Як залучити клієнтів майстру манікюру або б'юті майстру? 21 робочий метод.

У тільки що відкрився салону краси або початківця б'юті-майстри завжди на першому плані стоїть питання: "Як залучити клієнтів?" Можна піти на семінар і дізнатися, що потрібно скласти план, прописати бюджет, намалювати модний майнд МЕП. При цьому ви витратите непогану суму грошей і час на знання, які є у вільному доступі.

Тому ми склали максимально докладну статтю з 21 робочими способами для залучення клієнтів і створення клієнтської бази для майстрів манікюру, перукарів, візажистів, бровістов і всіх, хто працює в сфері б'юті послуг.

1. Сарафанне радіо.

Задайте собі питання: кому найбільше ви довіряєте? Рекламі або може бути газетам, перехожим на вулиці або своїм друзям?

На цю тему не раз проводилися опитування, що підтверджують, що рекомендація подруги або друга стоїть на першому місці.

Припустимо, вам необхідно знайти клієнтів на манікюр. Простим і ефективним варіантом буде поділитися новиною про свою роботу з друзям і знайомим. Не соромтеся запрошувати їх до себе.

Той факт, що першими клієнтами будь-якого б'юті-майстра стають друзі, підтверджує старе прислів'я: "не май сто рублів, а май сто друзів". З друзями легше працювати, вони позитивно налаштовані і в разі чого пробачать недоліки, що актуально для початківців майстрів.

2. Візитки.

Якщо просто роздавати візитки клієнтам, від цього буде мало толку. Найкраще, залишати їх у різних офісах, спортзалах, соляріях або ЗАГС, тобто там, де немає інших майстрів манікюру. Зробіть візитку оригінальної, що запам'ятовується. Додасте спеціальна пропозиція, наприклад, пред'явнику знижка 20-30% або більше.

3. Розвивайте соціальні мережі.

Якщо у вас немає сторінки в Facebook, ВК, Instagram - заведіть їх, регулярно викладайте туди фото своїх робіт і якусь корисну інформацію. Додавайтеся в друзі до своєї цільової аудиторії.

Соціальні мережі універсальний інструмент, вони допоможуть залучити клієнтів якщо ви працюєте на дому, в салоні або на виїзді. До слова, twitter - не рекомендуємо, а ось Pinterest радимо не обходити стороною.

Чимало майстрів манікюру знаходять своїх клієнтів саме через соц. мережі. Для деяких, вони стали одним з основних інструментів. Головне наповнювати їх якісних контентом.

Не обмежуйтеся тільки веденням своїх особистих сторінок, є безліч тематичних груп, в яких слід розміщувати фотографії своїх робіт.

4. Знижки на перші роботи.

Яку зробити акцію для залучення клієнтів на манікюр? Найпростіший, очевидний і від того не менш дієвий варіант, це робити знижки на першу послугу. Можна також влаштувати розіграш на своїй сторінці Фейсбук або VK: безкоштовний манікюр за репост.

5. Створити сайт.

Це не так складно і дорого, як здається. Але все ж, відразу обмовимося цей варіант не для всіх.

Салону або майстру манікюру не потрібен великий дорогий сайт, це може бути сайт візитка, з кількома сторінками. Його можна легко створити в онлайн конструкторі або знайти готовий шаблон. Правда знадобиться обізнана людина щоб встановити його на хостинг і так хостинг коштує грошей.

А щоб ваш сайт залучав клієнтів, потрібно СЕО. Для що не знає людини це: темний, непроглядний, ліс. Якщо сайтом не займатися, сам по собі він працювати не буде.

6. Сайти каталоги.

Можна зробити простіше, зареєструватися на сайті каталозі б'юті-послуг, це безкоштовно, потрібно лише додати кілька фото своїх робіт і залишити контактні дані. Одним з популярних сайтів, який допоможе залучити вам нових клієнтів, є: www.b-platforma.com

com

7. Форуми і Блоги.

У вас немає клієнтів на манікюр або ви хочете їх заманити? Використовуйте жіночі форуми, напишіть там про свої послуги. Знаходьте гілки з обговореннями з актуальної теми і пишіть там відповіді, спілкуйтеся, заводите знайомства, діліться інформацією.

Або заведіть блог, є платформи, на яких це можна зробити безкоштовно. Пишіть там невеликі тематичні статті, викладайте добірки своїх робіт на різні теми.

8. Дошки оголошень.

В інтернеті є безліч дощок оголошень, на яких можна безкоштовно розмісти про свої послуги. Для залучення нових клієнтів і поповнення існуючої бази, потрібно скласти список з таких сайтів і залишити на кожному оголошення.

