Де і який краще взяти мікропозик відгуки. Хто судився з МФО, термін позовної давності

  1. Організації, що видають мікропозики
  2. Способи отримання мікрокредиту

Мікропозик це нецільовий кредит, що видається на невеликий термін, сума такого кредиту в середньому становить близько 30 000 рублів. Позичальники, вперше звернулися в мікрофінансову організацію, як правило можуть розраховувати на 10 000 - 15 000 тисяч, тим же, хто вже має успішно погашений мікрокредит, пропонуються великі суми .

Організації, що видають мікропозики

На сьогоднішній день в Росії позику стало можливо отримати в банківських організаціях, але на даний момент спектр їх пропозицій обмежений, тому у населення вони не так популярні. Також невеликі грошові позички до зарплати пропонують багато приватні кредитори, однак в даному випадку ризик нарватися на аферистів занадто великий, адже діяльність їх ніхто не регулює.

Найпоширенішим варіантом все ще залишаються всілякі МФО, чисельність яких в нашій країні досягає 4000. Компанії, які здійснюють мікрокредитування на ринку обов'язково повинні бути зареєстровані в російському реєстрі мікрофінансових організацій. Однак при такому різноманітті пропозицій, не завжди вдається відразу знайти сумлінну компанію, що відповідає всім побажанням і можливостям.

Однак при такому різноманітті пропозицій, не завжди вдається відразу знайти сумлінну компанію, що відповідає всім побажанням і можливостям

Саме тому варто серйозно поставитися до даної теми і вивчити відгуки де краще взяти мікропозик , Якщо постало таке питання. Рекомендується вдатися до допомоги тих ресурсів, де зібрані відгуки реальних людей, тих хто дійсно брав мікрокредит, оскільки досить часто зустрічаються сайти де люди залишають виключно позитивну інформацію, не згадуючи про недоліки мікропозик.

Способи отримання мікрокредиту

Визначившись з організацією потрібно подумати, який спосіб отримання ви виберете. Існує кілька варіантів:

  1. Звернутися безпосередньо до відділення;
  2. Зателефонувати в офіс компанії;
  3. Оформити заявку через інтернет;
  4. Замовити послугу консультації на дому.

Спробуйте підібрати відразу кілька МФО і подати заявку в усі, так ви отримаєте більше різноманітних пропозицій в разі схвалення, а також можливість порівняти і зупинитися на виборі найкращого. Інформацію необхідно вводити дуже уважно, правдиво вказуючи всі відомості про себе, щоб уникнути відмови. Вказати потрібно анкетні дані, місце роботи, бажані суму і термін виплати, а також спосіб отримання грошей.

Передача коштів позичальникам здійснюється шляхом:

  1. Перекладу на банківську карту;
  2. Зарахування на рахунок в банку;
  3. За допомогою електронних платіжних систем;
  4. Отриманням готівки у відділенні МФО.

Укладаючи договір з компанією упевніться що в ньому чітко прописані термін виплати і сума вашого позики, зобов'язання кредитора перед позичальником, а також коректно вказані ваші дані і дата підписання документа.

Беручи мікропозик уважно вивчіть графік платежів, способи погашення кредитів, наявність комісій при користуванні терміналами або платіжними системами. Може трапитися так що при внесенні платежу через термінал позичальник забуде про додаткові відсотках і внесе на рахунок недостатню суму. Таким чином і виникає прострочення, на яку з часом починають нараховуватися пені і штрафи.

Важливо пам'ятати, що зараховуються ваші гроші на рахунок не відразу, як правило на це йде кілька днів. Тому вносити всю суму краще завчасно. Якщо до цього питання поставитися недбало і зробити платіж в день списання, то можна також заробити борг на рахунку.

Найкраще закривати займ одноразовим платежем, отримавши при цьому довідку яка підтверджує погашення. У разі якщо заборгованість все ж утворилася варто звернутися в МФО і попросити у них відстрочку платежу, так звані кредитні канікули, для того щоб знайти кошти і погасити позику. Інакше виплата боргу може затягнутися на довгий час, поки ви виплачуєте тільки відсотки по позиці, а сума кредиту не змінюється.

Бувають випадки, при яких клієнти мікрофінансових організацій отримавши позику не може її виплачувати в силу обставин, що склалися. Деякі з них сподіваються зовсім не повертати борг після того як закінчиться термін позовної давності по мікропозик.

Деякі з них сподіваються зовсім не повертати борг після того як закінчиться термін позовної давності по мікропозик

Згідно з Цивільним кодексом він становить 3 роки. Після закінчення цього терміну кредитор втрачає можливість залучати позичальника до суду з вимогою повернути борг. Для цього боржнику потрібно скласти клопотання про пропущений термін позовної давності. Потрібно пам'ятати, що відлік цього терміну починається з того моменту, коли був здійснений останній платіж. Також за ці три роки між сторонами не повинно бути ніякого контакту. Тобто якщо позичальник вніс хоч якусь суму на рахунок, підписав документи або навіть зробив дзвінок, який компанія зафіксувала, відлік починається з нуля.

Навіть якщо термін позовної давності минув, кредитор може звернутися до суду. Справа в такому випадку буде розглядатися в звичайному порядку. Боржнику необхідно буде з'явитися в суд і до винесення рішення повідомити про минулому терміні давності. Клопотання необхідно буде скласти в трьох примірниках, один з яких надати до суду, оскільки позовна давність в суді застосовується тільки за заявою однієї із сторін. Тільки в цьому випадку суд може відмовити кредитору в позові. Після відмови кредитор вже не може домагатися через суд повернення заборгованості.

У судовій практиці бували випадки, коли виносилося рішення про відмову в судове стягнення заборгованості у зв'язку із закінченням терміну позовної давності. Але все ж не варто думати, що саме такий результат буде у вашої справи. У більшості випадків мікрофінансові організації все ж звертаються до суду, тоді виплат не уникнути, тільки крім основного боргу потрібно буде виплачувати накопичені штрафи і пені за рішенням суду.

У більшості випадків мікрофінансові організації все ж звертаються до суду, тоді виплат не уникнути, тільки крім основного боргу потрібно буде виплачувати накопичені штрафи і пені за рішенням суду

Не варто забувати про існування колекторських агентств, до допомоги яких мають право вдатися мікрофінансові організації. У зв'язку з останніми змінами в законодавстві колектори вже не зможуть вести відносно вас настільки агресивну політику, але тим не менше завжди краще уникнути доведення справи до суду або продажу в одну з таких служб. Для цього перш ніж взяти мікрокредит зважуйте своє рішення і продумайте як ви будете його виплачувати якщо позбудетеся основного джерела доходів.