Чи можна повернути товар без чека: підстави, підводні камені

 1. Умови повернення товару
 2. Як повернути товар без чека
 3. Повернення товару неналежної якості без чека
 4. Повернення якісного невідповідного вироби без чека
 5. гарантійна продукція
 6. Порядок дій при поверненні товару
 7. зразок заяви
 8. Повернення продуктів харчування
 9. Які не підлягають поверненню товари
 10. висновок

Права покупців охороняються законом «Про захист прав споживачів». Один з пунктів цього закону вказує, що людина має право повернути продавцеві чи магазину куплену річ, навіть не маючи підтверджуючих документів на покупку. Повернення товару без чека ставиться саме до таких випадків.

Умови повернення товару

Для того щоб продавець не мав підстав відмовити прийняти товар назад, виріб повинен відповідати деяким критеріям:

 • при візуальному огляді предмет не виглядає зношеним;
 • збережені пломби і ярлики, комплектація не порушена.
 • є документ, що підтверджує факт придбання товару у цього продавця;
 • зберігаються всі споживчі якості.

За відповідності цим умовам виріб можна повернути, навіть якщо чек загублений. Крім цього грає роль термін можливого повернення, зазвичай це 2 тижні з дня покупки.

Важливо! При взаємною домовленістю сторін не виникає ніяких спірних моментів. Повернення купленого товару, який здійснений за обопільною згодою, - це цілком звичайне явище.

Але іноді зустрічаються продавці, які не поспішають виконувати умови, прописані законодавством, а значить, не враховують інтереси покупця. Як повернути товар продавцеві, якщо він не погоджується на обмін?

Законом прописано, що в деяких випадках споживач має право повернути товар, навіть не маючи чека.

Це поширюється на такі групи речей:

 1. Бракований товар. Потрібно проведення експертизи (10 днів). Незалежна експертиза триває 21 день. Якщо поломка відбувається з вини покупця, то йому доведеться відшкодувати вартість експертизи.

Якщо покупець не винен в шлюбі, то йому відремонтують виріб, поміняють його на інше або гроші будуть повернуті. Вартість відшкодовують, якщо ремонт дорожче ціни. Це також прописано законом.

 1. Якісний товар, який не підходить з якихось критеріям.
 2. Придбане виріб, яке супроводжується гарантійним талоном.

Ще однією важливою умовою є те, що з дня покупки не повинно пройти більше 2-х тижнів.

Як повернути товар без чека

Чи можна обміняти без чека предмет, куплений на ринку? Для споживача обмін речі, купленої на ринку, не представляє труднощі. Ринкові торговці бережуть свою клієнтуру і ділову репутацію, тому не відкидають обмін або повернення вироби неналежної якості.

У них немає часу і бажання ходити по судовим або іншим інстанціям, тим більше це зазвичай закінчується матеріальними витратами.

Якщо речі мають виробничі дефекти, а торговець на ринку відмовляється прийняти їх, то єдине рішення - звернутися до суду.

При поверненні без чека закон допускає проведення незалежної експертизи, оплачувати яку буде продавець.

Важливо, що крім вищевказаного потрібні свідки для підтвердження факту покупки. Тому, при здійсненні покупок, бажано обов'язкову присутність кого-небудь з друзів або родичів.

При обміні товару адміністратор може перевірити дані касового апарату, де за законом деякий час зберігаються всі необхідні дані про реалізованої продукції.

Як повернути річ, якщо не було свідка покупки, а чек загублений? Свідком часто буває продавець-консультант, якщо адміністрація не перешкоджає цьому. Звичайно, можливо, що продавець прикинеться, ніби вперше бачить покупця.

Хоча частина покупців теж йдуть на хитрощі. Деякі, вже повернувшись додому, починають шкодувати про покупку. Їм хочеться отримати назад свої кошти. Щоб їм повернули гроші, а не запропонували здійснити обмін одягом, вони вказують в претензії такі параметри, які продавець не може виконати. І споживач відшкодовує покупку, хоча вона має належну якість, а видимих ​​причин для повернення не присутній.

Повернення товару неналежної якості без чека

Повернення товару неналежної якості без чека

Для того щоб здійснити повернення без чека, необхідно написати претензію на якість придбаних покупок.

