Вирощування індиків на м'ясо в домашніх умовах: відгодівлю, скільки зростають

 1. Чи вигідно тримати індиків на м'ясо
 2. Яких індиків краще розводити на м'ясо
 3. Скільки ростуть індики на м'ясо
 4. Правила відгодівлі індиків на м'ясо в домашніх умовах
 5. добовий раціон
 6. регулярність годування
 7. Використання комбікормів
 8. Методи откормкі індиків
 9. примусовий спосіб
 10. відгодівлю самоклёвом
 11. Умови для вирощування індиків на м'ясо в домашніх умовах
 12. Вимоги до приміщення
 13. Вольєр для вигулу
 14. Чи вигідно вирощувати індиків на м'ясо: відгуки

Попит на м'ясо індичок тільки росте, так як воно смачне і дієтичне Попит на м'ясо індичок тільки росте, так як воно смачне і дієтичне. Власники індивідуальних господарств стали приділяти все більше уваги розведенню цих домашніх птахів для себе і на продаж. При цьому пріоритет віддається породам і кросів м'ясного напряму.

Давайте ознайомимося з тим, як вирощувати індиків на м'ясо і чи є це вигідною справою.

Чи вигідно тримати індиків на м'ясо

М'ясо індичок має високі смакові якості і включається в різні дієти, в дитяче харчування. Тому його все більш охоче купують, хоча воно і коштує дорожче курячого.

Індички ростуть не так швидко, як кури, зате набирають набагато більшу вагу. Звичайно, молодняк цих домашніх птахів коштує дорожче і на корми йде більше коштів, однак і окупність досить чимала. За відгуками птахівників-любителів, прибуток становить приблизно 50-70%.

За відгуками птахівників-любителів, прибуток становить приблизно 50-70%

Звичайно, в умовах індивідуального господарства, утримуючи всього 20-30 голів, не розбагатієш, але гарантований дохід отримаєш. При цьому добре пошукати оптового продавця комбікормів і закуповувати у нього безпосередньо, без посередників.

Слід зазначити, що при наявності вигулу продуктивні показники цього птаха вище. Крім вигулу, слід також подбати про приміщення для утримання, обладнати його, зробити щеплення пташенятам.

На подвір'ї приватного будинку або дачі за п'ять місяців можна виростити пару птахів, витратившись тільки на їх закупівлю і харчування пташенят, а потім більш старших особин годувати покидьками і кормом, вирощеним самим, недорогим пшоном, практично не витрачаючись на утримання. Звичайно, продуктивність буде не така висока, як при використанні збалансованих комбікормів, а й витрати мінімізуються.

Якщо ви зібралися серйозно зайнятися вирощуванням індиків на продаж, то найбільш оптимальним буде одночасне вирощування кормів. А якщо ви виберете добре зарекомендувала себе м'ясну породу, тоді ви самі можете вирощувати молодняк і не витрачатися на його закупівлю. В цьому випадку слід закупити інкубатор. Такий замкнутий цикл зробить ваше господарство найменш залежним від коливань цін і допоможе добре заощадити, збільшить прибуток, тим більше молодняк можна буде продавати на сторону.

Для найбільш швидкої окупності зазвичай використовують кросів - вони скоростиглі і швидше набирають велику вагу, але молодняк доведеться весь час купувати і інтенсивно годувати.

Важливо! Дуже важливо при цьому купити якісний молодняк м'ясного напряму у добре зарекомендував себе заводчика, а не просто купити якихось індичат на ринку у невідомих людей. Це покупка «кота в мішку». Ви можете придбати не особливо продуктивних пташенят.

