Фільтр для акваріума: опис, види, призначення, критерії вибору

 1. Призначення і опис
 2. види
 3. За типом фільтрації
 4. За способом установки
 5. критерії вибору
 6. За потужністю і продуктивності
 7. За типом фільтру
 8. За матеріалом наповнювача
 9. За ціною
 10. за виробником
 11. особливості використання
 12. установка
 13. експлуатація

Будинок для акваріумних  рибок  та інших водних мешканців потребує якісної чистій воді, оскільки в іншому випадку ваші плаваючі вихованці будуть не дуже раді і, швидше за все, жити у вас не будуть Будинок для акваріумних рибок та інших водних мешканців потребує якісної чистій воді, оскільки в іншому випадку ваші плаваючі вихованці будуть не дуже раді і, швидше за все, жити у вас не будуть.

Правильно підібраний фільтр дозволяє створити потрібну екосистему, що сприятливо позначається на всіх акваріумних мешканців. Давайте розглянемо, як вибрати фільтр для акваріума і на що звернути увагу при його виборі.

Призначення і опис

Як відомо будь-якій людині, яка цікавиться акваріумами, аксіомою є необхідність очищення акваріумної води. І якщо вода в річці або озері очищається природним способом, в акваріумістики такий спосіб непридатний. Тому воду в резервуарі слід очищати штучно. Від якості і чистоти води в резервуарі безпосередньо залежить нормальне існування всіх акваріумних мешканців, будь то декоративні рибки або рослини , Молюски або ракоподібні.

Для вирощування в середніх і великих високих акваріумах відмінно підійде кушир . Він є одним з найпопулярніших акваріумних рослин.

Він є одним з найпопулярніших акваріумних рослин

Найкращий фільтр для акваріума повинен відповідати певним критеріям:

 • бути відносно невеликого розміру;
 • бути простим в обслуговуванні і якісним;
 • ефективність роботи очищувача повинні визначатися обсягом очищеної води.

Чи знаєте ви? Найдорожчий в світі акваріум був виготовлений дизайнером Стюартом Хьюзом. Він коштує більше $ 5 млн і називається «Золотий дракон».

види

Акваріумні водоочисники бувають різних видів, діють вони за різними принципами і наповнені унікальними компонентами. Підтримувати екосистему в акваріумі можна різними способами. Акваріумні водоочисники бувають різних видів, діють вони за різними принципами і наповнені унікальними компонентами

За типом фільтрації

Розрізняють біологічний, хімічний та механічний типи фільтрації акваріумної води.

Згідно з цією класифікацією поділяються фільтри для акваріума. Також існує водоочищувач, який використовує відразу всі три типи очищення. Це зовнішній каністровий фільтр. Але необхідності використовувати всі види очищення відразу немає необхідності. Для акваріума буде досить фільтрації одного типу. Розглянемо більш детально типи фільтрації.

Механічна фільтрація очищає воду за допомогою наповнювача. У фільтр потрапляє брудна вода, частинки сміття і бруду осідають в порах наповнювача, і на виході виходить вода, очищена від сміття. Таким чином наповнювач накопичує в собі частинки сміття. В якості наповнювача може виступати губка або ж пучок поплутаної волосіні. Такий вид фільтрації підходить аквариумам, в яких живуть золоті рибки і цихліди. Механічна фільтрація очищає воду за допомогою наповнювача Біологічна фільтрація не менш важлива для акваріума. При її допомоги акваріум позбавляється від токсичних речовин, які формуються в результаті життєдіяльності риб і рослин. Такий тип фільтрації дозволяє утримувати акваріум зі здоровими рибами і рослинністю.

Біологічну фільтрацію виконують спеціальні бактерії, які живуть в грунті. Також в якості біологічної фільтрації виступають спеціальні наповнювачі для очищувачів. У таких наповнювачах живуть колонії бактерій, які очищають воду від токсинів.

