Вирощування і розведення індиків в домашніх умовах

  1. породи індиків
  2. Вирощування індиків в домашніх умовах
  3. зміст індиків
  4. Основні правила догляду за індиками
  5. Годування і раціон індиків
  6. Відкритий вигул обов'язкова міра
  7. Отримання виводка: квочка або інкубатор

Індичка - великий птах з родини Фазанові. Батьківщиною птиці вважається Північна Америка, а в Європу перші індички були завезені в 16 столітті.

Індик птах примхлива, її вирощування та утримання кілька ускладнено, ніж розведення курей чи качок. Чого вартий тільки той факт, що пташенята індичок потребують безперервному сні і відпочинку близько 9 години на добу, в іншому випадку птах слабшає і починає хворіти.

Крім того, багато пташенята схильні до переїдання і порушення травлення, тому їх з малого віку необхідно «виховувати» і привчати є правильно: часто і малими порціями.

Якщо ви збираєтеся зайнятися розведенням індиків, то потрібно зазначити, що це досить прибутковий бізнес і наша стаття дасть вам відповіді на питання, пов'язані з тонкощами утримання і вирощування індиків.

Зміст статті:

породи індиків

Цінність індичого м'яса виправдана його дієтичними якостями, крім цього, воно вважається дуже корисним продуктом і сьогодні, знаходиться на піку популярності Цінність індичого м'яса виправдана його дієтичними якостями, крім цього, воно вважається дуже корисним продуктом і сьогодні, знаходиться на піку популярності. Виведення важких м'ясних порід індиків почалося з минулого століття і завдяки методам селективного відбору, сьогодні вдається отримати птахів з рекордною вагою в 35 кг. и більше.

На сьогоднішній момент найбільш затребуваними породами серед індиків вважаються ті, які досягають максимальної ваги за короткий термін. До таких відносяться:

Білі широкогруді індики

Порода птахів, виведена в Америці, перевершила всі очікування селекціонерів. Птахи займають лідируючі позиції серед великовагових категорій індиків. Білі широкогруді, з'явилися в результаті селективної роботи над Білій голландської індичкою і Бронзовою широкогрудої.

Індичка білої породи швидко набирає в масі, добре мчить і розмножується. Батьківський інстинкт розвинений задовільно, «матусі» водять пташенят до 3 місяців. Продуктивність яєць близько 110 штук на рік. М'ясний вихід близько 83% від тушки.

Анатомічними особливостями є велике тіло, довгасте, з широкою округлими грудьми, масивної спиною і м'ясистим стегнами Анатомічними особливостями є велике тіло, довгасте, з широкою округлими грудьми, масивної спиною і м'ясистим стегнами. Оперення однотонне, біле. Лапи масивні, довгі у самців зі шпорами. Голова по відношенню до тіла здається дрібної, шия довга, гребінь важкий яскраво-червоний.

Біла порода індичок виділяє три напрямки: важке (маса від 11 кг. До 35 кг.), Середнє (маса до 16 кг.) Та легке (особини до 10 кг.). Популярність порода завоювала саме завдяки великоваговим індикам, які продукують понад 20 кг. м'яса від маси тушки. Білі індички стали предметом селекційного інтересу по всьому світу, на основі особин цієї породи виводять кросів у багатьох країнах.

Московська бронзова індичка

Даний вид птахів отриманий в результаті селективної роботи над бронзовими індиками і вітчизняними породами широкогрудих індичок Даний вид птахів отриманий в результаті селективної роботи над бронзовими індиками і вітчизняними породами широкогрудих індичок. Так само як і білі індики, «московські» птахи мають широку масивну груди, довге тіло, масивні стегна і міцні лапи.

Порода успадкувала високу виживаність пташенят і хорошу стійкість до хвороб (а це важливо, тому що, схильність індиків до «величезного букету» інфекцій зашкалює).

