Роутер дію на організм людини. Wi-Fi. Кілька важливих моментів

 1. Яким чином Wi-Fi «роздає» інтернет-з'єднання?
 2. Як електромагнітні хвилі впливають на організм людини?
 3. Що говорить наука щодо шкоди Wi-Fi?
 4. Що це за звір такий
 5. Чутки і вигадки
 6. Поле зла і небезпека без проводів
 7. Зловісна радіація: вигадка масштабів всесвіту
 8. Wi-Fi - це шкідливо? Нітрохи!
 9. Радіація в стародавні часи
 10. Wi-Fi випромінювання
 11. Шкода від дії випромінювання
 12. Безпека Wi-Fi випромінювання
 13. норми випромінювання
 14. Чи шкідливий Wi-Fi?
 15. Відео про шкоду вайфай-випромінювання
 16. Чи шкідливий Вай Фай для здоров'я
 17. В чому полягає небезпека електромагнітного випромінювання для людини?
 18. Умови використання Вай Фай роутера

Існує безліч думок щодо того, шкідливий для нашого здоров'я Wi-Fi чи ні. Бездротове підключення до мережі, використовувати яке може велика кількість людей одночасно, є нині практично у всіх громадських місцях. Багато з нас встановили роутер будинку, в результаті чого користуватися інтернетом тепер легко і комфортно. Але чим популярніше стає ця технологія, тим більше виникає суперечок щодо її безпеки для людини.

Навіть якщо Wi-Fi дійсно шкодить здоров'ю, ніхто від нього не відмовиться

На сьогоднішній день немає однозначних висновків щодо шкоди, користі або нейтральності Wi-Fi для організму. Через це з'явилося багато міфів і вигадок, і зрозуміти, що з цього - правда, а що - брехня, неможливо. Спробуємо проаналізувати всі питання, що стосуються того, який вплив надає на нас встановлений в квартирі роутер, і для цього ми почнемо з головного - з'ясуємо, як він працює.

Яким чином Wi-Fi «роздає» інтернет-з'єднання?

Роутер з Wi-Fi-технологією «ділиться» з іншим обладнанням високошвидкісним доступом до Всесвітньої павутини за допомогою електромагнітних хвиль - саме через них виникли суперечки про шкоду цієї технології.

Електромагнітні хвилі присутні в нашому житті вже багато років, адже ще колись їх використовували в радіоприймачах для передачі сигналу. Сьогодні завдяки їм стала можливою робота великої кількості техніки - від ноутбуків і мобільних телефонів до мікрохвильової печі.

Як електромагнітні хвилі впливають на організм людини?

Вони впливають на мозок і центральну нервову систему, тому якщо випромінювання надто сильне, людина відчуває слабкість, головний біль і роздратованість. Таким чином, негативний вплив від електромагнітних хвиль існує, але шкідливий через них для здоров'я людини сам Wi-Fi-роутер?

Щоб відповісти на це питання, нам потрібно зробити аналіз конкретних властивостей зазначеного пристрою і порівняти його з іншою технікою, якої ми користуємося в повсякденному житті.

Ми зупинимося на наступних параметрах Wi-Fi-роутера:

 • Потужність випромінювання.
 • Радіус дії.
 • Тривалість використання пристрою і його розташування.

Частота роутера становить 2,4 ГГц - як і у мікрохвильовій печі, але остання набагато шкідливіші для здоров'я. Чому? Вся справа в потужності - у цього побутового приладу вона в десятки разів вище, саме цей показник визначає вплив випромінювання на людину. Таким же чином порівнюємо роутер з мобільним телефоном - у першого пристрою потужність вимірюється в показнику мВт, а ось у стільникового вона становить мінімум 1 Вт, що в рази вище. Таким чином, потужність випромінювання Wi-Fi-роутера незначна в порівнянні з іншою технікою.

Зверніть увагу на те, як розташовується інтернет-обладнання в будинку. Оскільки ми користуємося доступом до глобальної мережі без прив'язки до роутера, потужність випромінювання ділиться пропорційно відстані до вас. Той же смартфон ми докладаємо безпосередньо до вуха під час розмови, тому він сильніше впливає на наше здоров'я і шкідливий в більшій мірі, так як багато хто з нас протягом дня здійснюють досить багато дзвінків.