Яких індиків краще розводити на м'ясо

Зараз існує великий вибір порід і кросів індиків м'ясного напряму, і власники приватних господарств можуть вибрати з наступних:

 • широкогруда біла . Усередині цієї породи є три лінії типу продуктивності - легка (самець важить до 9 кг, а самка набирає вагу до 6 кг), середня (відповідно, 17 кг і 7 кг), важка (25 кг і 10 кг). Вихід м'яса становить 68-70%;
 • бронзова широкогруда . Усереднений жива вага самця становить 16 кг, а у самок - 9 кг. З потрошёной тушки вихід м'яса становить до 66%;
 • канадська широкогруда . У 20-23 тижні індики важать 13-14 кг, а індички набирають вагу до 8 кг;
 • московська бронзова. Дорослі чоловічі особини досягають 15-16 кг, а жіночі - 7-9 кг;
 • БІГ6 . Індики цього продуктивного кросу набирають вагу 22-25 кг, а індички досягають 11 кг. Вихід чистого м'яса у цих бройлерів високий і становить приблизно 80-85%;
 • хайбрід конвертер . Чоловічі особини набирають вагу 20-22 кг, а жіночі важать 10-12 кг. Вихід м'яса з однієї тушки сягає 80-85%;
 • грейд мейкер . У п'ять місяців середня вага самців близько 19 кг, а самки важать в 4,5 місяці майже 11 кг;
 • БЮТ8. Самці важать до 27 кг, самки досягають 10 кг. М'ясний вихід - близько 83%.

Вихід м'яса залежить від інтенсивності годівлі і у порід м'ясного напряму зазвичай коливається в межах 60-70%, а у кросів - 80-85%.

Скільки ростуть індики на м'ясо

Забійний вік домашньої птиці впливає на швидкість окупності вкладених коштів. Він залежить від породи і лінії кросу, а також від відгодівлі. Зазвичай індичат порід легкого типу реалізують в 110-120 днів, середній тип забивають в 150-160 днів, а важкий тип цих птахів забивають в 200-210 днів.

При промисловому вирощуванні індичат забивають раніше віку 120 днів, коли вони досягають ваги 4-4,5 кг. При цьому враховується, що жіночі особини активно набирають вагу до 150 днів, а чоловічі - до 180-200 днів.

Чи знаєте ви? Було також відмічено, що при роздільному змісті на фермах самці і самки набирають майже на півкіло більше живої ваги, ніж вирощувані разом особини. При цьому також відбувається економія корму.

Правила відгодівлі індиків на м'ясо в домашніх умовах

Набір ваги птахів м'ясного напряму залежить від інтенсивності годування і раціону. Набір ваги птахів м'ясного напряму залежить від інтенсивності годування і раціону

добовий раціон

У домашніх умовах добовий раціон індичат і індичок рекомендують складати виходячи з таких пропорцій:

Добова норма такого корму на одну особину повинна становити 260-500 грам корму в залежності від ваги.

Даний раціон краще засвоюється птицею, ніж виробничі корми із застосуванням хімічних добавок.

Вода для пиття повинна бути свіжою і регулярно змінюватися, щоб уникнути кишкових розладів.

Вода для пиття повинна бути свіжою і регулярно змінюватися, щоб уникнути кишкових розладів

Для маленьких індичат слід закупити спеціальний комбікорм або годувати їх такими кормами:

 • перші два тижні малюків можна годувати сумішшю з подрібненого яєць і кукурудзяної або пшеничного борошна, висівок. У цю суміш слід додавати зелень, терту моркву, варене пшоно. Із зелені найбільш корисно використовувати дрібно порубаний зелений лук. Таку мішанку також можна робити на знежиреному сирі, в неї також корисно додавати кисле молоко або сироватку. З тижневого віку в цю мішанку можна додавати крейду або подрібнену черепашку, а з 11-го дня життя кісткове борошно;
 • з 15 дня переходять на корм із роздроблених зерен злаків (60%), бобів (25%), соняшнику (2%) і крейди (до 5%);
 • з місячного віку можна вводити в раціон незбиране зерно;
 • з двох місяців вводять зерна кукурудзи.

регулярність годування

Частота годування може змінюватися в залежності від віку птиці:

 • до 10 днів життя пташенят годують до 8-9 разів на день, поступово зменшуючи частоту годування і збільшуючи час між прийомами їжі;
 • у віці 30 днів індичат здійснюють прийом їжі 6 разів на день;
 • після досягнення 2 місяців малюків годують 4 рази на день;
 • дорослі особини їдять тричі на день в зимовий період і чотири рази в літній.