Бронзові індики універсальні і підходять як для утримання на особистих ділянках, так і для розведення промисловцями. Дорослі особини в масі досягають 22 кг. Вихід м'ясної продукції близько 75% від тушки. Самці більші за самок. Батьківський інстинкт розвинений добре, за кладку самка здатна вивести від 9 до 16 пташенят.

Бронзові широкогруді індички

Велика, важка і м'ясна порода індиків Велика, важка і м'ясна порода індиків. Анатомічними характеристиками схожа з білою широкогрудої індичкою. Вага дорослого індика перевищує 17 кг., Жіночі особини важать менше, близько 10-11 кг. Серед бронзових особин зустрічаються птиці з вагою в 33 кг.

Бронзові індички складно піддаються розведенню в домашніх умовах, так як низький поріг несучості і непридатний інстинкт насиджування робить з них «нікчемних» батьків.

На вигулі чистокровні бронзові, губляться, їх характер більше підходить для утримання закритим способом. Сьогодні ці індики розлучаються промисловцями, але можливо розведення в домашніх умовах інкубаційним способом. Виживання виводка, при дотриманні запропонованих умов становить більше 85%.

Індики північнокавказької породи

Північнокавказькі індички були виведені вітчизняними селекціонерами в кінці 40-х років Північнокавказькі індички були виведені вітчизняними селекціонерами в кінці 40-х років. За селекційну основу були взяті місцеві породи з високими показниками виживаності, широкогруді і бронзові індики. Отримані особини відрізнялася високим порогом опірності хворобам і хорошим інстинктом насиджування. Птахи, що пристосовуються до будь-яких умов утримання, важили близько 15-17 кг., Несли близько 90-100 яєць за рік.

Самки дають сильне потомство з хорошими показниками «живучості», близько 91% виводка виростає у дорослих особин.

Білий северокавказский індик

Результатом селективного відбору білих індичок і широкогрудих бронзових і подальшого їх схрещування, були отримані представники білої категорії північнокавказьких індиків.

Витривала, великий птах належить до м'ясної категорії. Небачена несучість розвинена саме у північнокавказьких індичок, самки дають близько 178 яєць на рік масою в 75 грам і більше.

Оперення біле, може бути біло-строкате, птах велика і масивна, на міцних лапах Оперення біле, може бути біло-строкате, птах велика і масивна, на міцних лапах. До кормів і умов утримання не вибаглива, дорослі особини відмінно зимують в неопалюваних приміщеннях. Виживання молодняку ​​тримається на позначці 89-95%.

Характер птахів спокійний, допитливий, самці часто з'ясовують відносини і ділять територію, тому не слід тримати більше 2 самців в стаді чисельністю в 8 особин.

Індики Біг 6

На сьогоднішній момент, більші і масивніші цих індиків, птахів немає На сьогоднішній момент, більші і масивніші цих індиків, птахів немає.

Є лідерами в надбавці маси і м'ясному виході з тушки.

Птахи дуже великі, дорослі особини досягають 35-37 кг., Високого зросту, з довгою масивної шиєю. Птахи були виведені роботою британських селекціонерів. Оперення індиків біле, рідко чорне.

Середня вага до напівроку може скласти від 17 кг. М'ясна продукція з тушки становить 88%, багато в чому за рахунок масивної грудей і м'ясистих стегон індичок. Птахи вибагливі, потребують спеціалізованих кормах з вітамінно-мінеральним комплексом.

Є фаворитами в промисловому розведенні. Несучість індичок низька, батьківський інстинкт слабо розвинений або відсутній зовсім. Підходять для розведення інкубаційним способом. Виводок не перевищує 92%. Виживання пташенят в перший місяць життя становить близько 80%, з умовою належного догляду.

бронзові індички

Бронзове забарвлення птахів визначила і назву породи Бронзове забарвлення птахів визначила і назву породи. Індички мають коричневий відтінок з золотавим і бронзовим забарвленням.

Індики бронзової породи дали початок породам бронзової широкогрудої і бронзової московської. Птахи бронзової породи відрізняються високою опірністю до захворювань, хорошою продуктивністю яєць, середньою вагою і високою виживаність.

