Стільці на металлокаркасе

 1. Зануримося в минуле: еволюція стільців на металлокаркасе
 2. Такі різні, але з єдиною основою: асортимент стільців на металлокаркасе
 3. Найпоширеніші моделі стільців на металевих каркасах
 4. Переваги металлокаркасной меблів
 5. Як не помилитися при виборі стільців на металлокаркасе - критерії відбору

Ще в 1985 році геніальний французький дизайнер Філіп Старк створив прототип оригінального стільця. Він стояв на трьох металевих ніжках і міцному литому каркасі. серія дизайнерських меблів була розроблена для кафетерію «Costes» лише тому, що офіціантам набагато зручніше було переміщатися по закладу в періоди напливу гостей, не зачіпаючи при цьому ніжки стільців. Звичайно, світ бачив і до цього винаходу стільці на металлокаркасе, але Філіпу Старку вдалося привести на світ щось дивовижніше. Як показує історія, не тільки йому.

дивовижніше

Зануримося в минуле: еволюція стільців на металлокаркасе

Задовго до Старка, конструктор по імені Людвіг Міс ван дер Рое, в 1930 році, представив громадськості своє дітище - крісло «Брно», яке грунтувалося на суцільнолитому металевому каркасі, а оббивка зверху була з шкіри високої якості. Крісло виглядало настільки витончено, немов сидить висів у повітрі. Воно підходило до будь-якого інтер'єру, тому користувалося неймовірною популярністю. Ця популярність збереглася і донині.

Але ще двома роками раніше знайшлися дизайнери, які створили всесвітньо відомий стілець "Cesca". Каркас для цієї конструкції також був повністю металевим, а верхній матеріал оббивки - плетені лоза. Це крісло дизайнер Марсель Брейер назвав на честь своєї дочки Франчески, а розробляв спільно з не менш знаменитим Березнем штам.

Пізніше стільці на металевих каркасах щільно увійшли в наше життя. Бачити їх можна практично всюди: в ресторанах, барах, кав'ярнях, а також в офісах і квартирах.

Такі різні, але з єдиною основою: асортимент стільців на металлокаркасе

На даний момент спектр застосування, як і різноманітність подаються на ринку моделей, неймовірно великий. Використовуються для їх збирання: алюмінієвий або сталевий хромований ний каркас, що складається з однієї суцільної частини, або з з'єднаних декількох частин, а також сидіння зі спинкою.

Оббивка і конфігурація крісел може бути якою завгодно, все залежить від Вашого бюджету і польоту фантазії.

Стільці бувають:

 • шкіряні,
 • З тканинною оббивкою,
 • З пластиковим або полікарбонатною сидінням,
 • З дерев'яною спинкою,
 • Повністю металеві,
 • З ротангів вставками.

Стільці для кухні можуть бути складними і статичними, з високою або низькою спинкою. Барні крісла на металлокаркасе виробляються з наявністю зворотно-поворотного механізму і без нього, з поперечиною для ніг і підлокітниками.

Цікаві та ексклюзивні моделі крісел на металевому каркасі можуть розроблятися і надходити в продаж обмеженими серіями. Часом колекціонерові або просто знає людині доводиться влаштовувати «гонку», щоб зловити такий стілець у вільному продажу.

Часом колекціонерові або просто знає людині доводиться влаштовувати «гонку», щоб зловити такий стілець у вільному продажу

Найпоширеніші моделі стільців на металевих каркасах

Отже, перед Вами стілець, основою якого стала металева конструкція. Яким Ви хотіли б його бачити? По-перше, красивим. За естетичні властивості крісла виступає алюмінієвий каркас. Товщина його для виробництва стільців зазвичай дорівнює 15-25 мм і являє собою трубу різної форми: круглу або квадратну, з плавним вигином або гострими кутами.

Хромовані деталі плюс натуральна шкіра - це ідеальне поєднання для ультрасучасного дизайну інтер'єру. Кухні в стилі хай-тек, мінімалізм або лофт з такими кріслами будуть виглядати просто і, разом з тим, неймовірно легко.

