Вирощування перепелів в домашніх умовах

 1. Для чого вирощують перепела
 2. Клітки для утримання
 3. годування перепела
 4. утримання молодняку
 5. Зміст дорослих птахів
 6. розмноження
 7. здоров'я
 8. Готуємо птицю до забою
 9. Цікаво знати

Зміст статті

Сьогодні зміст перепелів в домашніх умовах процвітає.

Популярність викликана корисними якостями м'яса і яєць птиці.

Перепілка - птах примхлива, але вирощувати її будинку досить легко, навіть для початківців птахівників.

Важливо знати всі особливості, і тоді все вийде.

Важливо знати всі особливості, і тоді все вийде

Для чого вирощують перепела

Зміст перепела НЕ клопітка заняття. Птахи невеликого розміру, їх вільно можна розмістити по клітинам, які встановлюються на дачних ділянках, гаражах, і навіть балконах квартир. Якщо ви визначилися, з якою метою хочете розводити пернатих, то можна вирушати за молодняком.

Перепели можна поділити на категорії:

 • Яєчні.
 • М'ясні.

Доброю яйценоскостью мають такі породи:

 • Японські.
 • Білі англійські.
 • Маньчжурські золотисті.

Статті по темі

Несучка такої породи приносить за рік близько 290 яєць.

Щоб отримати смачне м'ясо, краще порода - фараон. Жіночі особини не приносять багато яєць, їх вага - 300 г. такий показник досить високий для перепела.

Перепелиці - продуктивні птиці. Яйця поживні, не містять холестерину. Дозволяється вживати сирими, так як сальмонельоз не властивий птиці. У великій кількості містять калій, залізо, вітаміни А, В1 і В2, нікотинову кислоту, протеїн. Показники корисних компонентів набагато вище, ніж у курячих яєць.

Шкаралупа тонка, темна з вкрапленнями. Яйця гіпоалергенні, допомагають в боротьбі з безліччю захворювань.

М'ясо птиці дієтичне, багате на вітаміни і мінерали. Чи підлягає тривалому зберіганню без втрати корисних якостей.

Все про розведення перепела, відео:

Клітки для утримання

При утриманні в клітках дотримуються таких правил:

 • Клітка виготовляється з оцинкованої сітки, припустимо метал.
 • Між прутами роблять не велику відстань. Пролазити повинна тільки голова птиці, щоб вони могли вільно їсти (годівниці та поїлки розміщуються за межами клітини).
 • Перепелиці - активні птиці, досить високо стрибають. Тому, щоб вони не поранилися, висота клітини робиться не менше 20 сантиметрів.
 • Усередині встановлюються два лотка. Один - для яєць, інший - для посліду. При недотриманні такого правила, яйця будуть бруднитися, з'явиться вірогідність появи інфекції.

Статті по темі

Клітка - це приміщення, де птах проведе все своє життя, на ній не можна економити. Краще брати нові конструкції. При покупці старих, є ймовірність, що птах захворіє. У попереднього господаря могли бути хворі особини, клітина не пройшла належну дезінфекцію.

При самостійно виготовленні будиночка для птиці потрібно дотримуватися всіх правил - висоту, відстань між прутами, матеріал.

Клітка своїми руками, особливості конструкції, відео:

годування перепела

Початківців фермерів завжди цікавлять особливості годування перепела - від цього залежить 80% успіху вирощування. Птах потребує повноцінного і збалансованому раціоні, наповненому протеїнами, вітамінами і мінералами.

Пташенятам, що з'явилися на світло, в перші дні дають подрібнене варене яйце. Подають в плоскій посудині.

Згодом вводять крупу з кукурудзи і сир. Можна придбати спеціальний корм для маленьких курчат.

Воду дають кип'ячену. У неї додають левоміцетин (антибіотик), щоб не було розладу - процедуру проводять перші три для життя.

На 7 день дають комбікорм для курчат. Через 21 день можна переходити на дорослий раціон.

Дорослі особини годуючи злаковими культурами, які підходять для будь-якої домашньої птиці. У раціоні притаманне:

 • Борошно риби або кісток (тричі на тиждень).
 • Мел (вапно).
 • Дрібні камені, яєчна шкаралупа.

Як вітамінів подрібнюють свіжу зелень. Дають варену картоплю, овочі, насіння соняшнику, відходи від зерна. Годування здійснюється за графіком, кілька разів на добу, по 30 грам на особину.

Годівниці встановлюють за кліткою, щоб уникнути розтягування і затоптування корми. Відстань дотримуються необхідне для безперешкодного харчування.

Годування маленьких курчат, відео:

утримання молодняку

Вирощування молодняка починається з його покупки. Перед цим слід створити належні умови для утримання.

Досвідчені птахівники рекомендують розміщувати малюків в брудер. Коробки теж використовують, але є ризик втратити поголів'я через перепад температури.

Технологія побудови проста. Бруски з дерева послужать для каркаса, далі, його оббивають товстої фанерою. На підлогу і стінку спереду накладають сітку. Щоб обігріти вийшов будиночок використовують обігрівач або інфрачервону лампу. Велика кількість тепла буде потрібно взимку. Згодом обігрів зменшують.

Перші 7 днів життя пташеня знадобиться температура 35 ° С, до 14 дня трохи знижують - 30 ° С. Два тижні після народження повинен горіти світло цілодобово. З 3 до 6 тижнів, світло регулюють таким чином:

 • 1 годину - світло.
 • 3 години - темно.
 • 3 години - світло.
 • 1 годину - темно.

