Як і в чому зустрічати рік Змії

  1. Ублажаємо покровительку року
  2. Складаємо меню і оформляємо новорічний стіл
  3. підбираємо розваги

Час стрімко летить вперед, а це значить, що улюблене свято більшості дітей і дорослих вже топчеться на порозі. Ура! Можна починати підготовку, і тоді похмура, сіра осінь пролетить непомітно. Про те, як організувати зустріч року Змії і як його відзначити ми вам і розповімо.

Давайте скажемо відразу, що Змія - істота асоціальна і не любить натовпу. Тому Новий Рік рекомендується зустрічати вдома, в колі найближчих родичів і друзів. В крайньому випадку, вирушайте в гості до людини, якій довіряєте. А походи по клубах і ресторанах залиште на тиждень, наступну за новорічною ніччю.

Ублажаємо покровительку року

Почнемо з того, що Змія обожнює змінювати вбрання, тому заздалегідь приготуйте хоча б два новорічних сукні. В ідеалі їх повинно бути 4. Саме стільки раз на рік основні види змій в природі скидають шкіру. Кольори вбрання можуть варіюватися - від блискучо-чорного до синьо-зеленого. Це основні кольори покровительки року. Припустимо і наряд коричневого кольору.
Вибирайте невагомі сукні, які при необхідності можна покласти в сумочку і принести туди, де ви плануєте відзначати Новий Рік. Добре, якщо сукні будуть сидіти на вас, як друга шкіра. Однак наряди з натурального пітона в 2013 році - моветон.

Не забудьте і про аксесуари. Змія - істота елегантне, тому якщо сукня блискуче, то віддайте перевагу матовим прикрас, туфель і сумці. І пам'ятайте, що час Дракона - любителя пишності, благополучно сходить на «ні», так що не намагайтеся зрівнятися з новорічною ялинкою в кількості коштовностей. Стримана Змія це не оцінить.

А срібний браслет у вигляді змійки з сапфіровими або смарагдовими очима і таке ж кольє припадуть дуже до речі.
Для прикраси будинку купите чорних, синіх, зелених змій, але не у вигляді свічок. Спалювати покровительку року категорично не рекомендується! Вона негативно ставиться до яскравого полум'я, тому не варто позбавлятися прихильності Змії відразу після бою курантів.

Придбайте невелику круглу вазу, укладіть в неї мох, насипте камінчики, поставте викривлену гілочку і «поселите» там найкрасивішу з куплених вами змій. Одягніть їй на голову вирізану з золотої фольги або зігнуту з мідної зволікання корону. І нехай ця композиція прикрашає ваш новорічний стіл.

Складаємо меню і оформляємо новорічний стіл

Чого не повинно бути на святковому столі? Зрозуміло, м'яса змії! А в іншому - все на ваш розсуд.

Однак дорогі страви, які покликані не наситити, а здивувати гостей і показати їм ваш добробут, треба з'їсти до настання Нового Року (на проводах старого). Так ви подякуйте, що минає Дракона за його щедрість, за те, що він вам дав в 2012 році. Змія ж вважає за краще скромність і дуже не любить, коли гроші витрачаються на показну розкіш.

Що любить Змія? Пеньки і каміння, на яких можна погрітися на сонечку, мох, який служить їй підстилкою, мишок, жаб і черв'ячків. Природно, ніхто не закликає вас поставити перед гостями пні, каміння і блюдо з мишами. Зате це все варто використовувати в якості сервіровки і прикраси столу.

Надайте рибному салату форму березового пенька, «посадіть» навколо травичку з кропу і петрушки - ось вам і «ложе» для покровительки року. А м'ясні тюфтельки на іншому блюді з успіхом замінять камінці.

Миша можна зробити так: у варене яйце застроміть два сирних трикутнички - це вушка, носик - з шматочка морквини, очі - чорний перець горошком, хвостик - або з сиру, або з вареного кальмара. До речі, змії дуже люблять яйця, тому чим більше салатів міститимуть цей інгредієнт, тим краще.

