Розведення кролів як бізнес: плануємо, починаємо і отримуємо прибуток

  1. Пункт перший. підраховуємо рентабельність
  2. Пункт другий. починаємо справу
  3. Пункт третій. стартові приготування
  4. Пункт четвертий. Ринок збуту
  5. Пункт п'ятий. підводімо Підсумки

Дивовижна плодючість кроликів і їх завидна здатність до твору на світ собі подібних давно помічені народом і навіть увічнені в усній народній творчості

Дивовижна плодючість кроликів і їх завидна здатність до твору на світ собі подібних давно помічені народом і навіть увічнені в усній народній творчості. Якщо задуматися про цю фізіологічну особливість довговухих, то можна з легкістю прийти до надихати висновку: розведення кроликів як бізнес здатне принести величезну прибуток, адже, по суті, товар для подальшого продажу - власне кролики - з'являється сам по собі! І швидкість таких імпровізованих «поставок» приголомшує уяву, вселяючи в душу надію на майбутнє збагачення.

Ну, а якщо серйозно, то вирощування кроликів на продаж може стати відмінним заняттям, що приносить постійний дохід, для тих, хто проживає в сільській місцевості. Головне - нічого не забути на етапі старту і правильно організувати справу.

Пункт перший. підраховуємо рентабельність

Отже, вирішено. Вирощуємо кроликів і продаємо їх м'ясо. На виручені гроші купуємо ще більше кроликів, вони розмножуються в геометричній прогресії, автоматично збагачуючи свого власника. Але чи дійсно бездоганний такий бізнес-план по вирощуванню кроликів, або існує чимало нюансів, нехтування якими занапастить нашу підприємницьку ініціативу? Варто розібратися.

Для попередніх розрахунків представимо, що ми набуваємо 60 кроликів (з них - 40 самок). Це обійдеться нам приблизно в 30 тисяч рублів. Кроликам знадобляться клітини (50 тисяч рублів) і корм (100 тисяч рублів за рік, якщо рахувати разом з покупкою вітамінів і ліків). Разом 180 тисяч рублів - наші витрати на початковому етапі.

Тепер переходимо до підрахунку доходів. В середньому по країні кілограм кролятини вдається реалізувати за 250-300 рублів. Від куплених нами 60 кроликів можна отримати близько півтора тонн м'яса, або, якщо конвертувати це в гроші, 300-380 тисяч рублів. Таким чином, навіть просто виростивши і відгодівлі куплених кроликів, ми окупаємо витрати і залишаємося «в плюсі».

Однак бізнес з розведення кроликів не називався б бізнесом, якби на цьому можна було зупинитися. Зовсім ні! Кролики повинні розмножуватися. Як правило, на рік від однієї кролиці може народитися 20 кроленят. Вага кожного молодого кролика - до двох кілограмів. Разом за рахунок продажу приплоду можна отримати виручку в розмірі 375 тисяч рублів. Крім того, якщо реалізувати шкурки за ціною 20 рублів за штуку, то ми зможемо отримати додаткову виручку в розмірі 160 тисяч рублів. Разом - півмільйона за рік при витратах в 180 тисяч. Непогано, чи не так?

Пункт другий. починаємо справу

На жаль, всі наведені вище розрахунки, наочно демонструють, наскільки вигідний бізнес з вирощування кроликів, дуже умовні. Найважливіших складових видаткової частини - накладних витрат - вони не враховують. Якщо ви дійсно хочете зайнятися розведенням кроликів, таких помилок допускати не можна.

А що дійсно можна і потрібно - це зареєструватися в якості суб'єкта підприємницької діяльності. На стартовому етапі ідеальним варіантом стане реєстрація ІП з вибором ССО як режим оподаткування. В якості альтернативи можна розглянути можливість зареєструвати СФГ (селянсько-фермерське господарство). По суті, така форма нічим не відрізняється від звичайного індивідуального підприємництва, однак власник селянсько-фермерського господарства має право приймати до його складу пайовиків. Так чи інакше, після того, як в ЕГРІП з'явиться запис про те, що ви тепер - ні багато ні мало - підприємець, можна починати розводити кроликів.

Пункт третій. стартові приготування

Втім, немає. До безпосередньо розведення кроликів потрібно ще багато чого зробити, щоб довговухі мали фізичну можливість розмножуватися. Зокрема, необхідно підшукати відповідну земельну ділянку і обладнати його належним чином. В середньому оренда ділянки, що має достатні розміри для розміщення там кролячій ферми, обходиться в 70-100 тисяч рублів за рік (ділянку в 6-7 соток). Спеціального дозволу на вирощування кроликів отримувати не потрібно, однак в законодавстві прописані певні норми, згідно з якими повинен дотримуватися ліміт відстані від ферми до житлових будівель. Конкретні параметри цього ліміту встановлюються муніципальними органами управління, а тому доцільно заздалегідь отримати консультацію з цього приводу.