Після такого режиму освітлення залишають на 12 годин до повного дорослішання птиці.

Маленьких пташенят не можна вирощувати на балконі, тим більше, якщо він не засклений. Такий зміст підходить тільки для дорослих особин.

Такий зміст підходить тільки для дорослих особин

Зміст в брудер має на увазі розміщення годівниць і поїлок всередині. Годівниці краще вибирати з сіткою такого розміру, щоб туди містилася тільки голова пташеняти.

З перших днів життя слід подбати про харчування, воно повинно бути повноцінним, збалансованим, наповненим вітамінами і мінералами.

На 40-й день життя у несучок настає статеве дозрівання. Пташенят розсаджують по дорослим клітинам. Чи не зробивши цього, несучість вчасно не настане. Відкладання яєць відбувається в двомісячному віці при дотриманні правил утримання. В цей же період відбираються самці. Одні - для розлучення, інші - на м'ясо.

Перепелиці на балконі, відео:

Зміст дорослих птахів

Статті по темі

Для утримання дорослих особин не потрібно великих зусиль. Розселити поголів'я можна в пташнику, гаражі, на балконі. Важливо, щоб було тепло, були відсутні протяги і вогкість. У зимовий період температура не повинна опускатися нижче 16 ° С.

Клітинне зміст має на увазі заселення в одну клітку самця і чотирьох самок.

У приміщенні слід налагодити вентиляцію і провітрювання. Його підтримують в сухості. При наявності протягу птиці активно линяють, відбувається велика втрата пір'я, знижується продуктивність.

Світловий день для дорослих птахів повинен тривати приблизно 17 годин. Можна залишати світло включеним цілодобово. В такому випадку підвищиться несучість, але значно скоротитися тривалість життя птаха.

При вирощуванні перепелів в домашніх умовах дотримуються такі правила:

 • Температурний режим - 18-25 ° С.
 • Вологість повітря в пташнику - не більш 50%.

Відхилення в режимі призведе до апатичному станом птиці, вона перестане нестися і набирати вагу.

Розміщення годівниць і поїлок з зовнішньої сторони клітини забезпечить чистоту і зменшить витрату корму.

Дорослі птахи їдять практично все, що і купи. Їх можна годувати спеціальним комбікормом. Обов'язкова зелень і овочі.

розмноження

Для того, щоб нести яйця, перепілки не потрібен самець. Якщо ви плануєте розводити птицю, то без особин чоловічої статі не обійтися.

Слід уважно поставитися до вибору птиці при покупці. Перепели в віці декількох місяців легше переносять переїзд. Здорові птиці виглядають:

 • Бадьорими.
 • В області клоаки пір'ячко чисте.
 • Вага помірний (не жирний, не худі).
 • Дзьоб рівний, сухий.
 • Дихання чисте.
 • Зовнішній вигляд чистий і охайний, без забруднень.

Для успішного розмноження самочок беруть у віці 3-8 місяців, самців - 3-6 місяців. Схрещуються особини одне породи і не мають родинних кровей.

Перепелиці не володіють інстинктом насиджування, вони погані мами. Розводити пташенят доведеться за допомогою інкубатора.

Після закладки яєць, молодняк з'явиться на світ через 17 днів. Щоб не виникло проблем, краще скористатися інкубатором з автоматичним переворотом яєць.

здоров'я

Важливий фактор при утриманні - здоров'я птиці. Щоб унеможливити масові захворювання, за перепелами уважно стежать. Симптоми захворювань:

 • Млявість.
 • Сонливість.
 • Пасивність.
 • Відмова від їжі.

При вигляді таких симптомів, птиця відкидають в окрему клітку. Обов'язкова консультація ветеринара.

Також птицю відкидають, якщо у неї є якісь травми, тримають окремо до повного одужання.

Жіночі особини можуть загинути від пошкодженого яйцевода. Таке відбувається при активній кладці яєць. В такому випадку в кормі скорочується протеїн, зменшується тривалість світлового дня.

Готуємо птицю до забою

У віці 30 днів, птахів можна розрізнити за статевою ознакою. Вибракуваних особин розсаджують по окремим клітинам, відповідно до статі. Їх відгодовують і відправляють на забій.

Температура при такому змісті - 20-24 ° С, тривалість світлового дня - скорочується.

Годують перепелів 3-4 рази на добу великою кількістю корму:

 • 2 рази - зернові відходи.
 • 2 рази - рубана зелень.

Відгодівлю триває протягом 50-60 днів. До забою особина готова, коли досягла у вазі 120-150 р за 6 годин до забою птаха перестають годувати, дають тільки пити воду.

Цікаво знати

Перепели не завжди вирощують з метою отримання яєць і м'яса. У деяких місцевостях цінується спів птаха. Також перепела використовують в бойових якостях.

В Японії яйця перепела були введені в раціон школярів, щоб знизити симптоми опромінення.

У разі пташиних бійок, «заводила» відкидають від стада і перегороджується.

Перепелиці - полохливі квочки. Навіть мінімальні стрес на них погано впливає.

Якщо постелити на дно брудера папір, лапки пташенят стануть роз'їжджатися в різні боки.

Розводити перепела досить просто, головне, дотримуватися всіх правил утримання. Можна забезпечити свою сім'ю дієтичними продуктами: м'ясом і яйцями, або побудувати непоганий бізнес. Вирощування перепела на Україні дуже доцільно.