Годування бройлерів в домашніх умовах: чим і як

 1. Меню для птахів в домашніх умовах
 2. Самостійне приготування харчування для курей
 3. різновиди кормів
 4. Який корм вибрати для бройлерних птахів
 5. Раціон харчування тижневих курчат-бройлерів
 6. Правила годування тритижневих курей-бройлерів
 7. Харчування у віці одного місяця
 8. Період активного росту бройлерних птахів
 9. Чим не можна годувати бройлерів

3

7592

Рейтинг статті

Кіра Столєтова

Багатьох фермерів хвилює питання, чим годувати бройлерів. Правильне харчування курей - запорука якості яєць, гарного вигляду м'яса і здорового майбутнього потомства. Особливо це принципове питання для курей-бройлерів: є негласні правила, як поїти курчат-бройлерів, який корм вибрати якщо курчата двотижневі-тритижневі. Здорове харчування забезпечує їм швидкий набір ваги, гарна якість м'яса і його ніжний смак. Уважно підібране харчування забезпечить і солідне якість яєць, якщо заводчику захочеться мати ціле поголів'я курей-бройлерів.

3  7592  Рейтинг статті  Кіра Столєтова  Багатьох фермерів хвилює питання, чим годувати бройлерів

Годування бройлерів в домашніх умовах

Головна мета в вирощуванні курей-бройлерів - забій на м'ясо, так як цей різновид курей швидко набирає вагу до 5,5 кг. Вирощувати курчати до несучки-бройлера варто, тільки якщо ви хочете мати додаткове, здорове потомство.

Повинен зберігатися стабільний режим годування з урахуванням особливостей породи.

Меню для птахів в домашніх умовах

Раціон годівлі в домашніх умовах повинен бути підібраний з урахуванням віку птиці. Як підібрати харчування, яке забезпечило б курям весь комплекс необхідних мікроелементів? Курки потребують білків і жирах. Забезпечити достатню кількість білків можна не тільки подаючи курку, рибу, а й молочні продукти, такі як молочна сироватка.

Збагатити організм курки білком можна, скармливая їй самих шкідливих жуків з городу: колорадських, травневих. Після 3 діб з моменту народження можна годувати основною їжею і травою, так як для птахів це буде хорошою вітамінною добавкою . Потреба у вітамінах у маленьких курчат виникає з самого народження, так як молодий організм росте. Давати будь-яку їжу потрібно строго по часу. Наприклад, якщо обід кожен день о 3 годині дня, годувати потрібно тільки в цей проміжок часу, інакше курчата будуть губитися і не знати, коли можна чекати їжу, а коли ні.

Самостійне приготування харчування для курей

Відгодівлю бройлерів можна проводити самостійно приготовленою їжею. У раціон доцільно включити варені, терті овочі, різні коренеплоди і картоплю. мішанки по днях з ячменем і пшеницею. Вони цінні тим, що включають в себе безліч саме тих вітамінів і мінералів, які потрібні для розвитку курки і зміцнення її здоров'я. Збагативши меню курок овочами, можна обійтися навіть без спеціалізованих кормів. У природі у курок закладено по днях, що будь-яка з них, навіть курочка-бройлер, буде ласа на борошно, столченную з бобових трав: з гороху, кропиви, конюшини, люцерни або кульбаб.

Розрахунок можна робити саме на ці трави, так як рецепт приготування простий. Проте трав'яного борошна не повинно бути більше 5 г на добу на одного пташеняти: через наявність клітковини вона погано засвоюється.

Розраховувати годування доцільно по днях. Якщо в один день дають один вид корму і трав, то в інший потрібно чергувати харчування. У домашніх умовах після Складання оптимального раціону птиці звикнуть до нього і на продукти з часом виробиться стійкість. Птахи оцінять і наявність фруктів в раціоні.

різновиди кормів

Корм для бройлерів дуже важливий. Багатьма фермерами використовуються такі корми, як пурину, еліт, вест або бест, гровер, Калинка, пк-5, пк-6. Можна годувати і стартом, особливо денних пташенят з перших днів життя і до віку 14 днів. Вже 3-тижневих курчат годують більш дорослим кормом і поступово на нього переводять. Гранульовані корми добре підходять для відгодівлі. При здійсненні годування бройлерів в домашніх умовах вся відповідальність лягає на фермера, і від того, наскільки грамотно він складе раціон харчування, залежить відгодівлю і здоров'я поголів'я. Склад і таблиця кожного збалансованого корму вказана на етикетці.

