Індики бройлери в домашніх умовах

  1. Коротко про бройлерних індиків.
  2. Індики бройлери в домашніх умовах відео.

Індик найбільша птах на подвір'ї

Індик найбільша птах на подвір'ї. Його вирощують заради смачного м'яса з дієтичними властивостями. Але відчутний прибуток ви отримаєте, освоївши вирощування індиків бройлерів в домашніх умовах.

Сьогодні відгодівлю цього птаха стає все більш популярним. Відгодовані індики бройлери в домашніх умовах повністю забезпечать вас відмінним продуктом, з підвищеними смаковими якостями.

Коротко про бройлерних індиків.

Бройлерні індики це абсолютно новий напрямок в птахівництві. Птах місцевої популяції, поширена практично в кожному господарстві давала тушку вагою в 5 - 6 кг. Індики нових порід - срібляста північнокавказька, бронзова, північнокавказька бронзова, московська бронзова, московська біла, північнокавказька біла, Тихорецкая чорна, узбецька палева - припиняли інтенсивне нарощування м'язової маси до двох місяців, тому не могли задовольнити зрослі вимоги. Це стало причиною формування промислового поголів'я птиці з імпортних порід - широкогрудої білої і широкогрудої бронзової, які пізніше дали нові спеціалізовані лінії і кроси різних вагових категорій.

Для отримання бройлерних індиків з кращих порід відбираються групи з найбільш вираженими якостями. З їх потомства формуються лінії, схрещуючи які отримують гібридне потомство. Лінії і гібридне потомство цих ліній утворюють кроси легких груп, вагою до 9 кг; середніх, вагою до 18 кг; важких, вагою до 25 кг, основна відмінність яких максимально набраний вага

Птахівники рекомендують для вирощування відомі кроси «Хідон», «Універсал», «БЮТ - 8», «Біг - 6», «Біг - 9», що дають в 30 - денний термін тушку вагою до 20 кг, отримані від порід широкогрудих індичок. Вони використовуються виключно на м'ясо і вигідно відрізняються від інших ліній і порід.

гібриди широкогрудого бронзового індика среднетяжелого кросу «БЮТ - 8», «БЮТ - 9», «БЮТ - 10» і вітчизняного кросу «Харківський» вирощуються 56 днів і забиваються при досягненні ваги тушки 2 кг. Індики кросу «Біг-5», «Біг-6», «Біг-7» і «Біг-9» вже в 90-те денному віці досягають близько 5 кг.

Відмінними важкими кросами, отриманими від схрещування ліній білого широкогрудого індика, є «Універсал», який має масу 10 кг в 4 місяці і «Хідон», що досягає ваги до 26 тижнях 15 кг.

Але найбільш відомим гібридом, що займає пальму першості у всьому світі, є американський «Біг-6», який в 24 тижні досягає живої ваги 25 кг. У порівнянні з ним, «Хідон» здається кросом легкої групи.

кожен створений крос економічно вигідний, тому вибір повинен залежати від передбачуваної реалізації продукції, переваг і особливостей вирощування індиків тієї чи іншої групи.

Вирощування індиків обраного кросу має свої особливості.

Зазвичай молодняк вирощують на підлозі з 3-х тижневого віку на чистій, глибокій підстилці з соломи. У домашніх умовах найчастіше застосовують клітинне і комбіноване утримання птиці.

Вважається, що індики примхливі у вирощуванні, але цього варто навчитися. До того ж бройлерні индюшата швидко нарощують живу масу, тому догляд за ними займе не надто багато часу.

Бройлерні индюшата вирощуються за інтенсивною технологією, причому кроси легкого типу відрізняються більш низькими вимогами до годування. Переваги важких кросів в дуже швидкому зростанні.

Перед посадкою індичат обраного кросу приміщення дезінфікують, прогрівають, розставляють поїлки і годівниці. У перші, 15 днів, підтримують потрібний температурний режим, тому що малюки сильно залежать від температури навколишнього середовища.

Дуже важливо годувати індичат в точно встановлені години. Для цього застосовують спеціальний комбікорм .

Індичата починають цікавитися кормом до кінця другої доби. Спочатку їм дають пшоно і рубане варене яйце, посипане подрібненими злаками для стимуляції травлення. На наступну добу додають терту моркву, ще через добу - дрібно нарізану зелень. Поступово в раціон вводять сухе молоко, сир, молочний обрат, кисле молоко, м'ясо-кісткове і рибне борошно. У цей час важливо стежити за якістю і свіжістю корми, тому що индюшата легко захворюють кишковими розладами.

Важливо забезпечити малюкам світловий день протяжністю 12-13 годин.

Молодняку ​​можна давати занадто багато зелені, тому що грубі волокна трави можуть закупорювати кишечник індичат, але вона має бути присутня в щоденному раціоні. Цілком підійде морква або буряк з бадиллям, конюшина, капустяне листя або кропива. Дуже акуратно потрібно ставитися до вологі мішанки, вони повинні розсипатися в руці і не бути липкими. Можна проводити їх дрожжевание.

Підросли индюшата отримують цілісне і подрібнене зерно кукурудзи, пшениці, ячменю в вечірні години. Протягом доби індиків годують вологими мешанками з дробленого зерна, пшеничних висівок, макухи, комбікорми, щіпки м'ясо-кісткового та рибного борошна, трікальцийфосфата, овочами з городу.

Сухі та вологі корми насипаються в різні годівниці. Сухий корм підсипають потроху: у міру спустошення годівниць. Вологі мішанки готують за 20 хвилин до згодовування.

Не забувайте, що птах потребує мінеральних підгодівлі. Забезпечте малюків чистою водою і не допускайте їх намокання, тому що від переохолодження индюшата, швидше за все, загинуть.

У літню пору найкраще містити індиків на вільному випасі. Взимку птицю потрібно підгодовувати сіном і сушеними листками.

Але основним правилом змісту бройлерних індиків є чистота в приміщенні і дезінфекція годівниць. Ці заходи забезпечують високу збереженість вирощуваної породної птиці.

Помилки при відгодівлі.

Багато починаючі птахівники роблять помилку, коли годують бройлерних індиків як курей. Другою помилкою є годування птиці жирними кормами, що призводить до швидкого ожиріння молодняку. Крім цього, від таких кормів у індичок сильно погіршується здоров'я. Тому правильно збалансований раціон є запорукою швидкого зростання бройлерних індичат.

Індики бройлери в домашніх умовах відео.

Щоб освоїти вирощування індиків бройлерів в домашніх умовах рекомендуємо вам подивитися відео.

Ви зможете дізнатися, як розводять індиків в підсобних господарствах регіону, чим відрізняються різні кроси один від одного, які характеристики і перспективи мають популярні породні групи індиків.

Відгодовують індики бройлери в домашніх умовах дійсно в короткі терміни забезпечать вашу родину великою кількістю цінного м'яса.