисою яких є наявність великих габаритів і значну вагу. У ТВ-приймачів з кінескопом дуже великий термін експлуатації. Вони більш надійні і довговічні в застосуванні в порівнянні з рідкокристалічними і плазмовими моделями. Однак дуже програють прилади з кінескопом як зображення картинки екрану.
 • ТВ-приймачі з рідкокристалічним дисплеєм. Особливо визнані і загальнодоступні моделі для перегляду передач. У рідкокристалічних телевізорів чудовий відтворює ефект зображення. Вони можуть випускатися невеликих розмірів, що дуже зручно для малогабаритних приміщень. При експлуатації РК-телевізорів іноді виникають складні ситуації, так як кут огляду не завжди відповідає кинематической реальності. Крім того, можуть бути присутніми проблеми з чіткістю і контрастністю зображення. Тому потрібно дуже точно визначати відстань до телевізора в залежності від діагоналі.
 • ТВ-приймачі з плазмовим дисплеєм. Це - порівняно нові моделі, які з'явилися після рідкокристалічних телевізорів. Фірми-виробники, враховуючи попит і пропозицію широких мас населення, виготовляють такі моделі величезних розмірів. Деякі моделі можуть зайняти всю стіну в домашньому приміщенні.

Важливо! Необхідно враховувати, що екран з діагональною величиною менше п'ятдесят дюймів не можуть сприймати FULL HD формат дозволу.

Індивідуально обдуманий підхід до вибору телевізора здатний доставити величезне задоволення від придбаної покупки, поєднавши в собі ціну, якість і ефективність використання. так:

 • дивлячись на екран ЖК-телевізора - потрібна менша відстань, з якого можна оглядати телепередачі;
 • для плазмової панелі точно з такою ж довжиною діагоналі буде потрібно значно більша дистанція між глядачем і екраном.

Особливості обстановки в квартирі

Перед вибором ТВ-приймача необхідно визначитися не лише з габаритами кімнати, але і зрозуміти, в якому саме ракурсі приміщення воно займе своє місце.

Універсальна системи для будь-якої кімнати

Як ми зазначили вище - довжина відстані до телевізора від місцезнаходження глядача в ідеалі становить п'яти діагоналях екрану. Це - дуже легкий і результативний метод вибору ТВ-приймача. Така система вибору володіє загальними правилами, але кожна людина має власні переваги і у кожного різне сприйняття і оціночне судження. Крім того, гострота зору - також індивідуальна особливість, тому до вибору моделі ТВ-приймача необхідно підходити самостійно.

Важливо! Купуючи телевізор, максимально постарайтеся в магазині протестувати обраний товар на якісне зображення картинки. Для цього пробуйте розглядати екран з такої відстані, яке буде використовуватися в домашній обстановці.

Можливі негативні наслідки неправильного вибору місця розташування ТВ

З огляду на балансное рівновагу між відстанню від точки перегляду до місцезнаходження ТВ, можна уникнути негативних моментів:

 • немає відчутної навантаження на зір;
 • присутній приємне і комфортне стан при перегляді;
 • спостерігається чітке зображення картинки екрану без будь-яких перешкод.

спальня

Установка телевізора в спальні залежить від величини і розмірів ліжка. Влаштувавшись зручніше і розслабившись від трудового дня, при миттєвому погляді на стіну можна зафіксувати місце, де зручніше за все буде переглядати телевізор.

Важливо! Висота, на якій підвішується ТВ в спальні, буде порівняно вище точки монтажу в вітальні.

Необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікарів. Відхилення кута від центральної точки екрану при перегляді не повинно перевищувати тридцяти градусів. Також потрібно чітко визначити відстань від телевізора в залежності від діагоналі.

Важливо! Недотримання лікарського ради призводить до виникнення остеохондрозу хребта шиї. Така проблема виникає в результаті тривалого просматривания фільмів і передач при ненормальному місцезнаходження голови, відповідно - шиї.

Переважно скористатися якісними кронштейнами, які здатні регулювати екран. Коригування можна здійснювати, не тільки змінюючи похилий кут монітора, але і повертаючи екран в іншу сторони.

вітальня:

 • При виборі місця розміщення ТВ в вітальні кімнаті необхідно враховувати перевагу кожного члена сім'ї, так як в основному весь свій вільний час мешканці проводять в цій кімнаті.
 • Крім того, потрібно визначитися, перегляд передач буде відбуватися в сидячому положенні на стільцях або лежачи на дивані.
 • Зазвичай висота від підлоги, на якій розміщують телевізор, коливається в межах від 0,7 метрів до 1,35 метра.

Важливо! Якщо вітальня кімната має дуже великі габарити, то встановлювати телевізійний пристрій необхідно на мінімально допустимій відстані від поверхні підлоги, оскільки таким чином згладжується різниця в зрості глядачів, розташованих на м'яких меблів, і маленьких діточок, які грають на килимовому покритті.

кухня

Для визначення найкращого місцезнаходження телевізора на кухні необхідно знати:

 • габарити приміщення;
 • довжину дистанції від часто знаходиться зони господині до передбачуваного місця розташування ТВ.

Вибираємо місце і спосіб монтажу:

 • При наявності маленьких дітей необхідно подбати про заходи безпеки і прикріпити ТВ-приймач на максимально допустимій відстані від підлоги.
 • Для маленьких кухонних приміщень можливий рівень розташування ТВ-приймача від поверхні підлоги становить 1,75 метра.
 • Крім того, необхідно застосування надійного кріплення кронштейнів регулюють зміна кута перегляду.

Важливо! При тривалому перегляді існує можливість нагріву корпусу телевізора. Тому не рекомендується розміщувати ТВ пристрій всередину меблів.

Для якісного і довговічного застосування необхідно вентиляційного ефекту повітряного простору приміщення.

Тепер ви знаєте все для того, щоб вибрати оптимальну відстань телевізора, в залежності від діагоналі, його типу, призначення кімнати і інших, не менш важливих, параметрів. Значить - тепер ви можете дійсно насолоджуватися картинкою на екрані стільки, скільки вам захочеться.

Але на цьому ми з вами не прощаємось, заходите ще!

Підписуйтесь на оновлення нашої сторінки на Фейсбук і обов'язково поділіться з друзями! До зустрічі!

З любов'ю, « Будь в теме! »

Підписуйтесь на оновлення нашої сторінки на Фейсбук і Pinterest обов'язково поділіться з друзями!
З любов'ю, «Будь в темі» !

Що ще враховується при виборі діагоналі?