З чого слід почати розведення страусів як бізнес? Як досягти успіху в такій справі і отримати прибуток

 1. Цінні продукти страусівництва
 2. Африканський страус - улюбленець фермерів
 3. системи страусівництва
 4. Розведення страусів: Бізнес-план

Тому підприємцю, який вирішив зайнятися розведенням страусів будинку, крім вивчення даної інформації, слід з'їздити на господарства, які виконують цю роботу досить давно. Необхідно це в першу чергу для того, щоб у бізнесмена виникло чітке поняття, яке допоможе дізнатися з чого почати бізнес з розведення страусів. Також з цієї статті ми дізнаємося про те, як правильно спланувати свої дії і як грамотно скласти свій бізнес -проект.

бізнес

Цінні продукти страусівництва

Чому ж ми вибрали такий вид діяльності, як розведення страуса ? Виявляється, вибір ми зробили тому, що м'ясо привабливо за своїми смаковими якостями і є дуже корисним продуктом. У ньому міститься велика кількість різних мікроелементів, багато білка, а жиру, навпаки, - мало.

 • М'ясо страуса сильно нагадують телятину, її можна готувати, застосовуючи будь-які види термообробки. При оброблення тушка страуса, дозволить отримати м'яса в районі 28-30 кг. Дана цифра є половиною ваги птиці. Всього лише одна одиниця реалізованої тушки страуса принесе вам 600 доларів. Відзначимо, що на багатьох американських і європейських ринках вартість становить від 18 до 20 доларів.
 • Жир птиці застосовують в основному в фармакологічних цілях і в виготовленні косметичних засобів. Дійсно, з жиру страусів виготовляють: крему, мила, всілякі мазі і бальзами. Більш цінні якості у жиру страусів ему, який, в свою чергу, є бактерицидним і гіпоалергенним засобом. Одна доросла особина може принести від 5-до 15 кг. Даного продукту.
 • Яйце страуса важить приблизно від 500 до 2000р, що можна прирівняти до 30- 40 аналогічному курячому продукту. Ціна такого яйця складе приблизно 12-17 доларів. Терміни зберігання даного продукту досить великі, вони здатні зберігатися в холодильній камері 12 місяців. А дуже тверда і міцна шкаралупи яйця, яка порівнянна з порцеляною є досить популярним товаром серед художників, так як даний продукт можна розписувати фарбами і виробляти гравірування. Але основну цінність представляють запліднені яйця, вартість яких іноді перевищує 120 доларів за 1 шт. В один рік сума може складати 4 -9 тисяч доларів з наступного розрахунку: самка одного страуса може знести в районі 65 яєць.
 • Пір'я страусів сьогодні є досить затребуваним товаром у населення. Саме тому винищення цього птаха набуло масового характеру. Наприклад, з настанням 1850 року в південній Америці почалася мода на жіночі капелюхи з пір'ям. Даний факт об'єднав цю країну на 1500 кг цього продукту. А, вже починаючи з 1900 року, цифра збільшилася і досягла 380 тисяч кг. І в даний час, біле пір'я цього птаха, які, як правило, ростуть у неї на спині або в хвостовій частині, дуже швидко скуповуються різними танцювальними колективами, або дизайнерами одягу. Решта пір'я застосовують як наповнювач для подушок. Розведення страусів в нашій країні приносить гарний прибуток від продажу їх пір'я, що в результаті може принести бізнесменові приблизно 15% від загального його доходу.
 • Шкура птиці має малостійкими і еластичними властивостями. Крім того, вона має великий термін експлуатації (близько 25років) і сьогодні затребувана у більшості модельєрів і застосовується в основному для виробництва сумок, гаманців, дизайнерських моделях взуття, ременів і рукавичок.

Крім того, вона має великий термін експлуатації (близько 25років) і сьогодні затребувана у більшості модельєрів і застосовується в основному для виробництва сумок, гаманців, дизайнерських моделях взуття, ременів і рукавичок

У американців величезну популярність має ковбойський взуття. Страусина шкіра прирівнюється за своїми властивостями до шкіри змії або крокодила. Реалізація шкури 1-й одиниці страуса може повністю окупити всі витрати, витрачені для розведення цієї птиці. Її вартість коливається від 250 до 300 доларів за 1 шт. Доросла особина є також однією з головних складових в прибили фермера. В основному, продаються племінні пташенята, які в майбутньому використовуються для виведення потомства. Пташеня, що досяг п'ятиденного віку, в нашій країні буде коштувати приблизно 90 доларів, а місячний страус - в районі 180 доларів. А ціна однієї пари дорослих особин може перевищити ціну в 4 рази.

