овебмані.Ру - все про WebMoney. Exchanger.ru: обмін з перших рук

© Микита Сенченко

Майже кожен користувач WebMoney хоча б раз стикався з необхідністю обміняти один тип титульних знаків на інший. "Вивести WMR на банківську картку просто і недорого, але роботодавець, як на зло, розрахувався зі мною в WMZ". "Поповнити U-гаманець легко, але замовити цей синтезатор, про який я так мріяв, можна тільки в Росії і тільки за WMR".

Все це класичні ситуації з життя, які створюють нам проблему: як обміняти WM на WM, і, бажано, з найменшими втратами? Про це сьогодні і розповімо.

А почнемо ми з того, що обміняти WM на WM, взагалі кажучи, не складно. Це можна зробити за допомогою будь-якого з численних автоматичних обмінних пунктів (АОП). Кожен такий обмінник - це приватний бізнес, суть роботи якого полягає в наступному. АОП тримає на своїх гаманцях запаси кожної з WM-валют, з якої він працює. Обмінник приймає у вас WMR, наприклад, і віддає вам WMZ зі свого резерву. Іншому своєму клієнтові він поміняє WMR замість WMB. Ну і так далі.

Обміни в таких сервісах повністю автоматизовані, займають не більше 1-2 хвилин і проходять в будь-який час дня і ночі. Однак, цілком зрозуміло, що обмінник вкладає в свій бізнес власні оборотні кошти. Крім того, він несе певні ризики і витрати. Тому обмінники завжди працюють з прицілом на прибуток, так би мовити, "собі в плюс". Простіше кажучи, ви завжди платите обменнику комісію за його послуги. Розмір такої комісії залежить від того, що на що ви міняєте, і може досягати 8-10%.

АОПов дуже багато, їх число вимірюється сьогодні вже сотнями. Кожен з них в чомусь індивідуальний і неповторний, але перераховувати їх усіх ми тут не будемо. Замість цього порадимо, як правильно шукати обмінники з найменшою комісією. Для цього потрібно скористатися т.зв. моніторингами обмінників - спеціальними сервісами, які збирають поточну інформацію про обмінні курси і резервах в десятках АОПов і виводять цю інформацію таким чином, що можна легко знайти серед них найбільш вигідні для обміну WM в потрібному вам напрямку. Більшість з діючих моніторингів перераховані тут .

Але як бути, якщо хочеться поміняти без втрат або навіть з виграшем для себе? В цьому випадку краще скористатися сервісом самої системи WebMoney - обмінної Біржею Exchanger.ru . Біржа розбита на кілька секцій для роботи з різними платіжними системами. Так як зараз ми говоримо про обмін WM на WM, то нас цікавить секція wm.exchanger.ru .

В цілому, біржа працює дуже просто. Припустимо, вам потрібно обміняти WMR на WMZ. В цей же час в якомусь маленькому сибірському містечку, точно так же, як і ви, сидить перед своїм комп'ютером такий же, як і ви, користувач WebMoney, яка хоче здійснити обмін в протилежному напрямку - з WMZ в WMR. За допомогою Біржі ви "знаходите" один одного і змінюєтеся. Причому, оскільки і ви, і той інша людина міняєте "для себе" і не маєте мети заробити на такій угоді, то обмінний курс, про який ви "домовтеся", майже напевно не буде сильно відрізнятися від поточного комерційного курсу RUR \ USD, ну , або буде відрізнятися від нього досить незначно.

Однак, якщо переводити WM безпосередньо на гаманець "ту людину", то виникає відразу дві проблеми. Перша: а хто з нас двох, власне, повинен брати на себе ризик і робити переклад першим, ризикуючи не одержати нічого натомість? І друга: а як знати, що "той чоловік" в дану хвилину знаходиться біля свого комп'ютера і зможе змінитися прямо зараз?

Щоб позбавити користувачів від цих безмовних питань, Біржа була влаштована як ескроу-сервіс (від англ. Escrow - "віддавати на зберігання третій особі, депонувати"). Це означає, що у вашій угоді Біржа - не просто сторонній спостерігач. Вона - гарант. WM рухаються не безпосередньо між гаманцями учасників угоди, а транзитом через гаманці біржі. Поки обидві сторони угоди не переведуть на такий транзитний гаманець то кількість WM, про який вони між собою домовилися, обмін не буде завершеним.

