Вибираємо датчики руху для системи "Розумний будинок"

 1. Датчик руху або датчик присутності
 2. Параметри вибору датчиків
 3. Варіанти монтажу датчиків.
 4. ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ Майстри та майстрині, І ТОВАРИ ДЛЯ ДОМУ ДУЖЕ ДЕШЕВО. БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА. РЕКОМЕНДУЄМО...
 5. Нижче інші записи по темі "Як зробити своїми руками - домохазяїну!"
 6. Підпишіться на оновлення в наших групах.

Завдяки різним датчикам експлуатація систем «розумного будинку» стане більш зручною Завдяки різним датчикам експлуатація систем «розумного будинку» стане більш зручною.

Однак для того, щоб пристрої ефективно функціонували, необхідно ретельно підійти до їх вибору та налагодженню параметрів роботи

При підборі, встановлення та налаштування датчиків руху (присутності) потенційні користувачі стикаються з низкою труднощів.

Так, покупці не тільки плутають терміни або типи датчиків, але іноді взагалі погано уявляють, які функції виконують ті чи інші пристрої.

Посилання по темі: Як зробити просту і дешеву саморобну систему "Розумний будинок"

Датчик руху або датчик присутності

Датчик руху відстежує переміщення в контрольованій частини будинку (зоні чутливості), при цьому найчастіше використовуються детектори інфрачервоного випромінювання. Одночасно вбудований світлочутливий елемент реєструє рівень освітлення, і якщо останній недостатній, то пристрій вмикає світло.

Датчик присутності оснащений більш досконалої оптичною системою і здатний виявляти навіть незначний рух (наприклад, перегортання сторінок).

Це більш точне і дороге пристрій забезпечений реєстратором рівня освітлення.

Крім того, існують сотні різновидів датчиків (так, одна з найдовших продуктових лінійок BEG налічує дві з гаком сотні моделей).

Як показує практика, установка «найкращого» (тобто самого дорогого в серії) пристрої проблеми не вирішує.

Що ж робити?

Параметри вибору датчиків

Фахівці рекомендують спочатку визначити тип і розміри приміщення, потім вибрати тип датчика, оптимальний варіант установки і спосіб монтажу, чутливість (дальність дії) і кут спрацьовування.

Останній параметр - потужність навантаження, обумовлена ​​кількістю підключаються ламп або інших пристроїв.

Тип датчика. Випускаються моделі для сухих, вологих і холодних приміщень (наприклад, гаража), а також для вуличного монтажу.

Окремий тип - пристрої узконаправленного дії для коридорів, галерей та інших витягнутих в довжину приміщень. Деякі датчики присутності оснащені кількома вихідними ланцюгами: до однієї підключається освітлення, а до іншого, наприклад, витяжний вентилятор.

Нарешті, існують датчики присутності для ванних кімнат.

Вони обладнані звуковим сенсором: по шуму води пристрій розуміє, що господарі знаходяться у ванній. При цьому світло не згасне, навіть якщо шторм засунуті і рух відсутній. Є і датчики захищають квартиру від протікання води .

Варіанти монтажу датчиків.

Крім стандартних, для електроустановочних виробів накладних і врізних моделей випускаються датчики для монтажу в підвісні стелі (такі моделі є, наприклад, у BEG).

Цей варіант установки дозволяє монтувати пристрої урівень. Зовні такий датчик складно відрізнити від галогенного світильника. Установка. Може бути стельової і настінного. Останній спосіб часто застосовують в приміщеннях із занадто високими стелями (оптимальна висота розміщення більшості стельових моделей - 2-3 м).

Перед монтажем датчик необхідно налаштувати. На корпусі виробу є один або кілька регуляторів.

З їх допомогою задаються рівень освітленості (порогове значення, при якому пристрій спрацьовує), рівень чутливості, час затримки спрацьовування і спеціальні режими роботи, наприклад коли світло тільки відключається датчиком, а загоряється при натисканні на клавішний вимикач.

Таким же чином потрібно налаштовувати кут огляду пристрою. Для цієї мети в комплекті передбачені накладні пластикові шторки - так званий фільтр відсічення сигналу. Необхідний кут огляду у датчиків задається шляхом видалення частини шторки, непотрібний пластик вручну виламується по насічках.

Слід враховувати максимально допустиме навантаження, тобто кількість приладів, що включаються по команді датчика.

Читайте також: Щоб світло вмикається і вимикається під час відсутності господарів

Сучасні світлодіодні і люмінесцентні лампи (на відміну від ламп розжарювання) мають неприємну особливість - вони створюють дуже велику стартову навантаження на подключающее пристрій, через що датчик присутності може просто перегоріти.

Оптимальне навантаження на підключають електроустановочні вироби (датчики і диммери) для світлодіодних ламп повинна бути в 2-3 рази менше розрахункової потужності навантаження. На практиці це означає, що якщо датчик розрахований на 300 В. то загальна потужність підключених до нього світлодіодних ламп не перевищує 150 В.

На замітку:

Датчики руху і присутності треба встановлювати так, щоб вони не спрацьовували від їдуть по вулиці автомобілів або інших хибних сигналів.

На замітку: незвично розумні двері

Найпростіша електронна СКУД складається з двох пристроїв - замикає (електромагнітний або електромеханічний замок) і зчитує. Пристрій, що зчитує отримує дані з пластикової картки і відкриває замок.

Такі двері повсюдно встановлюють в офісах, виробничих будівлях, готельних комплексах і житлових будинках. Програмно може вирішуватися питання про час доступу в приміщення, про кількість відвідувань.