Має значення те, скільки часу ми зазвичай користується пристроєм - якщо просидіти цілий день за ноутбуком, це вплине на нас гірше, ніж двохвилинний розмова по телефону. Тому все залежить не від наявності або відсутності випромінювання в будь-якій техніці, а від того, наскільки розумно й помірковано ми її експлуатуємо.

Тому коли хтось говорить про шкоду Wi-Fi, це пов'язано з електромагнітними хвилями - вони дійсно впливають на людину, але ми вже з'ясували, що через невеликої потужності роутера випромінювання незначно, особливо в порівнянні з іншою технікою.

Що говорить наука щодо шкоди Wi-Fi?

У світі проводилося багато досліджень і дослідів, спрямованих з'ясувати, чи дійсно Wi-Fi шкідливий для здоров'я, але довести це поки не вдалося. Втім, ніхто не зміг знайти аргументи безневинність зазначеної технології для організму, тому однозначно заборонити або дозволити утилізувати її неможливо.


Висновок один - все повинно бути в міру, тому, щоб зменшити вплив Wi-Fi-роутера, а, точніше, його випромінювання в квартирі, дотримуйтесь таких порад:

 • Не ставте пристрій там, де ви є найчастіше - краще, щоб воно розташовувалося на відстані від 40 см. Крім того, якщо розташувати обладнання на робочому столі або системному блоці, це погіршує якість сигналу.
 • Якщо планшети або телефони вимагають бездротового підключення , То комп'ютер можна підключити через кабель.
 • Вимикайте роутер, коли ви їм не користуєтесь або збираєтеся лягати спати.
 • Вимикайте модуль Wi-Fi на телефоні, коли не використовуєте його.

Твердження, що Wi-Fi шкідливий для здоров'я людини, поки залишається міфом, а ось те, що він зручний і практичний, не підлягає сумніву. Установка роутера надасть швидкий доступ в інтернет, використовувати який можна на кількох пристроях одночасно без прив'язки до проводів і модему, що особливо важливо, якщо ви живете вдома не одні.

Погодьтеся, сьогодні практично в кожен момент часу людина тісно прив'язаний до інтернету за допомогою нескінченного переліку апаратури і програмного забезпечення . І величезна заслуга у всьому цьому технології бездротового зв'язку . Але чи безпечна вона? Особливо з огляду на те, що з кожним днем ​​зростає кількість тих, що оточують нас роутерів і мобільних пристроїв . Так що давайте з'ясуємо, чи шкідливий WiFi насправді або нас просто лякають.

Що це за звір такий

Wifi - це стандарт бездротового зв'язку пристроїв. Здійснюється він за допомогою радіочастотного сигналу в діапазонах від 2.4 до 5 ГГц. Іноді - в дослідницьких цілях - це відбувається на частоті до 20 ГГц, проте в побутової техніки і гаджетах такі високі частоти не використовуються.

Найбільш популярні стандарти такої мережі сьогодні: a, b, g, n і ac. Швидкості передачі даних все ростуть і ростуть, збільшується захищеність мереж.

Це круто, зручності - зручностями, але ж це все якось повинно впливати на наше здоров'я, хіба ні?

Чутки і вигадки

А ось тепер поглянемо на WiFi з іншого боку. І прислухаємося, що про нього інколи кажуть люди:

 • "Він випускає шкідливе випромінювання!"
 • "Електромагнітні поля бездротових пристроїв небезпечні! "
 • "Здається, це випромінювання навіть радіоактивно!"

Так, звучить смішно. Але, як то кажуть, в кожному жарті є частка жарту.

Спробуємо все ж розібратися.

І почнемо з того, що Wifi є радіосигналом. Однак, на відміну від звичних повсякденних радіо-пристроїв, таких, як мобільні телефони, радіо і тому інше, даний стандарт зв'язку працює в більш високому частотному діапазоні.