Поки обидві сторони угоди не переведуть на такий транзитний гаманець то кількість WM, про який вони між собою домовилися, обмін не буде завершеним

Як це виглядає на практиці? Зайдемо на wm.exchanger.ru і натиснемо справа Поточний список обміну WM . Виберемо зі списку напрямок обміну, яке нас цікавить. Припустимо, ми хочемо обміняти свої WMZ на WMU. Тоді виберемо в списку "хочу WMU віддам WMZ". Перед нами - перелік зустрічних заявок на обмін, в яких люди пропонують нам свої WMU і хочуть отримати від нас WMZ.

Перед нами - перелік зустрічних заявок на обмін, в яких люди пропонують нам свої WMU і хочуть отримати від нас WMZ

Список відсортований таким чином, що більш вигідні для нас заявки розташовані вище, а менш вигідні - нижче. Найвигідніша заявка - найперша в списку. В колонках таблиці видно, яку суму WMU заявник пропонує до обміну і яку суму WMZ хоче отримати взамін. Розподіл однієї суми на іншу дає "Прямий курс" або "Зворотний курс". Над таблицею для довідки зазначений офіційний курс обміну долара США на українську гривню, встановлений Національним Банком України на сьогоднішній день. Поруч з курсом кожної заявки в таблиці вказано, наскільки він відрізняється від офіційного.

На скріншоті вище видно, що за найвигіднішою заявці ми можемо обміняти свої 13.37 WMZ і отримати за них 106.9 WMU. Курс такого обміну складе 7.9955 WMU за 1 WMZ, що не тільки не нижче, але навіть вище офіційного курсу Нацбанку на 0.07%. Таким чином, при обміні ми не тільки нічого не втратимо, але навіть трохи заробимо (правда, насправді це не зовсім так, оскільки при обміні прийдеться заплатити ще комісію WebMoney 0.8%).

Усі заявки, подані в цьому списку, вже забезпечені грошима. Іншими словами, користувачі, які ці заявки виставили, вже перевели всю суму обміну на транзитний гаманець біржі. Варто нам лише задовольнити заявку і передати в Біржу необхідну кількість WMZ - як відповідну кількість WMU відразу ж (!) Надійде в наш U-гаманець.

Для задоволення заявки натискаємо по ній в таблиці. Авторізуемся тим WMID, з якого будемо проводити обмін. Заповнюємо форму.

Тут потрібно зупинитися і зробити важливе уточнененіе: ніхто не змушує "ковтати" всю суму, запропоновану до обміну. Ви можете "відщипнути" від неї тільки шматочок, вказавши меншу суму в поле "Скільки вам потрібно". Наприклад, нам потрібно строго 98 WMU, тоді ми виправляємо запропоновані до обміну 106.9 WMU на 98. При цьому сума WMZ, яку ми віддамо, перерахована автоматично за обмінним курсом даної заявки і стала дорівнює 12.26 WMZ замість 13.37:

37:

Після того, як все заповнено, натискаємо кнопку і йдемо на WebMoney Merchant оплачувати 12.26 WMZ. Як це відбувається, ми детально описувати не будемо. Впевнені, інтерфейс WebMoney Merchant вам вже знаком. Однак, тут потрібно вдруге зупинитися і зробити ще одне важливе уточнення: обмінювати WM на Біржі можна тільки між гаманцями одного і того ж WMID. Тобто Z-гаманець, з якого ми зараз заплатимо 12.26 WMZ, повинен належати тому ж WMID, що і U-гаманець, на який ми отримаємо 98 WMU. А значить, авторизуватися на WebMoney Merchant'е потрібно тим же WMID, що і раніше на Біржі.

Після оплати 12.26 WMZ (нагадаємо, ми втрачаємо при цьому стандартну комісію WebMoney 0.8%, тому на гаманці повинні мати трохи більше - 12.36 WMZ) - 98 WMU моментально надходять в наш U-гаманець. Якщо ми їх відразу там не виявили - просто натискаємо "оновити" в своєму Кіпері.

Може трапитися так, що поки ми заповнювали форму, обрана заявка вже була задоволена кимось іншим. В цьому випадку оплатити операцію WebMoney Merchant нам просто не дасть. Потрібно буде повернутися на Біржу і підшукати іншу заявку. Ясна річ, що дуже вигідні заявки задовольняються швидко. А невигідні можуть днями і навіть тижнями висіти в списку.

