Устаткування для очищення системи вентиляції

Чи знаєте ви про те, що забруднена вентиляція може не тільки привести до частих хвороб співробітників в офісі, а й точно встановити бізнес компанії «на грань провалу»? Брудний повітропровід призводить до збільшення витрат на електроенергію і навіть може призвести до виникнення пожежі в будівлі. Тим часом, зараз ринок послуг з очищення вентиляції далекий від насичення. А якщо порахувати, скільки в вашому місті будівель, в яких очищення вентиляції ніколи не проводилася, можна прикинути, наскільки рентабельним виявиться даний бізнес.

Про те, чим небезпечна забруднена вентиляція, чому в Росії до цих пір не створено закон з очищення повітропроводів і як запустити власний бізнес-проект, кореспонденту EquipNet.ru розповів керівник групи «Прессовак» (ексклюзивний дистриб'ютор фінського виробника Pressovac Oy) в Росії і СНД Едуард Сулейманов.

- Навколо вентиляції ходить безліч чуток. Наприклад, одні кажуть, що це розсадник зарази, який «викошує» половину офісу. Інші - що вентиляція одна з причин пожеж і так далі. Це правда? Чому?

- Від якості внутрішнього повітря (температура, відносна вологість, розподіл і чистота повітря) безпосередньо залежить комфорт. Тому в багатьох житлових приміщеннях, офісах і на підприємствах встановлюють систему вентиляції. Незважаючи на регулярну заміну фільтрів, з часом пил і сміття, що містяться в повітрі осідають на поверхні повітроводів, створюючи середовище для розвитку бактерій і ускладнюючи роботу вентиляційної системи.

Бруд, кліщі, бактерії, цвіль і інші мікроорганізми не тільки провокують часті хвороби людей, що знаходяться в приміщенні, але і призводять до перебоїв в подачі електрики, корозії металевих деталей і ремонту вентиляції. При цьому якщо рух повітря відбувається за рахунок природної тяги, то результатом буде поступове скорочення припливу і витяжки, аж до повної закупорки вентиляційного каналу.

До пори до часу становище рятує тільки те, що деякі повітроводи мають досить великий перетин До пори до часу становище рятує тільки те, що деякі повітроводи мають досить великий перетин. А в системах, оснащених вентилятором, справи йдуть гірше. Там засмічення відбувається набагато швидше. Пил осідає на різних вузлах і агрегатах, увлажнителях, клапанах і решітках. В результаті різкого збільшення опору системи вентилятор не видає проектну продуктивність. А при наростанні пилу на робочі частини, він починає працювати з перевантаженням, гріється і в підсумку виходить з ладу.

У моїй практиці неодноразово бували випадки, коли замовник встигав кілька разів поміняти обладнання, нарікаючи на якість техніки, електрику і неправильну експлуатацію. Поки, нарешті, не з'ясовувалася справжня причина. При неправильної проектної продуктивності вентиляційного устаткування, підприємство втрачає тільки на електроенергії 10-15 відсотків на рік. Крім уповільнення повітряного потоку, матеріали, що застрягли в повітроводі, можуть спалахнути. Тобто виникає не тільки проблема з ефективністю, але і ризик виникнення пожежі.

Тому основне завдання очищення вентиляції - видалити видимі забруднення - пил, сміття і вологу з систем припливної та витяжної вентиляції для того, щоб повітря, проходячи по ним, не стикався з забрудненими поверхнями.

- Чому в Росії до цих пір не створено закон з очищення вентиляції? Десь в світі є такий закон? Якщо так, то, як він вплинув на ситуацію?

- Проблема відсутності в Росії закону з очищення активно обговорюється в вентиляційно-очисної промисловості. Документа, який би зобов'язував власників повітропроводів проводити очистку вентиляції, немає. Правда, за винятком Москви, де прийнято відповідну Постанову № 4 від 27 серпня 2004 року і Наказ № 107 від 12 серпня 2004 року.

Безумовно, можна знайти багато причин, чому такого закону немає в більшості регіонів Росії (та й у багатьох країнах світу, до речі), навіть якщо його існування принесло б користь людству. Втім, існують три основні проблеми, що перешкоджають прийняттю закону.

По-перше, складно дійти згоди в тому, що вважати чистим, а що - брудним і як виміряти чистоту або забрудненість По-перше, складно дійти згоди в тому, що вважати чистим, а що - брудним і як виміряти чистоту або забрудненість. Наприклад, в США існують чіткі директиви (UK HVCA TR17, US ACR 2000), що вказують, який рівень чистоти повинен вимагати власник будівництва від підрядника після виконання очищення. Але ці вимоги не можна використовувати для визначення контрольного рівня забрудненості, після досягнення якого чистка необхідна.