Африканський страус - улюбленець фермерів

Якщо ви бажаєте дізнатися який прибуток може принести розведення страусів як бізнес для початківців ? Якщо ви хочете дізнатися з чого почати як досягти успіху в такому бізнесі, то ця стаття створена спеціально для вас. Отже, найбільшою і великої породою є африканський страус. Його вага досягає 170 кг, а зріст складає в районі 2,5 метрів. Через свою простоту в змісті, дана птах вирощується в 55 країнах світу. Африканський страус відмінно переносить різні температурні зміни. Швидкість його при бігу розвивається до 60 км / ч. Розведення страусів ему не є серйозним заняттям і не вимагає великого відходу. У такій справі необхідно вивчити поведінку цієї особи в місцевому середовищі проживання для того, щоб постаратися зробити схожі умови і звичну для неї обстановку.

Зверніть увагу на цю статтю сайту: Розведення індиків як бізнес: Розбираємося в тонкощах такого справи

Короткий опис змісту птиці

Взимку страуса необхідно тримати в приміщеннях без опалення на підстилці, а для 5-ти місячних пташенят в холодну пору слід прогрівати дане приміщення до температури 15- 17 градусів. У африканського страуса продуктивний сезон проходить в період з кінця лютого до початку жовтня. Самка страуса здатна винести за сезон від 60 до 80 яєць. Вага даного продукту складе 1,4-1,9 кг. Інкубаційний період молодих особин складе приблизно 50 днів. Пташенята, які щойно вилупилися, важать приблизно 1 кг і зростання їх 25-30 см. Самки страуса дістають статевого віку в 20-25 місяців, а самці - в 25-30 місяців.

годування страусів

Страуси - це птах, яка поглинає будь-яку їжу. Найбільше такий птах воліє харчуватися всілякими рослинами. Також страуси люблять звірів і пташок. Ще харчуються вони дрібними ящірки і різними комахами.

Загалом, в більшості своїй, раціон страуса повинен містити 40-50% зелених кормів, і 25% різноманітних комбінованих кормів. Решта 15% передбачає фермер. Дорослу особину необхідно годувати 2 рази в день, а птенцов- 4-5 разів.

На страусиних фермах дана птах отримує:

 • Зелений корм (лобода, люцерна, конюшина, капуста, і кілька злакових культур - бадилля буряка, моркви, гірчиця і кропива).
 • Грубі корми (сіно лугових трав, конюшини, сої, люцерни).
 • Також в раціон птиці входять коренеплоди і фрукти з овочами (огірки, редиска, гарбуз, морква, банани і яблука).
 • А ще в раціон обов'язково входять всілякі зернові культури (ячмінь, пшениця, соняшник, жито, кукурудза.).
 • Необхідні страусові для харчування і різні мінерали (вапно, черепашки, яєчна шкаралупа).

Даний набір кормів призводить до відмінній роботі травної системи птиці і нормальному обміну речовин.

системи страусівництва

Розведення страусів як бізнес - це серйозна справа, яка вимагає витрат і багато часу. В даний час страусоводство включає в себе три головних системи, на яких засновано розведення цього птаха. Потрібно перерахувати ці системи.

Інтенсивна система. Вирощування і розведення страусів за принципом стійлового догляду за худобою на різних фермах за змістом великої рогатої худоби. Страуси знаходяться на території з невеликою площею, і повністю забезпечуються працівниками ферми. В даному випадку ця система відмінно позначається на зростанні і розвиток молодих особин птиці. Постійний догляд і регулярне годування дає можливість привчити до себе страуса і надалі керувати ним. При цій системі яйця прибираються з гнізд птаха і проходять інкубацію, що, в свою чергу, сприяє збільшенню зростання відтворення і дає можливість від однієї самки отримувати до 90 яєць на рік.

Екстенсивна система. Вирощування і розведення страуса прирівнюється до природних умов утримання. В даному випадку, особини починають самі піклуватися про своє харчування, можуть вільно пересуватися, за рахунок чого самки птиці вільно спаровуються з самцями. Результатом цієї система є велика кількість запліднених яєць.

Напівінтенсивного система. включає в себе всі позитивні властивості і якості наведених вище систем і вибирається в основному початківцями фермерами. В даному випадку, на одну самку доводиться один самець.