Тканинна оббивка для кухонних стільців може стати не кращим варіантом, тому як з її поверхні важко видалити плями та інші забруднення, особливо, якщо стілець не розбирається. Більш дешеве і практичне крісло - з оббивкою з екокожі.

На каркасі такого крісла ви не знайдете зварювальних швів, як наприклад, на металлокаркасе зі сталевої труби. Ціна сталевих труб на порядок нижче алюмінієвих, проте і якість при цьому значно знижується, так само як і естетичні властивості.

Основою сталевого каркаса стають труби з квадратним, або круглим перетином, які вигинають на спеціалізованому верстаті і приварюють один до одного. Згодом зібраний каркас можна хромувати або фарбувати порошковим барвником. Дерев'яна або фанерна спинка крісла обтягається шкірзамінником або тканиною з поролоновою прокладкою.

Якщо стільці на алюмінієвих каркасах виготовляє переважно Італія, то металокаркасні вироби з недорогої сталі можуть проводитися в Росії і Китаї.

Якщо стільці на алюмінієвих каркасах виготовляє переважно Італія, то металокаркасні вироби з недорогої сталі можуть проводитися в Росії і Китаї

Переваги металлокаркасной меблів

Мабуть, найголовнішою перевагою стільців і крісел на металевому каркасі є їх міцність і довговічність. Крісла розраховані на різні вагові категорії сидять в ньому людей, тому під час виробництва основний упор робиться саме на металевий каркас.

Ось чому подібна меблі так популярна в місцях громадського харчування. Всі стільці піддаються значним навантаженням, а міцний і якісно зібраний каркас зводить на «ні» можливість поломки.

Також зручні стільці на металлокаркасе можна зустріти в залах для проведення конференцій. Тільки до них ще додають спеціальний столик-пюпітр для ведення заміток і записів. У подібному кріслі людині буде зручно сидіти на протязі декількох годин, адже він зроблений з урахуванням положення тіла і спини, а його каркас дозволяє утримувати навіть велику вагу. При цьому сам стілець може важити дуже мало, в порівнянні з меблями з масиву дерева .

Металеві деталі стільця покриваються не тільки хромом, але і полімерами, що робить їх не такими холодними на дотик і досить комфортними для домашнього використання. До того ж, на полімерному покритті не залишаються сліди від пальців рук.

Ну, і звичайно, варто згадати про естетичному сприйнятті металлокаркасной меблів. Стільці з хромованими частинами і красивою оббивкою завжди будуть додавати шику будь-якому приміщенню, адже вони виглядають дорого і не виходять з моди.

Як не помилитися при виборі стільців на металлокаркасе - критерії відбору

На що слід звертати увагу, якщо Ви запланували таку покупку. Розповімо нижче:

 1. Перше, що потрібно зробити - сісти на стілець. Оцінюйте кожен фактор: щільність і комфортність оббивки, ергономіку, зручність. Спина обов'язково повинна підтримуватися спинкою стільця, а розмір сидіння бути відповідним.
 2. Оглядайте виріб з усіх боків дуже уважно. Одна справа, коли Ви тримаєте в руках стілець на суцільнолитому каркасі і зовсім інша, коли Ви бачите явні сліди зварювальних робіт. Чим більше виражені ці місця зварювання, ніж більш неакуратно вони виглядають, тим більше шансів на швидкий знос крісла.
 3. Перевіряйте вбрання крісло на предмет хиткості. Металевий каркас - це не дерево, підпиляти і виправити нерівні ніжки у Вас навряд чи вийде.
 4. Враховуйте особливості приміщення, для якого вибираються стільці. Якщо це маленька кухня , То краще віддати перевагу складаний моделі, а для бару чи ресторану підійдуть повнорозмірні стільці на металлокаркасе з високими спинками.
 5. Звертайте увагу також і на дрібниці: фурнітуру, оббивку підлокітників і наконечники. Виробник, який дорожить репутацією, не стане скидати з рахунків ці фактори і зробить акуратно все виріб цілком.

Яким Ви хотіли б його бачити?