Дорослий самець досягає 20 кг., Самка 16 кг. Несучість індичок оцінювалася 125 яйцями в рік і більше. Сьогодні порода, витіснена кросами, знаходиться на заході своєї популярності. Середня чисельність індичок всього бронзового поголів'я становить не більше 25% всіх вирощуваних індичок по країні. Вирощується на особистих подвір'ях, не використовується промисловцями.

Вирощування індиків в домашніх умовах

Вирощування індиків обтяжене деякими складнощами і тонкощами Вирощування індиків обтяжене деякими складнощами і тонкощами. Так як птах по природі своїй є досить примхливою, і вимогливою в порівнянні з іншими представниками сільської птиці, особливо у молодому віці, тому до розведення індиків в домашніх умовах потрібно підходити об'єктивно, враховуючи всі недоліки пернатих.

зміст індиків

Домашнє розведення індиків передбачає наявність для їх проживання спеціально обладнаного приміщення, наявність збагачених кормів і готовності до непередбачуваного результату.

Будь-яке розведення птиці передбачає в майбутньому отримання прибутку і забезпечення власних потреб, і якщо підійти до питання вирощування індиків послідовно, то результат не змусить чекати.

Отже, молода птах дуже капризно переносить холоду, тому в першу чергу потурбуйтеся про місце утримання молодих особин. Приміщення для індичок повинно бути чистим, просторим і світлим, а головне опалювальним.

Наявність природного і штучного освітлення - обов'язково. Настил може бути бетонним, тільки в тому випадку, коли утеплений тирсою або соломою, у міру забруднення мене.

Птахи схильні до простудних захворювань і протяги з вогкістю їм протипоказані. Освітлення налагоджують так, щоб світловий день був не менше 15 годин, це позитивно впливає на несучість індичок.

Якщо говорити про місячних пташенят Якщо говорити про місячних пташенят. То вони в рази більше сприйнятливі і вразливі. Умови їх утримання повинні бути виконані без нарікань.

Температура в приміщенні повинна підтримуватися на рівні не менше +32 градусів, з першого дня життя і протягом наступного тижня, потім можна знизити до +28 градусів, а ще через 2 тижні до +24. Зниження температури необхідно проводити плавно.

Зменшуючи в день по 1-2 градусу. Будь-які скачки зниження температури, вогкість і протяги пташенятам індиків протипоказані. Перші 2 тижні краще тримати індичат в картонному ящику під лампою, до моменту поки зміцніють.

Адаптація молодих індиків відбувається повільно, тому не варто змішувати кілька виводків в одне стадо відразу і на перших порах повністю виключити контакти з дорослим птахом. На вигул допускаються пташенята з двох місячного віку, місце слід обгородити і не давати пташенятам перший час великі площі для прогулянок 1 кв.м вистачить 2 двомісячним пташенятам з «головою».

Основні правила догляду за індиками

Чистота - запорука здоров'я, головна теза людини, відноситься і до індикам. Чисто має бути не тільки в індичнику, але в місцях частого скупчення птахів, на вигулі. Дезінфекція приміщення і інсектицидна обробка повинна проводитися хоча б раз в три місяці.

Уважне ставлення до кожної птиці не допустить розвиток хвороб і зараження все поголів'я. Частіше міняйте воду і мийте поїлки, хоча б 2 рази в тиждень. Тримайте годівниці в чистоті, і не допускайте потрапляння посліду в корм.

Ці прості правила допоможуть захистити ваше поголів'я птахів від зараження смертельними інфекціями.

Годування і раціон індиків

Раціон пташенят і дорослої птиці, звичайно, відрізняється кардинально.

Першим кормом індичат є зварене круто яйце (можна куряче або качине), обов'язково подрібнене. На третій день можна яйце заважати з пшоном або кукурудзою січкою, вводити в раціон сир, каші з січки.

