Вирощування гусей в промислових і домашніх умовах

 1. Що потрібно для відкриття гусеферми
 2. Зміст і годування гусей
 3. комерційні перспективи
 4. Допомога в проектуванні птахоферми
 5. загальний висновок

Гусь - птах цінна. Це стверджують видатні діячі, пов'язані з сільським господарством, багато цінителів справжньої російської кухні. З цим згодні французи, любителі паштету фуа-гра з гусячої печінки. Даний вид птиці вирощують в промислових умовах, в складі комплексного циклу виробництва. Гусей можна розводити в домашніх умовах. А можна - в рамках бізнесу, який об'єднає переваги промислових і сільських способів розведення, вигулу і відгодівлі.

Що потрібно для відкриття гусеферми

Перед відкриттям гусеферми слід ретельно дослідити перспективи Перед відкриттям гусеферми слід ретельно дослідити перспективи.

 1. Розглядаються породи гусей, здатні забезпечити гарну економічну віддачу в конкретному регіоні.
 2. Проводиться дослідження ринку, конкретних продуктів, які можна виробляти і продавати.
 3. Аналізуються умови вигулу і можливості обладнання місця утримання - гусятник, який має певні правила будівництва. Подробиці на сайті Алекон можуть дати уявлення про масштаби споруд, які будуть потрібні для утримання тієї чи іншої кількості голів птиці.

За фактом, займатися оформленням дозвільних документів випливає, маючи готове місце для утримання гусака і бажано - простір його вигулу. Будівництво промислових птахофабрик відрізняється масштабністю, однак компанії, зайняті в подібних проектах, надають допомогу в проектуванні пташників, так би мовити, малої форми господарювання.

Якщо рішення про початок власного бізнесу прийнято, слід подбати про документи. Буде потрібно:

 • зареєструватися в податковій в якості індивідуального підприємця. У списку пологів діяльності повинні бути вказані: продаж м'ясних продуктів, консервів, м'яса птиці, молодняку ​​і яєць;
 • дозволу від пожежної служби;
 • ветеринарна сертифікація - запорука вирішення на роботу гусеферми. Для отримання документації потрібно скласти план ветеринарних заходів, отримати висновки про стан пташника, застосовуваного обладнання, прилеглої території. Ветеринарна служба дає два документа: довідку про ветеринарну безпеки і сертифікат на продукцію.

Зібрати всі необхідні документи - реально, однак процес може зажадати значного вкладення часу і фінансових коштів.

Зміст і годування гусей

Гусь обов'язково вимагає місця для вигулу, бажано, щоб це був луг з соковитою травою, ідеально - якщо на земельній ділянці розташується природне джерело чистої води, ставок або річка Гусь обов'язково вимагає місця для вигулу, бажано, щоб це був луг з соковитою травою, ідеально - якщо на земельній ділянці розташується природне джерело чистої води, ставок або річка. Якщо водної гладі немає в наявності, рекомендується вирити штучну водойму. Розмір пасовища розраховується з розрахунку 2-3 кв.м на одну голову стада, масштаб водойми - 0,2 кв.м водної гладі на гусака. Дивіться подробиці змісту гусей в домашніх умовах і породи гусей на «Мир Фермера»

Утримувати птицю можна і без вигулу. Це зажадає особливого пристрою пташника. Зокрема, при організації розведення без вигулу гусячому стаду потрібні спеціально влаштовані поїлки з чистою водою, місця для купання молодняка і інше функціональне оснащення. подробиці на сайті http://mirfermera.ru .

Вимоги до місця утримання птиці повинні витримуватися суворо. Параметри пташника, мікроклімат, рівень освітлення - все буде аналізуватися ветеринарною службою та дотримання норм є обов'язковим для отримання сертифікату безпеки продукції та дозволу на діяльність. На одного гусака в стаді має припадати мінімум 0,25 квадратного метра площі, однак досвідчені господарники радять відразу відводити 1 кв.м.

Пол в місці утримання птиці повинен бути сухим і рівним. При спорудженні пташника розробляються маршрути підходу до місць утримання гусей для видалення посліду, брудної підстилки. Висота стель повинна складати не менше 2 метрів в проходах для людей і півтора - по стіні.