В цьому відношенні Великобританія пішла далі. Технічні вимоги TR17 включають описи рівня забрудненості, при якому «сумлінну» господар визнає за необхідне провести очистку системи. Крім того, документ передбачає, що вентиляція повинна оглядатися і міститися в чистоті, так як від цього безпосередньо залежить стан здоров'я людей, що знаходяться в приміщенні. Але точні визначення «чистоти» або «забрудненості» також відсутні.

По-друге, джерела забруднення негативно впливають на здоров'я людини. У той же час симптоми добре замасковані під хворобливу атмосферу в будинку - нездужання, чхання, головний біль, нудоту. І жоден з них не може бути безпосередньо пов'язаний виключно з вентиляційними системами.

Третя проблема найбільш політизована і частково залежить від другої. Держустанови - це перший сектор, де очищення вентиляції може стати обов'язковою. А значить школи, лікарні, дитячі садки, будинки для людей похилого віку повинні будуть передбачати додаткову статтю витрат на очищення вентиляції. Так як під час обговорення закону розглядається фінансова складова питання, без наукових доказів зв'язку між забрудненої вентиляцією і здоров'ям людей не обійтися. Вводити додаткову статтю витрат виключно через заходи навряд чи хтось буде.

- Якщо говорити про очищення вентиляції як про бізнес, то наскільки він затребуваний? Чи висока тут конкуренція?
- Якщо говорити про очищення вентиляції як про бізнес, то наскільки він затребуваний - Це високоприбутковий бізнес на нізкоконкурентним ринку. Ринок в Росію прийде через 3-5 років, не раніше, і тому ця ніша поки вільна. Конкуренція, якщо можна застосувати це до сьогоднішньої ситуації, має значущий статус тільки в Москві (125 компаній). Проте, кожен підрядник з професійним обладнанням має, як правило, свої об'єкти, на яких очищення вже проводилася. Тобто рівень довіри до повторюваних замовлень досить великий, ймовірність того, що клієнт піде до іншого виконавця, практично дорівнює нулю.

Ємність ринку порахувати не складно. Наприклад, в Москві і Московській області понад 50 000 будинків, всі вони, як відомо, мають вентиляцію. З часів СРСР їх ніхто і ніколи не чистив, тому бізнесу є, де розвернутися. Зараз російські наглядові органи випускають більше приписів і вказівок на проведення очистки вентиляції. Так, вже вийшла Норма в Татарстані (Постанова № 5 від 11.08.06), відповідні документи готуються в Якутську і Казахстані.

- Припустимо, я хочу запустити бізнес з очищення вентиляції. Що мені потрібно зробити для цього?

- По-перше, необхідно, бажання. По-друге, знадобиться капітал для придбання обладнання та рекламу - приблизно 500-600 тисяч рублів. Вартість послуг в Центральній Росії становить в середньому 250-350 рублів за погонний метр. За результатами дослідження об'єкта, ціна може знижуватися до 85-150 рублів або підніматися до 450-850 рублів. Є ряд коефіцієнтів складності, які необхідно застосовувати (складність доступу, висота розташування каналів від нульової позначки, чи потрібно проводити додаткові роботи, ступеня забруднення і так далі). В основі лежить головне правило: 80% всіх витрат йде на підготовку до роботи і підключення обладнання до систем і тільки 20% - на саму очистку.

Переконати клієнта в необхідності очищення вентиляції не так вже й складно. Досить приїхати до нього з системою відеоінспекціі і показати в якому стані знаходяться повітроводи. Це працює краще, ніж звичайне словесне переконання. Перебудувати менталітет керівників, вирощених в кращих традиціях СРСР, завдання не просте, але потрібна. Так чи інакше, з'являється мотивація і серйозний аргумент, щоб піти до директора і попросити гроші на фінансування робіт з очищення повітроводів.

- Як правильно вибрати обладнання? На що слід звернути увагу?

- Хотілося б відзначити, що для початку роботи і підбору обладнання необхідно визначити сегмент, в якому ви плануєте працювати взагалі. Ринок можна розділити на такі сегменти:
- житлові багатоквартирні будинки (вентиляційні шахти, сміттєпроводи), приватні будинки (каміни), котеджі, вілли, заміські будинки;
- торговельні комплекси, бізнес-центри, адміністративні та офісні будівлі, лікарні, поліклініки, вокзали, аеропорти, суднові порти;
- бари, ресторани, кафе, пекарні, харчові підприємства, заклади громадського харчування, кейтеринг і т. Д .;
- промислові та виробничі підприємства, заводи, фабрики і т. Д.

Для кожного з цих сегментів потрібно мати обладнання, досить оснащене і по потужності, і щодо комплектуючих. Тому на сайті компанії ми представили різні варіанти комплектів обладнання під різні завдання і під різний бюджет.

