Як налаштувати WiFi (вай-фай) на Windows 8. Налаштування WiFi на ноутбуці Windows 8. WiFi для Windows 8.

 1. Налаштування WiFi в Windows 8
 2. Як змінити параметри WiFi на Windows 8
 3. Якщо не працює WiFi
 4. Домашні WiFi мережі
 5. Безпека WiFi

У цій статті буде описаний процес налаштування WiFi для Windows 8, крок за кроком, з ілюстраціями.

Аналогічні статті для інших операційних систем:

Трохи теорії - Що таке WiFi (802.11).

Налаштування WiFi в Windows 8

Налаштувати WiFi на ноутбуці Windows 8 зовсім просто.

В треї, на значку "Мережа", натисніть на ліву кнопку миші. Відкриється панель з переліком доступних WiFi мереж (точок доступу). Потрібно кликнути мишею на тій мережі до якої планується отримати доступ:

Потрібно кликнути мишею на тій мережі до якої планується отримати доступ:

Після цього потрібно натиснути на кнопку "Підключитися":

Після цього потрібно натиснути на кнопку Підключитися:

Після цього з'явиться поле в якому потрібно ввести пароль до цієї точки доступу:

Після цього з'явиться поле в якому потрібно ввести пароль до цієї точки доступу:

Примітка. Для того, щоб побачити текст пароля, який ви написали, потрібно натиснути кнопку "Око" в правому кінці поля. Текст пароля відображається тільки коли кнопка під час натискання!

Вводите пароль, натискаєте "Далі" і якщо пароль правильний то через півхвилини або хвилину з'єднання буде встановлено. Значок мережі в треї змінить свій вигляд. При цьому всі параметри, крім пароля, для нового підключення Windows 8 встановить автоматично.

Після з'єднання з точкою доступу Windows 8 видасть запит на присвоєння типу цієї мережі:

Після з'єднання з точкою доступу Windows 8 видасть запит на присвоєння типу цієї мережі:

Якщо натиснути кнопку "Так", то в цій мережі можна буде обмінюватися файлами і іншими ресурсами (наприклад друкувати по мережі). Якщо натиснете кнопку "Ні", то в цій мережі буде тільки Інтернет.

Як змінити параметри WiFi на Windows 8

В треї, на значку "Мережа", потрібно натиснути на праву кнопку миші і потім в меню вибрати "Центр управління мережами". У Центрі управління мережами потрібно кликнути мишею на імені підключення (на ілюстрації це "Бездротова мережа sQuad 7.82 3G":

Відкриється вікно стану цього підключення в ньому потрібно натиснути кнопку "Властивості бездротової мережі":

І після цього відкриється вікно в якому ви зможете змінити налаштування для цього підключення:

Як користуватися WiFi

Користуватися WiFi дуже просто. Після того як ви створили підключення включати і вимикати його можна через значок мережі в треї.

Однак потрібно розуміти, що можливість користуватися WiFi, сильно залежить від зовнішніх факторів. Оскільки радіосигнал схильний до дії зовнішнього середовища. Різні перешкоди на зразок стін, стель, підлог послаблюють і сигнал точки доступу, і сигнал клієнтського пристрою. Windows показує рівень сигналу від точки доступу в "паличках". На картинках, на початку статті, показаний рівень сигналу в одну-дві короткі палиці. Це дуже слабкий сигнал. при такому сигналі користуватися Інтернет швидше за все не вийде.

Є програми, які показують рівень сигналу в цифрах - dBm, наприклад 60 dBm або 40 dBm. Чим більше така цифра, тим слабкіше сигнал - хороший сигнал це цифра менше 50 dBm. Однак потрібно розуміти що точність таких цифр коливається в залежності від адаптера і драйвера цього адаптера. В одних і тих же умовах один адаптер може показувати наприклад 71 dBm, а інший адаптер 82 dBm.

Крім пасивних перешкод, на якість передачі сигналу WiFi можуть чинити негативний вплив джерела електромагнітного випромінювання. Так що, навіть якщо у вас на ноутбуці встановлений найкращий WiFi адаптер, це не означає що ви завжди зможете користуватися Інтернет через WiFi.

У ситуації з поганим сигналом може допомогти використання адаптера з зовнішньою антеною. Наприклад USB WiFi адаптер TP-Link TL-WN722N / C укомплектований зовнішньою антеною. При цьому вона знімна і при необхідності її можна замінити на іншу, з великим коефіцієнтом посилення.

Що дає наявність зовнішньої антени? Продовжуючи цей же приклад - в рівних умовах - одна і та ж точка доступу, одне і теж час і місце підключення, наявність пасивних перешкод між точкою доступу і клієнтом - в результаті слабкий сигнал в обидва боки:

 • Внутрішній "рідний" WiFi адаптер ноутбука з'єднатися з точкою доступу, але практично не дає можливості користуватися Інтернет через низьку швидкості і частих обривів.
 • TP-Link TL-WN722NC з власною антеною дає стабільне з'єднання з Інтернет на хорошій швидкості.

Якщо не працює WiFi

Якщо на вашому комп'ютері немає "бездротового підключення до мережі" причина може бути в наступному:

 • На вашому комп'ютері взагалі немає WiFi адаптера. Дізнатися це можна через Диспетчер пристроїв. У списку пристроїв повинна бути бездротова мережева карта.
 • На вашому комп'ютері WiFi адаптер є але він відключений. Наприклад на багатьох ноутбуках є кнопки виключення WiFi адаптера. Це може окрема кнопка або одна з кнопок F в комбінації з кнопкою Fn. Якщо WiFi адаптер вбудований в материнську плату, він може бути відключений в BIOS.
 • Адаптер є, але не встановлені драйвера на нього, в цьому випадку він буде в списку пристроїв в якості невпізнаного пристрої.
 • Адаптер є, але він програмно відключений.