до 10 днів життя пташенят годують до 8-9 разів на день, поступово зменшуючи частоту годування і збільшуючи час між прийомами їжі;  у віці 30 днів індичат здійснюють прийом їжі 6 разів на день;  після досягнення 2 місяців малюків годують 4 рази на день;  дорослі особини їдять тричі на день в зимовий період і чотири рази в літній

Використання комбікормів

Індичок можна годувати комбікормами домашнього, а можна виробничого значення. Не всі люблять морочити голову з приготуванням домашньої їжі, і тоді на допомогу приходить вже готовий сухий корм.

Виробничі корми виготовляють з урахуванням віку і спрямованості вирощування (для набору ваги, підвищення несучості). Такі корми знижують трудовитрати, але б'ють по кишені, так як є недешевими.

Чи знаєте ви? М'ясо індичок більш ніжне і смачне, ніж у самців. У індиче м'ясо більш низький вміст холестерину, ніж в інший птиці або червоному м'ясі. Через невеликого змісту пуринів відноситься до дієтичних і корисних продуктів. М'ясо індички є відмінним джерелом вітамінів групи В, РР, фосфору і селену, що беруть участь в обмінних процесах і формуванні імунітету.

Важливим моментом є підбір якісного корму для індичат.

Для малюків добре підходять такі стартові комбікорми:

 • для новонароджених індичат - ПК-11 або Пурину 10050;
 • для віку 5-13 тижнів - ПК-11-2;
 • для віку 14-17 тижнів - ПК-12-1-14-17;
 • для 15-30 тижнів - П-13-1;
 • для племінного молодняка - ПК-14.

Стартовий корм: відео

Доросла особина на добу вживає в їжу 200-250 г сухого комбікорму, а у самців добова доза більше приблизно на 100 м

Щоб заощадити кошти, можна зробити комбікорм власними руками.

Методи откормкі індиків

У період відгодівлі індики швидко набирають вагу. Дану процедуру проводять перед забоєм птиці. Існує два основних види відгодівлі.

примусовий спосіб

Примусовий відгодівлю полягає в збільшенні кількості їжі для індичок в кілька разів. Коли птах припиняє їсти через достатньої ситості, її годують примусово, поміщаючи їжу в зоб, але не переповняючи його.

Спочатку птицю обмежують у пересуванні або садять у клітку. Добовий прийом їжі в цей період становить 700-800 г. Корми підбирають з високим вмістом білків і жирів.

Для годування в примусовому порядку використовують м'яку за структурою їжу, щоб не пошкодити систему травлення - це мішанки, які скачують в кульки мякишей.

Такі кругляки готують наступним чином: беруть кукурудзяну і ячмінну муку по 20%, борошно з пшениці - 15%, висівки - 15%, борошно з вівса - 25%, солі - 1%, дріжджів - 5%. Все ретельно перемішують. На 100 г такої суміші додають 150 г води і замішують тісто.

При примусовому відгодівлі індичка за 20 днів може посилити швидкість збільшення у вазі в 2-2,5 рази.

відгодівлю самоклёвом

При відгодівлі самоклёвом їжу індички приймають в добровільному порядку. При цьому методі відгодівлі продовжують вигул птиці, особливо рекомендують його проводити на полях, де був зібраний урожай соняшнику, вівса, пшениці та інших зернових, а також баштанних культур.

Птахів годують 2-3 рази прямо на вигулі. Постійно надають свіже питво. При цьому методі важливо мати великі площі для випасу, але зате відбувається економія на кормах.

Умови для вирощування індиків на м'ясо в домашніх умовах

Для домашньої птиці необхідно створити оптимальні умови для розвитку і набору ваги: ​​обладнати житло і організувати вигул.