Пакет обладнання можна укомплектувати від 300 000 до 1 800 000 рублів Пакет обладнання можна укомплектувати від 300 000 до 1 800 000 рублів. Будь-комплект формується з трьох основних компонентів (щіткове устаткування, вакуумна установка і фільтруюча установка). Вони відрізняються по потужності і продуктивності, відповідно і за ціною. Таким чином, ми враховуємо і свої завдання, і свій бюджет.

Також потрібно підбір щіток: для круглих і прямокутних каналів, як по розмірному ряду, так і за ступенем жорсткості. Визначившись з основними компонентами, можна вибирати інструменти, комплектуючі та аксесуари. Для чого це потрібно? Очевидно, отримавши потенційний замовлення, «сажотрус» може зіткнутися з цілим набором проблем, які так чи інакше доведеться вирішувати. Замовнику важливо розуміти, що ви саме той підрядник, який вирішує всі його проблеми. Основний ключовий момент: у професійного «сажотруса» повинен бути в наявності професійний інструмент для виконання будь-яких завдань.

- Що найскладніше в цьому бізнесі?

- Головне перебороти свій страх перед новими починаннями. Адже кожен майбутній бізнесмен, починаючи свою справу, так чи інакше, ризикував. Будь-який бізнес - це ризик збитків. Найскладніше і, мабуть, головне - це старанність і робота, як і в будь-якому іншому справі. Причому, робота чесна. Саме в цьому криється запорука успіху і повагу замовника, а також довіру до повторюваних замовлень. Правило одне - «сажотрус» повинен зробити свою роботу якісно і настільки чисто, щоб сказали «як в аптеці».

- Як швидко окупляться вкладені в старт бізнесу витрати, і взагалі - прибуткове чи це справа - очищення вентиляції?

- В даному випадку окупність проекту - питання, скоріше, риторичне. Думаю, в цій справі без агресивного маркетингу не обійтися. Наприклад, при середній ціні на очистку 250 рублів за метр, вартість робіт на підприємстві, що має повітроводи протяжністю до 2000 погонних метрів, складе приблизно 500 тисяч рублів.

Середній прохід (очищення) в робочу зміну становить 100-150 метрів. Значить, роботи на цьому об'єкті будуть виконані через 2 тижні. Заробітна плата 2-3 працівників за ці два тижні, включаючи накладні витрати і премії, не завдасть сильних клопоту. Таким чином, ви отримаєте рентабельність в N%, яка дозволить швидко окупити вкладення.

Звичайно, це ідеальні умови, якщо ви маєте такі підряди. Але, купивши обладнання, не варто сподіватися, що клієнти відразу ж побіжать до вас «в чергу». Потрібно донести будь-якими способами інформацію до всіх потенційних замовників про те, що ваша компанія і умови роботи відповідають всім заявленим вимогам, безумовно, з безкоштовною відео- демонстрацією систем вентиляції на цих об'єктах. Тоді отримання замовлення практично у вас «в кишені» з ймовірністю 60-70%.

- Дайте, будь ласка, кілька порад новачкам, які хотіли б почати бізнес з очищення вентиляції?

- Багато, що цілком зрозуміло, уявляють собі низьку вартість «вхідного квитка» в цей бізнес. Як ви розумієте, все індивідуально. Для виконання завдання знадобиться професійне обладнання. І не варто тішити себе, що наявність мінімального набору інструментів дозволить вирішити будь-які проблеми. Ви повинні враховувати, що замовник, поставивши перед вами завдання, не цікавитиметься технологією і методами її досягнення. Його цікавить тільки кінцевий результат.

Звичайно, старт бізнесу з очищення вентиляції можна зробити «безболісним». Головне, дізнатися плани підприємця щодо входження на ринок і запланований бюджет. Виходячи з цього, ми можемо дати необхідні рекомендації та передати практичні знання починаючому «сажотруса». Ми готові поділитися з клієнтами своїм досвідом експлуатації обладнання, проведення чисток, а також надавати бізнесу регулярну технічну та маркетингову підтримку.

Ми готові поділитися з клієнтами своїм досвідом експлуатації обладнання, проведення чисток, а також надавати бізнесу регулярну технічну та маркетингову підтримку

ТОВ «Веконт-М»
Адреса: м Москва, 3-й Силікатний проїзд, буд.4, к.1

Тел: +7 499 677-20-10

Це правда?
Чому?
Чому в Росії до цих пір не створено закон з очищення вентиляції?
Десь в світі є такий закон?
Якщо так, то, як він вплинув на ситуацію?
Якщо говорити про очищення вентиляції як про бізнес, то наскільки він затребуваний?
Чи висока тут конкуренція?
Що мені потрібно зробити для цього?
Як правильно вибрати обладнання?
На що слід звернути увагу?