Покарання за їзду без ОСАГО залишиться колишнім

  1. Мінфін РФ пропонує «відкликати» прийняту поправку в закон про ОСАГО

Відповідний законопроект не знайшов підтримки в уряді Росії.

Ініціативу, яка пропонує в рази збільшити штраф за водіння ТЗ без поліса ОСАЦВ, раніше запропонував депутат Держдуми від фракції «Єдина Росія» Сергій Вострецов. На його думку розмір матеріального стягнення за це порушення ПДР необхідно збільшити з нинішніх 800 до 5 000 рублів.

На його думку розмір матеріального стягнення за це порушення ПДР необхідно збільшити з нинішніх 800 до 5 000 рублів

Як повідомляє « Інтерфакс »З посиланням на власне джерело на страховому ринку, уряд РФ відхилив цей законопроект. «Механічне збільшення розміру штрафів не може саме по собі служити ефективним заходом стримування зростання неправомірної поведінки», - сказав він.

Новини / Авто і суспільство

Мінфін РФ пропонує «відкликати» прийняту поправку в закон про ОСАГО

Представник Міністерства фінансів РФ виступив за скасування нещодавно прийнятої поправки в закон про ОСАГО. Вона стосується поширення застосування європротоколу на ДТП за участю більш ніж двох автомобілів. Ініціативу ...

19.02.2018

В уряді порахували, що пропозиція Сергія Вострецова недостатньо обгрунтовано: в ньому немає відомостей щодо аналізу правопорушень на всій території РФ, немає статистики, які підтверджують зростання числа таких порушень. На думку Кабміну, «однаковий штраф за порушення, що представляють собою різну суспільну небезпеку, не відповідає принципу пропорційності покарання».

Згідно з нині чинним законодавством, штраф у розмірі 500 рублів передбачено за керування автомобілем в період, який не передбачений полісом ОСЦПВ, а також за перебування за кермом водія, що не вписаного в «страховку». За відсутність поліса автовласникам доведеться заплатити 800 рублів.

При цьому порушники можуть скористатися можливістю сплатити штрафи з 50-відсотковою знижкою. Це можливо в разі сплати стягнення протягом 20 днів з моменту появи постанови про адміністративне правопорушення. Тобто водії без ОСАГО, навіть потрапивши співробітникам ДАІ, можуть відбутися штрафом в розмірі 400 рублів.

Законопроект, який повинен був підвищити розмір штрафу за відсутній або прострочений поліс «автоцивілки», внесли до Держдуми в середині січня цього року. На думку Сергія Вострецова, зміни необхідно було внести в частині 1 і 2 статті 12.37 КоАП РФ. Ця пропозиція відразу ж знайшло підтримку в Російському союзі автостраховиків.

Ця пропозиція відразу ж знайшло підтримку в Російському союзі автостраховиків

Однак перший заступник голови комітету ГД з держбудівництва та законодавству В'ячеслав Лисаков ініціативу не схвалив . Він вважає, що більш ефективним вирішенням проблеми відмови частини російських автовласників від ОСАГО стала б система автоматичної перевірки машин на дорогах на наявність полісів (тобто за допомогою камер).