Швидко оформити документи можна в МФЦ Владивостока

Всього тут надається понад 92 видів послуг Всього тут надається понад 92 видів послуг   Фото: Фото: vladnews

Фото: Фото: vladnews.ru

У Владивостоку можна швидко оформити документи в муніципальних МФЦ. Тут не доводиться гаяти часу: замість бюрократичної машини зразка радянських часів з'явилося зручне сучасне пропозицію.

З початку роботи МФЦ на вулиці Давидова, 9 сюди звернулося понад 31 тисячі осіб

Найбільше - на 44 вікна - відділення багатофункціонального центру з надання державних і муніципальних послуг Владивостока стає все більш популярним серед городян.

Причин тому кілька. По-перше, в МФЦ Владивостока зроблено все можливе, щоб заявникам було комфортно і безпечно тут перебувати. По-друге, відсутність черг. У цьому плані навіть є великий заділ: число заявників у відділенні МФЦ на Давидова може бути збільшено вдвічі при збереженні якості послуги і нульового часу очікування.

Відвідувачу відкривається просторий зал з колонами. Приміщення добре вентилюється, сюди приємно зайти з літньої спеки.

- Люди можуть звернутися в будь-який зручний для них час з 9 до 20 годин, - зазначає Ольга Крук, начальник відділення. - До речі, тепер робота здійснюється ще й по понеділках, який раніше був вихідним. Заявник може прийти до нас у понеділок з 9.00 до 17.30.

Перетинаєш поріг, і тебе зустрічає ввічливий менеджер. Всі співробітники дотримуються фірмовий дрес-код, їх ні з ким не переплутаєш. Навпроти входу розташована стійка для консультацій.

- Громадянам часом в нашій термінології і діловодстві складно зорієнтуватися. Менеджер допомагає вибрати потрібну послугу і взяти талончик, - продовжує розповідь Ольга Крук. - Термінал електронної черги та банкомат для відплати держмита поруч.

Звернутися в МФЦ може будь-який житель Владивостока, городяни по районам не діляться. Тут немає приписки по району. Громадяни приходять в те відділення, яке їм зручно в даний момент часу.

- Я сам живу на 100-річчі, але працюю тут поруч, на Руській, - розповів Юрій Богданов, відвідувач МФЦ. - Прийшов, бо треба оформити закордонний паспорт. Вирішив для цих цілей використовувати обідню перерву, щоб звільнити вечір. Дуже зручно. Тільки отримав талончик з терміналу - відразу запросили по гучному зв'язку до фахівця. Заплатив держмито тут же. Напевно, хвилин 10 все зайняло. Ще й поїсти встигну.

За весь час роботи МФЦ на Давидова, з 20 січня 2015 року, тут було надано близько 16 тисяч послуг. Заявник, як правило, приходить тільки двічі. Перший раз - коли приносить необхідні документи. Другий - коли забирає результат. І без всякого стояння в чергах.

За традицією, найпопулярнішими залишаються послуги Росреестра. За реєстрацією права власності в МФЦ на Давидова вже звернулися близько 7 тисяч.

- Більш того, послуга реєстрації права власності тепер виявляється навіть в тому випадку, якщо об'єкт майна знаходиться не на території міста, а в іншому районі краю, - підкреслює Ольга Крук. - Заявник звертається до нас, всі необхідні документи ми відправляємо поштою в необхідний пункт призначення. Там вони реєструються, розглядаються, оформляються відповідні документи і потім направляються до нас, і ми видаємо їх людині.

Також популярна комплексна послуга «Народження дитини», коли молодим батькам оформляють весь пакет документів юного громадянина: і свідоцтво про народження, і ІПН, і СНІЛС, і реєстрацію за місцем проживання, і постановку на чергу в дитсадок. Відразу ж виявляються і послуги з оформлення та розпорядження коштами материнського капіталу.

Тут же, як і у всіх інших муніципальних МФЦ Владивостока, є дитячий куточок: столик з розмальовками, олівцями, іграшками, телевізор, по якому транслюють мультфільми (як правило, радянську класику). За дітьми доглядає охоронець. За його словами, за весь час роботи жодного разу не було якихось складних ситуацій. Траплялися кілька крикливих юних відвідувачів, яких довелося попросити поводитися тихіше. А так - тиша і спокій.

До співробітників пред'являються високі професійні вимоги. У тому числі ввічливість в спілкуванні з клієнтами. Дружелюбність, до речі, обопільне.

- Мені завжди зустрічаються ввічливі заявники, багато з яких потім дякують за допомогу, - розповідає Катерина Бодричі, фахівець відділу прийому-видачі документів. - Вчора, наприклад, до нас звернулася дівчина з неординарним питанням за заставною. Ми вперше зіткнулися з такою справою, але все труднощі вирішили разом.

Всі фахівці МФЦ мають вищу освіту. Як правило, юридична, управлінське або економічне. Щотижня вони проходять додаткове навчання.

- Минулої середи, наприклад, у нас було навчальний захід з Пенсійним фондом, - пояснює Катерина Бодричі. - Приїжджали представники відомства, розповідали про оновлений наборі наданих соціальних послуг. Справа в тому, що ми повинні бути компетентні у всіх питаннях, розбиратися в тонкощах діловодства, тому як сама людина, якщо йому не підказати, може через незнання виявитися, наприклад, без будь-якої пільги на ліки, яка йому належить.

Всього в МФЦ сьогодні надається понад 92 видів послуг. Організовано роботу єдиної інформаційно-довідкової служби МКУ «МФЦ Владивостоцького міського округу». Кожен, хто потребує послуг МФЦ, може, зателефонувавши за багатоканальним телефоном 230-34-84, оперативно отримати необхідну консультацію або довідку.

До речі, вже в серпні у Владивостоці відкриється ще один муніципальний МФЦ - на Партизанському проспекті, 28а. Так що оформити будь-який необхідний документ можна буде ще швидше і простіше.

Сьогодні у Владивостоці діють чотири муніципальних відділення МФЦ:

- на вул. Давидова, 9;

- на вул. Верхнепортовой, 76а;

- на пр. 100 років Владивостоку, 44;

- на вул. Лермонтова, 36 (п. Трудове).

В майбутньому у Владивостоці відкриється ще кілька МФЦ (інтерактивна карта) .

Джерело: Газета "Владивосток"