Галина Куликова - Колекція нічних кошмарів

Галина Куликова

Колекція нічних кошмарів

© Куликова Г., 2013

© Оформлення. ТОВ «Видавництво« Ексмо », 2013


Всі права захищені. Жодна частина електронної версії цієї книги не може бути відтворена в якій би то не було формі і якими б то не було засобами, включно з розміщенням в мережі Інтернет та в корпоративних мережах, для приватного та публічного використання без письмового дозволу власника авторських прав.


© Електронна версія книги підготовлена ​​компанією ЛітРес

Від серії пострілів заклало вуха. Здавалося, в кімнаті зараз розлетяться всі стекла. Розширеними очима Яна невідривно дивилася перед собою. Її права рука судорожно нишпорила по покривала дивана.

- Пригніться! - гаркнув здоровань в сірому плащі, і дуло пістолета описало небезпечну дугу в повітрі. - Падай на підлогу!

Пролунав постріл ... Пальці Яни нарешті натрапили на телевізійний пульт. Вона намацала заповітну кнопку і щосили почала тиснути на неї. Зелена доріжка «звуку», що з'явилася на екрані, почала швидко скорочуватися.

Пістолет продовжував плюватися кулями, але вже не так голосно. У цей момент пролунали глухі удари - і вони-то вже точно доносилися не з телевізора! Яна підстрибнула на місці, серце від несподіванки противно тьохнуло і закалатало з подвоєною швидкістю. Хтось ломився у вхідні двері: бум! Бум! Дівчина схопилася з дивана і навшпиньках кинулася в коридор. Бум! Бум! Двері продовжувала здригатися від ударів.

- Хто там? Хто? - пропищала Яна дуже тонким і пронизливим від страху голосом. Саме таким голосом першокласники на лінійці викрикують завчені вірші.

- Кінь в пальто, - долинуло з сходового майданчика. - Перестань валяти дурня, Макарцева, впусти мене зараз же, а то я все впущу!

Дізнавшись голос кращої подруги, яка жила в квартирі навпроти, Яна полегшено видихнула і закотила очі. Потім схаменулася і кинулася відкривати.

- А подзвонити ніяк не можна було? - обурено вигукнула вона, відмикаючи замки. - Є така кнопочка нагорі, чорненька і красива. Ти налякала мене до смерті, Машка!

- У мене руки зайняті, - відповіла Маша Брянцева, спиною ввалюючись в квартиру. В одній руці вона тримала величезний роздутий паперовий мішок, в іншій - п'ятилітрову банку варення, яку їй доводилося притримувати підборіддям. - Почула, що у тебе в квартирі телевізор репетує, і вирішила, що вже можна навідатися з візитом.

- Ти коли прилетіла? - запитала Яна, задкуючи, тому що подруга насувалася на неї, як навантажена фура.

- Рано, аж о шостій ранку. Пару годин подрімати - і все, сну ні в одному оці. Я вже аеробікою позаймалася ...

- Не уявляю, як можна скакати по квартирі після літака.

Протиснувшись в кухню і відрізав банку на стіл, Маша задоволено повідомила:

- Це тобі протерта журавлина, а це кедрові шишки, - і вона сунула подрузі в руки паперовий мішок. - Свеженькие! Можна сказати, у білок з лап виривала.

- От спасибі тобі, - Яна сунула в ніс пакет і понюхала шишки. - Смачний запах, справжній. Чаю хочеш?

- Нічого не хочу, тільки пліткувати. - Вона показово затишно вмостилася на стільці і грюкнула долонями по колінах. - Ну розповідай!

- Чого розповідати-то? - неохоче пробурмотіла Яна, опустившись на сусідній стілець і бігаючи очима по сторонам.

- Як це - що ?! Федоренков зробив тобі пропозицію?

- Ні-і, - Яна взяла з вази печиво і засунула його в рот, старанно розжовуючи. - Не зробив.

- Не може бути! - Маша витріщила очі.

Очі в неї були величезні, карі, з макіяжем «Смоукі айз», який, як вона вважала, відлякує невпевнених у собі чоловіків. Невпевнених у собі чоловіків Маша Брянцева зневажала. Сама вона завжди швидко приймала рішення, вміла ляпнути правду в очі і була на диво працездатною - в тяжкі часи могла засукати рукава і витягнути з біди ціле царство, а не тільки власну маленьку турфірму. На відміну від багатьох інших жінок, вона не соромилася своїх великих форм, а тому одягалася зі смаком і відверто радувала навіть самий прискіпливий погляд.

- Ах, який гад! - не змогла стримати свого обурення Маша. - Я була впевнена, що вже в твій день народження він точно стане на одне коліно і суне тобі в ніс коробочку з кільцем. Ну, або хоча б просто подарує букет з найближчого квіткового кіоску і запитає, чи згодна ти стати його дружиною.

- Букет-то він подарував, - повідомила Яна, продовжуючи поїдати печиво. Вона завжди приймалася що-небудь жувати, коли нервувала. - І навіть не з ларька, а з салону квітів. Офигительно красивий! Авторська робота. Але про весілля - ні гу-гу. З чого ти взагалі взяла, що він збирався кликати мене заміж?