При поверненні неякісного продукту можливий процес обміну на якісну продукцію або повне повернення коштів на цілком законній підставі навіть при відсутності чеків.

Щоб повернути куплену річ без чека, потрібна наявність деталей, які люди зазвичай викидають:

 • ярликів;
 • упаковки;
 • цінника;
 • квитанції про оплату;
 • інструкції із застосування;
 • техпаспорта вироби;
 • талона при покупці по гарантії;
 • серійного номера виробу.

Повернути неякісний виріб без чека не представляє особливих проблем при наявності хоча б одного з цих аксесуарів.

Важливо! Споживачеві необхідно залучати відповідну документацію в магазинах, оскільки зазвичай вони ведуть облік руху кожної одиниці товару.

Повернення якісного невідповідного вироби без чека

Часто буває, що при більш ретельному вивченні придбаної одягу після повернення додому, вона виявляється невідповідною за розміром, кольором, фасоном, дизайну, по деяким іншим характеристикам.

Хоча в усьому іншому одяг відповідає стандартам якості і моди. Чи можна повернути товар без чека протягом 14 днів, якщо він не втратив товарних властивостей?

У цьому випадку можливо обміняти річ на інший виріб або здати її назад протягом 2-х тижнів. Це прописано в законі «Про захист прав споживачів».

Для цього потрібно повернутися в магазин, написати заяву-прохання. Співробітник повинен надати спеціальний бланк повернення товарів, який, за правилами, є в багатьох магазинах саме для таких випадків.

Рішення приймає адміністрація. Іноді вона не бажає йти назустріч покупцеві, що не повертаючи товари, хоча це є порушенням закону.

Але магазинах невигідно сваритися з покупцями, вони намагаються уникати конфліктів, не противляться обміну товару або погоджуються з поверненням грошей, навіть якщо покупці втратили якимось чином чек.

Чек при поверненні товару відіграє велику роль, але в деяких випадках можна обійтися зовсім без нього.

У разі відмови слід відразу ж написати заяву в суд. Суди не завжди стають на сторону покупця. Необхідно надати упаковку, ярлики, цінники, інші супутні покупці атрибути. Набагато підвищується шанс на виграш у суді, якщо є свідок покупки.

гарантійна продукція

Чи можна повернути товар без чеків, але при наявності гарантійного талона? Це можливо і практикується досить часто, тому що гарантійний талон служить підтверджує факт покупки документом і тому відіграє дуже важливу роль при поверненні або обмін виробів.

Він містить всі характеристики і експлуатаційні якості купленого предмета. Його наявність є гарантією того, що можливо повернути бракований товар без чека.

Куплений продукт повинен справно служити, не втрачаючи своїх властивостей, весь термін, зазначений в талоні. При покупці необхідно простежити за дотриманням правила заповнення гарантійних талонів.

Порядок дій при поверненні товару

Порядок дій при поверненні товару

Для того щоб знати, як повернути товар без чека, слід вивчити порядок дій в цьому випадку:

 1. Написати заяву в 2-х примірниках на ім'я адміністрації (або заповнити спеціальний бланк, отриманий в магазині).
 2. Вручити заяву уповноваженій особі, отримавши письмове підтвердження вручення з підписом і датою.
 3. Передати уповноваженій особі всі документи, що засвідчують покупку в даному конкретному магазині.
 4. У разі поломки або шлюбу необхідно написати заяву на експертизу.

Дотримання даного регламенту потрібно майже у всіх випадках. Після цього слід чекати рішення керівництва магазину протягом 10 діб. Найчастіше адміністрація погоджується поміняти невідповідний товар. У разі відмови слід відразу звернутися в суд.

Якщо ви зробили покупки в магазині або на ринку, бажано збереження цінника, бирки, упаковки або інших аксесуарів, які підтверджують покупку. Тому перед викиданням квитанцій, інструкцій, цінників і бирок на одязі, потрібно добре подумати.

Безпроблемним варіантом може стати продукція, покупка якої здійснюється в великих і відомих торгових центрах, яким не потрібен конфлікт з покупцем. Позиція адміністрації в цих випадках: «Ми краще повернемо товари і продукти, уникнемо конфлікту, ніж отримаємо негативну рекламу і втрату клієнтів».

