Зміст і розведення перепелів в домашніх умовах

 1. особливості розведення
 2. Правила та особливості змісту
 3. Вимоги до приміщення
 4. годування
 5. догляд
 6. Зміст в зимовий період
 7. Відео «Пристрій перепелятника і розведення перепелів»

Перепелиця - дуже красива і цікава пташка! Про корисність її м'яса і яєць йдеться давно і багато, тому все більше людей заводять у себе перепілок. Для цього необов'язково наявність великої площі, цих птахів спокійно можна утримувати і розводити на дачі або навіть в квартирі, складного догляду вони не вимагають. Що являє собою розведення перепелів в домашніх умовах, з чого його слід почати, будемо розбиратися сьогодні разом!

особливості розведення

Перепілка в господарстві вже перестав бути дивиною. На Русі страви з перепелів готували здавна, вони вважалися делікатесом, їх м'ясо було доступно тільки знаті. Однак сьогодні дозволити побалувати себе таким делікатесом під силу кожному. Навіть тому, хто живе в квартирі і про зміст когось серйозніше кота і не думає. Перепели в силу своїх мініатюрних розмірів можуть жити навіть в клітинах для папуг. Якщо ж ви плануєте у себе розведення перепелів в домашніх умовах, то тут вам потрібно подбати про інкубаторі.

В процесі одомашнення самки перепелів практично забули, що таке висиджувати яйця, на відміну від своїх диких родичів. Тому побачити в неволі самку перепела на гнізді - велика рідкість. Якщо ви закупили або виростили у себе непогане по екстер'єрних і спадковим ознаками поголів'я і подумує про розширення господарства і розведенні перепелів, вам напевно під силу виготовити інкубатор самостійно.

Розмір конструкції для висиджування перепелиних яєць може бути різним. Головна вимога - підтримка температури на рівні 36-39 С. На відео нижче ви можете подивитися, як виглядає найпростіший саморобний інкубатор.

Яйця повинні обігріватися рівномірно з усіх боків, якщо такого у вашій конструкції не передбачено, то необхідно вручну перевертати яйця не менше 4 разів на добу. В інкубатор радять закладати свіжі яйця, не більше 7 днів з моменту знесення. період інкубації для перепелиних яєць становить 17 днів (для курячих 21 день) і будь-яких особливостей не має, тому розведення перепелів не складніше, ніж розведення інших пернатих. Перепілки вилуплюються дружно, протягом 4-6 годин вони, як правило, вже все виходять з яйця.

Багато заводчики не рекомендують залишати тих пташенят, які вилупляться значно пізніше своїх побратимів. На жаль, вони все одно рідко виживають і надалі приносять чимало турбот заводчику. Новонароджений перепеленок виглядає як жовтенький грудочку з двома коричневими смужками на спинці. Він важить всього 6-8 г і дуже рухливий вже з перших днів життя.

Він важить всього 6-8 г і дуже рухливий вже з перших днів життя

Правила та особливості змісту

Якщо у вашій родині є маленькі діти, вагітні жінки або люди, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту або серця - м'ясо перепелів буде дуже до речі. Воно вважається дієтичним, багате на вітаміни групи В. У ньому містяться необхідні людському організму амінокислоти, залізо, мідь і калій. Навіть після заморозки всі корисні речовини в м'ясі перепелів зберігаються. На окрему увагу заслуговують перепелині яйця . Крім того, що вони дуже корисні, вони можуть вживатися в їжу в сирому вигляді без страху - перепела не переносять сальмонельоз.

Ми вже обмовилися про те, що зміст перепелочек реально почати навіть в квартирі. Дуже зручно, якщо у вас є дача або присадибну ділянку, влітку ви можете тримати пташок там, а взимку переселяти їх, скажімо, на балкон. Вирощування перепелів можливо навіть в невеликих клітинах для папуг або канарок. Але все ж більшість заводчиків рекомендують використовувати клітини безпосередньо для перепелів. Наприклад, в конструкції 30х30 см і заввишки 25 см можна комфортно розмістити 3 самок і самця.

Наприклад, в конструкції 30х30 см і заввишки 25 см можна комфортно розмістити 3 самок і самця

Виконується клітина, мета якої - розведення і утримання перепелів, як правило, з металевих прутів. На підлогу стелять тирсу або деревну стружку, підстилку міняють у міру необхідності, не допускаючи сильного забруднення. Деякі заводчики практикують збільшення світлового дня перепелів, завдяки цьому їм вдається отримати від перепілки 2 яйця в день. Однак надто захоплюватися не варто, якщо птах не буде достатньо відпочивати, вона може стати агресивною.

Раз в тиждень перепелам рекомендують влаштовувати лікувальні купання в деревної золи. Ті, хто мають або коли-небудь мали в своєму господарстві будь-яку іншу домашню птицю, знають, що такі купання допомагають птахам позбутися шкірних паразитів (відео, в якому ще раз наочно показано те, як розводити перепелів і який догляд їм необхідний, дивіться нижче ).

Для перепілок, як і для курей, наявність самця необов'язково, яйця будуть в будь-якому випадку. Само собою зрозуміло, що якщо ви плануєте розводити перепелів, то без самця не обійтися. До того ж залицяння токующего самця настільки розчулюють, що багато заводчики не відмовляють собі в задоволенні спостерігати за перепелиними сім'ями.

