Захід епохи депозитів. Куди вкласти гроші?

Населення втрачає інтерес до вкладів через ризики при низьких ставках. Гроші перекладають в альтернативні інструменти. Правда, є й така думка: цифри пов'язані з валютною переоцінкою через зміцнення рубля, а депозити користуються попитом, як і рік тому. Так які вкладення популярні? Населення втрачає інтерес до вкладів через ризики при низьких ставках

Фото: depositphotos.com

Депозити «здулися». Приріст вкладів з початку року показав історичний мінімум в вигляді 2,5%, а в серпні-вересні був навіть невеликий відтік вкладів (0,3% і 0,2% відповідно), повідомив глава ВТБ-24 Михайло Задорнов. Ставки знижуються, і ось вже клієнти Ощадбанку скаржаться, що при пролонгації вкладів зараз пропонують 6-6,5% річних.

На сайті фігурують ставки ще нижче. Мабуть, щоб запропонувати клієнтам більшу прибутковість, Сбербанк розмістив облігації з купоном 8% річних (погашення в 2020 році). При цьому в іншого банку з державною участю - ВТБ-24 - ставки по депозитах вище. Наприклад, в пакеті «Привілей» за накопичувальним рахунком пропонують 8,5%.

Від депозитів можуть відмовлятися з деяких причин. По-перше, хтось просто витрачає гроші на поточні потреби. По-друге, люди хочуть отримувати винагороду, гідне ризику, і тоді йдуть в мікрофінансові організації або, навпаки, хочуть знизити ризик і тоді вибирають облігації федеральної позики (ОФП), говорить головний економіст ПФ «Капітал» Євген Надоршин:

Через те, що рівень доларизації роздрібних депозитів близько 22%, в динаміці вкладів є дві складові: рублеві депозити виросли на 5% з початку року, а валютні в рублевому вираженні скоротилися на 5%, пояснює головний економіст Альфа-банку Наталія Орлова:

Ставки по депозитах зараз хоч і на низьких рівнях, але вони вище інфляції, а отже, приносять реальний дохід, на відміну від періоду до 2014 року. Тим, хто хоче отримати дохід вище депозиту, варто звернути увагу на індивідуальний інвестиційний рахунок (ІВС). Головна перевага - по ньому держава надає податкові відрахування 13%. Якщо на такий рахунок купити ОФЗ, то прибутковість в рази буде перевищувати депозитну при порівнянному низькому рівні ризику.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Так які вкладення популярні?
Ru в ваші джерела новин?