- Так він сам мені видав інформацію - ось як раз на Новий рік! Мені, каже, дико набридло, що всі сусідки за очі називають мене співмешканцем Яни Макарцева. Противне якесь слово, неповажне. Треба, каже, з цим щось робити. Втім, я вже все вирішив. Ось дочекаюся Яночкіна дня народження, і вже тоді ...

- Ах, в Новий рік, - скептично простягнула Яна. - Він же напевно п'яний був. А коли він напивається, починає розпушує хвіст, як тетерев на току.

- Дик ... Що у тверезого на умі, у п'яного на язиці, прислів'я не бреше. У нього на думці був загс, точно тобі кажу.

- Знаєш, - Яна криво посміхнулася, - в глибині душі я не дуже-то і хочу, щоб Юрка покликав мене заміж.

- Ну, це вже ти, мати, схопила! - обурено сплеснула руками Маша. - «Не хочу заміж» - це ще куди не йшло. А ось «Не хочу, щоб покликав» ... Нереалістично. Всі хочуть, щоб їх покликали заміж, і можеш мені мізки не каніфолі. Ні, але я була в ньому абсолютно впевнена. Чого йому треба, інтелігентові проклятому? Чарівна струнка блондинка двадцяти семи років, юрист, розумниця, очі, як у дикої кози ...

- От дякую!

- У сарни, - поправилася Маша. - Турботлива, що не ревнива ...

- Я не вірю, що він може мені змінити, - підперши щоку кулаком, заявила Яна і задумливо подивилася у вікно. - Тому і не ревную.

Вітер розгойдував дерева, на стеклах лежала сітка дощу, машини поливали пішоходів брудом.

Маша насупилась і деякий час розглядала подругу.

- Ти взагалі коли-небудь кого-небудь любила? - поцікавилася вона роздратовано. - Щось я не пригадаю. Навіть коли ти два дні ревіла через Жорку Кабакова, я і тоді сумнівалася, що твої сльози справжні!

- Це було в п'ятому класі, - обурено нагадала Яна.

- Яка різниця? Що змінилося з п'ятого класу? Тільки фізіономії наші злегка задубіли ... Пішла безневинна грація, а в іншому - все те ж саме. Відповідай по суті! Ти любиш свого Федоренкова? Так чи ні?

- Чуть-чуть, - швидко сказала Яна, опустивши вії.

- Йди до біса! Чуть-чуть люблять фарширований перець або сусідського кота. А мужика, з яким живеш разом цілий рік, можна або любити до смерті, або не любити зовсім!

- У тебе все як в мильній опері, чесне слово. «Віддайся мені, Кассандра, або я задушу тебе!» - проспівала вона басом і показала, як збирається душити. - Вгамуйсь. Змирися, нарешті, з тим, що бувають спокійні, рівні відносини! Дружні, чудові ... Це як вогонь в каміні. Він зігріває будинок. І хіба погано, що до пожежі справа не доходить?

- Погано, - тут же відгукнулася Маша і розрубала долонею повітря. - Маленький пожежа на самому початку, безумовно, необхідний. Потім вже хай горить рівно, але хоч разок має спалахнути, інакше і затівати не варто. Знаєш, мені тебе навіть шкода. Жодного разу ні в кого не закохатися! Це ж треба! .. На, полущі шишку! Може, це тебе втішить. Твій Федоренков мене обдурив. Я в ньому розчарувалася, чесно тобі скажу ...

- Гаразд вже, нічого особливого не сталося. Не уявляю, що б я зараз відчувала, якби мені довелося планувати весілля. Не хочу ніяких потрясінь. Мене цілком влаштовує існуючий стан. Краще розкажи, як ти з'їздила в Сибір? Зробила, що хотіла?

- Зробила навіть більше, ніж розраховувала, - подруга скорчила дивну міну. - Так до сих пір і не вирішила, відкривати новий маршрут чи ні. Подорож, прямо скажемо, не з легких.

- А було що-небудь що запам'ятовується? - з захопленим блиском в очах запитала Яна. Ймовірно, цей блиск повинен був допомогти подрузі переключитися на іншу тему.

- Що запам'ятовується? О так! Тільки я тобі потім розповім. Мені до розповіді ще потрібно морально підготуватися.

- А зі своїм родичем ти зустрілася? - продовжувала насідати Яна.

- Ще й як зустрілася. - Тепер уже Маша взялася за печиво, втупившись у вікно.

- Він приємний? Років йому скільки?

- Так фіг його знає! Я не питала. Напевно, років тридцять чи трохи більше. Вельми специфічний тип. Страшенно мовчазний. Заглиблений у себе. Ех, даремно дядько подарував йому свою колекцію марок!

- Коли це він подарував? Років двадцять п'ять тому? Машка, я від тебе здохну! То ти тріскотиш і булькає, як кипляча каструля, то раптом стаєш дивно небагатослівна.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Галина Куликова   Колекція нічних кошмарів   © Куликова Г
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Хто там?
Хто?
А подзвонити ніяк не можна було?
Ти коли прилетіла?
Чаю хочеш?
Чого розповідати-то?
Як це - що ?
Федоренков зробив тобі пропозицію?
З чого ти взагалі взяла, що він збирався кликати мене заміж?
Чого йому треба, інтелігентові проклятому?