Китайський Новий рік в Гонконзі

 1. Дата Китайського Нового року
 2. Фото китайського Нового року в Гонконгу
 3. Як зустрічати китайський Новий рік

Приїхати в Гонконг в Китайський Новий Рік - це одночасно і велика помилка і великі враження. У Гонконзі в таку пору дуже багатолюдно, багато торгових точки закриті, ціни на житло підскакують. Однак тих, хто зачарований Гонконгом, все це не лякає. Справжні мандрівники ловлять позитив і особливу атмосферу цього фантастичного міста.

Дата Китайського Нового року

Дата китайського нового року кожен раз різна, так як китайці дотримуються місячного календаря. Зазвичай ця подія відбувається в кінці січня - початку лютого. У 2019 китайський Новий рік за китайським календарем починається 5 лютого. Основні символи: Свиня, Жовтий колір.
Ці дати важливо враховувати для планування поїздки в Гонконг. А також врахувати, що весь тиждень буде святкова.

Фото китайського Нового року в Гонконгу

На фото: китайський новий рік в Гонконзі
На фото: китайський новий рік в Гонконзі

Вулиці Гонконгу напередодні китайського Нового року прикрашені величезною кількістю корисних паперових ліхтариків. Взагалі червоний колір в Китаї - це символ свята, достатку і успіху. Червоний колір ще і "відлякує" злих духів.

На фото: мандаринові дерева - атрибут китайського нового року
На фото: мандаринові дерева - атрибут китайського нового року

Кожен поважаючий себе заклад виставляє перед входом даний мандаринове дерево, повиті червоними стрічками. Жоден китайський новий рік не обходиться без такої ось мандариновою "ялинки".

На фото: прикраси в китайський новий рік
На фото: прикраси в китайський новий рік

У багатьох шопінг центрах Гонконгу перед китайським новим роком з'являються святкові фігури, в руках яких золоті витягнуті чаші.

На фото: новорічний подарунок по-китайськи в Гонконзі
На фото: новорічний подарунок по-китайськи в Гонконзі

В готелях Гонконгу вам напевно подарують дві мандаринки і червоний конверт з побажанням. У нашому випадку були ще й шоколадки. Така традиція зустрічі китайського Нового року. Китайці дарують Дві мандаринки (апельсинки) - по-китайськи "два мандарина" співзвучно слову "золото". Червоні конвертики з грошима дарують дітям або підлеглим.

На фото: вуличні танці лева в Гонконзі
На фото: вуличні танці лева в Гонконзі

У китайський новий рік на вулицях Гонконгу часто можна побачити виконання танцю Льва. Нарядні фігури зі спритними "екіпажами" всередині виконують мудровані руху, причому часто роблять це на високих жердинах.

На фото: Гонконг
На фото: Гонконг. Святкування китайського Нового року

У центрі Гонконгу влаштовуються барвисті паради, ляскають петарди, над натовпом "літають" дракони.

На фото: фейрверк в китайський новий рік в Гонконзі
На фото: фейрверк в китайський новий рік в Гонконзі

Найбільш видовищна частина святкування китайського нового року в Гонконзі - шикарний феєрверк над затокою Вікторії . Величезний натовп збирається на набережних Коулуна і острова Гонконг, заворожено спостерігаючи як спалахують в небі гігантські вогненні фігури.

На фото: вид з номера готелю Intercontinental

Найкраще спостерігати за новорічним феєрверком з вікон якого-небудь готелю на набережній в Коулун. Наприклад, якщо бюджет дозволяє, вибирайте готель InterContinental Grand Stanford , Тоді новорічне світлове шоу ви будете дивитися практично в перших рядах.

Як зустрічати китайський Новий рік

У китайців, як і у нас, прийнято зустрічати китайський новий рік в колі сім'ї. Правда символіка Нового року несе трохи інший зміст. Прийнято не просто зустріти новий рік, але ще і убезпечити себе від злих духів, залучити удачу. Для цього зазвичай роблять наступне:

 1. Накривають багатий стіл на чолі якого велика ваза з мандаринами. Мандарини - символ процвітання і золота.
 2. На столі виставляють побільше солодощів. Новий рік має бути успішним.
 3. Пишуть велику кількість побажань на червоних папірцях, які потім розвішуються по всій квартирі.
 4. Зустрічають китайський Новий рік в червоному одязі. Біла і чорна одяг неприпустимі.
 5. У момент настання Нового року відкривають навстіж двері і вікна, щоб впустити удачу в будинок.

Звичайно ж не всім мандрівникам в Гонконзі вдасться "правильно" зустріти китайський Новий рік, однак знання звичаїв китайців допоможе вам краще відчути атмосферу свята.

Друзі, приєднуйтеся до нас в Друзі, приєднуйтеся до нас в  -  Facebook  або  Vkontakte  або  Однокласники  - обмінюємося досвідом, видаємо Лайфхак, розповідаємо про поточні знижки - Facebook або Vkontakte або Однокласники - обмінюємося досвідом, видаємо Лайфхак, розповідаємо про поточні знижки! А також фотки і поради мандрівникам в Інстаграм і Telegram .
← Жми «Подобається» і читай нас у Фейсбуці