Для того щоб точно визначитися з дозуванням і розрахувати витрати, необхідно звернутися за консультацією до ветеринара, в цьому випадку зміст значно спрощується. Витрата до забою такого корму буде значно менше, ніж самостійне приготування. У наш час замість самостійно підібраного харчування використовують спеціалізовані корми, які також забезпечують птахів необхідними мінералами, мікроелементами і вітамінами. Головне - враховувати вид корму. Від цього зміст птахів помітно спрощується. Годування бройлерів в домашніх умовах має здійснюватися за всіма правилами.

Який корм вибрати для бройлерних птахів

Для кожного корми є певна схема або таблиця, тому визначитися, чим годувати бройлерів в домашніх умовах, досить просто: варто лише вивчити вказівки.

Який би спосіб годування не був обраний, треба давати корм в домашніх умовах строго по дозуванні. Перекладати на саморобний слід поступово, суворо по днях. Стартовий корм використовується для годування як недавно вилупилися, так і двотижневих курчат, так як є джерелом білків для птахів. Їм можна годувати курчат з найперших днів життя, так як білок для них - основний і найважливіший мікроелемент, в якому вони саме зараз сильно потребують.

Відгодівельний корм, як випливає з назви цього типу, використовується для підвищення м'язової маси курки. Також цей корм «розганяє» набір ваги . Згідно з дослідженнями, такий корм - ідеальне рішення для швидкого фізіологічного дозрівання птахів, особливо бройлерів.

Фінішний корм використовується для тих птахів, від яких планується отримання міцного здорового потомства. Здебільшого фінішний корм - це звичайні корми-мішанки. У них міститься не так вже й багато білка, зате вони насичені вітамінами і мінералами, необхідними дорослим курям, - такий корм збільшить тривалість життя птиці та зміцнить її здоров'я.

Корми для бройлерів, які можна приготувати самостійно, трохи розтягують час вирощування бройлерів, але такі корми можуть бути набагато дешевше і вигідніше покупних. Проте готовий корм з потрібної категорії - це найправильніше рішення для швидкого вирощування бройлерів, вже до нього зверху можна додавати потрібні інгредієнти і елементи.

Раціон харчування тижневих курчат-бройлерів

У домашніх умовах потрібно знати раціон годування курчат-бройлерів. Чим раніше курча буде забезпечений якісно підібраним харчуванням, тим краще. Дозування доцільно враховувати, відповідно до віку і особливостям.

Багато фермерів хочуть знати, чи можна підгодувати підрощених і початківців бройлерів дробленки, гречкою, яблуками? Тижневим курчатам давати яблуко ще зарано. Якщо доросла кура з'їдає сухий корм добре, то яблуками її можна підгодувати, але не частіше, ніж пару раз в тиждень. Якщо давати яблука та інші фрукти без міри, це призведе до розладу шлунково-кишкового тракту.

Гречку бройлерам не дають. Харчування перші 10 днів потрібно забезпечувати за допомогою піпетки. Якщо хтось із новонароджених пташенят не в змозі клювати їжу, їх варто годувати окремо піпеткою, наповненою сумішшю з жовтка і вершків. Ці перші 10 днів в житті курчати повинні бути найбільш інтенсивними в плані харчування, оскільки недавно вилупилося курча-бройлер в день буде їсти через кожні 2 години, що приблизно становить 7-8 повних піпеток. Категорично не можна залишати курчат без харчування довше, ніж на 6 годин.

Для швидкого зростання в майбутньому згодовують курчатам чистий білок: молоко, сирок, варені яйця. До яйцям з настанням п'ятого дня життя можна сміливо додати подрібнену шкаралупу для отримання пташенятами мінералів.

У перші 10 днів життя відсіваються слабкі пташенята - всіх тих, хто дожив до цього моменту можна вважати переможцями. Але і раціон для переможців повинен бути відповідним: з цього моменту пташенятам потрібно щодня не менше 15 г корму. З цієї причини треба завжди стежити за годівницею: вона постійно повинна бути повною. До 10 дня сильні пташенята повинні самі харчуватися комбікормом . Поступово їх раціон можна наповнювати зеленню. Також 10-денним птахам вже можна давати морква: в добу молодняку ​​необхідно не більше 5 м

Правила годування тритижневих курей-бройлерів

20 днів - дата, коли годування курчат-бройлерів можна сміливо переводити зі стартового корму на відгодівельний. Важливо не пропустити цей момент. Харчування пташенят варто урізноманітнити: вони поступово починають набирати вагу. В першу чергу раціон слід поповнювати білком, який зараз птахам найважливіше. Для цієї мети добре підійде крупа, зварена на м'ясному бульйоні, відварна риба, та й в цілому продукти тваринного походження.

Коли пташенята звикли до даного меню, можете додавати дріжджі. Деякі юні птахівники бояться це робити в такому ранньому віці, вважаючи, що краще прочекати до місяця. Це помилка. Природно, дріжджів не повинно бути в кількість більше 2 г на одну курку. Для загального здоров'я і гарного стану, а також профілактики кишечника, корисно напувати курок водою з розведеною марганцівкою.

