ВИРОЩУВАННЯ КРОЛИКІВ

У даній статті ми розглянемо вирощування кроликів і почнемо з моменту появи на світ У даній статті ми розглянемо вирощування кроликів і почнемо з моменту появи на світ. Вага новонароджених кроленят коливається від 40 до 80 м Народжуються кролики сліпими і голими. Кролики досить швидко набирають масу: на 6-тій день - 80-160 г, на 10-14-тий день - 130-260 г; на 18-20-тий день - 250-500 г; на 45-тий день - 700-1500 г; через 3 місяці - 1400-2200 р Крольчиха інтенсивно годує кроленят перші 20-24 дня, потім у неї спадає лактація. У цей період особливу увагу слід приділити годівлі маток - харчування має бути збалансованим і рясним. У перші дні життя кроленята лежать в гнізді тісно притулившись один до одного. Шістьма кроленята покриваються через тиждень. Очки прорізаються на 10-тий день. Кроленята залишають гніздо через 16-20 днів і починають потихеньку пробувати материнський корм. Більш ранній вихід з гнізда свідчить про брак молока.

Після виходу кроленят з гнізда клітку слід продезінфікувати і прибрати маточник. У разі зимового окрола в клітку слід покласти солому. Так само в клітку встановлюється годівниця. У віці одного місяця молочні зуби повністю замінюються на корінні. На цьому етапі вирощування кроликів в раціон додаються соковиті живильні корми - свіжу траву, морква, дроблене або запарене зерно, дрібне сіно. Відлучають кроленят від маток через 28-45 днів. Можна спочатку відсадити великих кроленят, а дрібних ще потримати з маткою. Кроленята легше переносять розлуку з маткою, якщо матку відсадити від них, а не навпаки. Раціон в цей період залишається тим же.

Після відлучки їх сортують за вагою, віком і статтю. Вирощування кролів в подальшому відбувається в дорослих клітинах - клітини попередньо дезінфікуються і чистяться. Кроликів вирощуваних на забій селять по 6-7 особин - по 0,12 м2 на одну тварину. Племінних кроликів, до 3-х місячного віку, садять по 4 особи - за 0,7 м2 на голову. Потім самок садять по двоє в одну клітку, а самців по одному. Забіякуватих тварин розсаджують в індивідуальні клітки.

Кроленята вживають багато корму і швидко ростуть. На новий корм їх слід переводити поступово, щоб уникнути шлунково-кишкових захворювань. Влітку молодняк краще годувати зеленою травою. Для отримання повного комплексу вітамінів зелені трави повинні різноманітними. Раціон повинен складатися з бобових, трав і злаків. Бобові і зернові, перед вживанням в їжу, слід замочити у воді на 2-3 год. До 3-х місячного віку крольчатам можна давати по одній ст. л. молока в день. При вирощування кроликів корм необхідно давати 4-5 разів на день. Повністю не з'їдений м'який корм необхідно вичищати з клітки.

Вирощування кролів на м'ясо, в разі наявності вільних клітин, є вигідним напрямком. Для цього відбирають самок з першого окролу і случают з самцями у віці 4-5 місяців. Самок після окролу залишають з кроленятами, а потім реалізують. Тварин забивають в 3-х місячному віці. Таке вирощування кроликів дозволяє різко збільшити поголів'я тварин. При цьому методі витрати корму і трудовитрати залишаються такими ж, як і при використанні тільки дорослих маток. Єдиними мінусами є - велика кількість клітин і слабка молочність молодих маток. Слід парувати відразу кілька самок, щоб була можливість підсадити кроленят до інших маток.

Перші 10 днів, після відсадження матки від кроленят, слід скорочувати норму сіна та збільшувати кількість концентратів в кормі. Наступні 10 днів переходимо на корм сприяє жирообразования - ячмінь, кукурудзу, овес, висівки упереміш з вареною картоплею. За 10 днів до забою, з метою підвищення апетиту, в раціон додають ароматні трави (селера, петрушку, кріп і т.д.). Частка концентратів в кормі збільшується.

При вирощування пухових кроликів, 70% самок тримають тільки для збору пуху. Решта поголів'я використовується для відтворення молодняка. Від племінних тварин слід отримувати 2 посліду. З кроликів два рази знімається пух, а потім після обростання забивають на шкури.

Пух можна знімати не тільки з самок, але і з кастрованих самців. В плем'я відбирають кроликів з хорошою оброслостью на голові, спині, боках, животі і з довгою пуху не менше 6 см. Кроленят містять групами по 3-4 особи, а дорослих кроликів по одному.

Пуховою кроликам в корм слід додавати хлористий кобальт. Давати його варто раз в тиждень, попередньо розчинивши у воді і змішати з кормом. У кормі повинно бути підвищений вміст протеїну. Високо протеїновими кормами є - шрот, макуха, бобові та м'ясо-кісткове борошно. Тварина має в день отримувати 19-24 г протеїну. У разі нестачі протеїну сповільнюються темпи зростання і пухова продуктивність.

Купівля кроликів в Україні завжди можлива на нашій дошці оголошень.