Розведення перепелів в домашніх умовах для початківців: зміст і годування

 1. особливості розведення
 2. Плюси і мінуси розведення перепелів
 3. Хочете підвищити продуктивність тварин?
 4. Умови для утримання перепелів
 5. Зміст перепелів в домашніх умовах
 6. придбання пташенят
 7. вибір клітини
 8. вирощування перепелят
 9. Як виростити перепелят в інкубаторі?
 10. Проблеми при вирощуванні перепелів
 11. Економічний аспект розведення перепелів

Зміст статті

Найчастіше сільські жителі замислюються про розведення такої невибагливої ​​птиці, як перепілка. Ці найменші представники одомашнених птахів дають ніжне м'ясо і смачні яйця.

Розведення перепелів в домашніх умовах ще не отримало такого масштабного поширення, як вирощування курей або гусей. Ця галузь розвивається повільними темпами. Однак з кожним роком все частіше фермери і звичайні сільські жителі набувають перепелів і успішно вирощують їх.

Однак з кожним роком все частіше фермери і звичайні сільські жителі набувають перепелів і успішно вирощують їх

особливості розведення

Початківець фермер, який бажає розвести перепелів в домашніх умовах, може спробувати для початку близько 20 голів. Цієї кількості буде цілком достатньо для забезпечення м'ясом і яйцями однієї невеликої сім'ї.

Розведення перепелів в домашніх умовах можливо практично в будь-якому приміщенні. Якщо не хочеться займатися будівництвом спеціального перепелятника, птиці відмінно відчуватимуть себе в теплому сараї, в гаражі, на дачі і навіть на утепленому балконі.

У квартирі перепела живуть в клітинах, однак це поодинокі екземпляри. Їх вирощують скоріше для душі, ніж для отримання яєць і м'яса.

Перепели мають специфічний запах. Однак якщо щодня чистити клітки, своєчасно прибирати нез'їдені залишки, не дозволяти втоптувати корм під ноги і періодично дезінфікувати приміщення, цей запах можна звести до мінімуму.

Плюси і мінуси розведення перепелів

Як і в кожному сільськогосподарському сегменті, розведення перепелів в домашніх умовах має свої плюси і мінуси.

ПлюсиМінуси

Низькі витрати і швидка окупність.

Відсутність конкурентів на перепелиному ринку.

Високий попит на яйця взимку і влітку і їх висока ціна.

Для розведення перепелів не потрібні великі, масивні приміщення.

Перепели починають рано і інтенсивно нестися вже на другому місяці життя.

Необхідність в оновленні стада кожні дев'ять місяців.

Низька тривалість життя.

Схильність простудних і вірусних захворювань.

Хочете підвищити продуктивність тварин?

Кожному господарю хочеться домогтися в вирощуванні тварин досягти більшої економічної вигоди.

Інноваційна розробка вітчизняних фахівців з тваринництва, яка підходить для будь-яких тварин (кури, свині, корови, кози).

Наші читачі рекомендують використовувати стимулятор росту - біоактивні комплекс ANIMAL GROW .

Він має такі властивості:

 • Сприяє швидкому набору ваги поголів'ям без застосування стероїдів і анаболіків
 • Поліпшує фізичний стан тварин, знижує епідеміологічні ризики
 • Сприяє нормальному народженню і правильному фізіологічному розвитку молодняка
 • Підвищує продуктивність (удій, приріст, відкладання яєць) і покращує якість продукції
 • Швидко восстановленівает вага і відтворну функцію організму після отелення

Детальніше читайте про це тут >>

Умови для утримання перепелів

Найдешевшим є підлогове утримання перепелів на товстій підстилці. При цьому немає необхідності облаштовувати громіздкі клітини. Сідала, жердочки і гнізда перепелам також не потрібні, тому що яйця самка несе прямо на підлозі.

У темному приміщенні з коротким світловим періодом перепела стають блідими, млявими, різко падає несучість самок.

Зміст перепелів в домашніх умовах

Розведення перепелів в домашніх умовах заняття не складне і цікаве. Однак воно забирає багато часу, так як всі процеси годування і догляду доводиться виконувати вручну.

придбання пташенят

Для розведення перепелів в домашніх умовах можна купити добових пташенят Для розведення перепелів в домашніх умовах можна купити добових пташенят. Однак виживаність в цьому віці при зміні обстановки і харчування дуже низька і без падежу не обійтися.

Двотижневі пташенята набагато сильніше і витривалішими. Однак годування і догляд перепелят в цьому віці досить трудомістка й витратна заняття.

Оптимальний вік для покупки перепелів близько 40 днів. Повністю сформувалися і зміцніли до цього віку перепелята не бояться зміни обстановки і змін раціону харчування.

Купувати перепелят найкраще на фермах, що займаються виведенням пташенят в інкубаторах і отримали відмінні рекомендації.

вибір клітини

годування перепелів

Догляд за птахами

Доглядати за перепелами в домашніх умовах нескладно.

Для нормального росту і розвитку перепелів необхідно:

 • дотримуватися графіка і норми годування;
 • забезпечити постійний доступ свіжої води;
 • своєчасно чистити і дезінфікувати клітки;
 • щодня оглядати поголів'я, виявляти та ізолювати хворі особини;
 • створити тепличні умови для перепелят в ранньому віці.

Дотримання всіх вимог дозволить виростити здорове стадо без масових втрат поголів'я та на виході отримати екологічно чисту продукцію.

вирощування перепелят

Розведення здорових і сильних перепелят в домашніх умовах не складно. У ранньому віці для створення оптимальної температури в клітинах встановлюють інфрачервоні лампи. Протяги, вогкість, різкі перепади температур можуть привести до простудних захворювань і загибелі пташенят.