Для порівняння, звичайний радіоприймач працює в діапазоні від 50 до 150 МГц, військові радіостанції - в діапазоні до 500 МГц, мобільні телефони в мережах 4G \ LTE - близько 1900 МГц. Порівняйте ці значення з 2.4 і 5 ГГц. Це більше в тисячу разів!

З першого погляду цифра здається лякаючою. Багато чули про таке поняття, як фонове радіовипромінювання, яке шкідливо впливає на організм, і може скластися помилкова думка, що чим більше частота сигналу і чим він ближче - тим шкідливіше.

Об'єктивно ж треба сказати, що будь-який радіосигнал за природою впливає на атоми і молекули, в тому числі і на живі клітини організму. Однак, частотний діапазон такого сигналу повинен коливатися з постійною амплітудою, бути сфокусований і мати колосальну силу, а так само впливати на об'єкт постійно і цілеспрямовано.

WiFi же розсіюється і висока частота - якою вона лише здається - торкнутися організм в принципі не може. Навіть точки доступу з великою кількістю антен, що працюють в різних діапазонах і роздають сигнал на пристрої, близько не мають необхідної силою, щоб завдати хоч якоїсь незначної шкоди.

Для порівняння: мобільний телефон, який кожен день знаходиться в кишені будь-якого сучасного людини, в порівнянні з Wi-Fi радіосигналом, приносить в рази більше шкоди. Хоч і теж вельми і вельми незначного.

Поле зла і небезпека без проводів

Чутки про деяке типі поля, яке випускається роутером, можуть бути обгрунтовані лише природою самого пристрою. З точки зору електроніки, будь-який пристрій, в якому є певний заряд, здатне створювати фонове електростатичне і електромагнітне поле.

Зрозуміло, обидва типи даних полів здатні завдавати шкоди здоров'ю людини, якщо вони мають достатню силу і інтенсивністю. Так само не варто забувати про час впливу поля на організм.

Концентрація сили, як і інтенсивність впливу поля безпосередньо залежить від відстані на якому знаходиться і об'єкт впливу, і джерело поля.

Значення електромагнітного і електростатичного поля в тлі WiFi роутера настільки малі, що заподіяти будь-якої шкоди просто не представляється можливим. І тільки якщо носити точку доступу в кишені з собою 24 години на добу (так, уявіть собі, якщо у вас гарна фантазія) не вимикаючи, можна отримати якесь невеличке шкідливий вплив.

Варто відзначити, що магнітне поле від монітора вашого персонального комп'ютера і його системного блоку куди більше, так як воно сконцентроване і направлено, але і воно просто не здатне надавати негативного впливу, так як не має потрібну конфігурацію і силу.


Зловісна радіація: вигадка масштабів всесвіту

Радіація - ще один термін, яким можна налякати будь-якого користувача технології бездротового зв'язку. Дійсно, згубний вплив радіації недооцінити складно. Вона серйозно впливає на клітини організму людини і приводити до згубних наслідків. Однак, чи може інтернет-з'єднання створити небезпеку для здоров'я людини?

І знову подивимося на все навколо. Власний радіаційний фон є практично у будь-яких пристроїв, і будь-яка електроніка так само випускає радіацію. Наприклад, мобільний телефон, який практично завжди знаходиться в роботі, має радіаційний фон, і довгі розмови по ньому здатні впливати на тканини організму, і в тому числі, на тканини мозку.

Якщо взяти всі той же роутер, то і у нього можна виявити слабенький фон радіації. Але це лише фонове випромінювання - таке ж, яке оточує людину всюди. Воно не здатне створити або заподіяти будь-якої більшої шкоди, ніж стіл, на якому стоїть ваш персональний комп'ютер , Або повітря, яким ми дихаємо щодня.

Тому можна сміливо забути про радіацію і про її небезпеки, так як ні одна точка доступу не здатна створити такий фон, який буде позначатися негативно на здоров'я людини будь-яким чином.

Тому можна сміливо забути про радіацію і про її небезпеки, так як ні одна точка доступу не здатна створити такий фон, який буде позначатися негативно на здоров'я людини будь-яким чином

Wi-Fi - це шкідливо? Нітрохи!