Отже, ми на практиці побачили, як працює ескроу-сервіс Обмінної Біржі: по-перше, ми отримали кошти моментально, по-друге, ми навіть "не побачили в обличчя" свого контрагента і не дізналися, хто він - Вася з Урюпінська або Ашот з Єревана. Так нам це, вобщем-то, і не потрібно було.

Але що робити, якщо обмінний курс зустрічних заявок, поданих у списку, нас не влаштовує? Тоді можна виставити свою заявку з тими умовами, які нам підходять. Для цього тиснемо в меню Поставити нову заявку , Авторізуемся і заповнюємо поля форми.

Для цього тиснемо в меню   Поставити нову заявку   , Авторізуемся і заповнюємо поля форми

Далі йдемо на WebMoney Merchant, щоб внести WM (в нашому прикладі 12 WMZ - см. Скріншот вище) на транзитний гаманець Біржі.

Після оплати наша заявка потрапляє в список "хочу WMZ віддам WMU", таким чином, її побачать ті, хто хоче зробити зворотний обмін. Якщо хтось захоче задовольнити нашу заявку, то він виконає ті ж дії, що і ми декількома абзацами вище. Нам же залишається тільки чекати, поки хто-небудь "клюне".

Потрібно зауважити, що не всі заявки потрапляють в видимий список - а лише ті, які незначно відрізняються від найвигіднішою заявки. Наприклад, подивимося на список обміну "хочу WMZ віддам WMU". На момент написання цих рядків найвигіднішою заявкою в списку була заявка з курсом 7.9798. А самої останньої в списку (найменш вигідною) - заявка з курсом 8.1333. Однак, напевно в базі Біржі є й інші заявки (скажімо, з курсом 8.14 або 8.20), які просто не відображаються в списку. Таким чином, якщо ви встановили не надто вигідні (для контрагента) умови обміну, то свою заявку ви можете в списку і не побачити, до тих пір, поки ринок не "опуститься" або не «підніметься" до вашої заявки настільки, що її обмінний курс стане привабливим.

Таким чином, якщо ви встановили не надто вигідні (для контрагента) умови обміну, то свою заявку ви можете в списку і не побачити, до тих пір, поки ринок не опуститься або не «підніметься до вашої заявки настільки, що її обмінний курс стане привабливим

Управляти своїми заявками можна на сторінці Список своїх нових заявок . Там видно, в якому стані знаходиться заявка і скільки в ній залишилося WM, які ще не обмінялися (нагадаємо, контрагенти можуть "відщипувати" шматочки від загальної суми вашої заявки). Клік на заявці приведе вас на сторінку, де ви зможете її видалити. У цей момент WM, які ще не обмінялися, будуть повернуті на ваш гаманець. Комісія WebMoney 0.8%, яку ви втратили при постановці заявки, не компенсується.

8%, яку ви втратили при постановці заявки, не компенсується

Обмінна Біржа WebMoney - це живий ринок, де є дуже ліквідні, "расторгованние" напряму, такі як WMRWMZ або WMUWMZ. За ним завжди "обертаються" великі суми і виставляється велика кількість заявок. Це дає можливості для цілеспрямованого заробітку. Деякі користувачі WebMoney, власне кажучи, цим і займаються.

Заробити на Біржі можна двома способами. Перший полягає в тому, що ви відстежуєте оперативну ситуацію на двох протилежних напрямках, наприклад, WMB-> WMR і WMR-> WMB. Іноді трапляється так, що в одному з напрямків з'являється заявка з настільки вигідним обмінним курсом, що може перекрити курсову різницю при обміні в зворотному напрямку. Наприклад, з'являється можливість купити WMR за 89 WMB, а потім відразу ж продати отримані WMR за 91 WMB в списку заявок по зворотному напрямку.

Однак, подібні ситуації бувають вкрай рідко і відстежити їх складно. Тому найчастіше використовується другий спосіб, який заснований на коливанні курсів валют у довгостроковій перспективі. Зрозуміло, що обмінні курси на Біржі тісно пов'язані з такими в реальному житті. Це дає можливість інвестувати у валюту: скажімо, купити велику кількість WMR за WMZ і чекати, поки виросте курс долара до рубля. Тоді за свої WMZ можна буде отримати на Біржі більше WMR, ніж було вкладено. Такий собі FOREX виходить.