Через деякий час також можна давати і варену картоплю упереміш з крупою. Не можна поїти птахів простий сирою водою: набагато корисніше для травлення маленьких пташенят виявляться відвари з ромашки або шипшини. Варто врахувати, що курчата-бройлери дуже багато п'ють, і кожному з них потрібно до 40 г рідини в день, щоб у них не розвивалося зневоднення.

Харчування у віці одного місяця

У солідному віці до 50 днів курок вже слід годувати сухими зерном, кукурудзою. Мало хто фермери вже в цьому віці готують корм своїми руками. Курчата-бройлери - досить рідкісний випадок, адже для них допускається змішувати «асорті» з різного зерна. Можна давати мішанки по днях з пшоном, вівсом. Для смаку м'яса і набору жиру багато дають кукурудзу. Асорті з різного зерна можна зробити наступне: горох змішати з подрібненою пшеницею, ячменем. Приблизний і найкращий склад такого «коктейлю» - не менше 2 видів зернових культур, білки і мінеральні добавки або ж мінералосодержащіе премікси.

Кормові норми споживання можуть бути різними. Не завадять і вологі мішанки в чітко встановлений час. Те, в яких пропорціях і в якій кількості змішувати зернові корми, вирішує сам заводчик. Також в цьому віці обов'язковим елементом годування є дріжджі. У день кожен курча, хоч трохи, але повинен з'їдати дріжджів для ефективного зростання.

Рекомендується використовувати і риб'ячий жир як джерело вітамінів. Але дріжджі завжди повинні бути обов'язковим елементом в меню бройлерів. При правильно підібраному харчуванні і стабільному годуванні курча-бройлер до 2,5 місяців може набрати до 4 кг ваги. Деякі заводчики воліють запарювати їжу. Каші, запарені на рибі і м'ясних відходах, пророщене зерно, трава та інше майже повністю можуть замінити комбікорм, але до такого методу годування приходять не всі фермери. При дотриманні таких простих правил, навіть невелике підсобне господарство здатне принести гарний прибуток фермеру.

Період активного росту бройлерних птахів

Після 30 днів життя при відгодівлі бройлерів потрібно забезпечити активне поповнення раціону вітамінами і білковою їжею. У теплі сезони птиці і так забезпечуються вітамінами на вигулі і відгодівлю спрощується, але для того щоб зберегти це джерело і взимку, ще з літа варто заготовлювати «Венечки» сушеної зелені.

Зелень навіть в сушеному вигляді зберігає всі корисні властивості. Також варто додати в раціон джерела мінералів: терту шкаралупу, черепашки або крейда. Пісок давати не рекомендується: він погано відіб'ється на роботі травлення.

Для кращої роботи травної системи курок варто додавати в раціон вітамін D, крім нього можна також користуватися спеціалізованими кормами. Курок-бройлерів потрібно годувати досхочу і часто, все так же 7-8 разів на день, як і пташенят.

Чим не можна годувати бройлерів

Вигодувати бройлерних птахів правильно своїми руками складно без відповіді на питання, чи можна годувати домашніх бройлерів тим чи іншим продуктом. Існує список, чим годувати маленьких курчат-бройлерів можна. У нього входять:

 • Будь-які продукти зі столу. У людської їжі міститься безліч шкідливих для птахів речовин і домішок. Бройлерам не варто отримувати солону, солодку або приправлену їжу навіть в мінімальних кількостях.
 • Варену картоплю в чистому вигляді і вода з-під варіння картоплі. Її навіть не можна використовувати в якості основи для мешанок. Картоплю можна давати тільки з крупами.
 • Дрібний пісок: він забиває зоб.
 • Хліб, хлібобулочні вироби, будь-які добавки.
 • Шкірка від цитрусових і баштанних культур.
 • Сосиски і ковбасні вироби.
 • Парне молоко.
 • Сир, какао, шоколад і варення.
 • Спиртовмісні продукти і бродіння ягоди або фрукти.
 • Вершкове і рослинне масло в чистому вигляді.

Якщо якихось продуктів для збалансованого харчування немає, їх не варто замінювати забороненими до годівлі продуктами. В цьому випадку краще знайти потрібний товар, зате бройлери будуть здорові і активні, а фермер отримає м'ясо вищої якості. При дотриманні правил годування і раціону харчування птиці зміцнять імунітет і будуть менш схильні до поширеним захворювань .

Як підібрати харчування, яке забезпечило б курям весь комплекс необхідних мікроелементів?
Багато фермерів хочуть знати, чи можна підгодувати підрощених і початківців бройлерів дробленки, гречкою, яблуками?