Бройлерні індики: вирощування в домашніх умовах (+ відео)

 1. М'ясні породи індиків
 2. Московська бронзова
 3. Канадська широкогруда порода
 4. Біла широкогруда
 5. Породи Біг-6 і Біг-9
 6. Умови догляду та утримання бройлерних індиків
 7. Годування і раціон харчування в домашніх умовах
 8. Особливості розведення та вирощування бройлерних індиків
 9. Часто допускаються помилки при відгодівлі
 10. Профілактика хвороб індичат
 11. Плюси і мінуси вирощування
 12. Відгуки та поради фермерів

Про розведенні індиків на м'ясо замислюються багато фермерів. Ці птахи дають відмінне нежирне м'ясо при менших, ніж для бройлерних курей, витратах на корм. Розглянемо найвигідніші м'ясні породи індиків і їх зміст.

М'ясні породи індиків

Породи і кроси індиків, які швидко нарощують масу, називають м'ясними. Якраз таких птахів зручно розводити в домашніх умовах. За кілька місяців від кожного індика можна отримати до 30 кг живої ваги. Розглянемо окремо деякі м'ясні породи і їх особливості.

Розглянемо окремо деякі м'ясні породи і їх особливості

Породи і кроси індиків, які швидко нарощують масу, називають м'ясними.

Московська бронзова

Порода, що виникла на основі бронзових індиків, відрізняється швидким набором ваги. Її головна позитивна риса - хороші здібності до вигулу, на відміну від чистих бронзових птахів. Московська бронзова порода не дуже популярна, так як розміри у неї помірні. Самці рідко виростають більшими 11-12 кг.

Канадська широкогруда порода

Одна з найбільших порід - досягає 20-25 кг за масою. Єдиною проблемою цієї породи є теплолюбність і чутливість до вогкості і холодів. Таких птахів складно розводити в північних регіонах. Але в середній смузі канадські індики відмінно вирощуються на м'ясо, даючи можливість за сезон отримувати велику тушу дієтичного м'яса.

Біла широкогруда

Прямі родичі канадської широкогрудої породи, але відрізняються трохи меншими розмірами. Біла широкогруда порода сьогодні одна з найпопулярніших в умовах птахофабрик. При змісті цього птаха в домашньому обійсті можуть виникнути проблеми з вигулом. За рахунок великої маси ці індики неповороткі і не дуже люблять випас.

За рахунок великої маси ці індики неповороткі і не дуже люблять випас

Білі широкогруді індики - це великі і неповороткі птиці.

Породи Біг-6 і Біг-9

Біг - це бройлерних крос індиків, який відрізняється найбільшою масою. При схрещуванні Біг-6 і Біг-9 між собою виходять найбільш великі птахи, які за 120 днів досягають 15-16 кг. До того ж, для самок цих кросів характерна хороша для індичок несучість - до 100 яєць.

Умови догляду та утримання бройлерних індиків

Перед початком розведення бройлерних індиків слід підготуватися до нових птахам. Великі розміри зажадають більшого, ніж для курей, пташника з міцнішими сідала. Особливістю практично всіх порід вважається сприйнятливість індичат до холодів. Тому пташенят слід тримати в теплому приміщенні з виключенням протягів.

Майданчик для вигулу обов'язково відгороджується високим парканом. Дорослі птахи занадто великовагових для перельотів, але молоді індики з легкістю підіймаються на паркан. Допомога в цьому птахам надають різноманітні будівлі або дерева, які виявляються «сходинкою» на шляху до паркану.

Маленьких індичат містять в теплих приміщеннях без протягів.

Годування і раціон харчування в домашніх умовах

Починаючи з перших днів появи індичат їх харчування повинно бути калорійним і збалансованим. Нерідко у пташенят виникає проблема з Клевань: тоді можна підсадити до них курчати, який послужить своєрідним «учителем». Деякі фермери радять пропонувати корм на контрастною тряпочку: наприклад, жовток на білій або білок на чорній. Додатково, можна постукувати олівцем по корму, привертаючи увагу пташенят.

Індичатам дають:

 • яйце;
 • сир;
 • стартовий комбікорм для індичат або бройлерів;
 • зелень.

Все пропонується дрібно нарізаним, до 6-7 разів на день. Надалі, індики переводяться на триразове харчування. Обов'язково збалансувати корм за вмістом білка і кальцію. Велика тушка індиків завжди буде відчувати потребу в цих елементах.

Приблизний раціон індиків, в залежності від віку:

Речовина, у відсоткахДо 13 тижнівЗ 14 тижні

Кукурудза 30 35 Ячмінь 10 10 Пшениця 24 20 Соя 5 7 Висівки 3 3 Макуха або шрот 20 15 Рибна борошно 5 6 Мел 2 3 Премікс 1 + 1

Траву і овочі птахам пропонують протягом дня необмежено. Як правило, всі індики з задоволенням поїдають кропиву, зелену цибулю та іншу зелень.