Жаб - вірніше, їх лапки - багато хто з нас вже давно подають на святковий стіл, віддаючи данину французької кухні. А хто не пробував - ризикніть, це насправді дуже смачно. Заодно і покровительку року задобрити.

Обожнює Змія і різних пташок - наприклад, перепелів. Але цілком можна обійтися і звичайною курочкою, приготовленої на вашу фірмовим рецептом. А ще змії люблять кроликів. Значить, тушка в білому вині і вершках займе гідне місце серед новорічних частувань.

А так як стихія наступаючого року - Вода, то риба і морепродукти на столі теж вітаються. Виняток становлять міноги і вугор. Вони занадто нагадують змій.

Так що ви можете оформити свій новорічний стіл і як лісову галявинку, і як морське дно. І те, і інше сподобається Змії. Та й вашим гостям, швидше за все, теж.

підбираємо розваги

Змія - інтелектуалка. Тому віддавайте перевагу логічним іграм та завданням на ерудицію. Хоча повільні, почуттєві танці теж стануть прекрасним проведенням часу.

Пропонуємо вам дві гри в дусі покровительки року, які не дадуть вашим гостям нудьгувати.

буриме

Це літературна гра. Полягає вона в тому, що кожному гравцеві треба скласти вірш на задану тему. Краще - жартівлива.

Можна заздалегідь обумовити слова, які повинні бути використані в віршах. А можна взяти першу сходинку якогось відомого твору і попросити гостей дописати вірш так, як, на їхню думку, повинні «розвиватися події». Складність завдань залежить від того, чи вміють грають писати вірші чи ні.

Як варіант: пишете дві строчки на папері, загинаєте лист так, щоб видно було тільки другий рядок, і передаєте наступного гравця. Він придумує свої два рядки, римуючи з вашої останньої рядком. І так далі. Іноді з такого виду буриме виходять справжні шедеври.

Пердімонокль

Ця гра на кмітливість і заодно на уяву. А якщо серйозно, то ще й на визначення інтелектуального рівня і словникового запасу ваших гостей. До цієї гри варто підготуватися заздалегідь. Тоді ви отримаєте подвійне задоволення - і від гри, і від вибірки матеріалу.

Отже, знайдіть в словнику як можна більше незрозумілих слів. Вибирайте професіоналізми, архаїзми та інші «ізми», які не входять до числа часто вживаних слів. Випишіть їх на різнокольорові таблички (Новий Рік все-таки) разом з розшифровкою.

Для того щоб гра не набридла гостям, віддавайте перевагу словам, які дуже забавно звучать: пердімонокль, епідерсія, оксюморон, гелікоптер, гонобобель і т.п. Можете додати кілька слів з інших слов'янських мов - наприклад, сполохуйка або Запальничка (запальничка, з українського), пікогляд (дзеркало, теж український), невестінец (будинок терпимості, з чеського) і т.п.

10-15 слів цілком достатньо, щоб гості реготали як мінімум половину новорічної ночі.

Суть гри: ви читаєте саме слово і пропонуєте гостям написати, що воно означає. Весь фокус у тому, що писати можна не тільки реальні розшифровки, а й те, що це слово «може» означатиме. Потім збираєте у гостей їхні опуси і зачитує вголос визначення для кожного слова.

Ускладните завдання і запропонуйте після прочитання визначити, хто з гостей вгадав. Переможець отримує приз. Наприклад, цукерку «сало в шоколаді».

І, до речі, про призи і подарунки. Незважаючи на вологість і прохолодність своєї шкіри, Змія дуже цінує тепло людських рук і добре ставлення. Тому не полінуйтеся і приготуйте своїм близьким сувеніри, зроблені своїми руками. Нехай це будуть всього лише фігурки змії з солоного тіста. Але якщо ви зробите їх від душі, то ці презенти стануть для ваших друзів, родичів і коханих ще й талісманами на найближчий рік. А це дуже важливо.


Що любить Змія?