Центр генетики та селекції племінних корів відкрився в Благовєщенську

  1. Матеріали по темі

РІСЦ стане інтелектуальним центром амурського тваринництва і об'єднає зусилля фахівців обласного управління ветеринарії, ветлабораторій, а також ГУП «Амурветпром», який займається штучним осіменінням, і навчально-методичного центру для аграріїв

РІСЦ стане інтелектуальним центром амурського тваринництва і об'єднає зусилля фахівців обласного управління ветеринарії, ветлабораторій, а також ГУП «Амурветпром», який займається штучним осіменінням, і навчально-методичного центру для аграріїв.

- Об'єднавши за допомогою РІСЦ зусилля фахівців, що працюють в одному напрямку, ми зможемо ставити перед собою глобальні цілі. Якщо мова про молочному тваринництві, наприклад, довести надої від кожної корови в області з нинішніх 5,8 тонни молока на рік спочатку до 6, потім і до 7 тонн, - зазначив в ході урочистого відкриття Центру заступник голови уряду Приамур'я Владислав Бакуменко. - Все робиться для того, щоб наше сільське господарство було рентабельним, а тварини здорові і продуктивні. До речі, зауважу: вже зараз ті амурські господарства, які зробили упор на розвиток саме племінного тваринництва, виходять на рівень рентабельності.

Інформаційно-селекційний центр буде також займатися обліком породистих тварин і рівня їх продуктивності, визначати племінну цінність і вносити відомості про кожного в єдину базу даних. Також фахівці центру допомагатимуть господарствам з селекційними програмами. Особливо актуальним це стане для невеликих СФГ, у яких немає можливості тримати в штаті зоотехніка, повідомляє регіональне управління ветеринарії та племінного тваринництва.

У створеному в цьому році навчально-методичному центрі аграрії зможуть підвищити кваліфікацію в зоотехнії і ветеринарії. А три вже працюють лабораторії - селекційного контролю якості молока, імуногенетичної і молекулярно-генетичної експертизи - дадуть можливість провести абсолютно всі необхідні для племінного тваринництва дослідження в Благовєщенську.

А три вже працюють лабораторії - селекційного контролю якості молока, імуногенетичної і молекулярно-генетичної експертизи - дадуть можливість провести абсолютно всі необхідні для племінного тваринництва дослідження в Благовєщенську

- Створення такого центру дуже актуально і своєчасно. Немає ніяких сумнівів, що він буде затребуваний амурськими тваринниками, в тому числі нашими племінними репродукторами. На базі РІСЦ вестимуться дослідження в області генетики та селекції, удосконалюватися методи виведення нових ліній, - прокоментував начальник управління ветеринарії та племінного тваринництва Сергій Самохвалов. - Одне тільки наявність єдиної бази даних на весь племінну худобу регіону значно спростить життя фахівцям і дозволить нам більш своєчасно і комплексно відстежувати процес відтворення. Амурські аграрії вже починають розуміти, що саме племінне тваринництво може дати той рівень продуктивності, який потрібен для того, щоб господарства отримували прибуток. Інтерес до напрямку щороку тільки зростає.

У 2017 році в Амурській області були створені чотири нових племінних підприємств. З них два займаються розведенням ВРХ м'ясного напряму, одне спеціалізується на молочному тваринництві, ще одне - на племінному птахівництві.

Питання науково-технічного забезпечення сільського господарства піднімав президент РФ. «У багатьох секторах АПК ми домоглися значного зростання за рахунок імпортозаміщення. Разом з тим тут зберігаються і проблеми. Так, як і раніше висока наша залежність від насіннєвого і племінного матеріалів. Зрозуміло, що відразу таку проблему не вирішити. Буде потрібно час, багаторічна, саме багаторічна науково-дослідна робота. Необхідно реалізувати чіткий план дій, сконцентрувати зусилля і ресурси на розвиток вітчизняної селекції та генетики. Це основа продовольчої безпеки країни. Робота зі створення власної селекційно-генетичної бази буде проводитися в рамках Федеральної науково-технічної програми розвитку сільського господарства на 2017-2025 роки », - зазначив Володимир Путін.


Матеріали по темі

Переговори про постачання амурського зерна і соєвого шроту в Японію йдуть на Хоккайдо 04.07.2019, 18:04 У Приамур'ї 28 мільйонів роздадуть початківцям аграріям 10.06.2019, 10:55 Амурські влади будуть заманювати ветеринарів в села підйомними і житлом 05.06.2019, 14:11 Мінсільгосп допоможе Приамур'я збільшити експорт сої в Південно-Східну Азію 21.05.2019, 17:09 Бички з Приамур'я масово здають тести «на батьківство» 24.04.2019, 18:07 Амурські влади повернуть аграріям плату за викуп землі 11.03.2019, 13:20 Амурським сільгоспвиробникам повернуть частину сплачених відсотків по інвесткредітам 06.03.2019, 13:45 У сільгосппідприємство Приамур'я інвестують 10 мільярдів рублів 15.02.2019, 15:31 Тест на рак: чи зможе генетичне дослідження «передбачити» і запобігти онкозахворювання 07.02.2019, 12:01 Медицина, ЖКГ та дороги: Василь Орлов зустрівся з жителями Бурейского району 01.02.2019, 10:49 Амурська область побила історичний рекорд з переробки сої 24.01.2019, 10:34

показати ще