Вимоги до приміщення

Щоб зміст перепелів було комфортним, рекомендується площа 0,2 кв.м. на 10 пташок. Причому відмічено, що збільшення щільності посадки не впливає на несучість птахів, як це відбувається, наприклад, у курей. Отже, клітина для вирощування та розведення перепелів повинна відповідати наступним вимогам (відео про перепелиній клітці додається):

 1. Основним матеріалом виступає оцинкована сітка.
 2. Годівниці і поїлки не володіємо усередині клітини, а винесені за її межі. Простежте, щоб відстань між прутами сітки, з якої виконана фронтальна частина клітини, дозволяли птахові просовувати в них голову для поїдання корму.
 3. Не робіть занадто високу клітину, її висота повинна бути приблизно 20-25 см, перепілки можуть підстрибувати вгору і травмуватися.
 4. Гнізда в клітці не потрібні, перепілки в них не сідають, а несуть яйця прямо на підлогу. Тому потурбуйтеся про наявність лотка для збору яєць, щоб вони не забруднювались послідом.
 5. Наявність лотка для посліду, в такому випадку догляд за птахами буде набагато простіше, а клітина буде міститися в чистоті.

Клітки для перепілок дуже часто ставлять одна на одну, чим ще більше економлять місце. У приміщенні, в якому ви плануєте містити і розводити перепелів, повинна бути хороша вентиляція, приплив свіжого повітря дуже важливий. Оптимальною температурою для утримання перепелів вважається - 20-22 С, допустимо - 16-25 С, вологість рекомендують підтримувати на рівні 60-70%. Для високої несучості перепілки необхідний світловий день довжиною близько 17 годин, тому без джерела додаткового освітлення не обійтися.

годування

годування перепелів не буде складно, як, втім, і зміст перепелів і догляд за ними. Якщо зіставити витрати на корм для перепілок і, скажімо, для курей з їх продуктивністю, то в принципі вигоду отримаємо однакову. Однак тут питання в унікальності виробленого перепелами продукту і більшої його ціною. Крім того, якщо містити курей на дачі ще можна, то вже в квартирі точно немає, чого не скажеш про перепілку.

Добова доза корму для однієї перепілки - 25-35 м Якщо слідувати порадам досвідчених заводчиків, то цю норму краще дотримуватися, адже при переїданні або голодуванні біля пташки може різко знизитися яйценосність. Повноцінного комбікорму саме для перепелів немає. На цьому наполягають досвідчені заводчики і дають пораду початківцям не вірити, якщо хтось стверджує зворотне.

Але гарною альтернативою для перепелиного раціону служить стартовий комбікорм для бройлерів з маркуванням ПК-5-2. Цей тип харчування містить необхідний перепілки для високої несучості протеїн. Крім цього комбікорму перепелам радять давати будь-які види зернових. Вони повинні бути подрібнені, щоб пташці було зручно їх вживати.

Не обходиться перепелине меню і без зелені. Годують маленьких пташок 2-3 рази на день. Не забувають, звичайно ж, і про чисту і свіжої води. Для напування перепілок, як правило, використовують ніпельні поїлки.

догляд

Догляд за перепелами зводиться до підтримки оптимальної температури, освітленості і своєчасному годівлі. Природно, не забувайте про чистоту, вчасно мийте полки і годівниці, міняйте підстилку, видаляйте послід. Не допускайте протягів в приміщенні з перепелами, якщо ви помітили, що у вашої птиці почали випадати пір'я, зверніть увагу на протяги. Раз в тиждень рекомендують ставити в клітку ємність з піском, пташки з задоволенням будуть купатися в ній, для їх здоров'я це корисно. Це той мінімальний догляд, за який пташки будуть вам дуже вдячні.

Розведення перепілок та вирощування перепелів передбачає також періодичний ретельний огляд поголів'я. Серед перепелів бувають випадки розкльову або навіть канібалізму. Огляд також дозволить своєчасно виявити і ліквідувати хвороби.

Зміст в зимовий період

Труднощі, які можуть підстерігати вас в зимову пору року при утриманні перепелів, зводяться до коливань температури і вологості. Потрібно по максимуму постаратися зробити ці коливання непомітними для вашої птиці. Якщо птахи живуть у вашій квартирі, то тут все досить просто, але якщо ви будете виконувати їх, скажімо, на дачі, то приміщення для пташок потрібно добре утеплити ще до настання морозів. Деякі заводчики збільшують щільність посадки в зимовий період, так перепілки будуть гріти один одного.

Стежать також і за віком птахів, молоді перепела краще переносять холод в силу того, що їх оперення поки більш щільне. Також при покупці або самостійному виготовленні клітин для розведення перепілок краще віддати перевагу тим, у яких тільки фронтальна частина буде решітчаста. А задня і бічні стінки дерев'яні або фанерні, в таких клітинах тепло зберігається краще.

Для підтримки вологості на належному рівні в зимовому приміщенні рекомендують підвішувати вологу ганчірку або ставити відро з водою. У зимовий раціон для перепілок вводять протеіносодержащіх їжу, для цих цілей в комбікорм або зерно додають соняшникову олію. Зміст перепілок взимку має на увазі більш поживний раціон, адже додаткову енергію пташка буде витрачати на обігрів.

Відео «Пристрій перепелятника і розведення перепелів»

Детальний відео про те, як з нуля почати розведення перепелів, представлено до вашої уваги нижче! Варто відзначити, що в інтернеті досить багато відео про цих птахів, тому кожен, хто вирішив зайнятися розведенням перепілок, без зусиль знайде потрібну йому інформацію.