Рецензія до фільму "Веселі канікули" (2012). Одного разу в Мексиці

За кількістю гучних прем'єр, з величезними бюджетами, зоряними акторськими складами, що проходили як з великим успіхом, так і з оглушливим провалом, тихенько на DVD вийшов "Веселі канікули", хоча мені більше подобається назва «Спіймати грінго». Або сімейні проблеми Мела Гібсона, або його бажання відсторонитися від усіх, або ще щось відгородили цей фільм від широкого екрану і, напевно, даремно. Жоден фільм, що вийшов в цьому році, не змусив мене навіть замислитися, написати якийсь подобу рецензії, а «Спіймати грінго» відразу переконав, що ось зараз, пора.
Переходячи до фільму, хочеться відзначити, що аж ніяк не з «Відплатою» необхідно було Гібсону повертатися на екрани, а саме з таким фільмом. І причина проста. У «Спіймати грінго» він склав, став продюсером і чудово зіграв - себе. Себе таким, яким ми його пам'ятаємо по кращих ролей на екрані. Тут він і авантюрист «Меверік», і безбашений снайпер-поліцейський Мартін Рігс, і звичайно ж закручує пружину подій, яка до фіналу вистрілить у всіх і відразу, крутий Портер.
Так Гібсон постарів, та накликав на себе гнів всіх і вся, але від цього не став поганим актором.
Всі його фірмові примочки, вираз очей, які полюбилися жести, всім цим, він в черговий раз блиснув і прикрасив «Спіймати грінго». І звичайно, можна сказати, що картина тримається на одному актора, однак не можна не відзначити, що і все інше абсолютно гармонійно її доповнює.
Досить пристойний сюжет. І якщо сильно не чіплятися і відволіктися від того, що він не новий і фільми про ув'язнення і спроби втечі не є, ніж щось з ряду геть, то можна сказати, що володіє своєю родзинкою. І хоча більшість сюжетних поворотів можна цілком очікувати, в той же час є і приємні сюрпризи. Ну і звичайно не обійшлося без нестиковок, але в такому кіно, на них не сильно звертаєш увагу.
Візуальний ряд в «Спіймати грінго» вельми специфічний. Відверто кажучи, розмір моїх очей явно був порівнянний з очима головного героя, коли він побачив, куди його засадили. Тюрма показана вельми оригінально і цікаво. І хоча у фільмі немає уповільнених красивих кадрів з летить кулею або тим, хто від неї ухиляється, можу сказати, що все знято дуже пристойно з цікавими ракурсами.
Другорядні персонажі, хоч і є такими, але кожен колоритний по своєму. Якщо це продажний поліцейський, то дійсно це відразу видно і без слів, якщо, найманець, то він виглядає саме так, як належить недорогому «недопрофессіоналу», якщо любляча, але сувора мати, то їй не треба про це розповідати зі сльозами на очах.
Окреме слово хочеться сказати про музичний супровід картини. Абсолютно не будучи шанувальником латиноамериканського фольклору, для мене, в цьому фільмі, він ні те що не напружував, а чудово доповнював всю картину того, що відбувається.
І що в результаті? «Спіймати грінго» фільм без претензій і в той же час, це те, що багато хто з нас люблять в хорошій кримінальній комедії і Мел Гібсон в цьому жанрі, як завжди на висоті.
Залишається тільки побажати, тим, хто все таки дочитав до кінця мою першу рецензію, обов'язково подивитися цей фільм, ну а Мелу повернення у велике кіно і прощення, перш за все самого себе.

Автор: alexei_27 (Всього рецензій: 3 , Середня оцінка: 9.18)

09.06.2012

Переглядів: 422

Переглядів: 422

Підписуйтесь на канал KinoNews.ru в Яндекс.Дзен, щоб оперативно стежити за нашими новинами.


І що в результаті?