Плати менше, отримуй більше: як вигідно застрахувати машину

  1. Орфографічна помилка в тексті:

28 грудня 2017, 17:09 Переглядiв: 28 грудня 2017, 17:09 Переглядiв:   При страхуванні машини страховик бере на себе великий ризик

При страхуванні машини страховик бере на себе великий ризик. КАСКО не може бути доступним, як поліс ОСАГО, адже компенсує збитки за безліч неприємностей з автомобілем. Тому вартість КАСКО становить 4-5% ринкової ціни моделі машини (з урахуванням "віку"). Практичні українські водії знайшли легальні способи економії на страхуванні автомобілів.

Практична плата за ризик. Повне КАСКО - мрія власника автомобіля. Страховка вбереже його від руйнівних витрат, якщо з машиною щось трапиться, крім злому. Разом з тим, прагматичні водії іноді вибирають неповне або часткове КАСКО. Подібна страховка покриває частину ризиків, наприклад, тільки від аварій і стихії або від угону і пожежі. Цей компроміс для багатьох людей виправдовує приваблива ціна страхових послуг .

Франшиза. На перший погляд здається, що франшиза - негатив в умовах страхування машини. Фахівці називають цим терміном частину компенсації, яку в страховому випадку не отримують клієнти. Наприклад, франшиза - 5%, а матеріальні збитки від аварії - 100 000 грн. В такому випадку виплата буде дорівнювати 100 000 × 0,95 = 95 000 грн.

Насправді, застосування франшизи - це класичний метод економії на страхуванні. Коли вона включена в умови договору, водії менше платять по КАСКО. Як правило, чим більше франшиза, тим доступніше страхування транспорту. Але не треба вважати, що "чим більше, тим краще". При дрібних негараздах сума збитку може бути меншою за розмір франшизи - тоді компанія не платить по рахунках автомобільного сервісу.

Найчастіше договір страхування укладається за умови, що за ризиками "угон" і "знищення" франшиза дорівнює 5 або 10%, а по ризику "пошкодження" і "ДТП" франшиза або відсутня, або дорівнює 1 або 2%. Подібне КАСКО підходить водіям, які хочуть застрахуватися від великих збитків, а подряпини готові зафарбовувати на СТО за свій рахунок.

Страхування онлайн. У країнах з високим рівнем ВВП люди охочіше страхують майно і краще розвинений сервіс страхових компаній. Завдяки адаптації страховиків до digital-епосі клієнтам необов'язково їхати в офіс, щоб отримати страховку. Паперовий або електронний поліс можна замовити на сайті компанії, відповідно, з доставкою додому або на e-mail.

Слідом за іноземними колегами українські страховики запускають власні онлайн-сервіси. Відтепер необов'язково виходити з дому при замовленні поліса ОСАЦВ. Однак при оформленні КАСКО треба приїхати на машині в представництво компанії або до її посереднику. Без перевірки техніки онлайн- страхування КАСКО не діє: потрібно, щоб співробітник зафіксував стан техніки і сфотографував вм'ятини, подряпини і ін.

Розрахунок на пільгових умовах. Страховики створили умови оплати страховок, не обтяжують клієнтів. СК VUSO (www.vuso.ua) пропонує розділити платіж на 3 частини без обмежень для клієнта, але це швидше виняток, а не правило. Компанії зазвичай пропонують власникам транспорту КАСКО за принципом 50/50. Після підписання договору клієнт вносить половину суми за страховку. Якщо за рік не відбувається жодного страхового випадку, він зберігає половину суми. Якщо з машиною щось трапиться, перед отриманням грошової виплати, застрахованій треба оплатити другу частину суми по КАСКО.

Слід враховувати, що лояльне ставлення страховика означає, що і страхувальнику слід піти на поступки. Наприклад, КАСКО 50/50 доступно водіям зі стажем водіння не менше 5 років або покриває збитки тільки від крадіжки і тотального знищення. У будь-якому випадку, страховка "за півціни" - це відносно економний варіант для тих, хто побоюється великих витрат на ремонт машини або її втрати.

Бонуси для постійних або безаварійних клієнтів. Страхувальники і страховики пливуть в одному човні. Практика показує, що іноді особи і організації страхують машину в одній компанії протягом 5-10 років і не потрапляють в серйозні неприємності. Не дивно, що страховики хочуть утримати подібних клієнтів. Для цього вони іноді готові робити для них знижки при оформленні чергового договору КАСКО. Варто заздалегідь запитати у співробітника компанії, настав час економити.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Плати менше, отримуй більше: як вигідно застрахувати машину". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.