Індичата добре їдять подрібнену зелень і зелену цибулю.

Важливо! На зимовий період варто засушувати траву або пропонувати індикам свіжу хвою.

Особливості розведення та вирощування бройлерних індиків

Вирощування бройлерних індиків, крім годування, безпосередньо залежить від води. Індики п'ють чимало, швидко забруднюючи воду в звичайних поїлках. Тому найбільш ефективний і зручний спосіб - ніпельна поїлка. Її нескладно облаштувати і для пташенят, і для дорослих птахів.

Суть ніпельної поїлки - подача води «на вимогу». Птах клює ніпель і напивається. Надлишки води збираються в каплесборник, не роблячи підстилку мокрою. Великий плюс ніпельної поїлки - майже повне виключення можливості інфікування через воду.

Часто допускаються помилки при відгодівлі

Нерідко починаючі фермери допускають ряд помилок при розведенні індичат. Наприклад, забувають про необхідність обов'язкового додавання кальцію в корм, вважаючи, що це не потрібно м'ясним породам. Відсутність кальцію призведе до слабкості і хвороб птахів.

Відсутність кальцію призведе до слабкості і хвороб птахів

Підростаючим індичатам обов'язково дають кальцесодержащіе добавки.

Ще одна проблема - перегодовування підростаючих бройлерів. При відсутності рухливості птиці швидко жиріють. Таке м'ясо буде неякісним, тому краще видавати корм, дотримуючись норм і не допускати переїдання.

Профілактика хвороб індичат

Пташенята індиків, як уже було сказано вище, бояться холодів. На тлі переохолодження їх імунітет слабшає, можуть приєднатися інфекції.

В якості профілактики фермери використовують:

 • вакцинацію;
 • профілактичну дачу антибіотиків.

Однак, думка з приводу цих заходів двояке. З одного боку, дійсно, антибіотики і вакцина здатні впоратися з потенційними інфекціями, запобігти їх.

З іншого боку, втручання в імунітет індичат за допомогою вакцини може призвести до слабкості птиці в майбутньому, до отримання від неї слабкого потомства. Антибіотики ж, разом з хвороботворної флорою знищують і корисні мікроби кишечника. Після їх використання багато индюшата страждають від розладу травлення.

Деякі фермери пропаивают своїх індичат антибіотиками з метою профілактики.

Тому ряд фермерів не використовує антибіотики для профілактики і не вакцинують птахів. Слабкі индюшата в результаті такого природного відбору загинуть, зате залишаться сильні, здорові особини. Додатково можна підтримати їхнє здоров'я вітамінними добавками, які безпечні.

Плюси і мінуси вирощування

Позитивні сторони при розведенні індиків:

 • Велика кількість м'яса при щодо малих витратах на корм. На кожен кілограм живої ваги йде до 2 кг комбікорму.
 • Висока якість м'яса: дієтичне, з малою кількістю жиру і з великою кількістю легкозасвоюваного білка.
 • Великі яйця.
 • Швидкий набір маси - бройлерних індиків заводять, як правило, на літо. До осені вони набирають забійну масу.
 • Дуже часто індички з легкістю сідають на яйця і висиджують їх, що полегшить розведення.

Але є і деякі недоліки, до яких потрібно бути готовим при закладі бройлерних індичат:

 • Чутливість пташенят до вогкості і холоду.
 • Необхідність високого паркану.
 • Деякі особини можуть виявитися агресивними.
 • Складнощі забою і патрання тушки в зв'язку з великим розміром.
 • Важкі кроси, по 15-25 кг з працею розмножуються самостійно. Через великих розмірів такі індики потребують штучного осіменіння.

Вирощування індиків дає можливість отримати багато смачного і дієтичного м'яса.

Важливо! Існують «легкі» варіанти бройлерів, які цілком здатні розмножуватися природним шляхом.

Відгуки та поради фермерів

Денис. Довго купували м'ясо індички у сусіда, але коли дитина народилася, вирішили завести собі. Майже не пошкодував - багато дієтичного м'яса, а витрати такі ж, як і на бройлерних курчат раніше. Звичайно, довелося перевлаштувати ділянку, паркан довелося вище зробити, дійсно, любителі політати попалися. Раджу використовувати сітку і кріпити її до дерев.

Марина. Якщо хто сумнівається заводити - не сумнівайтеся! Пташки того варті, ми третій рік тримаємо бигов, всю зиму їмо самі, віддаємо дітям і трошки продаємо. Є відмінності в змісті від курей, але швидко звикаєш. Особливо, після того, як морозилка восени опиниться під зав'язку наповнена своїм, натуральним м'ясом! Вони у нас гуляють самі все літо, клюють траву. Адже чим різноманітніше корм, тим смачніше потім м'ясо.

Пропонуємо до перегляду відео, на якому фермер розповідає про свій досвід вирощування м'ясних бройлерних індиків.