Як вирощувати індиків бройлерів в домашніх умовах. фото

  1. Які породи індиків бройлерів підходять для вирощування
  2. Чим годувати індичок-бройлерів і індичат?

Бройлерні індики - це птахи, отримані шляхом схрещування різних порід, які були виведені для отримання найкращих показників в набирання ваги. Їх м'ясо багате на вітаміни А, Е, В, мінералами кальцієм, натрієм, фосфором, магнієм і іншими поживними речовинами. Вміст заліза в індичатині близько до яловичині, тому це м'ясо відносять до дієтичних продуктів через його низьку калорійність. Зайнятися вирощуванням індиків бройлерів в домашніх умовах зможе навіть початківець фермер, головне, знати особливості догляду за птицею.

Які породи індиків бройлерів підходять для вирощування

Найпопулярнішими для розведення в домашніх умовах є широкогруді породи імпортної селекції. Породи, спрямовані на отримання великої ваги птиці, почали вирощувати в Німеччині, Угорщині, Франції, Великобританії. На сьогоднішній день це провідні виробники кросів. Деякі великовагові породи були виведені і в нашій країні. Це такі породи, як Біла широкогруда, Біг 6 і Біг 9, Московська бронзова.

Це такі породи, як Біла широкогруда, Біг 6 і Біг 9, Московська бронзова

Фото індиків на фермі

Утримувати індиків в домашніх умовах можна на вигулі і у вольєрах. Для вольєра потрібно врахувати площу простору, яка на одну птицю повинна становити не менше 1 кв.м. У приміщенні для розведення бройлерів індиків категорично не повинно бути протягів, але і вентиляція повинна бути достатньою, щоб повітря не застоювався. Підстилка повинна складатися із сіна або соломи, які треба міняти не рідше ніж раз на 1,5 - 2 тижні. Вона не повинна бути мокрою, інакше в ній розвивається інфекція. Обов'язково випускати індиків на прогулянки.

Яйця для виведення потомства бройлерів індиків найкраще використовувати ті, які індички знесли в перші два тижні після початку несучості - вони запліднені на 90%. Ще один спосіб виділити запліднені яйця - опустити їх в теплу воду. Яйця із зародками опустяться на дно. У кладку до індички підсипають зазвичай до 15-19 яєць, які вона здатна вивести в повноцінне здорове потомство.

У кладку до індички підсипають зазвичай до 15-19 яєць, які вона здатна вивести в повноцінне здорове потомство

Фото бройлерів індиків в домашніх умовах

Обов'язковий строгий відбір батьків - відмінне потомство можна очікувати тільки від здорових, сильних особин. Вік самця повинен бути 2-3 роки, самки 2-4. Гніздо для квочки вистилають соломою, при цьому індичок-квочок відокремлюють перегородкою, щоб вони не бачили один одного, а самців під час насиджування ізолюють.

Чим годувати індичок-бройлерів і індичат?

Харчування наседок складається з розмочених у воді зерен вівса. Під час відсутності індички на гнізді, яйця бажано прикрити щільною тканиною, щоб не холоднішими. Насиджування триває 28 днів, але з 27-го дня треба перевіряти, як прокльовується яйця. Буває, що індичат сидять в яйці довше і їм потрібно допомагати, надламивая шкаралупу.

Буває, що індичат сидять в яйці довше і їм потрібно допомагати, надламивая шкаралупу

Фото індиків при розведенні в клітинах

Корисна стаття: Годування індичат в місячному віці

У першу добу після вилуплення пташенята повинні поїсти не пізніше 20 годин. Також дуже важливий світловий і температурний режими - протягом перших трьох діб освітлення повинно бути цілодобовим, поступово його варто зменшувати до 15 годин в день.

Температуру слід підтримувати в перші дні близько 34 С, до кінця першого місяця життя довівши її до 20. Воду пташенятам слід давати тільки кип'ячену, протягом першої доби можна додати сік моркви або кропиви. Також індичатам дають вологу суміш з кукурудзяного, пшеничного, вівсяної, ячмінної круп з травою, нарізаною гострим ножем, щоб виділилося мало соку. Зволожують їх водою або кисломолочними продуктами, але при цьому треба пам'ятати, що зайва волога індичатам шкідлива. Корисно додавати відварену моркву, сир, м'ясні і рибні відходи.

Фото пташенят бройлерів індиків

З перших днів життя курчата індика при вирощуванні в домашніх умовах швидко ростуть, тому важливо збагатити їх раціон протеїнами. Коли шкіра на голові курчат почервоніє, в їжу додається товчена сірка в пропорції 1 ст.л на 3 л кормової суміші вранці і ввечері до тих пір, поки не виростуть гребінці, а коли гребінці остаточно сформуються, индюшата вважаються дорослими. Надалі можна переходити на більш грубий корм - подрібнений комбікорм. Цілісне зерно індики можуть вживати не раніше 1,5 років. Завжди харчування птахів повинно бути багато свіжою зеленню.

Фото, ніж годувати індиків

Також почитайте: Чим годувати індичат в один місяць

Індики бройлери підходить для вирощування в домашніх умовах, так як догляд за ними досить простий. Якщо ви вирішили зайнятися птахівництвом, то намагайтеся дотримуватися всі особливості годування пташенят і дорослої птиці. Фермерське господарство стане прибутковою справою, якщо приділяти належну увагу бройлерам і їх місця проживання.

Чим годувати індичок-бройлерів і індичат?