Особливості вбудованої шафи-купе

Опубліковано 13 березня 2017 року

Перш за все, давайте визначимося, яка шафа-купе ви хочете замовити? Вбудований або корпусний (окремо).
вбудований шафа купе це шафа, який максимально щільно займає відведене для його установки простір. Якщо у вас є в передпокої ніша, шириною 1500х2540 мм, наприклад, то і шафа-купе буде встановлений так, щоб максимально вписатися в цей розмір. Як цього домагаються?
Підібрати готову шафу-купе в цьому випадку практично неможливо. Якщо у вас є готовий проріз, не факт, що ви знайдете під нього готову шафу, особливо, якщо ви хочете, щоб шафа-купе був до стелі. В цьому випадку треба замовити шафу-купе за індивідуальним замовленням. Тут є кілька варіантів.
Перш за все, давайте визначимося, яка шафа-купе ви хочете замовити Найбільш простий і бюджетний - стінками вашої шафи будуть служити стіни вашого приміщення. В цьому випадку зазвичай надходять у такий спосіб. виготовляється внутрішнє наповнення (полки, штанги для одягу, висувні ящики і інші елементи), а потім отвір закривається розсувними дверима. Якщо отвір рівний (стіни оштукатурені в рівень, підлогу і стелю паралельні один одному), можна встановити двері прямо в нішу, без додаткових деталей (фальшьпанелей). Що таке фальшьпанель? Це планка з ДСП шириною 90-100 мм, яка візуально виконує функцію бічної стінки. Тобто замість цілої стінки шафи-купе глибиною 600-650 мм, наприклад, до стіни кріплять фальшьпанель. У разі, якщо стіни рівні і не потрібне виготовлення додаткових коробів, її завдання - створити візуальний ефект наявності у шафи бічної стінки, тобто чисто декоративна. Якщо ж стіни не паралельні один одному, а це буває набагато частіше, необхідно виготовити короба. Короба - це планки шириною 50-60 мм. Вони встановлюються перпендикулярно фальшьпанелям і підрізають при установці, повторюючи геометрію стіни. Короб приставляється до стіни, після чого складальник копіює геометрію стіни на планку з ДСП (тут у кожного свої хитрощі). Після чого короб обрізається лобзиком або рубанком (залежить від розміру нерівностей), а потім шліфується машинкою. При кваліфікованої установці у вас буде максимально щільне примикання деталей шафи до стіни приміщення.

Вбудована шафа-купе. двері

Вбудована шафа-купе. наповнення

Є замовники, яким не подобається, що всередині шафи немає стінок. Або, наприклад, несуча здатність стін недостатня для кріплення деталей шафи (гіпсокартон, наприклад). В цьому випадку краще виготовити цільну стінку, а не фальшьпанель. Різниця в ціні складе близько 30 білоруських рублів, але кріплення елементів шафи буде більш надійним. В цьому випадку виникає питання - як бути з щільністю примикання до стін? Тут 2 варіанти. Якщо стіна рівна, ми просто присуваємо стінку шафи в кут. Якщо стіна не рівна, а питання щільного прилягання є принциповим, можна виготовити фальшьпанелі з коробами, як описано вище. Наприклад, у нас є отвір. Міряємо його ширину. Виготовляємо шафа-купе з бічними стінками, ширина якого на 20 мм менше ширини отвору, а глибина на 90 мм менше глибини готового шафи. Встановлюємо шафа в отвір. Після цього виготовляємо короба (якщо необхідні) і кріпимо фальшьпанелі. Аналогічно по висоті. Використання такого прийому дозволить виготовити вбудована шафа з усіма стінами, який буде максимально щільно примикати до стін. Навіщо це треба? Перший приклад - слабкі стіни (штукатурка обсипається, перегородки виготовлені з матеріалів малої щільності). Другий приклад - кути в кімнаті відрізняються від прямих. В цьому випадку для установки вбудованої шафи-купе доведеться підганяти кожну полку, що примикає до стіни, по геометрії стіни.

Підгонка виконується на місці (у вас в квартирі). Складальник обрізає полку спочатку лобзиком, потім обробляє її рубанком і шлифмашинкой. Природно, що процес це курний, незважаючи на використання пилососа. І найголовніше - ви ніколи не відріже деталь вручну так, як це можна зробити на верстаті за допомогою пилки. Наявність всіх бічних стінок дозволить уникнути підрізування внутрішніх полиць, крім того, в цьому випадку у вас буде можливість використовувати елементи прихованого кріплення для кріплення внутрішніх полиць (ексцентрики, рафікси тощо), що неможливо зробити при кріпленні полиць безпосередньо до стіни. Такий варіант конструкції коштує дорожче, ніж стандартний вбудована шафа, але, тим не менш, є дуже популярною.
Вбудована шафа-купе, на відміну від корпусного, встановлюється один раз і не змінює свого положення протягом всього терміну служби. Якщо ви плануєте перевезти в майбутньому вбудована шафа на іншу квартиру, заздалегідь попередьте дизайнера. Використання деяких прийомів при проектуванні шафи-купе дозволить зробити його конструкцію універсальної для різних варіантів, а переїзд на нове місце не стане витратним.
.

Читайте також:

Як цього домагаються?
Що таке фальшьпанель?
В цьому випадку виникає питання - як бути з щільністю примикання до стін?
Навіщо це треба?