Як відмовитися від страховки по кредиту?

  1. Як отримати кредит?
  2. Які бувають кредити
  3. Гроші під заставу нерухомості
  4. Квартира в іпотеку
  5. Як заощадити на кредиті
  6. Повернути гроші за страховку по кредиту
  7. Фінансовий брокер: допомога в оформленні кредиту

Кредитна карта, автокредит і іпотека - найчастіше саме такий набір можна зустріти в середньостатистичної російської сім'ї. Банки із задоволенням видають позики, вганяючи росіян в борги. Як виплатити кредит і не розоритися, з'ясував сайт EG.RU.

Як отримати кредит?

Взяти кредит сьогодні можна з одним лише паспортом. Позичальнику зовсім не обов'язково мати офіційну роботу і хорошу зарплату. Банки намагаються повісити на одну шию якомога більше фінансових продуктів. Конкуренція на цьому ринку висока, а значить треба знижувати вимоги до прохачів.

Позитивні рішення по заявками приймаються в кожному другому випадку . Тільки в травні видано 3,03 млн нових кредитів на 662,61 мільярдів рублів. А всього за перші п'ять місяців 2018 року банки схвалили запити від 15 мільйонів позичальників, перевівши їм на рахунки без малого три мільярди рублів.

У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року кількість нових кредитів зросла на 20%, обсяги кредитування - на 55%, наводять статистику фахівці об'єднаного бюро кредитних історій.

У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року кількість нових кредитів зросла на 20%, обсяги кредитування - на 55%, наводять статистику фахівці об'єднаного бюро кредитних історій

Щоб взяти кредит досить тільки паспорта. Зображення: globallookpress.com

Така популярність кредитів зовсім не пов'язана з тим, що виросли зарплати. Швидше навпаки: співвідношення ціни і якості все менше, банківські - все доступніше. Реальні доходи росіян повернулися на докризовий рівень 2014 року. Але, з урахуванням інфляції, грошей стало не вистачати - кому-то на їжу, комусь на великі покупки.

Найчастіше беруть кредитні карти. Погасити борг необхідно максимум через місяць, щоб не набігли відсотки. За рік число заявок на отримання кредиток збільшилася на 21%. Тільки за травень банки видали 820,18 тисяч нових карт, із середнім лімітом близько 75 тисяч рублів.

Які бувають кредити

Кредити на авто

Майже так само активно зростає ринок автокредитів. Придбати новеньку машину можна так само просто, як сходити за хлібом. Навіть можна не мати початкового внеску, головне - бажання і два будь-яких документа. Підсумок: 44,91 тисяч автокредитів за місяць. Середня вартість авто теж зростає. Якщо раніше ціна кредитної машини становила 733 тисяч рублів, то зараз - 797 тисяч рублів.

Гроші під заставу нерухомості

Ще один кабальний вид кредиту - ця гроші під заставу нерухомого майна. Особливо, якщо звертатися в невеликі банки або мікрофінансові установи. З моменту підписання договору, мета кредитора - зовсім не отримати свої відсотки, а відібрати у боржника житло, так як його вартість завжди в рази перевищує борг. Експерти відзначають, що дані кредити відносяться до «нещасливим». Варто людині закласти квартиру, як один за іншим починають траплятися форс-мажори, борг зростає як снігова куля і в підсумку житло виявляється в руках кредитора. Погоджуючись на такий кредит варто мати в скарбничці хоча б три мінімальних платежу, які дадуть час на пошук нових грошей.

А ще важливо особливо уважно прочитати договір. Часто замість договору застави клієнту підсовують договір купівлі-продажу. Або ж в паперах прописано, що кредитор має право реалізувати житло боржника в разі найменших порушень договору.

Гроші в борг варто брати тільки в великих банках. Зображення: Микола АЛЕКСАНДРОВ

Квартира в іпотеку

Іпотечні кредити ростуть не так активно. Це, на думку експертів, пов'язано з двома факторами: по-перше, вимоги до позичальника тут жорсткіше, по-друге - далеко не кожен зважиться влізти в боргову яму на 10-15 років.

