Як запобігти перегріву ноутбука - підставка для ноутбука

  1. Ноутбук сильно нагрівається
  2. Ноутбук перегрівається і вимикається - перегрів ноутбука
  3. Сильно гріється ноутбук
  4. Підставка для ноутбука

Всім привіт. Найчастіше ноутбук виходить з ладу влітку - коли спека дає про себе знати не тільки вам але і вашій техніці.


Хочете дізнатися як запобігти перегріву ноутбука, тоді читайте далі.

Перегрів комплектуючих є серйозною поломкою для будь-якої техніки. А якщо мова йде про ноутбук, то перегріву потрібно побоюватися подвійно. Так як найчастіше ноутбуки потрапляють в сервіс центр саме через те, що ноутбук перегрівається і вимикається. Для початку розберемося звідки береться цей самий перегрів.

Ноутбук сильно нагрівається

Причин може бути декілька:

1. Велика кількість пилу в системі охолодження. Пил - це головний ворог будь-якого комп'ютера. Велика кількість пилу здатне звести нанівець роботу потужної системи охолодження. Коли пил нагрівається і циркулює всередині ноутбука, то все його внутрішні компоненти нагріваються і в корпусі ноутбука стає дуже жарко. Комплектуючих доводиться працювати під високою температурною навантаженням.

Про те як прочистити пил в ноутбуці я писав в статті - чистка ноутбука від пилу . Раджу ознайомиться, щоб потім не розориться на дорогий ремонт ноутбука. Незабаром я напишу статтю про те як виконати ремонт і діагностику ноутбука своїми руками. , Щоб не пропустити.

2. підсохлі термопаста. Оскільки в ноутбуці найбільше гріються процесор і відеокарта, для них передбачена більш ефективна система охолодження. Складається вони з радіатора з куллером. Суть в тому, що для кращого контакту радіатора з поверхнею нагрівається елемента (процесора) використовується термопаста.

Згодом термопаста підсихає і в результаті передача температури радіатора відбувається не так ефективно. В цьому випадку ноутбук перегрівається і вимикається. Тому якщо сильно гріється ноутбук, згадайте коли ви в останній раз міняли термопасту. Про те як її міняти я писав в статті - чистка ноутбука від пилу (посилання вище).

3. Гаряче повітря не виходить з ноутбука. Можливо ви звертали увагу на отвори (дірочки) з боків і знизу ноутбука. Вони потрібні для потрапляння холодного повітря в ноутбук. Працюючи на м'якій поверхні, наприклад на ліжку, ці отвори перекриваються і блокує вхід і вихід повітря. В результаті ноутбук сильно нагрівається.

4. Бракована система охолодження. Випадок рідкісний, але тим не менше буває. Іноді в ноутбуці може бути неправильно нанесений шар термопасти (або взагалі відсутня) або охолоджуючий вентилятор має дефектні пошкодження, які не дозволяють йому нормально функціонувати.

В цьому випадку необхідно звертатися в сервіс центр, вам повинні будуть або усунути дефект, або поміняти ноутбук. Дефект визначається дуже просто, достатньо поглянути на показники датчиків температури ноутбука. Як це зробити? Читайте далі!

Як визначити перегрів?
до меню ↑

Ноутбук перегрівається і вимикається - перегрів ноутбука

Основні симптоми перегріву, це зависання і періодичні перезавантаження ноутбука під час роботи. Найчастіше, коли ноутбук навантажений. Ноутбук вимикається і зависає від того, що в ньому закладено поріг температури по перевищенню якої відбувається аварійне вимкнення з метою захисту ноутбука від перегорання.

Тобто ноутбук після цього включається, але якщо ви знову почнете його навантажувати і критична температура буде досягнута, то знову піде вимикання. Така поведінка ноутбука - це вірний сигнал до того, що необхідно вживати заходів.

Щоб уникнути подібних ситуацій необхідно переглянути температурні датчики ноутбука. Для цього на знадобиться програма AIDA. Викачуємо за прямим посиланням нижче.


Встановлюємо програму і запускаємо її. До речі докладно дану програму я вже розглядав в статтях:

- діагностика комп'ютера
- температура комп'ютера

Після запуску програми ви побачите перед собою приблизно таке віконце

Після запуску програми ви побачите перед собою приблизно таке віконце

Відкриваємо вкладку Комп'ютер і натискаємо по посиланню Датчики. Побачимо приблизно таке віконце.

Побачимо приблизно таке віконце

до меню ↑

Сильно гріється ноутбук

Тут нас цікавлять температурні показники і режим роботи вентиляторів.

Температура ЦП (центрального процесора) не повинна перевищувати 50 градусів в пасивному режимі. Після навантаження температура може бути 55-60 градусів, але це вже приводу задуматися про чищення ноутбука від пилу.

Температура системної плати зазвичай повинна тримаються на рівні 30-40 градусів.

Температура відеокарти може бути 50-60 градусів в просте а при навантаженні в іграх наприклад температура може збільшуватися до 80-90 градусів.

Нормальна робота куллера вимірюється по його швидкості RPM. Чим вище цей показник тим краще, але шуму від нього буде більше. Загалом від 2000-3000 тис і вище це нормальний показник в режимі навантаження.
до меню ↑

Підставка для ноутбука

Щоб зменшити температурні показники рекомендую вам придивитися до спеціальної охолоджувальної підставці для ноутбука.

Підставка для ноутбука служить для того, щоб ноутбук встановлений в неї «дихав», тобто отвори для виходу гарячого і надходження холодного повітря були вільні. Крім того підставка під ноутбук володіє додатковими вентиляторами, які прекрасно циркулюють холодне повітря через його отвори.

Завдяки підставці ноутбук гріється менше на 5-10 градусів. При досить високих температурах, цей показник досягає 15-20 градусів.

При виборі підставки під ноутбук зверніть увагу на модельки з алюмінію. Алюміній прекрасно приймає тепло на себе на відміну від пластику. Також підставка повинна мати гарні підшипниковими вентиляторами.

Не важливо буде один великий вентилятор або 4 маленьких, головне їхнє завдання - охолоджувати алюмінієвий корпус підставки і циркулювати холодне повітря в ноутбук. Якщо охолодження організовано правильно то алюмінієва підставка буде краще справлятися зі своїми завданнями на відміну від пластикової.

Таким чином, ви зможете підібрати гарне охолодження під ноутбук.

Якщо купувати підставку бажання або можливості немає, то ви можете змайструвати щось подібне своїми руками.

Досить, підкласти під ноутбук книжку або дощечку.

Якщо ще підставити під ноутбук невеликий 80 або 120мм вентилятор, то буде взагалі чудово. Також не забувайте виконувати чистку системи охолодження ноутбука .

Тепер ви знаєте як уникнути перегріву. На цьому все, удачі вам 🙂

Як це зробити?
Як визначити перегрів?