Важлива частина змісту гусей - температура і мікроклімат в пташнику. Не допускається вогкість, протяги. Один хворий гусак потенційно здатний викликати падіж всього стада. Також слід дбати про чутливі лапах і дзьобах птиці. Для цього обов'язкова підстилка, товщиною до трьох сантиметрів у зимовий період, вкрай бажано забезпечувати опалення.

Питання годування гусей - складніше. Молоді курчата споживають (і роблять це кожні 2-3 години) дуже багато висококалорійного білкового корму: обов'язкові добавки яєць, сиру, кисломолочних продуктів, свіжої зелені. У міру дорослішання в раціон включаються злакові: пшениця, горох, висівки, вівсянка. Початкові витрати на вирощування молодняку ​​великі, вони включають вітамінні і мінеральні добавки, калорійні корми. Однак всі ці вкладення окупаються.

Дорослі особини харчуються досить бюджетно. Основна частина раціону - комбікорм, трави (бур'ян, кропива), відходи коренеплодів, крихта сіна, полова, лушпиння. Обов'язково додається свіжа або сушена зелень. Для балансу мінералів в зимовий період в кормі присутні яєчна шкаралупа і спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси, з розрахунку 50 грам на одного гусака на добу.

комерційні перспективи

Рентабельність гусячого бізнесу знаходиться на дуже високому рівні. У списку постійних витрат присутній корм для гусей (рівень фінансових вкладень в цей сектор зростає в зимовий період, відрізняється від циклу виробництва), солома для підстилки, хімікати для обробки посліду, оплата рахунків за електроенергію. На виході утворюється цілий ряд продуктів, які продаються:

 • 500-600 г пуху з одного гусака;
 • від 4 до 10 кг м'яса в залежності від породи гусей;
 • 30 яєць (в перерахунку на середньостатистичну особина стада) на продаж;
 • гусяча печінка;
 • супові набори, на які підуть залишки розробки птаха;
 • послід, який для теплиць з радістю купують фермери.

За оцінками зайнятих в цьому бізнесі людей, розведення качок і гусей показує рентабельність на рівні в 75%, що вельми і вельми непогано. Підняти показники економічної ефективності легко, якщо зайнятися переробкою одержуваного сировини. Пух можна відразу «перетворювати» в подушки і перини, з гусячої печінки виробляти паштет фуа-гра, який легко зберігати, його із задоволенням купують ресторани, супермаркети і точки громадського харчування.

Допомога в проектуванні птахоферми

Частина обов'язкових норм, яким повинен відповідати пташник, вже приведена в тексті. Однак для успішного господарства краще залучити до розробки проекту фахівців, з компанії «Алекон» - будівельника птахокомплексів.

Навіть відносно мала гусяча ферма - складне господарство. В рамках повного циклу від вирощування молодняка до змісту несучок пташник повинен включати безліч окремих функціональних зон. Вони відрізняються оснащенням, площею, обладнанням, структурою проходів, наявністю гнізд для квочок і багатьом іншим. Тому проект розробляється для стада певної кількості голів в цілому.

Зроблена фахівцями робота допоможе фермі оптимізувати напрямок діяльності. Це може бути упор на виведення і продаж гусенят. Або - націленість на самодостатність. Або - максимальна віддача від продажу м'яса, печінки та інших продуктів, отриманих від дорослих гусей.

загальний висновок

Тим, хто вирішив почати власний бізнес з розведення гусей, варто підготуватися до початковим витратам. Буде потрібно розробка проекту та будівництво пташника, ці завдання найкраще доручити професіоналам. Необхідні фінансові вкладення в закупівлю обладнання, молодняка, отримання дозволів на початок діяльності.

У списку постійних витрат будуть перебувати корми, мінеральні та вітамінні добавки, рахунки на електроенергію, дрова або газ. Але при уважному ставленні до здоров'я птиці - стадо в 800 голів повністю окупає початкові вкладення за 2-3 роки, що вважається відмінним показником.