Розведення черв'яків будинку

Давно я вже хотів написати про те, що розводити хробаків в якості наживки для риболовлі в домашніх умовах - справа цілком просте, доступне для міського жителя, що не доставляє якихось особливих незручностей домочадцям. Навіть сьогодні, заради інтересу, я відвідав кілька Інтернет-ресурсів, щоб в черговий раз переконатися, що більшість авторів просто передруковують технічні дані з інших джерел, роблячи акцент на біологію розвитку та вирощування черв'яків. В результаті виходить така плутанина, що для звичайної людини вирощування і розведення черв'яків для риболовлі перетворюється на щось подібне будівництва космічного апарату. Тим часом, все залежить від того, для чого і як вирощувати черв'яків. Наприклад, одна справа, якщо Ваша мета - наявність земляних черв'яків для риболовлі на зиму, і зовсім інша історія - це промислове розведення черв'яків. Про промислових масштабах я говорити не буду, а от про те, як розводить черв'яків мій колега, з яким ми регулярно їздимо на зимову риболовлю, я спробую розповісти. Ситуація така: людина проживає у звичайній квартирі в п'ятиповерховому будинку, у нього нормальний ремонт, сім'я. І все це не заважає тримати ящик з хробаками, отримувати відмінний настрій на льоду, насаджуючи власноруч вирощених черв'яків.

Отже, ні я, ні мій колега не вникали в тонкощі біології черв'яків. Ще восени, людина взяла самий звичайний дерев'яний ящик, дно і стінки якого вислав спочатку поліетиленом, а зверху звичайної фольгою (можна просто оббити оцинковкой або іншим металом, головне, щоб дно ящика не промокає). Потім, потрібно накапати черв'яків, чим більше, тим краще (спочатку, на ящик буде досить 100-150 особин), а заодно - прихопити того ж субстрату, де і капали черв'яків. Якщо Ви представляєте дерев'яний ящик з-під фруктів, то землі потрібно взяти стільки, щоб вона не доходила до верху ящика приблизно на 4-10 сантиметрів. Власне, все! Спочатку кладете злегка зволожену землю в ящик, потім туди ж трохи звичайного піску, на них черв'яків, а після акуратно висипаєте залишки землі. Десь раз на тиждень землю можна трохи зволожувати і маленькою лопаткою трохи рихлити, зверху закриваючи ящик темною тканиною (НЕ синтетикою). З розмови я зрозумів, що годує хробаків мій друг 1-2 рази в тиждень, а сама годівля зводиться до того, що він висипає в ящик залишки чаю, подрібнені предмети їжі (залишки з кухонного столу).

Бажано все це трохи прикопувати, подрібнювати, розподіляти по всій поверхні ящика. Для черв'яка головне, щоб земля не пересихала, але і не була сильно вологою. Все це визначається на око, наприклад грудку землі при легкому натисканні повинен розпадатися - це нормальна вологість. Про температурі не скажу, але ящик всю зиму перебуває вдома в коридорі, в шафі для взуття. Ні запаху, ні мошок, начебто все нормально. Головне, не перегодовувати черв'яків, щоб харчові відходи не псувалися і не гнили. Ось і вся хитрість, так що майте на увазі, що на зиму можна запастися хробаками і на кожну рибалку мати свій запас свіжих чистих черв'яків. Радимо вам прочитати про підготовку черв'яків до риболовлі . Всього вам доброго.