В даному випадку, на одну самку доводиться один самець

Розведення страусів: Бізнес-план

Розведення страусів в домашніх умовах як бізнес вважається одним з найбільш вигідних і перспективних бізнесів. Для того щоб переконатися в цьому потрібно подивитися відео. Потрібно сказати, що простий і легкий догляд за даної птахом і досить висока ціна на страусину продукцію дозволять дуже швидко окупити щойно відкритий бізнес, і почне приносити високий дохід за невеликий час.

Для того щоб почати організовувати власну справу в цьому напрямку необхідно знайти підходящу ділянку для розведення страуса.

Після чого, слід зайнятися облаштуванням ферми і придбання молодих і дорослих особин цього птаха.

Природно, для того щоб почати розведення страуса необхідно мати грошовий капітал, для його вкладення в цей бізнес. Але ці витрати дуже швидко окупляться. Хоч страус - птах невибаглива, але запорукою вдалого початку в цій справі є створення відмінних умов для утримання птиці.

Особливою витратною статтею в веденні страусиного бізнесу є будівництво самої ферми. Витрати залежать перш за все від вартості оренди обраної території, місцевих особливостей і цін, встановлених на необхідні будматеріали, а також оплату праці найнятим на роботу людям.

Необхідно крім фірми також побудувати: опалювальне закрите приміщення. Воно повинно бути світлим і великим. А його площа повинна складати приблизно 180-190 кв. м., для можливості утримання в ньому дорослого стада, що складається з 25 особин. На одного птаха має припадати в районі 45 кв. м землі. Потрібно також передбачити вольєри відкритого типу, мають площею 1700 кв.м., огорожу і комунікації, які зможуть забезпечити нормальну діяльність даного фермерського господарства.

При виборі території для облаштування ферми, слід віддати перевагу місця, яке буде знаходитися далеко від автостради, і промислових великих виробництв, які виробляють постійні шкідливі викиди в атмосферу.

Також слід правильно вибирати рельєф місцевості. Територія повинна бути захищена від протягів та вітру. Для забезпечення безперервної роботи фермерського господарства варто передбачити відмінні шляхи для під'їзду і постійне водопостачання. Простими словами, найоптимальнішим місцем для облаштування ферми буде територія, що знаходиться в глибинці якогось корівника або свинарника, який, в свою чергу, буде оточений пасовищами і водою. У будь-якому випадку в обраних приміщеннях доведеться зробити ремонт (провести опалення, передбачити систему вентиляції і каналізації). Але даний метод дозволить вам заощадити свої грошові витрати.

Після того як ви визначилися з територією для своєї ферми, необхідно зайнятися придбанням страусів. Слід купити 3 дорослі сім'ї, що складаються з 5-7 самок. Обійдеться вам це все в районі 35-40 тисяч доларів. Також можна купити пташенят-підлітків. У цьому випадку, ви зможете зменшити свої фінансові витрати, але використання даного варіанту збільшить терміни отримання першого доходу.

Селекційна робота є необхідною і правильним варіантом для забезпечення здоров'я своїм особинам. На самому початку своєї діяльності потрібно буде всю свою увагу приділити проведенню селекційної роботи. Слід регулярно займатися оновленням стада, залишаючи лише продуктивних особин і прибираючи хворих. Для того щоб правильно сформувати сім'ї необхідно врахувати взаємини страусів між собою. У разі механічного з'єднання птиці даний спосіб може позначитися на низькій продуктивності і послужить причиною малої несучості.

Для ведення страусиного бізнесу слід в обов'язковому порядку придбати інкубатор. Більш дешевим варіантом є апарат, який розрахований на 50 яєць. Ціна його складе приблизно 1600 доларів.

А для здійснення годування страусів потрібно буде купити комбікорм вітчизняного виробництва для курей-несучок, який включає в себе різні добавки, що містять вітаміни і мінерали А для здійснення годування страусів потрібно буде купити комбікорм вітчизняного виробництва для курей-несучок, який включає в себе різні добавки, що містять вітаміни і мінерали. Птах з превеликим задоволенням віддасть перевагу таку їжу, як:

 • кукурудза,
 • пшоно,
 • овес,
 • ячмінь,
 • висівки.

У літній та осінній періоди птицю можна перевести на зелену їжу. Це можуть бути корми соковитих рослин такі, як люцерна і конюшина.

Підведемо підсумки

Тепер ви дізналися, яких витрат вимагає розведення страусів. Вище в цій статті ми привели бізнес-план, який дозволить побачити всі можливі витрати і прибуток такого бізнесу. Тому перш ніж приступити до організації такої справи, прочитайте важливу інформацію і запам'ятайте нашу статтю, в якій є безліч корисних порад.