Чи шкідливий вай-фай роутер в квартирі?

  1. Чи шкідливий вай-фай роутер для здоров'я?

Багато для підключення інтернету до різних комп'ютерів і ноутбуків вибирають wi-fi роутер. Оскільки використовується бездротове підключення, то дані передаються завдяки електромагнітному випромінюванню. Саме тому багатьох цікавить, чи шкідливий вай-фай роутер в квартирі. На сьогоднішній день думки розділилися, так одні підтверджують, а інші спростовують ці побоювання, тому варто розглянути аргументи обох сторін.

Чи шкідливий вай-фай роутер для здоров'я?

Щоб розібратися в цьому питанні, слід звернутися до числовим значенням. Частотний діапазон роботи роутера становить 2,4 ГГц, при цьому потужність в середньому складає 100 мкВт. Вченими встановлено, що така частота впливає на організм людини, а саме змушує молекули води, жиру і глюкози зближуватися, що підвищує тертя. В принципі подібне значення частоти необхідно для передачі внутрішньоклітинної інформації між органами, але при тривалому зовнішньому впливі можуть виникнути збої в процесі росту і ділення клітин. З'ясовуючи, чи шкідливий для здоров'я вай-фай, варто зауважити, що в багатоквартирних будинках людина може відчувати множинне вплив роутерів з інших квартир. Стіни та інші конструкції тільки частково знижують радіус дії, але не затримують його повністю. Оскільки роутер використовується в офісах, магазинах та інших закладах, то можна стверджувати, що на людину постійно впливає випромінювання роутера.

Розбираючись в тому, чи шкідливий вай-фай в квартирі, варто розглянути й інша думка. Вчені для визначення впливу випромінювання на організм ввели параметр, який називається оптичною потужністю випромінювання, яка вимірюється в дБм. Для роутера ця величина складає 20 дБм. При цьому варто враховувати, що потужність випромінювання залежить від відстані до роутера, а зазвичай це пристрій у своєму розпорядженні в місце, де він не буде заважати.

Говорячи про те, чи шкідливо вай-фай випромінювання, варто також розібратися, як зменшити існуюче випромінювання. Якщо все ж є побоювання, що роутер може нашкодити, то досить просто змінити потужність сигналу на 50, 25 або 10%. Завдяки цьому знижується і доза опромінення. Врахуйте, що відстань від робочого столу до роутера має бути мінімум 40 см. На ніч потрібно обов'язково вимкнути пристрій, а також робіть це, якщо не плануєте користуватися інтернетом . Не рекомендується тримати ноутбук на колінах.

Чи шкідливий вай-фай роутер для здоров'я?
Чи шкідливий вай-фай роутер для здоров'я?