Взагалі кажучи, вплив оффлайна на Біржу WebMoney - штука цікава. На Біржі має місце деяка інерція, запізнювання. Спочатку подія відбувається в офлайні і тільки через півдня-день воно знаходить своє відображення тут. Так, наприклад, восени і взимку 2008-го, коли курс долара до гривні в Україні сильно коливався і міг змінитися на 5-10% за день, можна було спостерігати таку картину. Скажімо, 6 січня ввечері долар коштував в українських банках 8.45 гривні. Курс на Обмінної Біржі був приблизно таким же. Вранці 8 січня (в Різдво банки не працювали) стало ясно, що долар в обмінниках виріс до 8.95. Той, хто це виявив першим, міг скупити на Біржі WMZ за WMU за заявками, виставленим ще 6-го і 7-го по курсу 8.45. До вечора курс на Біржі "підтягнувся" до офлайнового рівня, і WMZ можна було продати вже за 8.95, наприклад. Чистий заробіток (навіть з урахуванням втрат на комісії WebMoney) міг скласти в нашому прикладі близько 370 WMU на інвестовану 1000 WMZ, тобто близько 5%. І це всього за один день!

Наостанок скажемо, що в системі WebMoney є ще 2 місця, де можна обміняти WM на WM.

По-перше, така функція вбудована в Keeper Classic. Потрібно натиснути правою кнопкою миші на гаманці і вибрати Обміняти -> Обміняти WM * на WM *.

Обмін відбувається прямо у вікні Кіпера. Не потрібно ходити на сайт Біржі, авторизуватися, вибирати заявки і т.д. Це швидше і зручніше. Однак, за зручність потрібно платити. Тому, хоча "обмінна вікно" в Кіпері, насправді, взаємодіє з тієї ж Біржею і використовує її ресурс, однак заявки зразу тут з'являються, тому курс фіксований на даний момент часу і відрізняється в гірший бік від курсу найвигіднішою заявки на Біржі на той же момент.

По-друге, обміняти одну WM-валюту на іншу можна "на льоту" при здійсненні платежу в WebMoney Merchant. Ми про це детально розповідали . Тому якщо ви збираєтеся заплатити WMR своєму інтернет-провайдеру, а у вас на гаманці тільки WMZ, то на сайт Біржі попередньо можна і не ходити. Ви зможете зробити автоматичний обмін прямо перед оплатою.

Обговорити цей матеріал в кав'ярні

27.11.2009

Увага! Всі права на даний матеріал належать сайту owebmoney.ru. Копіювання матеріалу дозволено з обов'язковим зазначенням гіперпосилання на http://owebmoney.ru .

12.04.18
Для учасників системи WebMoney з 26 березня 2018 року доступний висновок за розкладом для WMX, WMH, WML зі зниженою комісією. 12 29.03.18
Багато хто стикався з проблемою, коли хочуть вивести з системи WebMoney, де краще, швидше і безпечно. 16.03.18
Як поповнити гаманець WebMoney через термінал ПриватБанку (Україна). Актуально для жителів України. 13.03.18
Гаманець Bitcoin Cash WMH в системі WebMoney (Вебмані). Як створити, поповнити і вивести Гаманець Bitcoin Cash (WMH) в системі WebMoney (Вебмані). 06.03.18
Після виходу ролика про створення ролика лайткоін (litecoin) багато хто питає про гаманець біткоіни в системі Webmoney.Об цьому наш новий ролик. 03.03.18
Останнім часом надзвичайно популярні онлайн-трансляції, вони отримали назву стрім, а люди, які їх ведуть - стримери. WebMoney надає ун 27.02.18
Гуляючи недавно по Києву, треба було поповнити гаманець WMU, для оплати стільникового, і якщо у вас немає в друзях обмінний пункт =), вам цей ролик допоможе. 25.02.18
У WebMoney з'явився гаманець Litecoin.Кріпто-бум, ... який останнім часом приголомшує електронну комерцію, досяг і WebMoney. Не так давно WebMoney п
Все це класичні ситуації з життя, які створюють нам проблему: як обміняти WM на WM, і, бажано, з найменшими втратами?
Але як бути, якщо хочеться поміняти без втрат або навіть з виграшем для себе?
Перша: а хто з нас двох, власне, повинен брати на себе ризик і робити переклад першим, ризикуючи не одержати нічого натомість?
І друга: а як знати, що "той чоловік" в дану хвилину знаходиться біля свого комп'ютера і зможе змінитися прямо зараз?
Як це виглядає на практиці?
Але що робити, якщо обмінний курс зустрічних заявок, поданих у списку, нас не влаштовує?