Керівництво по інтернет-мемам для кмітливих маркетологів

  1. Рада №1 - Своєчасно або ніколи!
  2. Рада №2 - Зрозуміти і постити
  3. Рада №3 - Мем повинен сподобатися вашої цільової аудиторії
  4. Рада №4 - Не перестарайтеся з вкладенням коштів
  5. резюме

вікіпедія визначає інтернет - мем, як: «назва інформації або фрази, часто безглуздою, спонтанно набула популярності в інтернет-середовищі за допомогою розповсюдження в Інтернеті всіма можливими способами».

Луркоморье йде далі і визначає, що термін походить від грецького слова "подобу". Це відображає основну властивість мема - здатність до реплікації, тобто до утворення власних копій.

Як приклад давайте ще раз згадаємо, набив уже багатьом оскому, відео Harlem Shake, яка мала приголомшливий вірусний успіх в Інтернеті. Його популярність зацікавила рекламодавців, і вони представили інтернет - громадськості свої варіанти цього забавного мема.

Завдяки цьому компанії отримали, що хотіли - розважилися і привернули до себе увагу. Однак, щоб отримати дійсно значимий результат, меми потрібно сприймати серйозно. При правильному зверненні вони допоможуть компанії підняти рівень продажів, привести трафік на сайт і зробити так, щоб товар асоціювався у покупця з мемом. Не розуміючи і не знаючи, як з ними працювати, можна домогтися протилежних результатів: існує величезний ризик відлякати покупців і зіпсувати репутацію компанії, назавжди закріпивши за нею статус абсурдною і не затребуваною.

Перш ніж заглибитися в створення правильних мемів, давайте розглянемо кілька способів, як це зробити:

1. Опублікуйте свою версію будь-якого популярного мема-картинки (наприклад, з серії «Як я бачу себе», присвятивши його своїй професії).

2. Зніміть відео, відповідне головній ідеї вже набрав популярність вірусного ролика:

Harlem Shake від відомої мережі ресторанів швидкого харчування:

3. Спробуйте придумати свій власний мем. Але будьте готові, що «розкручувати» його в Мережі доведеться самостійно. І зовсім не факт, що цей мем «приживеться» і припаде до смаку вашої цільової аудиторії, адже багато меми виникають і поширюються абсолютно спонтанно і ніякій логіці не піддаються.

Ось приклад вдало розробленого мема від компанії Lego, який не тільки сподобався аудиторії, але і абсолютно не розглядалося як реклама:

Ось приклад вдало розробленого мема від компанії Lego, який не тільки сподобався аудиторії, але і абсолютно не розглядалося як реклама:

Зазвичай компанії не вдаються до третього способу, так як він часто виявляється зайвою витратою часу і грошей і рідко гарантує вірусний успіх.

Але два інших способи можуть дуже серйозно вплинути на репутацію бренду. Меми сприймаються людьми на емоційному рівні як «з народу, для народу», а це означає, що спроби вашої компанії використовувати їх з метою розкручування бренду можуть здатися людям нав'язливими. Тому більшість компаній використовують вже наявний в Мережі вірусний ефект того чи іншого мема і будують на ньому свою рекламу.

Все одно не можна сказати, що це найлегший вибір. Необхідно враховувати деякі правила перед тим, як зробити мем однією з головних частин маркетингової стратегії:

Рада №1 - Своєчасно або ніколи!

За своєю природою меми недовговічні. Важливо мати на увазі цей фактор, якщо ви збираєтеся використовувати їх для просування.

Наприклад, якщо ваші колеги, повторюючи успіх мільйонів, випустили свій варіант Harlem Shake, не варто наслідувати їх приклад місяць тому. Рейтинг відео впав, і ви вже ніколи не досягнете того результату, якого досягли бренди, які використовують цей мем з самого його появи.

Якщо ви вирішили використовувати меми та отримати з цього максимум користі для себе, ви повинні бути завжди в курсі того, що нового з'являється в Інтернеті. Активна присутність в соціальних мережах може допомогти вам стежити за актуальними оновленнями, а вивчення таких сайтів, як " Know Your Meme "Не дасть вам пропустити нові меми, які ще не встигли потрапити на кожен монітор.

Рада №2 - Зрозуміти і постити

Нарешті, шляхом старанного вивчення всіляких ресурсів, ви все-таки вибрали підходящий мем, який ще не досяг піку своєї популярності. Ідея має величезний потенціал, який необхідно негайно використовувати і створити свій власний ...

Не так швидко…

Інтернет-меми спрямовані на те, щоб спровокувати миттєву реакцію користувача: сміх, шок або єднання (дух товариства). Гумор або зображення, що застосовуються при створенні мемів, можуть здатися образливими з позиції деяких спільнот. Перед тим, як використовувати ці можливості для просування, ви повинні бути на 100% твердо впевнені, що розумієте сенс, що стоїть за картинкою або відео, а також контекст, в якому вони повинні вживатися.

