Покрокове вирощування курей несучок в домашніх умовах

  1. Вибір яєчної породи
  2. Догляд за курчатами
  3. збалансований раціон
  4. Як облаштувати правильний пташник
  5. Секрети для новачка
  6. Відео "Як виростити міцних курчат курей несучок"

Вирощування курей несучок в домашніх умовах, з одного боку, прибутковий бізнес для фермерів та власників дач і приватних будинків, а з іншого - дуже захоплююче заняття. Уявіть собі, що у вас завжди є свіжі яйця, які кури регулярно несуть. А що говорити про смачне м'ясо, значно відрізняється від пропонованого вам на ринках або в супермаркетах. І домашні продукти набагато смачніше. Та й як продуктів ви будете абсолютно впевнені.

Перший справою слід вибрати породу для вирощування. Потрібно знати, що вони діляться на яєчні, м'ясо-яєчні, бройлерів. Також існують декоративні і бійцівські види. На території приватних будинків краще вирощувати яєчні або м'ясо-яєчні породи. У пострадянських країнах частіше вирощують яєчні породи. Особливою популярністю користується Леггорн, Орловська, Російська біла і Українська вушанка.

Вибір яєчної породи

Для курей яєчних видів характерна висока продуктивність, невелика вага (близько 2,5 кг), густе оперення, яке щільно прилягає до торсу. Гребінець листоподібною форми з розвиненими мочками. Кури яєчних видів починають відкладати яйця з четвертого місяця, а максимуму своєї продуктивності досягають вже на п'ятий місяць. Серед яєчних видів більше відомі леггорни. У несучок цього виду яйця кремового кольору. Для того щоб отримати кремовий колір леггорни, схрещують з несучками Род-Айленд, а також Нью-Гемпшир.

У свій черга був виведений вітчизняний вид - Російська Біла. Участь в схрещуванні брали леггорни, які користувалися популярністю в період з 1945 р по 1965 р Завдяки увазі Леггорн вітчизняне птахівництво зробило великий ривок у вирощуванні яєчних видів птахів.

Участь в схрещуванні брали леггорни, які користувалися популярністю в період з 1945 р по 1965 р Завдяки увазі Леггорн вітчизняне птахівництво зробило великий ривок у вирощуванні яєчних видів птахів

Леггорн - одна з найвідоміших яєчних порід. Назва утворилося від італійських несучок з містечка Ліворно. Селекціонери з Америки схрестили італійську, іспанську, бійцівські породи. Цим шляхом вони домоглися небувалого результату. З того часу Леггорн в усьому світі користується славою і попитом. Леггорни добре витримують холод, тому підходять для вирощування в холодних кліматичних зонах, мають фортецею і витривалістю. До 230 яєць в рік здатна дати молода несучка Леггорн. Середня вага яйця 58-60 г. Вага несучки до 2 кг, а півня до 3 кг.

Орловські кури - цей вид був виведений селекціонерами більше двохсот років тому на території Росії. Відноситься до найстаріших порід. Вид цього птаха вважається універсальним. Використовували їх з метою забою на м'ясо і отримання яєць. Несучки цього виду не вимагають особливого догляду. Для них характерна підвищена витривалість. Продуктивність Орловської несучки менше, ніж у несучки Леггорн. До 170 яєць на рік - така їхня продуктивність. Середня вага яйця 60 р Шкаралупа найчастіше білого кольору. Маса несучки від 2,5 до 3 кг, а півня від 3,5 до 4 кг.

Російська біла - несучки цього виду також були виведені селекціонерами з Росії. Місцевих птахів схрещували з Леггорн, і з виведеного молодняка вибирали найбільш продуктивних, що володіють хорошою масою тіла. У рік несучка може класти до 240 яєць, а вага яйця доходить до 65 грам. Вага кури зазвичай доходить до 2,5 кг, а півня до 4 кг.

Українська вушанка - походження цієї породи не виявлено і по цей час. Основними зовнішніми ознаками несучок є червоні вушні мочки. Несучки відмінно акліматизуються, крім цього, вони добре переносять низькі температури, зберігаючи продуктивність. Несучість українських вушанок близько 200 яєць за рік. Середня вага яйця 60 р Шкаралупа яєць ніжного кремового кольору. Жива маса несучки до 2,5 кг, а півнів до 3 кг.