Недобросовісні дівчата можуть скористатися можливістю повернення одягу і подумати: «Я ж можу купити одяг, надіти її на вечірку, а потім можу віднести назад в магазин, і мені обміняють плаття або повернуть мої гроші назад».

Повернути плаття в магазин без чека - це цілком реальна можливість. Багато жінок вдаються до можливості обміняти плаття, якщо їх не влаштовує фасон, колір, розмір.

Тому питання: чи можна повернути сукню без чека, має тільки одну відповідь: це можливо, і досить поширене. Для цього достатньо просто написати заяву в звичайному порядку на обмін або повернення грошей.

Гроші доводиться повертати, якщо магазини не мають виробів, придатних покупцям.

зразок заяви

Якщо заява оформляється не на фірмовому бланку магазину, можливо написати його в довільній формі з обов'язковим внесенням наступних даних:

 • ПІБ заявника, його паспортні дані, адреса;
 • причина написання претензії;
 • найменування вироби, марка, ціна, дата придбання;
 • причина повернення зробленої покупки;
 • перелік документів, що підтверджують покупку;
 • вимагати від продавця;
 • дата і підпис.

Якщо немає чека, іноді потрібно написати заяву про втрату. Покупець має право не писати його, але, на вимогу продавця, потрібно це зробити для прискорення вирішення проблеми.

Якщо магазин відкидає вимоги покупця, необхідно відразу звернутися до Товариства із захисту прав споживачів або до суду.

Повернення продуктів харчування

При придбанні прострочених продуктів харчування алгоритм дій такий же, як при покупці будь-яких інших товарів. Слід згадати момент, коли був придбаний прострочений товар.

Якщо немає чека, можна надати будь-які інші докази: привести свідків, вимагати перегляд записів камер спостереження, вивчити дані касового апарату.

Торгівля простроченим товаром чревата штрафними санкціями, тому адміністрація магазину рідко йде на конфлікти - відразу ж робить заміну або повернення простроченого товару.

При відмові слід сфотографувати прострочені продукти, віднести в Росспоживнагляд разом з претензією і іншими наявними доказами.

Які не підлягають поверненню товари

Які не підлягають поверненню товари

Є цілий список товарів, які неможливо здати назад після покупки, незалежно від того, збереглися чеки чи ні.

Цей перелік затверджений законодавчо, рішенням Уряду РФ.

Жоден магазин не має права прийняти назад, навіть при наявності товарного чека:

 • лікарські засоби;
 • косметику, парфумерію;
 • ювелірні вироби, коштовності;
 • засоби побутової або сільськогосподарської хімії;
 • нижню білизну, для шкарпетки панчішні вироби;
 • деякі категорії будівельних матеріалів;
 • предмети гігієни, особистого споживання;
 • одноразові предмети;
 • складну техніку;
 • кабелі;
 • рослини, тварин;
 • книги;
 • зброю, боєприпаси;
 • меблі;
 • автомобілі, причепи;
 • с / г техніку;
 • плавальні предмети.

Тому, при появі думок про обмін або повернення товарів належної якості без чека, спочатку слід вивчити список «неповоротних» предметів. Тому що браковану річ з цього списку повернути не вдасться.

Ніяких труднощів зазвичай не викликає повернення телефону. Такий предмет є у кожної людини, тому продаж або купівля стільникових телефонів є найпоширенішими торговими операціями на сьогоднішній день.

Для повернення телефонів досить звернутися в магазин, де проводилася покупка. І, при дотриманні тих же умов, що при поверненні будь-яких інших предметів, продавець зробить обмін, повернення або експертизу телефонного апарату.

висновок

Для того щоб уникнути проблем з поверненням або обміном куплених речей в установленому порядку, після покупки потрібно зберігати чек, фірмову упаковку, ярлики, цінники.

Але навіть якщо товарний чек загублений, не варто відразу ж починати панікувати. Тому що цілком реально повернути покупки, що не задовольняють споживачів за своїми якостями, навіть без чеків.

Як повернути товар продавцеві, якщо він не погоджується на обмін?
Як повернути річ, якщо не було свідка покупки, а чек загублений?
Чи можна повернути товар без чека протягом 14 днів, якщо він не втратив товарних властивостей?