Наприклад, у випадку з мемом «Engrish». Цей мем спочатку був побудований на кумедних прикладах використання псевдоангліцізмов, конструкцій, які не існують в англійській мові, але використовуються в японському як кальки з англійської. Також Engrish - це «мова» написаних по-англійськи з помилками слів, фраз і пропозицій. Існує поряд з Chingrish, але якщо Chingrish відноситься тільки до китайського, то Engrish - також до японського, корейського, в'єтнамського. З'явився термін внаслідок азіатського вимови, в якому часто звук «л» замінюється на «р».

(Поради з охорони навколишнього середовища від саду "wujiang jingsi". Захистіть навколишнє середовище від мене, а також від нашого саду)

А потім мем поширився по всьому інтернету, втративши свій первісний задум і висміюючи будь-який випадок неправильного вимови, написання. Особливо це стосується «китайської» одягу, з неправильно перекладеними написами.

Особливо це стосується «китайської» одягу, з неправильно перекладеними написами

Багато користувачів знаходять ці зображення смішними, але для деяких категорій людей - це пряма образа.

А ось історія ще одного мема, через якого була зіпсована репутація не однієї компанії:

19 липня компанії Nestle довелося видалити з Facebook-сторінки шоколадного батончика Kit Kat фотографію людини в костюмі ведмедя. Користувачі соціальної мережі відзначили в ньому схожість з інтернет-мемом Педобір (мем, що представляє собою антропоморфного ведмедя-педофіла).

Користувачі соціальної мережі відзначили в ньому схожість з інтернет-мемом Педобір (мем, що представляє собою антропоморфного ведмедя-педофіла)

У 2010 році Педобір виявився в центрі міжнародного скандалу - польська газета Gazeta Olsztynska опублікувала його як талісман Олімпійських Ігор у Ванкувері:

У 2010 році Педобір виявився в центрі міжнародного скандалу - польська газета Gazeta Olsztynska опублікувала його як талісман Олімпійських Ігор у Ванкувері:

Вивчіть, як значення мема може вплинути на репутацію вашої компанії, адже помилки в цій області можуть стати причиною медійного скандалу.

Рада №3 - Мем повинен сподобатися вашої цільової аудиторії

Крім питань політкоректності і правильного смаку існує головний аспект: чи здатна взагалі ваша цільова аудиторія сприйняти цей мем в контексті реклами?

Наприклад, Harlem Shake викликав широкий відгук серед молодих користувачів Facebook і Twitter. Старші люди, навпаки, без фанатизму ставилися до модної ідеї ролика. Якщо ваша компанія ставить таргетинг на молоду аудиторію, то рішення зняти свій власний Harlem Shake - це відмінний спосіб використовувати чужу популярність в свою користь. Але якщо ви хочете донести свій товар до аудиторії старшого покоління, то ця ідея навряд чи буде успішно реалізована.

Найпростіший спосіб зрозуміти, чи має ваша ЦА уявлення про обраний Меме - моніторинг діяльності вашого цільового ринку на популярних соціальних платформах. Якщо передплатники сторінки вашого бренду расшарівать в Twitter нове вірусне відео, то ви без сумніву можете починати задумане, а ваш варіант мема не залишиться без уваги.

Рада №4 - Не перестарайтеся з вкладенням коштів

Не варто забувати: використовуючи меми, ви піднімаєте рівень популярності вашого бренду в інтернеті, але у разі не формуєте єдину маркетингову стратегію. Популярність одного мема швидко змінюється чимось іншим, тому важливо, щоб вкладення ваших сил і засобів окупилися.

Припустимо, ви вклали всі свої кошти в створення вашої версії популярного вірусного ролика. Потік трафіку на ваш сайт збільшується настільки, що ви не можете в це повірити. Але, через кілька днів, шум навколо вашого відео вщухає і кількість трафіку зменшується. А вас знову все забули.

Саме тому важливо сприймати інтернет-меми як тільки одну зі складових вашої маркетингової стратегії. Їх використання - відмінний спосіб тимчасово підвищити інтерес і розвеселити аудиторію, але це не повинно стати основною тактикою вашої кампанії просування. Завжди пам'ятайте про ROI і про те, що все-таки вашою метою є продажі і прибуток.

резюме

Суть полягає в наступному: не обов'язково розробляти меми для того, щоб стати популярним в Інтернеті. Існує безліч ефективних способів просування: SEO або контекстна реклама. Ці способи не вимагають настільки сучасного знання Інтернету і тісної взаємодії з аудиторією.

Займайтеся мемамі в тому випадку, якщо у вас з'являється така можливість, але ніколи не дозволяйте хвилі популярності змінити стабільний курс вашої роботи.

На закінчення хотілося б відзначити, що в Україні рекламодавці поставилися до мемам з усією серйозністю. Все-таки мем - це культурний феномен нашого часу, саме тому він знайшов відображення не тільки в Інтернеті, а в багатьох сферах нашого життя починаючи від реклами, закінчуючи політикою та освітою.

Ось приклади реклами на вулицях, яка часто зрозуміла тільки молодої аудиторії, і можливо залишає в подиві людей старшого покоління:

Ось приклади реклами на вулицях, яка часто зрозуміла тільки молодої аудиторії, і можливо залишає в подиві людей старшого покоління:

Інтернет-меми - це розвивається потенціал, головне - використовувати їх з розумом і тактом, можливо, саме ваш бренд стане популярний.