Догляд за курчатами

Основним фактором при вирощуванні курчат є догляд за ними. Для того, щоб вирощувати курчат, потрібно приміщення, яке необхідно ізолювати від холодів, протягів, вологи і попадання прямих сонячних променів в пташник. Потрібно стежити за постійним провітрюванням приміщення, особливо в зимовий період - в пташнику завжди повинен бути свіже повітря.

Для того, щоб вирощувати курчат, необов'язково придумувати спеціальні обладнані приміщення. Для цього можна обійтися й звичайним сараєм або прибудовою. Головне - підтримувати нормальні температурні умови. Продумайте систему вентиляції, освітлення, зробіть поїлки і годівниці для курчат. Важливим фактором є двір для вигулу.

збалансований раціон

Слід серйозно поставитися до годівлі курчат, особливо після їх покупки в перший тиждень. Так, раціон для яєчних порід відрізняється від раціону бройлерів. Тому важливо давати молодняку ​​правильний корм. У спеціалізованих магазинах ви знайдете відповідні корми для яєчних порід. Добовим курчатам слід давати корм в перші 7-10 днів, потім поступово додаючи овочі і мелені крупи, але не прибирати з раціону корм до місяця. Після місяця можна поступово включати в раціон різну зелень, мінеральні речовини. Для цього відмінно підходить крейда, перемелений ракушняк.

Подбайте про хороше поении. Води повинно бути досить багато. Якщо ви плануєте вирощувати велику кількість птахів, то слід сконструювати надійний систему напування.

Після того, коли курчата розміщені в пташнику, будь ласка заповніть годівниці, тому як курчата ще зовсім малі і корм буде розсипатися. Зробіть просторі годівниці, біля яких курчата НЕ будуть товпитися. Також стежте за чистотою в годівницях, так як є ймовірність утворення цвілі і різних грибкових бактерій.

Як облаштувати правильний пташник

Для вирощування несучок можна облаштувати вже існуючу будівлю або ж зробити окремий пташник. Сухий і чистий пташник - одне з основних умов для здоров'я і продуктивності курей. Не забувайте, що абсолютно всі птахи люблять свободу, тому постійне утримання в приміщенні негативно відіб'ється на курей. Виділіть місце, куди птахи будуть вільно виходити на прогулянки. Для цього відмінно підійдуть трав'яні галявини.

Тепер поговоримо про внутрішній облаштуванні пташника. Обов'язково зробіть сідала для відпочинку, гнізда, де кури будуть класти яйця, годівниці і поїлки, а також ванни з піском або золою - кури будуть в них "купатися", тим самим очищаючи свої пір'я і вбиваючи паразитів. Це найосновніші пристосування, які вам буде потрібно зробити в першу чергу.

Секрети для новачка

Для того, щоб ваш бізнес приносив вигоду, а вирощування курей несучок було задоволенням, слід звернути увагу на тонкощі і секрети, якими користуються успішні птахівники.

Строго стежте за раціоном. Чи не перегодовуйте птахів. У яєчних порід немає потреби в щільному раціоні. Основне завдання для них полягає в кладці яєць. Тому слід додавати в раціон більше мінералів і вітамінів для хорошої якості шкаралупи. А набивати курей зайвої їжею не потрібно.

А набивати курей зайвої їжею не потрібно

Слідкуйте за кліматом в курнику. Граничні значення температури: 0-28 градусів вище нуля. Якщо температура тривалий час буде триматися вище або нижче зазначених позначок - чекайте різкого зниження несучості, а то і зовсім плачевних наслідків в разі переохолодження курей. Заздалегідь продумайте систему опалення.

І пам'ятайте, продуктивність ваших курей буде прямо залежати від тих умов, які ви організовуєте для вирощування.

Відео "Як виростити міцних курчат курей несучок"

У ролику розповідається про те, як вирощувати курчат; як доглядати за ними, чим годувати, як утримувати.