Але код картки, хоча він і є індивідуальним, можна вважати, підробити, а картку - вкрасти. Тоді виробники дверей пішли далі, і на світ з'явилися біометричні детектори, які розпізнають відбиток пальця, сканують сітківку ока, ідентифікують голос. «Розумні» двері здатні інтегруватися з системами безпеки і відеоспостереження.

Це надає додаткові можливості - наприклад, пересилку на вашу електронну пошту фотографій людей, що підходили до дверей, з конкретною датою і часом візиту. Недалеко той день, коли двері здалеку буде автоматично розпізнавати свого господаря і привітно розчинятися перед ним.

Важливо: велике значення має замок. Якщо він ненадійний, то, маючи хоч сто рівнів захисту, конструкція не зможе забезпечити потрібну безпеку.

«Розумна» двері оснащена циліндричної замковою системою, захищеної від розтину будь-якими методами - відмиканням, підбором ключів, свердлінням, підриванням. У разі незаконних спроб проникнення на територію, що охороняється система сповістить порушника, що об'єкт знаходиться під охороною. Часто такого попередження буває досить, щоб відлякати злочинця. Додатково про всі вжиті спроби проникнення господар буде сповіщений за допомогою SMS. Якщо ж злочинець спробує відключити радіосигнал, про це теж стане відомо завдяки станції моніторингу, яка в постійному режимі контролює навколишнє оточення.

На замітку: Розумні вікна і як вони працюють

Сучасні вікна можуть відкриватися за заданою програмою, закриватися в дощ, регулювати свою світлопроникність, рівень шуму і температуру всередині приміщення.

Нині популярність серед смарт-пристроїв для вікон набирають ручки, що підтримують задану температуру в приміщенні шляхом подачі сигналу на систему кондиціонування при відкриванні вікна, - в результаті кондиціонер тимчасово відключається. Такими віконними ручками можна керувати віддалено через спеціальний додаток на комп'ютері або мобільному пристрої. Смарт-ручки можна встановити як на нові, так і на вже існуючі вікна.

Системи автоматичного провітрювання - як, наприклад, МАСО Window-Matic, яка програмується на термін до одного місяця, - дозволяють відкривати і закривати вікна в заданий час. Функціонал таких систем може бути збільшений шляхом установки додаткових сенсорних датчиків, завдяки яким стулки будуть автоматично закриватися при сильних поривах вітру або дощу.

За допомогою сучасних вікон можна регулювати освітленість приміщення. Це стало реальним завдяки електро-хромним склі (розробка NREL - National Renewable Energy Laboratory, Американської національної лабораторії з відновлюваної енергії), прозорість яких змінюється в залежності від поданого на них напруги. Голландська компанія Реег + пішла далі і пропонує скла з фотоелектричним покриттям (Smart Energy Glass - SEG), які можуть не тільки змінювати свою прозорість, а й акумулювати сонячну енергію. Вчений Сарбаджіт Банерджі з Університету Буффало запропонував покривати скла вольфрамом, легованих оксидом ванадію (V205).

Оксид ванадію може змінювати структуру своєї решітки в залежності від температури, зазнаючи так званий фазовий перехід. При температурі нижче + 32 ° С ця сполука є напівпровідником, який не пропускає інфрачервоне випромінювання, але і не поглинає його. При більш високих температурах кристалічна решітка змінюється, з'єднання стає про- водників і починає поглинати інфрачервоне випромінювання. Тому при сильному нагріванні скла з таким покриттям воно може працювати як охолоджувач, поглинаючи надлишок тепла.

Кілька років тому компанія Samsung представила на суд громадськості свою наноразра-лення Transparent Smart Window, яка була 46-дюймову LCD-панель з роздільною здатністю 1 366 х 768 піку, і контрастністю 500: 1.

Звичайні LCD-панелі мають прозорість 5%, a Transparent Smart Window - 15-20%.

Це робить можливим використання панелі в якості вікна. Керуючи пристроєм за допомогою Віджая-тов, можна робити вікно прозорим, «закривати жалюзі», використовувати Smart Window в якості звичайного тачскрін для «комп'ютерних» завдань, переглядати відео.

Днем як підсвічування використовується зовнішній світ, в темний час доби включається вбудована LED-підсвітка.

© Автор: Б.Безель

ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ Майстри та майстрині, І ТОВАРИ ДЛЯ ДОМУ ДУЖЕ ДЕШЕВО. БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА. РЕКОМЕНДУЄМО - ПРОВЕРЕНО 100% Є ВІДГУКИ.

РЕКОМЕНДУЄМО - ПРОВЕРЕНО 100% Є ВІДГУКИ

Реклама

Нижче інші записи по темі "Як зробити своїми руками - домохазяїну!"

 • Щоб світло вмикається і вимикається під час відсутності господарів Ефект присутності (імітація присутністю) на ...
 • Схема автоматичної підтримки рівня води Як своїми руками зробити пристрій ...
 • Автоматичне освітлення сходів своїми руками Автоматичне підсвічування на сходах своїми ...
 • Розумний будинок для початківців - з чого почати: основні вузли і загальна будова Розумний будинок - контроль іздалекаХорошо ...
 • Як зробити просту і дешеву саморобну систему "Розумний будинок" Система розумний будинок з одного ...
 • Датчик вологості грунту своїми руками Як самому зробити датчик вологості ...
 • Система управління освітленням в розумному будинку Як зробити автоматичне керування светомАвтоматізірованная ...

  Підпишіться на оновлення в наших групах.

  Будемо друзями!

 • Що ж робити?