Як можна бачити, жоден з вище перерахованих чинників не здатний відбитися на стані здоров'я людини і активного користувача бездротової мережі . Щось хороше не обов'язково має бути скомпенсировано чим-небудь поганим, і інтернет без кордонів - це безумовне підтвердження цього принципу.

Відповідаючи на ваше запитання про те, чи шкідливий Wi Fi, ми відповідаємо коротко: "немає, розслабтеся".

І в кінці статті ідеально б підійшов всім знайомий трек: "Relax, take it eee-asy".

Особливо допитливі вже не перше десятиліття намагаються виявити і довести шкоду WiFi, але ось з точки зору науки, в своїх спробах вони ні на крок не просунулися за весь цей час. Взагалі питання нормування випромінювання і будь-якого шкідливого фактора - складний момент, адже необхідні багаторічні дослідження з тисячами учасників. Не кожна дослідницька лабораторія в своєму розпорядженні подібних ресурсами і готова витрачати їх на вже вирішене питання.

Радіація в стародавні часи

Хотілося б сказати, що випромінювання початок оточувати нас тільки в XX столітті, але це не зовсім так. Швидше навіть, зовсім не так:

 • Деякі еволюціоністи вважають, що саме завдяки підвищеному радіаційному фону в гірських районах Африки сталися так необхідні мутації в геномі, і стала можливою сама еволюція.
 • Існує природне випромінювання нашої планети, яке останні кілька мільйонів років було на одному і тому ж рівні.
 • Велика частина випромінювання з космосу «фільтрується» за рахунок атмосфери і озонового шару. Радіація є навіть в сонячних променях, але лише мала її частка доходить до земної поверхні.
 • У гірських регіонах природний фон завжди був трохи вище, за рахунок поверхневого залягання радіоактивних елементів.

Так що навіть наші далекі предки не були на 100% захищені від згубного впливу випромінювання, але це не завадило їм побудувати цивілізації, сформуватися безліч культур і винайти все, що нас оточує.


Wi-Fi випромінювання

Колись передача даних була можлива тільки за допомогою дротів, але від цієї доктрини давно відійшли, завдяки технічному прогресу:

Сьогодні все активно користуються Wi-Fi, але можливо вже в наступному десятилітті буде розроблений і впроваджений інший більш надійний і швидкий варіант передачі даних.

Поточний рівень технологій дозволяє за допомогою всього пари «вишок» забезпечити якісним інтернетом невелике містечко. Але з комерційної точки зору, це абсолютно невигідно, особливо нинішнім провайдерам. дешевий і швидкий інтернет без всіх цих проводів? А за що тоді гроші з користувачів брати?


Шкода від дії випромінювання

Щоб подати максимально об'єктивні відомості, необхідно будь-яке питання розглянути з двох різних точок зору. Спочатку краще ознайомитися з доводами тих, хто вважає Wi-Fi абсолютним злом:

 1. Роутер є майже в кожній квартирі, в багатоквартирних будинках підсумовується випромінювання відразу від десятків пристроїв і все це впливає на організм.
 2. Мало хто відключає обладнання в той час, поки їм не користується. В результаті шкідливий вплив йде 24 години на добу, кожен день.
 3. Випромінювання здатне проходити крізь кам'яні стіни і металеві предмети, людини вже напевно наскрізь «прошиє».
 4. При пікових навантаженнях на мережу повинна підвищуватися часто випромінювання, а це вже серйозний вплив на клітинному, а може і на молекулярному рівні.

Зрозуміти і навіть прийняти таку логіку зовсім не складно. Є джерело випромінювання, і він випромінює, практично постійно. Ось тільки джерело такий не один, майже в кожному житловому приміщенні вже є роутер.

Ефективне дію щось в районі 70 м, страшно припустити, скільки робочих пристроїв можна нарахувати в такому радіусі. І це все якось діє на організм.


І це все якось діє на організм

Безпека Wi-Fi випромінювання

Більш оптимістично налаштована частина населення в якості доказів наводить дані наукових досліджень. На жаль, не існує «універсального» роутера. Рівне як не існує і «універсальних» телефонів, мікрохвильових печей, телевізорів, комп'ютерів.