Індики потребують не стільки в вигулі, скільки в випасі c великою кількістю зеленої маси Індики потребують не стільки в вигулі, скільки в випасі c великою кількістю зеленої маси

Вимоги до приміщення

Для утримання індичок необхідно облаштувати пташник. Приміщення для їх проживання повинно відповідати наступним вимогам:

 • площа приміщення повинна відповідати нормі - 1 кв. м на 2 дорослі птахи;
 • приміщення повинно добре провітрюватися або вентилюватися, свіже повітря повинне надходити регулярно, але варто врахувати, що протяги неприйнятні;
 • підлога з дерева або бетону потрібно посипати сіном, тирсою і постійно стежити за чистотою підстилки. Повністю її змінюють навесні і перед настанням зимових заморозків. Напередодні заміни підстилки приміщення прибирають, а підлогу посипають вапном для дезінфекції;
 • температурний режим встановлюють в межах +10 ... 18 ° С;
 • вологість повітря в приміщенні повинна становити 65-70%. У приміщенні не повинно бути вогкості;
 • світловий день відповідає 13 годинах. Тому в зимовий час рекомендують включати електричне освітлення приблизно 3-5 Вт на 1 кв. м площі пташника;
 • фронт годування повинен відповідати наступним нормам: при сухому кормі 10 см на одну особину, а при комбінованому - 20 см;
 • фронт напування - близько 3 см на одну індичку.

Важливо! На продуктивні якості індичок негативно впливає температурний режим більше +18 ° С. У птахів з'являється млявість, сильно знижується апетит, несучість падає, а часом припиняється взагалі. До того ж різко падає заплідненість яєчок.

У пташнику розставляють годівниці, які можуть бути в формі корит або жолобів. По висоті їх ставлять на рівні спинки індички. А ось ємності для води для зручності розташовують на рівні шийки птахів.

А ось ємності для води для зручності розташовують на рівні шийки птахів

У самій теплій частині приміщення встановлюють сідала з урахуванням, що на одну самку має припадати близько 35 см довжини сідала. Під ними для простоти прибирання поміщають коробки або спеціальні щити для посліду.

Гнізда ставлять в більш затінених ділянках приміщення, де індички-несучки відчували б себе більш спокійно і безпечно. Кількість гнізд розміщують з розрахунку 1 гніздо на 4-5 індичок.

Вольєр для вигулу

Індички люблять вільний вигул і можуть швидко бігати. А в деяких випадках можуть літати. З огляду на дані особливості, при утриманні індичок потрібно передбачити наявність досить просторого вольєру з сітки-рабиці при неможливості вільного вигулу. Вольєр облаштовують з розрахунку 20 кв. м на одну особину. Його рекомендують засіяти рослинами, придатними в їжу цих птахів - люцерна, конюшина, овес, горох, соя та інші.

Взимку вольєр очищають від снігу і засипають землю соломою. У вольєрі розміщують годівниці з кормом і ємності з водою. У вольєрі встановлюють ящики з піском і золою в рівних кількостях, так як зольно-пісочні ванни дуже корисні для цих птахів.

У вольєрі встановлюють ящики з піском і золою в рівних кількостях, так як зольно-пісочні ванни дуже корисні для цих птахів

Огорожа сітки має бути по висоті не менше двох метрів. Буде дуже добре, якщо вихід у вольєр буде з пташника за допомогою лазів. Розміри лазів зазвичай складають 0,5х0,5 м і вони оснащені відповідними дверцятами.

Вирощування індиків на присадибній ділянці - вигідне заняття, особливо якщо є територія для вигулу. Ці птахи можуть фуражіровать, що трохи знижує витрати на їх утримання. Звичайно, доведеться витратитися на закупівлю молодняка продуктивних м'ясних порід і комбікормів. Раціон для індичат можна скласти і самим з більш недорогих кормів і добавок. Якщо ви не впевнені, що зможете впоратися з великим поголів'ям індичок, спробуйте відгодувати за п'ять місяців теплого періоду пару особин і підрахуйте свої витрати і дохід.