Адаптер є, але він програмно відключений

Якщо "Бездротове мережеве з'єднання" є, воно показує список мереж, але не вдається підключитися до потрібної мережі, тоді причина може бути в тому, що:

 • Занадто слабкий сигнал між вашим адаптером і точкою доступу. Велика відстань, товсті стіни і т.п. Причому рівень сигналу точки доступу може бути пристойний, але сигнал вашого адаптера не «добиває" до точки доступу. Тому, що сигнал адаптера, в загальному випадку слабкіше ніж сигнал точки доступу. Особливо якщо адаптер вбудований, як наприклад в ноутбуці.
 • Ви ввели неправильний пароль. Це особливо актуально для Windows XP тому, що там не можна побачити символи пароля.

Якщо з'єднання з точкою доступу встановлено, але Інтернет не працює, тоді причини можуть бути:

 • WiFi роутер (точка доступу) не підключений до Інтернет. Наприклад технічний збій у провайдера, або недолік коштів на вашому рахунку у провайдера.
 • Технічний збій в роботі серверів DNS у провайдера.

Домашні WiFi мережі

Домашня WiFi мережу дозволяє не тільки роздати Інтернет на всі пристрої які є в будинку (комп'ютери, смартфони, планшети), але крім цього можна розділити і такі ресурси як принтер і файли. Потрібно просто відкрити загальний доступ до тих ресурсів, які ви хочете зробити розшарити. Робиться це так само як для звичайної провідної мережі. Можна використовувати статтю Налаштування LAN на Linux і Windows . А якщо ви хочете, наприклад роздати WiFi з ноутбука Windows 8, тоді читайте статтю Точка доступу Windows 8 .

Безпека WiFi

Оскільки при використанні WiFi вся інформація передається по радіохвилі це робить WiFi мережі набагато більш уразливими в порівнянні з провідними мережами. Справа в тому, що радіосигнали посилаються точкою доступу (WiFi роутером) і пристроями, які підключені до точки доступу, доступні для перехоплення будь-яким аналогічним пристроєм, який знаходиться в радіусі "чутності" від точки доступу або від клієнта через цю точку. Тобто перехоплення мережевого трафіку стає дуже простим, доступним і непомітним. А перехоплення мережевого трафіку дозволяє зібрати інформацію, необхідну для атаки на WiFi мережу. У міру того, як стає все більше точок доступу, WiFi збільшується і кількість бажаючих "зламати" WiFi мережу.

Найпоширеніша мотивація для злому точок доступу WiFi це підключення до Інтернету через WiFi безкоштовно. Досить поширена сьогодні картина - у вас в квартирі встановлений WiFi роутер і до нього підключені не тільки ваші пристрої, але і комп'ютер когось із ваших сусідів. Ви платите за Інтернет, а ваш технічно грамотний сусід, отримує Інтернет безкоштовно.

Але "крадіжка" Інтернет не єдина причина по якій "зламують" мережі WiFi. Справа в тому, що якщо зловмисник отримує доступ до вашої точки доступу, він через неї може отримати доступ до всіх пристроїв, які підключені до вашого WiFi роутера. А це дає йому можливість крадіжки ваших персональних даних. Наприклад паролів до пошти, до Інтернет-банкам, ваших документів - одним словом до всього чим ви володієте.

Тому користуватися WiFi потрібно з обережністю. Ось кілька правил, які варто дотримувати.

Чи не підключайтеся до відкритих громадським мереж WiFi через ноутбук на якому у вас зберігається цінна інформація. А якщо вам необхідний доступ до Інтернет через відкриті мережі WiFi, тоді використовуйте на вашому ноутбуці фаєрвол і антивірус. Ще краще якщо ви встановите на ноутбук дві операційні системи. Одну основну, в якій буде зберігатися вся ваша цінна інформація. А іншу порожню, тільки для того, щоб виходити в Інтернет через відкриті WiFi мережі.

Якщо ви використовуєте роутер WiFi у себе вдома або в офісі, необхідно правильно налаштувати WiFi роутера:

 • Використовуйте тип захисту WPA2.
 • Пароль для захисту повинен бути довгий - краще якщо 50 - 60 символів, і повинен складатися з довільного набору символів. Пароль marina1234 дуже поганий - його зламають за кілька хвилин. Пароль nvysue57k-sjehr [SDFmKlnjasue @ $ laindy хороший - його зламати практично нереально.
 • Якщо на вашому WiFi роутера є функція WPS її потрібно відключити.
 • Якщо ваш WiFi роутер підтримує функцію адміністрування через веб-інтерфейс, потрібно відключити доступ до цього інтерфейсу через WiFi. Веб-інтерфейс WiFi роутера повинен бути доступний тільки через мережевий кабель.
 • Вимикайте ваш роутер WiFi на той час коли не користуєтеся Інтернет - вночі або коли йдете з дому або офісу. Якщо точка доступу працює цілодобово це полегшує завдання зломщика - у нього багато часу на те, щоб проводити атаки на вашу точку доступу.

Іван Сухов, 2014 р

Поділіться цим сайтом з друзями!

Якщо вам виявилася корисна або просто сподобалася ця стаття, тоді не соромтеся - підтримайте матеріально автора. Це легко зробити закинувши грошиків на Яндекс Гаманець № 410011416229354. Або на телефон +7 918-16-26-331.

Або іншими способами (з карти, з телефону)

Навіть невелика сума може допомогти написання нових статей :)

Або поділіться посиланням на цю статтю зі своїми друзями.

Що дає наявність зовнішньої антени?