У тижневому віці пташенятам можна давати дрібно-різаний зелений лук, відварну терту моркву, відварену картоплю і многозерновие каші з січки У тижневому віці пташенятам можна давати дрібно-різаний зелений лук, відварну терту моркву, відварену картоплю і многозерновие каші з січки.

Слідкуйте за тим, що пташенята поїдають в першу чергу, і на основі своїх спостережень вишиковуйте раціон. Ще через тиждень можна давати мішанки і додавати різноманітну зелень: листя кульбаби, салату, капусти, конюшини, подорожника, пріпаренную окропом кропиву, петрушку і щавель.

Не зайвим на другому тижні життя буде введення в раціон перемеленої риби і риб'ячого жиру, підмішано в каші. До місяця пташенята вільно будуть клювати пророщене зерно та інші злаки.

Раціон підрощених двомісячних індичат повинен наповнитися необхідними їм мікроелементами і вітамінами, їх переводять на 4-х разове харчування, годують мешанками з комбікорму, кашами, вареними овочами, цільними злаками, зеленню. У раціон вводиться крейда, черепашки, м'ясо-кісткове борошно.

Якщо самостійне приготування мешанок важко, переводите індичат на спеціалізовані корми з магазинів.

Відкритий вигул обов'язкова міра

Прогулянки, хоч і нетривалі, позитивно впливають на здоров'я птахів, крім того полегшують утримання і природним чином вносять різноманітність в раціон Прогулянки, хоч і нетривалі, позитивно впливають на здоров'я птахів, крім того полегшують утримання і природним чином вносять різноманітність в раціон. Індички люблять бродити, проходячи за день до 2-3 км., Тому краще випускати їх на обгороджену територію.

Деякі легкі особини індиків схильні до польотів, тому огорожею в півметра не обійтися. Огорожа повинна підніматися мінімум на два метри, щоб у індички не було спокуси через неї перелетіти.

Птах за характером допитлива і «шкідливий», на прогулянці може зіпсувати городні насадження овочів і зелені не тільки ваші, але і сусідів, тому необхідно передбачити і це. Не дарма в народі кажуть: «Хочеш нажити в сусіда ворога - заведи козу або індика». В іншому, птиці досить спокійно поводяться на свободу. На вигулі повинна бути чиста вода і затінок для відпочинку в спеку.

Отримання виводка: квочка або інкубатор

Для отримання індичого потомства підійде і квочка і інкубатор Для отримання індичого потомства підійде і квочка і інкубатор. Це має декілька переваг у обох способів. Інкубатор дасть виводок з 95% «поповненням», і отримати можна вдвічі більше, ніж може дати індичка. Однак у вас не буде помічниці у вигляді матері - індички, яка строго б стежила за своїми пташенятами день у день, до часу поки вони не підростуть.

У випадку ж з інкубаційним способом отримання молодняка вам належить копітка робота, над виживанням ваших нових підопічних, а так як кількість їх в рази буде перевищувати те, що може дати індичка, то і потіти доведеться в два рази більше. Що стосується природного способу насиджування, то в залежності від породи в середньому індичка відкладає протягом місяця близько 17 яєць.

Їх вона і буде ретельно висиджувати близько місяця, тому важливо захистити в цей період будь-які контакти квочки з родичами, забезпечити її кормом і водою, так як дбайливі «матусі» майже не встають з гнізда, щоб поїсти.

Гніздо для індички має бути сухим, просторим, з підстилкою Гніздо для індички має бути сухим, просторим, з підстилкою.

Яйця слід збирати заздалегідь, не мити і не травмувати, зберігати в прохолодному, темному місці, але не в холодильнику. Як тільки індичка сяде в гніздо, вночі підкладіть під неї пару яєць, щоб вона «рассіделась», а через три дні покладіть (також вночі) інші.

Одна індичка здатна висидіти не більше 18 штук. Для промисловців і продавців живої птиці, підійде інкубаційний спосіб отримання виводка, а ось в підсобному господарстві краще скористатися «послугами наседок».

Схожі записи