Як вирощувати кіз в домашніх умовах?

 1. Існують особливості раціону вагітних кіз:

Розведення кіз у власному господарстві - не дуже важке заняття. Але прибуток, яку можна отримати, радує і стимулює фермерів до активних дій. Кози - це гіпоалергенні і дієтично цінне молоко, а також м'ясо, пух і шкури. Словом, розведення кіз - це практично безвідходне виробництво. Як вирощувати кіз в домашніх умовах? Що для цього потрібно? Пропонуємо вам дізнатися відповіді на ці питання зі статті. Розведення кіз у власному господарстві - не дуже важке заняття

Вирощування кіз в домашніх умовах

Перед тим, як зайнятися розведенням кіз, потрібно визначитися, яка частина сировини буде добуватися:

Молочна сировина: для цієї мети відмінно підійдуть такі породи як альпійська, тоггенбургской, російська біла і деякі інші.

Пухова сировину: це досить таки прибуткова галузь, адже козячий пух дуже теплий і легкий. Найкращими породами для цієї мети вважаються придонская, Оренбурзька, алтайська.

М'ясне сировину: зааненская, горьковская породи здатні давати до ста п'ятнадцяти кілограмів м'яса на рік.

Розведення кіз зазвичай починається з придбання вагітної кози, або стада, в якому будуть і самці і самки. Виділяють 5 особливостей змісту і розведення кіз в домашніх умовах:


 1. Обов'язковою є наявність пасовища, на якому б тварини могли вільно випасатися в період весни і літа, харчуючись свіжою травою.
 2. У холодну пору року потрібно подбати про теплому приміщенні, в якому будуть міститися кози. Кози досить охайні, саме місце, в якому вони будуть знаходитися, потрібно вчасно прибирати і провітрювати. В іншому випадку, тварини не тільки можуть почати хворіти, але навіть загинути.
 3. Для кіз дуже важливий тривалий світловий день. Саме тому важливо зробити додаткове освітлення. Від цього буде залежати обсяг щоденних надоїв молока.
 4. Для старих і молодих кіз варто передбачити окремі приміщення.
 5. Комфортна для життя кіз температура - 20 градусів. Причому козенята цілком здатні витримати дванадцять. А ось для дорослих особин навіть десять градусів становить реальну загрозу.

А ось для дорослих особин навіть десять градусів становить реальну загрозу

Окремо слід звернути увагу на режим і раціон годування кіз. Що стосується літнього періоду, то тут козам буде досить дворазового годування, в зимовий же період кількість годувань потрібно буде збільшити до чотирьох в день. В середньому, влітку, кози зазвичай отримують приблизно двісті грамів комбікорму і близько кілограма овочів в день, це в комплексі зі свіжоскошеної травою, або травою, з'їденої ними на пасовище.

В середньому, влітку, кози зазвичай отримують приблизно двісті грамів комбікорму і близько кілограма овочів в день, це в комплексі зі свіжоскошеної травою, або травою, з'їденої ними на пасовище

У зимовий час козам потрібно набагато більше їжі: доросла особина з'їдає в день близько трьох кілограмів сіна, двох кілограмів овочів і півтора кілограмів силосу. Особливо люблять кози поласувати в холоду віники, які господарями заготовлюються ще в осінній період.

Особливо люблять кози поласувати в холоду віники, які господарями заготовлюються ще в осінній період

Існують особливості раціону вагітних кіз:

 • У другій частині терміну важливо збільшити якість і кількість годування самок для того, щоб майбутні козенята повноцінно розвивалися;
 • За три тижні до передбачуваної дати окоту слід зменшити калорійність їжі, що приймається козою, щоб уникнути ожиріння.
 • Важливо дотримуватися питний режим кіз: влітку тварини потребують чотириразове надання пиття, а взимку кози повинні отримувати чисту воду два рази на добу.
 • Що стосується комфорту, який потрібно козам, то важливо своєчасно міняти підстилку на підлозі в їхній оселі: вона повинні міститися в сухості і чистоті. Якщо підлога дерев'яна, його потрібно застеляти соломою, якщо ж він з бетону, то доцільніше буде покласти торф. Міняти такі підстилки потрібно підлогу міру того, як вони будуть забруднюватися.

Міняти такі підстилки потрібно підлогу міру того, як вони будуть забруднюватися

Окремо варто відзначити той факт, що не слід утримувати спільно молочну козу і самця, так як в цьому випадку, молоко буде мати не надто приємний запах. Отже, тепер ви знаєте, як вирощувати кіз в домашніх умовах. Хочеться відзначити, що зміст і вирощування кіз в домашньому господарстві не представляє особливих труднощів, навіть для початківців фермерів .

Хочеться відзначити, що зміст і вирощування кіз в домашньому господарстві не представляє особливих труднощів, навіть для початківців  фермерів

Дивіться також відео:

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ КІЗ


Що для цього потрібно?