Хімічна фільтрація дозволяє прибирати з води відходи завдяки активованого вугілля. Вода проходить через вугільний фільтр і вбирає в себе фосфати і інші домішки і мінерали. За допомогою такої фільтрації з води йде аміак і неприємний запах. Цей вид очищення дуже ефективний і допомагає отримати високу ступінь очищення води. Хімічна фільтрація дозволяє прибирати з води відходи завдяки активованого вугілля

Чи знаєте ви? Самим крихітним акваріумом в світі є резервуар 3 см в довжину і 1,5 см в ширину. Як не дивно, в ньому є пара маленьких риб, рослини і пісок.

За способом установки

За конструкционному формату розрізняють кілька видів очищувачів:

 • зовнішні;
 • внутрішні;
 • каністровий;
 • донні.
Зовнішній фільтр

розміщується поза акваріума. Зазвичай його розміщують в тумбочці під акваріумом, або його можна прикріпити на бічну або задню стінку. Таке розміщення дозволяє з легкістю за ним доглядати і очищати. Прилад ділиться на відсіки. Такий водоочищувач може поєднувати всі три типи фільтрації, так як можна завантажити різні види наповнювача в різні відсіки. розміщується поза акваріума Внутрішній фільтр - це конструкція невеликого розміру з помпою і фільтрує наповнювачем. В якості наповнювача найчастіше виступає поролон. Розміщується він всередині акваріума, кріпиться спеціальними присосками на будь-яку зручну стінку. Таке обладнання використовує тільки механічний тип фільтрації і потребує частого догляду. Дуже популярний серед домашніх акваріумів. Каністровий фільтр можна розглядати як підвид зовнішнього фільтра. Відрізняються вони лише розташуванням. Каністровий водоочищувач розміщується вертикально, і його можна встановлювати на підлозі або всередині акваріумний тумби. Каністровий водоочищувач забезпечує всі три типи фільтрації. Дізнайтеся, як доглядати за гуппі , мечоносцем , моллінезій , вуалехвостов , барбусами , ляліусамі , золотими рибками , гурамі , акваріумними сомиками , астронотусамі , рибою-клоуном в акваріумі.

Донний фільтр досить незвичайний. Це система трубок, яка розміщується під грунтом. Грунт використовується в якості фільтруючого елемента. Такий тип фільтра допомагає запобігти закисание грунту. Фальшдно використовують на додаток до фільтру іншого типу. Таке обладнання домашні акваріумісти практично не використовують. Донний фільтр досить незвичайний

критерії вибору

Існують різні критерії вибору аквариумного водоочищувача. Далі ми розглянемо, як фільтрується вода в акваріумах, які існують прилади для очищення води, який фільтр для акваріума краще під конкретні потреби - зовнішній або внутрішній.

За потужністю і продуктивності

Найважливішим критерієм вибору водоочисного пристрою для вашого акваріума є його потужність і продуктивність, тобто який обсяг рідини прилад може пропускати через себе за 1 годину. На упаковці пристрою завжди присутній маркування з величиною продуктивності - 300 літрів за годину, 1000 литров за годину і т. Д. Найважливішим критерієм вибору водоочисного пристрою для вашого акваріума є його потужність і продуктивність, тобто який обсяг рідини прилад може пропускати через себе за 1 годину У разі якщо вам нецікаво розбиратися в розрахунках формули потужності водоочищувача на конкретний резервуар - ви можете подивитися, які обсяги пишуть виробники на упаковці пристрою. Однак ця величина не завжди правдива. Така передбачувана потужність вираховується виробником в умовах, наближених до ідеальних, а саме - в чистій воді, в якій відсутні домішки і наповнювачі.

Важливо! З цієї причини вам необхідно вибирати фільтр на порядок потужніша. Наприклад, на 100 літрів води в акваріум підійде очисник з потужністю «1000 літрів за годину».

За типом фільтру

Найбільш популярним і використовуваним в акваріумах являє внутрішній фільтруючий прилад. Такі водоочисники дуже прості у використанні і недорогі, проте займають корисний простір в резервуарі. Найбільш популярним і використовуваним в акваріумах являє внутрішній фільтруючий прилад На противагу внутрішньому Водоочисники використовують зовнішні. У резервуар опускають тільки 2 трубки, через які відбувається очищення води. Безсумнівним плюсом таких очищувачів є їх велика продуктивність. До того ж вони позбавлені недоліків внутрішніх приладів. Однак зовнішні фільтри дорожче і більше за габаритами, ніж внутрішні очисники.