Єдиний показник, який не виріс - це кредити готівкою. Цю нішу займають кредитки або карти розстрочки, які стають дедалі популярнішими в Росії.

Активне зростання кредитів загрожує не тільки людям, які опиняться по вуха в боргах, але і всій банківській системі. В один момент може настати ситуація, коли повертати позики буде нічим. ЦБ ще в квітні попередив банки, що темпи зростання кредитів населення можуть перевищити темпи економічного зростання, а це загрожує незворотними кредитами і крахом банківського сектора.

Як заощадити на кредиті

Як повернути кредит і не розоритися

Перш, ніж підписати договір в банку, варто уважно його прочитати. Навіть те, що написано дрібним шрифтом.

«У договорі може бути зазначено, що банк може змінювати процентну ставку. Може бути прописано, що санкції і штрафи стягуються в пріоритетному порядку перед боргом. Сам борг може бути проданий. Цей пункт особливо уважно вивчаємо. Договір цесії - це додаткова умова. Особистість боржника має важливе значення. Одна справа взяти кредит в банку, а інше - опинитися боржником якогось кримінального елементу. Якщо борг продається банком і це не прописано в договорі, то боржник може це оскаржити в суді. Якщо прописано, то залишається миритися з ситуацією », - пояснює EG.RU Сергій Крилов, генеральний директор Ліги захисту боржників.

Особливо варто боятися кредитів, які вам обіцяють під заставу нерухомості. Зображення: Андрій Махонін / ТАСС

Повернути гроші за страховку по кредиту

Всі, хто ходив в банк, знають, що оформлення страхового поліса - це одна з обов'язкових умов схвалення кредиту. Менеджери попереджають нас про це негласно, але якщо доведеться йти до суду, то там вони скажуть, то страховка - справа добровільна і на рішення ніяк не впливає.

«У кожному кредиті зашиваються додаткові нав'язувані послуги, які формують прихований відсоток. Це, в основному, страховки, де вигодонабувач - банк. Сама по собі страховка - річ хороша, але проблема в тому, що вона в банку завищена за вартістю. В рази дорожче, ніж купити такий же поліс у страховій. Сьогодні страхові виплати можуть складати до 25 відсотків від суми кредиту, хоча страховка з мінімальним покриттям і сама по собі нікчемна », - міркує Михайло Алексєєв, голова міжрегіональної громадської організації« Кредитний правозахисник ».

Вихід є: погоджуємося в банку на всі умови, а на протязі 14 днів з дня підписання договору пишемо в страхову компанію лист, яке надсилаємо рекомендованим з повідомленням і описом вкладення, де відмовляємося від послуг. Страхова повинна прийняти вашу вимогу і перевести гроші на рахунок, з якого їх отримала, або на інший, зазначений клієнтом. Ці гроші варто повернути в банк, так як кредит був виданий з їх урахуванням і відсотки сплачуються з загальної суми. Платіж перерахують і буде економніше.

Фінансовий брокер: допомога в оформленні кредиту

Зв'язуватися з брокерами та іншими помічниками в отриманні кредиту теж не рекомендують. Тут можна нажити цілих дві проблеми: по-перше, потрапити на велику суму, а по-друге, опинитися під слідством.

Часто брокери пропонують написати липові довідки про зарплату і зробити фіктивні трудові договори, які віддають в підгодований банк, але ніякої гарантії, що банк не передасть інформацію про підроблені документи в поліцію - ні.

Ще одна схема на яку клюють довірливі позичальники, - це обіцянка видалити кредитну історію з бази банку і зробити борг безповоротним. Людині пропонують оформити дуже велику суму, яка ділиться навпіл з брокером. А натомість він видалить інформацію про кредит і банк втратить гроші, але на ділі так не буває.

"Це дурниця. Народ дурять таким чином і багато хто вірить. Відомості про оформлених кредитах зберігаються не тільки в банку. Інформацію просто неможливо видалити, а ось втратити гроші і отримати ряд проблем можна. Рано чи пізно цей кредит доведеться повернути, і не факт, що банк не перепродасть його колекторам », - підкреслює Алексєєв.

Як отримати кредит?
Як отримати кредит?