Потужність випромінювання пристрою залежить від виробника і конкретної моделі , Так що результати досліджень можуть значно відрізнятися в плані абсолютних цифр, але щодо тенденцій висновок завжди один:

 • Потужність випромінювання роутера в кілька разів менше потужності випромінювання звичайного мобільного телефону.
 • Мікрохвильова піч «перемагає» в цьому забігу з відривом в 50-100 тисяч разів.
 • Постійне випромінювання працюючого телевізора в 6-8 разів вище, ніж у роутера.
 • Комп'ютери та ноутбуки лише в кілька разів активніше точок Wi-Fi.

Тобто одну годину роботи мікрохвильової печі замінює 50 тисяч годин роздачі бездротового інтернету . За 6 років роботи таке ж опромінення, як за годину від печі, і це при найскромніших підрахунках. Після цього складно всерйоз сприймати «реальну загрозу» випромінювання від Wi-Fi.

Хороший приклад можна привести і з мобільним телефоном, цей пристрій дає навантаження в кілька разів більше, постійно перебуваючи в безпосередній близькості від тіла. Якщо вже боятися мереж Wi-Fi , Мобільні телефони взагалі варто обходити за кілометр. Ось тільки де в сучасному світі знайти цілий кілометр площі без цих пристроїв? Можливо тільки в пустелях, лісах, тайзі, горах.


Можливо тільки в пустелях, лісах, тайзі, горах

норми випромінювання

Гігієна нормує набагато більше параметрів, ніж може здатися на перший погляд. В її «зону відповідальності» потрапляє і випромінювання, для всіх видів встановлені гранично допустимі рамки, які були розроблені в результаті багаторічних досліджень.

Так ось, навіть найпотужніший роутер дає в кілька сотень разів менше гранично допустимого рівня, так що з наукової та медичної точки зору, всі подібні страхи зовсім необгрунтовані. У навколишньому світі повно реальних загроз, не варто вигадувати ще й міфічні проблеми, тоді життя стане занадто складною.


У навколишньому світі повно реальних загроз, не варто вигадувати ще й міфічні проблеми, тоді життя стане занадто складною

Чи шкідливий Wi-Fi?

Вчені чесно намагалися виявити шкоду від Wi-Fi випромінювання, але зіткнулися з однією суттєвою проблемою. Ім'я їй - статистичні дані. Так вже вийшло, що рівень впливу мереж бездротового інтернету на людину:

 • У десятки тисяч разів менше, ніж від дії мікрохвильових печей.
 • У рази менше впливу мобільних телефонів і ноутбуків.
 • Раз в десять слабкіше випромінювання телевізорів.

Нас оточує безліч джерел випромінювання, на кожну людину щомиті впливає не менше десятка роутерів, це вже не кажучи про іншому устаткуванні. Навіть просто читаючи щось в мережі, людина піддається випромінювання від комп'ютера, ноутбука або планшета. Похід на кухню пов'язаний з отриманням дози від інших електроприладів.

Не варто відразу ж панікувати, випромінювання є і в природі. Щодня ми вбираємо його, накопичуючи певні дози щороку. Але організм здорової людини здатний впоратися з такими навантаженнями і успішно з ними бореться вже десятки тисяч років. Так що не треба обзаводитися шапочками з фольги та іншими «приблудами».

Вчений не доведені шкоду WiFi, точніше наведені аргументи на Користь его відносній безпеці. Так що цю ніч і всі наступні можна спати спокійно, без всяких «глушилок».


Відео про шкоду вайфай-випромінювання

У цьому відео майстер по ремонту мобільних телефонів Роман Денисенко проведе експерименти і виміри випромінювання від wifi роутера і визначить, наскільки реальний шкоду wifi для людини:

І ще один відео-урок, в якому той же Роман доводить завдяки аналізатору напруженості радіохвиль відсутність шкоди wi-fi для здоров'я:

Вай фай (від англійського Wi-Fi) це технологія виходу в інтернет за допомогою бездротової мережі через точку доступу. В даний час немає, мабуть, жодного крупного громадського закладу, де відсутня Вай Фай. Це торгові та спортивні комплекси, кафе і ресторани, відвідувачі яких можуть підключатися до інтернету безкоштовно. Іноді навіть в міському транспорті можна виходити в інтернет через Вай Фай, а тепер Вай Фай прийшов і в наші квартири. Зручність цього способу зв'язку з інтернетом оцінили багато.

