Як повернути гроші за платні медичні послуги?

  1. Як розрахувати розмір соціального відрахування
  2. Як повернути гроші за медичні послуги
  3. Як повернути гроші за платні медичні послуги, якість яких не влаштовує

Згідно із законодавством, людина, оплачуючи лікування або медичні препарати, може повернути частину витрачених коштів, оформивши соціальний податкове вирахування (відповідно до ст. 219 НК). Причому незалежно від того, чи проводилося лікування з добровільного медстрахування (ДМС), в приватній платній клініці або пацієнт лише придбав ліки. Головною умовою повернення грошей є наявність ліцензії у медустанови, а придбані ліки повинні бути призначені лікарем. Крім того, медикаменти і послуги, за якими відрахування надається, повинні входити до переліку, опублікований в Постанові Уряду № 201.

При визначенні розміру соціального відрахування враховується сума внесків або самого платника податків, або його найближчого родича. Також слід врахувати, що страховий договір повинен бути укладений з фізичною особою-налогоплательшіком, а не з роботодавцем. На отримання вирахування може розраховувати також людина, який оплатив як власне лікування, так і лікування дітей, чоловіка, батьків. Але компенсація пенсіонеру, який не має, крім пенсії, іншого податку, з якого б оплачувалася ПДФО, неможлива. Однак повернути податок на лікування можуть діти пенсіонера, довівши, що оплата була проведена ними.

Як розрахувати розмір соціального відрахування

Повернути можна до 13% від витраченої на лікування суми, але не більше 15600 руб., Це пов'язується з обмеженням на максимальний розмір відрахування - 120 тис. Руб. (13% від 120 тис.). У разі дорогого лікування це обмеження не діє, так як повернути гроші за платні медичні послуги можна з повною вартістю. Список таких медпослуг визначено в постанові № 201.

Скористайтеся послугами наших медичних юристів Ми захистимо ваші права пацентой. Детальніше

Як повернути гроші за медичні послуги

Пакет підготовлених документів потрібно доставити в податкову службу. Згідно ст.78 НК оформити відрахування можна протягом трьох років після проведеного лікування. Після отримання документів здійснюється перевірка, що триває до трьох місяців. Рішення платник податків отримує протягом десяти днів після закінчення перевірки.

Як повернути гроші за платні медичні послуги, якість яких не влаштовує

Нерідко трапляється так, що людина не задоволена якістю отриманої медичної допомоги. Цілком природно, що виникає бажання повернути витрачені гроші. Зробити це можна двома способами: врегулювати проблему в досудовому порядку або звернутися до суду. При досудовому врегулюванні можна подати претензію на адресу медзакладу, який порушив права пацієнта. Заява складається у двох примірниках, один з яких з позначкою про отримання залишається у пацієнта. Претензія розглядається лікарською комісією медорганізаціі в 10-денний термін. Якщо протягом зазначеного часу письмового відповіді не надійшло, людина може звернутися до суду. Також для захисту своїх прав пацієнт може подати скаргу в Росспоживнагляд, Росздравнадзор, страхову компанію. Для вирішення питання в суді слід підготувати позов відповідно до вимог закону і вибрати конкретний суд з урахуванням ст.17 ФЗ.

Для успішного вирішення будь-якого питання, пов'язаного з відшкодуванням збитку за неякісні послуги або отриманням податкового вирахування, слід дотримуватися вимог законодавства. Людині без спеціальних знань буває важко розібратися в численних нюансах. Однак процес можна спростити, якщо скористатися допомогою юристів. У разі наданих неякісних медпослуг клініки часом неохоче задовольняють вимоги клієнтів, тому до підготовки претензії і збору доказів слід підійти вкрай продумано. Фахівці нашої компанії допоможуть оформити необхідні документи і проконсультують з будь-якого виниклого питання.