Початківець майстер може залучити нових відвідувачів, написавши, що потрібні моделі, і плата стягується тільки за матеріали або послуга надається безкоштовно. Це дає можливість відпрацювати техніку і залучити людей які в наслідку можуть стати вашими постійними клієнтами.

Є групи з оголошеннями і в соц. мережах. розміщуйтесь там, більшість з них безкоштовні. Ще один варіант, сайти з знижковими купонами, відмінно підходить для салонів.

9. Профільні виставки.

Виставки дають можливість, почерпнути багато корисної інформації, дізнатися про новинки в індустрії, познайомиться з цікавими людьми.

Не обов'язково брати участь, можна просто прийти подивитися. Хоча слід зазначити, що який-небудь престижний приз не тільки прикрасить вашу стіну, але і підвищить довіру до вас з боку ваших клієнтів і цілком можливо приверне нових.

Якщо ви майстер манікюру з багаторічним досвідом, то чому б не спробувати свої сили? Перемога стане для вас відмінною рекламою.

10. Телефонуйте клієнтам.

Зрозуміло, не тим, хто вчора робив у вас манікюр або брови. А тим, хто давно не приходив. Можна набрати, поцікавитися як справи, просто поспілкується. Добре якщо для цього є привід, наприклад, наближається свято. І попутно розповісти про нові послуги та знижки.

11. Поширення оголошень.

Клеїти оголошення біля під'їзду або на стовпах - це минуле століття, їх читаю хіба що пенсіонери, та й то від нудьги. Не варто витрачати, даремно час.

Але ідея розклеїти їх у неочевидних, але людних місцях, може спрацювати. Як варіант: поліклініки, університети або офіси і все ті місця, про які ми говорили вище.

Можна спробувати роздавати флаєри в людному місці, наприклад, у метро.

На флаєрі вкажіть знижку і термін дії: тиждень. Ще один спосіб, поширити флаєра по поштових скриньках.

Флаєра - це дешевий і не найефективніший спосіб реклами, але він працює і допомагає знаходити нових клієнтів майстрам манікюру, салонам краси.

12. Реклама зовнішня.

Якщо у вас свій салон, то замовити вивіску і так званий штендер або "спотикач" вам доведеться. Це потрібно не тільки для того щоб про вас дізналися в сусідніх будинках, але і для того щоб вас було легше знайти.

Банерна реклама на вулиці і в транспорті коштує дорого і приваблює мало уваги. Її стало занадто багато і люди перестали її помічати. Якщо ви їздите в громадському транспорті то напевно звертали увагу на те, що більшість вже не дивиться у вікна, але дивляться в смартфони.

13. Реклама в інтернеті.

Реклама на ТБ або в газетах коштує дорого і часто не окупається, в інтернеті все простіше, дешевше і вигідніше. Є кілька видів реклами в інтернеті. Контекстна реклама - це реклама яка показується у видачі гугла, як відповідь на пошуковий запит. Вона не дешева і підійде тим, у кого є сайт.

Другий варіант, реклама в соціальних мережах, з очевидних: Фейсбук або Інстаграм - не вимагає гігантських бюджетів і дає високі результати. Швидко напрацювати клієнтську базу майстру манікюру з її допомогою не складе труднощів.

14. Зробіть пам'ятку для клієнта.

Для чого це потрібно? Це покаже турботу про клієнта. Розпишіть в пам'ятці що не можна робити, наприклад, після покриття гель лаком, а також основні принципи догляду за нігтями.

Сенс в тому, щоб надати максимально корисну інформацію, можна забезпечити її календариком. І зробити все це у вигляді буклету з вашим лого і контактними даними.

Припливу нових клієнтів від цього не буде, але ось відсоток утримання існуючих, підвищиться.

15. Красиво оформити прас-лист.

Складіть докладний прайс лист ваших послуг. Підійдіть до цієї справи з фантазією, зробіть симпатичний, що привертає увагу дизайн. Розбавте назви і сухі цифри фотографіями "до" і "після" процедури. Знову-таки, це робота на утримання.

16. Промо-акції.

Регулярно запускайте спеціальні пропозиції або акції. Простір для уяви тут не обмежений. Ідей для залучення клієнта можна придумати безліч. Хтось робить знижки на день народження, хтось дає знижку за те, що клієнтка призводить подруг. Другий варіант, до речі дієвий, і може допомогти розширити клієнтську базу.

Накопичувальні програми і бонуси, відмінно працюють. Ось кілька прикладів: дизайн кожного п'ятого покриттю в подарунок. Або всім, хто робить манікюр у вас більше року знижку 5%. Експериментуйте, спостерігайте за реакцією, придумуйте нові варіанти.