Після того, як відповідну ділянку буде знайдений, його необхідно обладнати. Оптимальним варіантом створення міні-ферми, якщо ви починаєте вирощування кроликів як бізнес з нуля, стане застосування так званої шедовими системи. Шед - це звичайний сарай з дерев'яним або металевим каркасом. У ньому знаходяться клітини з кроликами - все під одним дахом. Такий сарай найкраще будувати на височини, оскільки в низинах може утворитися підвищена вологість повітря, що шкідливо для довговухих.

Пол в Шеде найкраще забетонувати. Самі клітини оптимально будувати в два яруси. Виготовляють їх з оцинкованої сітки. Кожну клітину необхідно зробити «двокімнатній»: з кормовим та гніздовим відділенням. Крім шеда з клітинами, на ділянці повинен розташовуватися склад з комбікормом. Місця для нього шкодувати не варто: кролики відрізняються не тільки плодючістю, а й завидним апетитом.

Для того щоб ваша міні-ферма з розведення кроликів успішно функціонувала, на вашій ділянці необхідно встановити підсобні приміщення (для будівельних матеріалів та інвентарю), а також будова з холодильним обладнанням. До цього будовою прилаштовується бійня, обладнана піччю для спалювання відходів і кровостоком. Це забезпечить безперервний виробничий процес: після забою тушка кролика відразу обробляється і заморожується.

Останнє, що потрібно оснастити вашу ферму, - навозосборник. Він являє собою саму звичайну яму, стіни якої бетонуються. Зрозуміло, така яма повинна знаходитися якомога далі від основного господарства, у віддаленій частині ферми. До слова, якщо знайти канали збуту, можна продавати кролячі екскременти як добриво і отримувати таким чином додатковий дохід.

Пункт четвертий. Ринок збуту

Пошук місць, де ви згодом будете продавати м'ясо вирощених вами кроликів, являє собою, мабуть, найголовнішу частину бізнес-плану. Навіть якась унікальна технологія вирощування кроликів не грає такої важливої ​​ролі, як володіння широкими можливостями для збуту. Саме тому про те, хто буде купувати вашу кролятину, потрібно подбати задовго навіть до реєстрації як ІП. В принципі, основні варіанти для збуту три: м'ясопереробні комбінати, ресторани і супермаркети. Можна, звичайно, продавати м'ясо приватним особам, але їх пошук - досить трудомісткий і тривалий процес, рентабельність якого, на жаль, як правило, невелика.

Оскільки в нашій країні, на відміну від освіченої Західної Європи, кроляче м'ясо не користується високою популярністю, то досить імовірно, що на стартовому етапі ви можете понести деякі збитки. До цього потрібно бути готовим: неліквіди, по крайней мере, на початку шляху, будуть неодмінно. Тут вихід один: шукати - і ще раз шукати! Слід постійно перебувати в пошуку нових можливостей для збуту продукції, розглядати навіть нестандартні варіанти, наприклад, вивезення в інші регіони. В кінцевому підсумку, прибуток не змусить себе чекати.

Пункт п'ятий. підводімо Підсумки

Отже, розведення кроликів на орендованій земельній ділянці может Дійсно дива хорошим бізнесом, что приносити непоганий дохід. Однако цею вид ДІЯЛЬНОСТІ нельзя назваті легким. Кроме працьовітості и горезвісної підпріємніцької хватки, власник ферми повинен володіті помітною тягою до навчання. Зокрема, вельми корисний НЕ только знаті, як розводіті кроликів, а й Постійно вдосконалюватіся в цьом напрямку. В іншому випадку довговухі можуть стати жертвами повальної епідемії, а їх власник отримає не лише моральну травму, викликану втратою джерела доходу, а й масу проблем, пов'язаних з утилізацією.

Розумно припустити, що вести таке господарство поодинці як мінімум нераціонально. Фермеру обов'язково потрібні помічники. Звірі повинні перебувати під постійним наглядом і отримувати належний догляд. Відповідно, хоча б двох помічників доведеться наймати (якщо на таку роль не годяться члени вашої родини, звичайно) і платити їм заробітну плату. Цю статтю витрат також необхідно враховувати при підрахунку майбутнього прибутку від розведення кроликів.

І наостанок ще один важливий момент - сертифікація. Нескладно здогадатися, що ваші потенційні покупці захочуть мати гарантію якості вашої продукції. Досить імовірно, що в ряді випадків (наприклад, при збуті м'яса приватним особам) вам можуть повірити на слово, проте це швидше виняток, ніж правило. Так чи інакше, тотально сертифікувати всю вироблену продукцію, а також саме виробництво, нерентабельно, особливо на етапі входу на ринок. Простіше розмовляти з покупцями в приватному порядку: ознайомитися з вимогами, висунутими ними, і отримати тільки ті сертифікати, які потрібні конкретному покупцеві.

Але чи дійсно бездоганний такий бізнес-план по вирощуванню кроликів, або існує чимало нюансів, нехтування якими занапастить нашу підприємницьку ініціативу?
Непогано, чи не так?