Розведення кросів індиків: відео

Чи вигідно вирощувати індиків на м'ясо: відгуки

Ну ніби вигідно

У Підмосков'ї ціна молодняку ​​навесні була 250 рублів пташка, за літо зросли до пристойних розмірів. За вагою не знаю, але важкі. Не сказав би що дуже багато з'їли, посадкам лука, правда, від них грунтовно дісталося (цибуля зелена дуже люблять чомусь), а по крупах (пшенка, кукурудзяна, горох і т.п.) - так ні, качки / гуси мабуть більше з'їдають. Картоплю відварну люблять з городу, сир теж поважають, хлібними крихтами не гребують. Єдине, мені здається індикам потрібно десь погуляти-побігати-траву пощипати. Якщо засунути їх в тісне приміщення - захиріють. А ціни на крупу треба озвучувати?

Pasha838

http://forum.pticevod.com/virashchivat-indukov-vigodno-t450.html?sid=043ccbc9d725fd6f2f742de5364044b7#p3969

дохнуть ще як, за ними потрібен постійний догляд. Часта зміна підстилки (пелюшки) до 8-10 раз на добу. Тепло і так далі. Якщо уваги по максимуму, то відмінка практично немає. А якщо на них часу як на курчат ... піде до 80%. Ненажерливі .... страшно. 8 індиків з'їдають як 1 доросла свиня. Дрібні породи ростуть довго - сенсу не бачу. Великі кроси - штучне запліднення. Тримала великий крос 2 роки, більше не хочу

Тримала великий крос 2 роки, більше не хочу

Аля

http://forum.fermeri.com.ua/viewtopic.php?f=56&t=312#p4256

Багато чого вигідно вирощувати. І якщо кого - то взяти курчам і вигодувати, не особливо вважаючи витрати, то і виходить добре. Якщо вирощувати на фермах в великих кількостях, то це одне, якщо у себе в господарстві, то треба враховувати одну річ - вся ця птиця, скажімо так, створює шумовий фон, тобто кричить. І сусіди старанно, як партизани, тільки і обкладають Вас матом і думають як крикунів отруїти, для здобуття тиші і душевного спокою. Тобто вся птиця видає шум і індики в цій шкалі хорового НЕ співу, а ора, займають перші позиції. Компанію їм складають цесарки, качки пекінські, півні, гуси.

У мене вони всі були і якщо їм заманеться, навіть одному з них, видати радісний ранковий крик з приводу зорі, то все підтримують цей почин, ну як в партії ЕР, ЛДПР і інші.

Подивіться у вікно, якщо там деренчить світанок, то і Ви і вся Ваша сім'я і все вдячні сусіди вже не сплять, проклинаючи все на світі. Заткнути крикунів неможливо.

У цьому плані, по шуму, ідеальні кури без півня, індоуткі або шипуни і бройлери.

Є ще одна проблема з індиками. Цей орел птахівництва дуже любить дертися високо і літати. І полетіти цей орел може далеко. Тому треба загін закривати сіткою зверху.

Якщо є вигул, то добре, якщо ні, то апетит індика разючий.

М'ясо індика на любителя. Воно практично без жиру, дієтичне. Якщо індик переріс або бігав багато, то м'ясо його це як підошва.

Надивившись фільмів, ми тушу тицяли в духовку і там намагалися готувати. Але були такі, що в духовку не влазить, півні, а ті що влазили, індички, готувалися довго і за всіма якостями поступалися качкам і бройлерам.

За вартістю індичатина дорожче бройлерів і качок.

Загалом птах на любителя.

Farmers

https://www.biznet.ru/topic292041.html?p=2008611

Чи була ця стаття корисною?

Дякую за вашу думку!

Напишіть в коментарях, на які питання Ви не отримали відповіді, ми обов'язково відреагуємо!

Ви можете порадити статтю своїм друзям!

Ви можете порадити статтю своїм друзям!

Так

немає

53 рази вже
допомогла


Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?
А ціни на крупу треба озвучувати?
450.html?
Php?
292041.html?