Компромісом між двома попередніми приладами буде навісний очищувач. Кріпиться він до стінки акваріума, а фільтруючий прилад знаходиться в резервуарі. Правда, такі види фільтрів не дуже популярні.

Цікавою альтернативою зазначеним приладів буде донний фільтр - фальшдно. Цікавою альтернативою зазначеним приладів буде донний фільтр - фальшдно Він проводить очистку і через грунт, і через фільтруючий елемент, таким чином рідина очищається двічі. Однак донний очищувач менш продуктивний і складніше в обслуговуванні, ніж інші види. З цих причин їх купують для невеликих акваріумів.

За матеріалом наповнювача

Губка - це найпопулярніший елемент для водоочищувача. Дрібнопористі і великопористі губки затримують механічний сміття (що залишився корм, рослини, сторонні предмети) в собі, коли вода примусово проходить крізь них. Такі губки через тиждень обживають корисні бактерії, які діють як біологічний водоочищувач і очищають воду від нітратів і метану. Термін очищення цих фільтруючих компонентів зазвичай вказується на інструкції до пристрою, в середньому губку потрібно чистити 1 раз в 2 тижні. Губка - це найпопулярніший елемент для водоочищувача Більш якісно, ​​ніж губка, воду в акваріумі очищає активоване вугілля. Правда з таким видом очищувачів потрібно пам'ятати, що коли активоване вугілля перенасититься шкідливими речовинами, він сам зробить викид їх назад.

Важливо! Такий викид може вбити всіх ваших мешканців акваріума, тому використовувати такий тип очищувачів не рекомендують.

Ще одним типом наповнювачів є біонаполнітелі з многопорістой кераміки. На таких наповнювачах осідають бактерії, шляхом створення величезних колоній виробляють біологічну очистку води. Таке очищення води дуже ефективна, особливо якщо використовується спільно з механічним очищенням.

За ціною

Найдорожчими акваріумними фільтрами є пристрої китайських компаній Аtman, Resun і деяких інших. Перші, незважаючи на вартість, дуже надійні, так як розроблені американськими інженерами, а випущені відомої китайською компанією Сhuangxing Electrical Appliances Co. Найдорожчими акваріумними фільтрами є пристрої китайських компаній Аtman, Resun і деяких інших Середній ціновий діапазон - у таких виробників, як JBL, Sera, Hagen, Tetra (Німеччина), Aquael (Польща), Ferplast, Hydor (Італія). Однак незважаючи на європейське походження, всі пристрої теж виробляються в Китаї.

Найдорожчими, через свого якості і надійності, є фільтри німецької компанії Eheim.

Чи знаєте ви? 22,7 млн літрів - саме такий обсяг у найбільшій ємності для утримання мешканців моря. Вона розташована в китайському парку розваг Chime-Long Ocean Kingdom в місті Чжухай.

за виробником

Для великих ємностей досвідчені акваріумісти рекомендують придбати внутрішній фільтр польської марки Aquael Fan. Ці пристрої відрізняються простотою установки, надійністю і якістю фільтрації. З таким пристроєм вам також не доведеться замислюватися про аерації води, так як фільтр додатково виробляє і її.

Якщо вам потрібно ідеальне поєднання ціни-якості, використовуйте польську марку зовнішніх очищувачів Aquael UNIMAX.

Продукція німецької марки Eheim користується високим попитом, оскільки безшумні фільтри цієї компанії розраховані на будь-який обсяг води. Продукція німецької марки Eheim користується високим попитом, оскільки безшумні фільтри цієї компанії розраховані на будь-який обсяг води Якщо ви хочете використовувати в вашому акваріумі новітні технології біоочищення води, ваш вибір пристрою - німецької компанії Tetra. Вони здатні якісно працювати до півроку без заміни фільтруючих компонентів.

Багато акваріумісти використовують донні водоочисники китайського виробництва. Особливо виділяються на тлі інших фільтри компанії HAILEA. На пристрої цієї марки ціни завжди невеликі, але і їх обслуговування відбувається довше.

Також слід звернути увагу на каністровий водоочисники італійського бренду Hydor. Пристрої очищення води цієї марки недорогі і, в той же час. досить якісні.