Протяги, вогкість, різкі перепади температур можуть привести до простудних захворювань і загибелі пташенят

Це добриво збільшує урожай в 2 рази

Можна отримати хороший урожай навіть на низькородючих грунтах і в несприятливих кліматичних умовах. Абсолютно безпечно ...

Читати далі...

Як виростити перепелят в інкубаторі?

годування пташенят

Новонароджених перепелят годують не рідше п'яти разів на добу, поступово зменшуючи кількість годувань. Місячних пташенят переводять на триразове харчування.

Полуниця і Суниця в домашніх умовах цілий рік! - гібридний сорт, який з'явився зовсім недавно. Полуницю він дає велику, красиву, з підвищеним вмістом вітамінів і мікроелементів ...

Детальніше...

Проблеми при вирощуванні перепелів

 1. Обслуговування перепелятника дуже трудомісткий процес, що вимагає щоденної уваги. Догляд навіть за невеликою кількістю голів займає багато часу і сил. Якщо ж стадо дуже велике - без сторонньої допомоги не обійтися.
 2. Перепели дуже вимогливі до умов утримання і годівлі. Якщо не дотримуватися їх - високий ризик захворювань і падежу птахів. Вони легко підхоплюють і різні вірусні захворювання, в результаті яких може бути втрачено все стадо.
 3. Деякі вірусні хвороби допомагає запобігти вчасно проведена вакцинація. Але несприятлива екологічна обстановка сприяє періодичного виникнення нових, раніше невідомих вірусів, від яких вакцини немає.

породи перепелів

Перш ніж скласти бізнес-план по розведенню перепілок в домашніх умовах і закуповувати їх необхідно визначити, який вид основної продукції очікується в результаті.

Залежно від ряду особливостей розрізняють кілька напрямів перепелів:

 • яєчні;
 • м'ясо-яєчні;
 • м'ясні породи;
 • декоративні.

Основним продуктом при вирощуванні яєчних і м'ясо-яєчних порід є яйця, багаті вітамінами і містять лецитин, що впливає на рівень холестерину в організмі.

М'ясо перепелів відноситься до дієтичних продуктів з низькою калорійністю. Для його отримання вибирають м'ясні породи. Бройлерні перепела, вирощувані на м'ясо, потребують посиленого живлення, що дозволяє інтенсивно набирати вагу.

Купувати перепелів бажано в спеціалізованих перепелиних фермах, де вони своєчасно проходить вакцинацію відповідно до віку.

 • Японський перепел. Багато птахівники вважають за краще розводити японського перепела. Він не вимогливий до харчування і умов утримання, стійкий до ряду захворювань. Його маса становить від 110 до 150 г. Вже в двомісячному віці японські перепілки починають кладку яєць і, будучи відмінними яйценосамі, за рік можуть знести близько 300 яєць вагою близько 10 г кожне.
 • Фараон. Цю породу розводять любителі перепелиного м'яса. Середня жива вага дорослих особин досягає 200-300 г. Кладку яєць несучки починають вже в 40-денному віці. В середньому перепілки приносять 150-220 яєць в рік масою близько 12-16 м
 • Техаський перепел. Ця біла перепілка з симпатичними чорними плямами на голові відрізняється високою несучістю, а її вага доходить до 420 м Птахівники розводять її як на м'ясо, так і для отримання яєць.
 • Естонський перепел. Перепілка естонської породи наділений коричневого кольору з темними смужками на тілі. Він може літати, тому при вольєрне утримання зверху необхідно встановити сітку. Жива вага становить 170-200 г, перепілки несуть близько 300 яєць в рік, тому розводять цю породу як для отримання яєць, так і на м'ясо.
 • Маньчжурська порода. Перепелів маньчжурської породи в домашніх умовах розводять для отримання м'яса і яєць. Жива вага маньчжурського перепела становить близько 160 м, несучість самок часто доходить до 280 яєць на рік.
 • Мармурова порода. Важить мармурова перепілка до180 м Ця яєчна порода здатна знести в рік до 320 штук яєць.
 • Англійська перепел. Розводять цю породу для отримання смачного м'яса, адже вага тушки доходить до 180 м В рік від перепілок цієї породи отримують близько 290 яєць.
 • Каліфорнійський перепел. Каліфорнійський перепел дуже гарний зовні, є декоративним і не використовується в промислових цілях.
 • Китайський розписного. Важить не більше 70 г і є найдрібнішої перепілкою. Розводять їх в основному в якості декоративної птиці.

Економічний аспект розведення перепелів

Перепелине виробництво в країні розвинене нерівномірно Перепелине виробництво в країні розвинене нерівномірно. Це пов'язано з реалізацією продукції.

Якщо поблизу великих міст досить просто знайти ринки збуту перепелиного м'яса і яєць, то в глибинці це зробити не завжди можливо.

Саме тому фермерам, які вирішили завести перепелине господарство, попередньо необхідно знайти ринки збуту продукції, і прорахувати рентабельність виробництва.

Інтенсивний розвиток перепелиного господарства можливе лише при постійному вкладенні коштів, але для рядового фермера це не завжди можливо.

Чітко обґрунтована спеціалізація, вибір найбільш підходящої породи, організація оптимальних умов утримання та годівлі перепелів з урахуванням їх індивідуальних особливостей дозволять за короткий проміжок часу не тільки щодня отримувати екологічно чисту продукцію для своєї родини, а й організувати її конвеєрну продаж, приносить відмінний дохід.

Оцініть статтю:

Тест на знання овочів і фруктів: "Розумний дачник"

Хочете підвищити продуктивність тварин?
Як виростити перепелят в інкубаторі?