акрилові ванни

При всій своїй монументальності і надійності чавунні ванни безнадійно застаріли. Вічні проблеми з реставрацією емалі, трудомістка установка, габарити і величезну вагу ванни роблять її не такий вже і бажаною в сучасному санвузлі.

Сучасною альтернативою цьому сантехнічного обладнання стали акрилові ванни. Легкі в установці, естетичні, а при правильному догляді радують довгим терміном служби, ці ванни стали останнім часом дуже популярні.

Є два типи ванн, виготовлених з акрилу. Дешевші виготовлені методом формування з акрилових аркушів. Виріб армується скловолокном і ненасиченої поліефірної смолою. Також після виготовлення ванни обробляються спеціальними складами, що запобігають корозії і подовжують термін служби виробу.

Дорогі акрилові ванни виробляються методом лиття. Виріб виходить суцільним і досить тонким, але при цьому дуже міцним. Лите акрилове сантехоборудованіє також армовано скловолокном і смолою, в місцях кріплення і в дешевих і в дорогих акрилових ваннах вмонтовані частини ДСП для запобігання надмірного навантаження на акрил і розтріскування.

Деякі покупці все ж не наважуються відмовитися від чавунних ванн і купити ванну акрилову, відбувається це не тому, що чавун їх цілком влаштовує, а через острах вибрати неякісну ванну або підробку. Також є покупці, які наслухалися міфів про це обладнанні і не ризикують придбати неперевірений товар.

Переваги акрилових виробів і правда про них

Не варто боятися нового. Не дарма конструктори розробляли акрилову сантехнічну продукцію, з огляду на всі плюси і мінуси матеріалу. Основними перевагами сантехнічного акрилу є:

  • Легкість, ванни з нього важать всього 20-45 кілограмів, що робить транспортування і установку устаткування набагато зручніше;
  • Довговічність, при належному догляді і дотриманні запобіжних заходів (не упускати важкі предмети, палаючі сигарети) ванна не тільки прослужить довго, але збереже первозданний вигляд;
  • Матеріал теплий на дотик, на відміну від чавуну і сталі;
  • Екологічність матеріалу, що в наш час дуже цінно.

Не варто думати, що невелика товщина виробів з акрилу - ознака ненадійності, навпаки, якщо вона становить 8 мм замість належних 5-6 - це говорить про дешеву підробку з додаванням менш міцних пластмас.

Якої форми бувають акрилові ванни сьогодні?

Якої форми бувають акрилові ванни сьогодні?