особливості використання

Як правильно використовувати акваріумний фільтр для води - досить нетривіальне питання для початківця аквариумиста. Інструкція до пристрою зазвичай неочевидна або зовсім незрозуміла. Далі ми розглянемо, як встановити в акваріум і використовувати цей найважливіший для мешканців акваріума прилад.

установка

Водоочисник внутрішнього типу слід опустити в воду, щоб над ним залишилося кілька сантиметрів води. Водоочисник внутрішнього типу слід опустити в воду, щоб над ним залишилося кілька сантиметрів води Прикріпити його потрібно присосками до стінки акваріума, присоски, як правило, йдуть в комплекті з пристроєм. Далі шланг від водоочищувача одним кінцем кріпиться до пристрою, а іншим - виводиться назовні, оскільки через нього здійснюється подача повітря. Забір повітря повинен проходити вище рівня води в резервуарі. Фільтр знизу не повинен стосуватися дна резервуара. Після того як ви правильно закріпіть прилад - увімкніть його в мережу, при цьому провід повинен не докладайте надмірних зусиль, а падати вільно. Якщо з'явиться протягом води - ви все зробили правильно. На отворі виходу рідини в водоочиснику варто заслінка, якою регулюється сила течії і напрямок води. Якщо ви хочете її виправити або змінити напрямок води, попередньо вимкніть прилад з розетки. Біологічний водоочищувач в процесі установки має певні тонкощі. Для того щоб в ньому оселилися потрібні бактерії на губах або наповнювачі пристрої, використовують спеціальний препарат, який дозволяє бактеріям швидше розвинутися. Також застосовують спеціально підготовлену воду з додаванням особливих кондиціонерів. Все це необхідно зробити до установки фільтра в резервуар. Донний фільтр встановити в акваріум трохи складніше. Для цього повністю злийте рідину з акваріума, встановіть каркас пристрої, засипте грунт назад. Грунт не повинен бути надто дрібним, так як він може забити пристрій. Такий водоочищувач потрібно промивати кожні 4 місяці.

експлуатація

Всі фільтри вимагають чищення і обслуговування. Для нормальної служби обладнання, його необхідно регулярно чистити. Ефективність роботи забитого фільтра знижується незалежно від його типу. Для того щоб визначити, як часто необхідно чистити водоочищувач, потрібно пам'ятати таке правило: чим менше водоочищувач і чим більше на нього навантаження, тим частіше його необхідно мити.

Точну частоту очищення системи фільтрації визначають згідно параметрів резервуара та виду фільтра.

Водоочисники з механічним видом очищення найчастіше потребують промиванні наповнювача. Зазвичай таку процедуру проробляють 1 раз в 2 тижні. Для цього фільтр відключають, дістають з акваріума, виймають наповнювач і промивають його під проточною водою. Якщо акваріум засмічується швидше, тоді очищення фільтра потрібно проробляти частіше. Біологічні водоочисники промивають набагато рідше. Їх миють частинами (приблизно по 1/3) кожні 3 місяці. Генеральну очищення не проводять. Для того, щоб зберегти колонії бактерій, потрібно залишити трохи старого субстрату.

Якщо в акваріумі встановлено водоочищувач з хімічної очищенням, то з часом використаний вугілля вимагає заміни. Активоване вугілля добре поглинає органічні речовини в середньому від 2 до 4 місяців. Більш точні розрахунки важко зробити, тому що чистота води в акваріумі залежить від безлічі умов.

Важливо! Вугілля відновити в домашніх умовах повністю неможливо. Тому для заміни вугілля його потрібно буде купувати в спеціалізованих магазинах.

На думку багатьох досвідчених акваріумістів, водоочищення є найважливішою частиною акваріумістики. Тому кожному любителю декоративних рибок потрібно знати, як правильно вибрати водоочищувач, встановити фільтр в акваріум і надалі правильно його експлуатувати. При виборі акваріумних фільтрів потрібно обов'язково врахувати обсяг води, типи рибок і рослин. Правильно підібраний фільтр дозволить мешканцям жити в комфортних умовах і полегшить догляд за акваріумом.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?