17. Ведіть базу клієнтів.

Ведення клієнтської бази - це очевидно, але не всі це роблять з самого початку. Є майстри манікюру, які просто "забиваю" всі номери клієнтів в телефон і все. Найпростіша і зручна програма для цього, всім знайомий, Ексель.

Ведення бази дозволить краще відстежувати, регулярність відвідування і як ми писали вище, дасть можливість дзвонити тим, хто давно не відвідував наші послуги.

А також в базі навпроти кожного клієнта можна вказувати його невелику характеристику, переваги, наприклад: кава з 3 ложками цукру.

Помічайте такі дрібниці і записуйте їх, так як запам'ятати їх все не реально. Розробіть свою систему ведення обліку, вам це дуже сильно допоможе.

Коли клієнтка прийде до вас, а ви подасте їй кави як вона любить, це буде великий плюс.

18. Індивідуальний стиль.

Для залучення уваги до вас і ваших послуг, потрібно виробити фірмовий стиль. Щось що буде запам'ятовуватися і вигідно відрізняти вас від усіх інших. Це може бути сукупність десятків факторів. З очевидного, але не дуже поширеного, можна давати гарантію на сову роботу. Або виконання процедури манікюр за максимально короткий термін.

Інший варіант: всі нові послуги, пропонувати спробувати безкоштовно або в половину ціни.

19. Обмін клієнтами і співпрацю з іншими майстрами.

У вас є знайома дівчинка інструктор з йоги або стоматолог? Домовтеся з нею про те, щоб вона розповідала своїм підопічним про вас, в обмін можете розповідати про неї. Це може круто спрацювати, якщо є багато знайомих працюють з великою кількістю людей.

Якщо ви працюєте в поодинці, можна домовиться з іншим майстром вашого профілю про те, щоб в разі форс-мажору можна було перенаправити до нього клієнтів.

Ситуації в житті трапляються різні, але якщо ви не зможе надати заявлену послугу клієнтові якої записувався заздалегідь, за два тижні, це може його не тільки розлютити. Гірше того ви можете втратити клієнта.

20. Кращий сервіс.

Запорука успіху - це якість сервісу, це аксіома, яку можна висікти в граніті. Всі зусилля по залученню клієнтів будуть марні якщо сервіс поганий.

Якщо ви робите манікюр, Стермі до того щоб на ваші роботи дивилися як на шедеври. Але при цьому клієнт не повинен сидіти на кривій табуретці під вікном з якого дме. Людині повинно бути комфортно і приємно знаходиться у вас.

Намагайтеся підходити до клієнтів індивідуально, потураючи їх слабкостям або примхам. Що б знати про них все ведіть базу, пункт 18.

У залі очікування, покладіть модні і свіжі журнали, а не двомісячної давності. Розпорошите приємний парфум або арома-масло, тільки не переборщіть з цим. Пам'ятайте: "перше враження не можна зробити двічі"

21. Не забувайте про себе або персоналі.

Важливо мати охайний і доглянутий вигляд, робочий одяг має бути чистою. Якщо ви майстер манікюру, то манікюр на ваших руках, повинен бути ідеальним - це теж реклама.

Підвищуйте рівень кваліфікації, завжди бути в тренді і знати про новинки - професійний обов'язок. Це важливо щоб пропонувати актуальні дизайни і послуги.

Спілкування з клієнтом теж дуже важливий фактор. Уникайте спірних тем, політики, релігії. Не починайте суперечки і не намагайтеся переконувати своїх відвідувачів або ви ризикуєте їх втратити.

Підведемо підсумки.

Вам потрібно думати, як рибалка, щоб рибка попалася на гачок їй потрібна хороша приманка. Але її важливо не тільки підчепити, потрібно ще й витягнути, а тут вже важливо і якість вудки, і міцність волосіні, і ваші "Рибальський" навички.

Створіть всі умови, для того щоб, клієнт один раз до вас потрапив, як прийшов до вас знову і знову. Тоді клієнтська база буде рости, а приплив нових клієнтів не буде слабшати.

У тільки що відкрився салону краси або початківця б'юті-майстри завжди на першому плані стоїть питання: "Як залучити клієнтів?
Задайте собі питання: кому найбільше ви довіряєте?
Рекламі або може бути газетам, перехожим на вулиці або своїм друзям?
Яку зробити акцію для залучення клієнтів на манікюр?
У вас немає клієнтів на манікюр або ви хочете їх заманити?
Якщо ви майстер манікюру з багаторічним досвідом, то чому б не спробувати свої сили?
Для чого це потрібно?
У вас є знайома дівчинка інструктор з йоги або стоматолог?