Чи шкідливий Вай Фай для здоров'я

Вай Фай роутер, через який ми виходимо в інтернет, є випромінювачем електромагнітних хвиль. Однак це не єдиний їх джерело. Простір навколо нас буквально пронизане електромагнітними хвилями, їх випромінюють і телевізор, і комп'ютер, і стільниковий телефон, і мікрохвильова піч, і ряд інших видів обладнань.

В чому полягає небезпека електромагнітного випромінювання для людини?

На клітинному рівні в організмі людини виникають дуже слабкі електромагнітні поля, які беруть участь у функціонуванні всіх органів людського тіла. Вплив зовнішнього електромагнітного випромінювання може внести дисгармонію в цю налагоджену систему.

Вважається, що найбільш небезпечні для людини хвилі з частотою випромінювання більше 1 Ггц.

Частота випромінювання електромагнітних хвиль Вай Фай роутером знаходиться в межах 2,4 Ггц. Приблизно з такою ж частотою працює і мікрохвильова піч. Частота випромінювання стільникового телефону трохи нижче - 1,8 Ггц. Отже, електромагнітне випромінювання працюючого роутера можна вважати небезпечним для здоров'я.

Однак розглядаючи питання шкідливий Вай Фай для організму людини, потрібно враховувати й інші фактори:

 • Потужність електромагнітного випромінювання;
 • Як далеко від джерела випромінювання знаходиться людина;
 • Час роботи приладу.

потужність випромінювання Wi-Fi роутера становить не більше 100 милливатт. Для порівняння стільниковий телефон має потужність передавача до 2 ват, а потужність випромінювання мікрохвильової печі більше, ніж у роутера в кілька тисяч разів. потужність випромінювання  Wi-Fi роутера  становить не більше 100 милливатт

Якщо взяти до уваги, що потужність електромагнітного випромінювання слабшає пропорційно квадрату відстані від джерела, тобто при видаленні на 2 метри потужність випромінювання слабшає в 4 рази, то можна зробити висновок, що вплив стільникового телефону, який ми прикладаємо до вуха кілька разів на день, багато сильніше, ніж Вай Фай роутера.

Не варто забувати і часу впливу електромагнітного випромінювання. Вай Фай роутер часто залишається включеним весь день, в той час як на розмови по стільниковому телефону ми витрачаємо значно менше часу.

При оцінці шкоди для здоров'я того чи іншого приладу всі ці фактори повинні бути прийняті до уваги. Якщо вже відмовитися від використання Вай Фай роутера, то буде логічно відмовитися і від інших більш шкідливих електропобутових приладів.

Умови використання Вай Фай роутера

Умови використання Вай Фай роутера

Оскільки, незважаючи на наявні несприятливі для здоров'я фактори, ніхто не збирається відмовлятися від благ цивілізації, для зведення до мінімуму шкоди від використання бездротової мережі, необхідно дотримуватись певних правил:

 • Встановіть роутер на максимальній відстані від тих місць, де ви і ваші близькі проводять більшу частину часу.
 • Не варто включати роутер на повну потужність, щоб встановити рівень сигналу достатній для стійкого зв'язку з інтернетом.
 • Вимикайте роутер на той час, коли не працюєте в інтернеті.

Яким чином Wi-Fi «роздає» інтернет-з'єднання?
Як електромагнітні хвилі впливають на організм людини?
Що говорить наука щодо шкоди Wi-Fi?
Яким чином Wi-Fi «роздає» інтернет-з'єднання?
Як електромагнітні хвилі впливають на організм людини?
Таким чином, негативний вплив від електромагнітних хвиль існує, але шкідливий через них для здоров'я людини сам Wi-Fi-роутер?
Чому?
Що говорить наука щодо шкоди Wi-Fi?
Але чи безпечна вона?
Це круто, зручності - зручностями, але ж це все якось повинно впливати на наше здоров'я, хіба ні?